mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 17:40:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Arden Grange
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Arden Grange  (Prebrano 3757 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lunča
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« : petek, 25.08.2017 : 13:43:05 »

Imam 3 kilsko psičko (Cavalier)) (tri mesece in pol), počasi prehajam iz Royal Canin, ki bi ga naj po tabelah pojedla 118 g na dan, na Arden Grange, ki naj bi ga po tabelah pojedla 128 g na dan. A ni to ogromno? Hrana bi naj bila kvalitetna, kar naj bi pomenilo, da je dobi manj. Royal Canin je pa baje sranje, čeprav je bila leta nazaj ful opevana. Mi je rekel veterinar, da takšna količina hrane pomeni, da je nekvalitetna oz. je v njej veliko balastnih snovi. Sedaj mi pa ni nič jasno.
Psička je velika kot ena majhna mačka, pojedla bi pa naj 3x preko 40 g na dan?Huh NI Šanse, to je ogromna količina! Je res, da ji tile briketi ful dišijo in jih pridno papa, ampak toliko pa spet ne!
Kaj pravite o takšnih količinah?
A so vaši psi pojedli toliko kot piše na tabelah? Moja ne vem, če bo prišla na polovično količino na dan.

Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #1 : petek, 25.08.2017 : 14:53:08 »

Na splošno za vse brikete: te tabele so bolj neke smernice, potem pa je treba količino prilagoditi posameznemu psu. Npr. vzameš neko količino in vidiš ali se pes redi, hujša ali pa je ravno prav. Je bolj proces. Meni mladič nikoli ni prišel na količino napisano na vrečah, pa takrat ni bil suh ampak lepo okrogel. Tongue Je pa res zelo neješč. Kakšen požeruh brez problema pohrusta veliko količino pa je v resnici ne rabi, ali pa jo. Najbolje, da jo dobro opazuješ. Wink
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Arden Grange
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines