mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 10:04:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Psi z manj vonja
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psi z manj vonja  (Prebrano 6210 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
petric
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« : nedelja, 08.01.2017 : 09:44:21 »

Pozdravljeni
Zanima me kateri psi majhne in srednje velikosti imajo manj izrazit vonj?
Jasno mi je, da je treba pri vsakem psu skrbeti za kopanje, ušesa, dlako, zobe, prehrano, žleze.
Ko berem karakteristike posamezne pasme pa nikjer ni naveden podatek o izrazitosti vonja.
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #1 : nedelja, 08.01.2017 : 10:07:03 »

Vsak moker pes bo smrdel...Zelo. Če te moti normalen pasji vonj-ne imet psa. Tudi ljudje nimamo prijetnega vonja, vsaj ne kadar zašvicamo in kadar uporabljamo razne kolonsjke, parfume, dodorante...Takrat pa mi psom smrdimo.

Skratka, če se odločiš za psa, naj te ne motijo dlake, ki frčijo povsod in vonj, ki pač je. Meni ni moteč. Važno je, zaradi pasjega, mačjega in našega zdravja, da se po cca 4x dnevno za 10 minut zrači na prepih. Da skrbiš za higieno postelj, prevlek-sama prisegam na usnje ali skaj in čez dajam prevleke, ki jih dnevno strcam in tedensko menjam (psica je alergična na pršice). Ovratnice,oprsnice, povodce sama perem redko, res redko. 1x-2x na leto. Psa 1x na leto, je res, da ima tak tip dlake (NO mix), da več ni potrebno, razen, če se mi v dreku valja.

Kvaliteten sesalec je tudi ključnega pomena-če imaš itison, veliko preprog...razmisli o menjavi poda (PVC je moj zmagovalec in pa les za spalnico, akacija, oljena).

Povabi se na obisk nekomu s pasmami, ko so ti všeč. Obvezno 1x po dežju. Smiley in presodi...sicer pa vsega se navadiš. Meni smrdi kava in banane, slednje zelo...pa še živim, čeprav so okoli mene strastni kafetarji, ki dan začnejo s kuhanjem kave. Wink

Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2 : nedelja, 08.01.2017 : 11:28:25 »

Ja so razlike, mislim na normalen vonj po psu. Kadar je pes zdrav, suh in kolikor toliko čist. Žal za majhne pasme ne vem, vem samo za nekatere malo večje. Načeloma imajo zelo malo vonja po psu polarne pasme, tudi če so mokri ne smrdijo tako zelo. Tudi čehica je kadar je suha brez vonja, mokra pa smrdi bolj od polarcev. Prinašalci imajo, recimo temu zdrav vonj po psu. Enako nemški ovčarji. Oboji mokri smrdijo zelo. Je pa zelo odvisno kje živijo. Psi imajo  več vonja če živijo zunaj, kot če so v hiši, tudi če so čisti.
Je pa tako, da se na zdrav vonj po psu zelo hitro navadiš in ti kar nekaj manjka, če ga ni.
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #3 : nedelja, 08.01.2017 : 13:00:36 »

Evo, Lanabela, naš Majkson pa nima vonja ne moker, ne suh. Je pa res, da se otrese precej bolj, kot Fred. Moker Fred ima pa vonj, ampak šele, ko mu po dlaki šariš. Otrese se pa tako na lahno, kot sto let stara mama.
Vem pa tudi, da predstavniki iste pasme, živeči v različnih pogojih, oddajajo različen vonj.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #4 : nedelja, 08.01.2017 : 16:37:58 »

Blagor ti. No resnici na ljubo, Veni kadar je mokra ponavadi smrdi po čem drugem kot po mokrem psu. Je pa tudi res, da je svinjarijo skrajno lahko sprat iz nje. Za razliko od samojedke, ki jo je po valjanju po čem žmohtnem treba dvakrat s šamponom omavžat pa pol ure splakovat in dve ure sušit pa bo še smrdela, se veni samo spere z vodo, se jo pusti da se otrese, pa je. 10 minut dela max.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #5 : nedelja, 08.01.2017 : 16:56:52 »

Zelo malo vonja po mokrem psu ima tudi srednji šnavcer. V primerjavi z, denimo, mokrim koker španjelom se ta vonj pri šnavcerju sploh ne čuti.
Logiran
LAKIE
novinec
*
Sporočil: 31


WWW
« Odgovor #6 : nedelja, 08.01.2017 : 19:41:27 »

Jaz poznam kar nekaj šnavcerjev in nobeden nima vonja( za velike ne vem). Tudi naš lakeland ne smrdi ( ne moker ne suh) in ne pušča dlak, je pa res da je na mesec in pol do dva redno na trimanju, vmes ga pa vsak teden enkrat počešemo in takrat na glavniku ostane nekaj dlake. Tudi kitajski goli psi ne smrdijo, kvečjemu dišijo po vsem živem, ker jim je treba delat pilinge in jim mazati kožo. Meni se zdi, da je vonj pri zdravem, negovanem psu odvisen tudi od tipa dlake.
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #7 : ponedeljek, 09.01.2017 : 07:35:37 »

Pudlji skoraj nimajo vonja.
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #8 : ponedeljek, 09.01.2017 : 07:50:34 »

Jaz vonj brez problema prenesem...Karakter s katerim živim je pa druga reč, tu se težje delajo kompromisi oz. tako bom rekla. Če si zelo fleksibilna oseba in se lahko prilagodiš potrebam in karakterju psa ter brez težav sprejmeš in spremeniš svoj življenski slog, svoje karakteristike in obnašanje...Potem lahko izbiraš po vonju, sicer pa...nos se vsega navadi.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #9 : ponedeljek, 09.01.2017 : 08:40:16 »

Pudlji, terierji, šnavcerji, lagoto romanolo in podobne pasme, katerim dlaka manj izpada - velikost v smislu pritlikavi, srednji, veliki nima veze, bistvena je kvaliteta dlake, ki se seveda individualno razlikuje (naša bela pritlikava šnavcerka mokra smrdi po zaklani kuri, ko jo s kropom poliješ). Med različnimi pasemskimi različicami (kratkodlaki, ostrodlaki, dolgodlaki) znotraj ene pasme imajo ponavadi ostrodlaki najmanj izrazit vonj.
Logiran
yyyeb
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #10 : torek, 10.01.2017 : 19:55:24 »

Pomojih izkušnjah vsi polarni psi. chow chow diši kot vata, nič pasje.
Logiran
IDA
novinec
*
Sporočil: 45


« Odgovor #11 : sreda, 11.01.2017 : 12:02:09 »

 Smiley Hm vsak kuža ima svoj vonj, res eni bolj drugi manj moteč. Mi imamo pasmo Schapendoes zelo, zelo redko jih kopam 2x na leto bolj češem in nimajo smrdeče dlake. Razen v času gonitve. 
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Psi z manj vonja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines