mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 21:38:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Nakup Alpskega brak jazbečarja ali corgija
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nakup Alpskega brak jazbečarja ali corgija  (Prebrano 9889 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
yyyeb
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« : četrtek, 22.12.2016 : 17:20:41 »

Pozdrav. Zanima me, če se v sloveniji da kupit mladiča Alpskega brak jazbečarja ali corgija (valižanski ovčar)? Preštudiral sem vse pasme in ta dva sta mi najbolj všeč. Domnevam, da sta zelo redka v sloveniji. Kolko majo cene te pasme? Ena zanimiva pasma mi je še mali međimurski pas (međi). Dokaj podoben corgiju, stane 100 eur na hrvaškem. Ampak zaenkrat me corgi in brak bolj zanimata. Ima kdo kake informacije? Hvala
Logiran
LAKIE
novinec
*
Sporočil: 31


WWW
« Odgovor #1 : četrtek, 22.12.2016 : 17:51:41 »

20. in 21. 1 je v Ljubljani mednarodna razstava psov. Prijavljenih je skupaj 7 korgijev od tega 4 pembroke. Za ostali dve pasmi sicer ne vem ampak imaš na tem forumu objavljeno preliminarno statistiko pa poglej če je prijavljen kak pes, ki te še zanima. Na razstavi lahko spoznaš pse in njihove lastnike ki so ali vzreditelji ali pa vzreditelje poznajo, vsekakor pa dobiš vse informacije iz prve roke. 
Ne vem ali si ceno v zgornjem postu pravilno napisala, ker se mi zdi da ena nula manjka, če ne, je že tako nizek znesek razlog za alarm. Saj kupuješ z rodovnikom ane.
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #2 : četrtek, 22.12.2016 : 18:39:10 »

Dejansko se međi prodaja po smešno nizki (simbolični) ceni - sem po naključju odkrila fb stran njihovega kluba že nekaj časa nazaj ****

Ogled razstave bo pa definitivno dober začetek za nabiranje informacij Afro.
Logiran
yyyeb
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #3 : četrtek, 22.12.2016 : 20:04:46 »

ne za međije so cene približno 100eur. corgiji so sigurno dražji. ne zanima me rodovnik. zanima me žival, ki mi bo postala dober prijatelj.
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #4 : četrtek, 22.12.2016 : 20:34:25 »

Če kupuješ psa, te naj pač zanima rodovnik. Ki ni le list papirja, ampak nekaj pomeni - tako z vidika, da imajo starši opravljen vzrejni pregled (bolezni) in z vidika, da imajo karakterne in vizualne značilnosti, ki so za pasmo značilne. Ker verjetno to želiš, če kupuješ točno določeno pasmo, a ne?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #5 : četrtek, 22.12.2016 : 20:56:09 »

Brak jazbečarji pri nas so, samo ne vem, če so lovci pripravljeni prodajati mladiče nelovcem. Korgijev je tudi nekaj, legel pa je malo.
međi je pasma v nastajanju in zunaj hrvaške praktično neznana. po opisu se mi zdi zelo zanimiv pes. Je pa zanimivo, kako znajo hrvati iz svojih dvoriščnih in kmečkih psov narediti psme, mi pa smo naše kmečke mešance značilnih tipov mirno pustili izumreti.
Logiran
yyyeb
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #6 : četrtek, 22.12.2016 : 21:26:41 »

Če kupuješ psa, te naj pač zanima rodovnik. Ki ni le list papirja, ampak nekaj pomeni - tako z vidika, da imajo starši opravljen vzrejni pregled (bolezni) in z vidika, da imajo karakterne in vizualne značilnosti, ki so za pasmo značilne. Ker verjetno to želiš, če kupuješ točno določeno pasmo, a ne?
Razumem kaj hočeš povedat ampak mene rodovnik klub temu ne zanima, ni mi pomembno. Tudi če je mešanec in približno podoben corgiju, bom ga vseeno vesel in ga imel isto rad. Do zdaj sem imel že nemškega in škotskega ovčarja. Od mešancov pa brak jazbečar (izgled kot čistokrvni z dolgo ostro dlako) in moram povedat, da je bil top pes. Če bi lahko bi takoj mel spet istega, ampak žal ne moreš 2x zmešat iste čorbe.
Glede hrvaškega međija mi je pa všeč njegov smešen corgi izgled in njegove karakteristike so zelo dobre, brez bolezni, zelo učljiv, pameten pes.
Logiran
AnaJ
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.903



WWW
« Odgovor #7 : četrtek, 22.12.2016 : 21:53:25 »

Če te rodovnik ne zanima, potem je edino pravilno da se obrneš na zavetišča, kjer boš zagotovo našel, primernega psa zase. Zagotovo se najde tudi tak, ki je podoben corgiju oziroma brak jazbečarju. Nikakor pa corgija ne kupuj brez rodovnika! Sama imam 3 mesečeno corgijko, pripeljano iz Francije, če te pasma resnično zanima in si pripravljen razmisliti o rodovniku, vabljen 21.1 v Ljubljano na specialko, kjer bo kar nekaj corgijev.
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #8 : četrtek, 22.12.2016 : 22:23:55 »

Bi dodala še ta članek, čeprav deluješ precej prepričan v svoj prav - http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1265

Ne gre za to, da mešancev pa ne bi imel rad, point je v tem, da mešancev ne kupuj kot ''čistokrvnih brez rodovnika''.
Logiran
yyyeb
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #9 : petek, 23.12.2016 : 12:37:48 »

Razumem vas popolnoma ampak se ne strinjam in me rodovnik ne zanima. Sem mnenja da je rodovnik narejen za ljudi in ne za pse. Corgi brez rodovnika je zame se vedno ista zival. Mere in izgled ki so ga ljudje dolocili pa mi je nepomemben
Logiran
IDA
novinec
*
Sporočil: 45


« Odgovor #10 : petek, 23.12.2016 : 13:15:03 »

Zakaj pa si preštudiral pasme?Huh? Sploh ni važno a ne, mislim lej pojdi v zavetišče in našel boš zase psička za tvoje srce. To mi nikoli ne bo jasno  Roll Eyes  pasme imajo določene značilnosti, vedenje, bolezni poleg izgleda. Pa še izbral si dve redki pasmi, lej ni mi jasno res ne  Lips Sealed
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #11 : petek, 23.12.2016 : 14:08:07 »

Obe omenjeni pasmi boš pri nas težko našel brez rodovnika, tako da niti nima veze ali ga hočeš ali ne. Upam, da braka v nelovske roke ne dobiš, međi se mi zdi pa zate čisto lep kompromis med "podoben corgiju" in "poceni".
Logiran
yyyeb
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #12 : petek, 23.12.2016 : 15:42:10 »

se strinjam, da je međi idealna opcija. izbral sem zgoraj omenjene pasme, ker eno poznam iz izkušenje, druga mi je pa smešna in lepa obenem. imel sem braka in nisem lovec. živel je v hiši, imel je tudi dvorišče, hodil vsak drugi ali tretji dan na dolge sprehode po njivah, gozdovih ali na dolge gobarske pohode (3 in več ur), družil se je z sosednjimi psi. moram povedat, da brak ni primeren za tek, je pa močen hodec, lahko hodi neutrudno zelo dolgo, ker ima močne kratke noge. kljub temu, da je lovec lahko brez problema tudi več dni preživi na kavču, je po naravi lenuh. lovski nagoni se mu odprejo samo ko vidi ali zavoha sled. ko vidi srno, lisico ali zajca je najbolj srečen. rad tudi kopa v mišje luknje, nos ima vseskozi v tla usmerjen, ne gleda v daljavo. kaj je bistvo povedanega? da so lovski psi primerni za aktivne nelovce, in lovski nagoni se jim vklopijo ko je to potrebno. na kavču pred televizijo ni noben lovec. dejstvo je tudi, da veliko lovcev ni aktivnih in imajo svoje pse samo zaradi lovskega imiđa. corgi je pa corgi, zame kralj smeha.
Logiran
yyyeb
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #13 : petek, 23.12.2016 : 15:51:16 »

Zakaj pa si preštudiral pasme?Huh?

zato, ker hočem imeti psa z čimkrajšo dlako, da zna lajat (ne cvilit ali zavijat kot sosedov), nima veliko značilnih bolezni (npr zasuk želodca), je primeren za pohode, je primeren za kavč, da je majhen ali pa vsaj srednje velikosti, zmore hojo po stopnicah (navadni jazbečar odpade čeprav mi je všeč), mora biti lep, brez česanja in negovanja. Mogoče sem še kaj pozabil. V svetu psov nisem amater in po vseh letih točno vem kaj hočem in če mi te pogoje pes izpolnjuje, ne rabim rodovnika.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #14 : petek, 23.12.2016 : 17:47:23 »

Ti dve pasmi sicer nimata predispozicij za zasuk želodca (se pa lahko vseeno pojavi), imata pa kot kratkotačni in dolgohrbtenični precej s tem povezanih težav, poleg tega pa še kar ene par pasemsko značilnih, tudi genetskih bolezni katerim se lahko dober vzreditelj ogne.

Če si prišel do tega foruma, si poskusi prebrati še par člankov na temo nakupa psa, sej že kar na prvi strani ven skačejo. Potem naprej pa kar po bolhi glej, če slučajno kdo poceni korgije prodaja, ker tule ne poznamo nikogar ki se z njimi bavi za profit.
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Nakup Alpskega brak jazbečarja ali corgija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines