mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 16:49:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Čakanje pred trgovino
Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čakanje pred trgovino  (Prebrano 18939 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AklAm
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


WWW
« : torek, 25.10.2005 : 16:34:06 »

Kako ste pse naučili, da vas počakajo, če skočite v trgovino? Predvsem takšne, ki sledijo kot senca ali pa tekajo za vsem gibajočim se.
Logiran
bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #1 : torek, 25.10.2005 : 16:57:03 »

Mene tudi to zanima, ker moja psica povrh vsega še laja, če me ne vidi in je zelo moteče za mimoidoče. Nekako razumem, da jo greš ven popraviti, če se vstane iz prostora, kaj pa narediš, če laja?! Če prideš ven ona potem to razume, da ko laja, prideš ven! Ignorirat tisti lajež pa tudi ni prijetno Shocked.
LP
Logiran
marička
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 148


« Odgovor #2 : torek, 25.10.2005 : 17:32:49 »

Jaz sem začela zelo na hitro! Najprej samo en krog po trgovini, pa potem ven! In seveda piškotek! in potem eno žemljo, pa ven, itd. No, saj ga še zmeraj s sabo ne jemljem po velikih nakupih. V glavnem, ko pridem ven, mu dam vedno piškotka.
Ne vem, če je kaj pomagalo, ampak ko je bil mala štruca, je šel z mano v trgovino v naročju.
Če ga pustim pred našo trgovino ni nič hudo. Lepo počaka. Zadnjič pa sem ga pustila pred Müllerjem, pa je jokal! Mogoče, ker ni poznal okolice!
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #3 : torek, 25.10.2005 : 17:38:27 »

Mene tudi to zanima, ker moja psica povrh vsega še laja, če me ne vidi in je zelo moteče za mimoidoče. Nekako razumem, da jo greš ven popraviti, če se vstane iz prostora, kaj pa narediš, če laja?! Če prideš ven ona potem to razume, da ko laja, prideš ven! Ignorirat tisti lajež pa tudi ni prijetno Shocked.
LP

Tudi če se vstane in greš ti ven, da jo spet daš na prostor, naredi povezavo, da se mora samo vstat, pa boš ti prišla. Sicer pa ne razumem, zakaj bi moral pes pred trgovino ležati, zakaj ne sme enostavno sedeti ali pa tudi stati. Itak je privezan.

Jaz svojega ne bi upala kar tako pustiti pred trgovino. Zaradi tega, ker bi me bilo strah kraje, ne zaradi lajanja.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #4 : torek, 25.10.2005 : 17:44:15 »

Po toči zvoniti Roll Eyes Roll Eyes

Sama sem psom (ŠE PREDEN smo se navajali čakanja na vseh mogočih mestih) vbila v glavo Grin Wink, da se privezan (ali odvezan) ne laja. Potem sem jima zagotovila, da se VEDNO vrnem, tako da nimata kaj spuščati glasove.
Nisem imela še problemov, niti s Tayosom Cheesy

Če se pes dere- pa naj se, dokler ne bo utihnil ne bom prišla ponj Angry

Torej, najprej čakanje za 2 sekundi, nato 10, 20, in potem že minute Wink  Postopno podaljševanje, nagrada, ko je pes priden in tiho. In to ne majhna nagrada, ampak ogrooooooomna- čohanje 100 na uro, hvaljenje, priboljški...

AklAm, tekanje za mimoidočimi pša je nekaj drugega. Najprej odpravljanje te napake, šele potem čakanje brez zaganjanja v mimoidočega Wink

lp
Teja
Logiran
Sara.P
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #5 : torek, 25.10.2005 : 18:51:14 »

Hmm, mene tudi bolj kot morebitno tuljenje skrbi kraja... Če pes laja, je, vsaj pomoje, manj simpatičen za sunit  Huh
Logiran
AklAm
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


WWW
« Odgovor #6 : torek, 25.10.2005 : 19:01:51 »

Citat
AklAm, tekanje za mimoidočimi pa je nekaj drugega. Najprej odpravljanje te napake, šele potem čakanje brez zaganjanja v mimoidočega
Načeloma ne teka za mimoidočimi - ko sem zraven. Ne vem, kam bi jo odneslo, če me ne bi bilo. Sploh pa kakšna mačka v vidnem polju ...

Citat
Itak je privezan.
Moja se mojstrsko osvobodi ovratnic in oprsnic. Na zatezni je same ne upam pustit. Bi jo raje naučila, da čaka samoiniciativno. Roll Eyes

Pravzaprav me je zanimalo, kako ste začeli. Doma al kar takoj zunaj. Mi smo Špelo kar privezali in ni nikdar zganjala panike. Na mestu ne zna čakat, zna samo "počakaj zunaj". Gaja znori že, če kdo čaka z njo (pred trgovino npr.), čakanje na mestu pa utrjujemo že zelooo dolgo in gre zelooo počasi. Vedno hoče bit zapetami.
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #7 : sreda, 26.10.2005 : 08:03:23 »

Jaz psa ne bi pustila samega pred trgovino, ker nikoli ne veš, kaj se mu lahko zgodi. Moje najbrž nihče ne bi hotel ukrasti (ali pa tudi, nikoli ne veš Wink ), me je pa strah potepuških psov in neumnih ljudi, ki se zabavajo ob privezanih pseh Lips Sealed
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #8 : sreda, 26.10.2005 : 08:10:47 »

Bučko bi komot ukradli, ker je tako nora na ljudi  Sad. Je ne bi nikoli pustila same čakat. O tem večkrat premišljujem sedaj, ko imamo trgovino blizu doma in vidim čakajoče pse, pa si mislim kako fino bi bilo skočiti še v štacuno spotoma, ampak me še v istem hipu kar strese, da bi Bučko takole pustila! Lahko bi jo ukradli ali pa ji kaj naredili... uf...no way...
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #9 : sreda, 26.10.2005 : 08:39:22 »

Bučko bi komot ukradli, ker je tako nora na ljudi

Bonie je tudi nora na ljudi. Da je ne bi najbrž nihče hotel ukrasti sem napisala zato, ker večini se zdi grozna črna mrcina Grin Je pa res, da Bonie četudi bi vsakogar celega polizala, šla pa ne bi z nikomer nikamor... Ker še na sprehod jo morajo vsi drugi domači vlečt, če sem jaz doma Wink

Kot sem napisala, bolj problematična kot kraja, se mi zdijo potepuški psi in neumni ljudje. Jaz sem Bonie samo enkrat pustila pred trgovino za največ tri minute, ko je še bila mlajša. Ko sem prišla nazaj, pa je bil zunaj zraven nje en potepuški pes. Sicer je bil prijazen, jo je pa celo prevohal, tako da si je, ko se mu je umikala celo vrvico zamotala okrog stebra, kjer je bila privezana, tako da je še komaj dihala Angry Pa najbrž ste že vsi kdaj videli kakšne mulce, ki so privezane pse pred trgovino dražili, jim metali vse mogoče oz. se kako drugače zabavali  Shocked
Tako, da jaz niti pod razno več ne pustim Bonie same pred trgovino.

Sicer pa tukaj na forumu stalno vsi opozarjajo, da pes ne sme biti sam nenadzorovan niti na dvorišču lastne hiše, potem pa bi psa samega pustili pred trgovino, kjer je malo morje nevarnosti...
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #10 : sreda, 26.10.2005 : 08:51:24 »


Sicer pa tukaj na forumu stalno vsi opozarjajo, da pes ne sme biti sam nenadzorovan niti na dvorišču lastne hiše, potem pa bi psa samega pustili pred trgovino, kjer je malo morje nevarnosti...

se zelo strinjam.
Logiran
bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #11 : sreda, 26.10.2005 : 11:19:59 »

Pri nas je ironija to, da psica nikoli ne laja, vendar sem jo naučila, da pred vrati zalaja, da jo kdo notri spusti. Cheesy Zdaj pa imamo. Sicer jaz psice ne jemljem s sabo v trgovino, ker je tako daleč, da se moram zapeljati z avtom, ampak vsake toliko jo vzamem s sabo v mesto in takrat se zgodi, da mora kje počakati.

Sicer se pa moje psice že zaradi izgleda bojijo, tako da se noben ne upa niti zraven nje priti. Pa tudi z nobenim drugim ne bi šla, če ga ne bi poznala( se je že zgodilo, da ji je hotela neka gospa dati ovratnico gor-probati, če ji je prav, ker jo je nama hotela podariti- in ni pustila, pa sem bila zraven).
LP
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #12 : sreda, 26.10.2005 : 12:18:54 »

Najprej nauči psa da te privezan počaka nekje, kjer ni toliko motenj, začni z zelo kratkim časom, potem podaljšuj. Vrneš se izključno takrat, ko pes ne laja. potem pojdi do trgovine in začni od začetka s čisto kratkimi časi. Odvezanega psa ne bi pustila pred trgovino iz več vzrokov. Izjema so mogoče samo izredno dobro izšolani psi, (kar tvoj očitno ni, torej pozabi),  navajeni na zelo dolge "prostore", pa še to samo pred kakšno majhno štacuno, kjer lahko čez okno vsak trenutek preveriš kaj dela pes. če se ti pes snema, ga priveži na navadno ovratnico in zatezno hkrati. ko si bo snel navadno, se bo ujel na zatezno. Po nekaj ponovitvah bo obupal. dokler ni povsem navajen, ga moraš itak imeti na očeh, ne moreš kar izginiti v štacuno in pustiti psa.
Kar pa se tiče nevarnosti: odvisno od tega kje psa pustiš, kako ga privežeš, kakšen je pes, koliko časa ga pustiš. fino je, če lahko občasno pogledaš ven in vidiš kaj se dogaja. Ponekod se da psa privezati v predprostor trgovine, če je res lepo vzgojen. Tudi ni odveč psa dvakrat pripeti, za vsak slučaj.
Jaz svoje psice večkrat pustim red trgovino, včasih kakšnemu neprevidnemu otročičku, ki jih gre božat pojedo sladoled ali čips, kaj hujšega pa še ni bilo, čeprav se mulčki včasih dobesedno valjajo po njih. ukrasti jih pa sploh ni tako lahko kot zgleda, v sili si znajo sneti ovratnico in kljub temu, da zgledajo, kot da bi za priboljšek prodale dušo, jih je praktično nemogoče odpeljati. Je pa že bilo nekaj poskusov, psica je vselej ušla in šla domov ali pa je prišla za mano v trgovino.
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #13 : sreda, 26.10.2005 : 12:22:59 »

Tudi mi smo cakanje pred trgovino navajali postopoma in je postal zanesljiv. Zaceli smo pred takimi trgovinami in poslopji, kjer nas je imel moznost ves cas videti skozi okno. Sicer se je drl kot jesihar, ampak ga vsaj ni zanimalo nic drugega. To smo ignorirali, ga zelo pogosto kje puscali, pa se je navelical. Je pa se zdaj zelo skoncentriran, kadar caka in ga takrat ne zanima nic drugega samo, kdaj se bomo vrnili.  Wink

Meni velikokrat pride prav, da zna pes pocakati zunaj. Se pa prilagajam. Tam kjer je bolj obljudeno (veliki trgovinski centri) ga ne bi nikoli pustila. Puscam ga le pred manjsimi trgovinami, tako da lahko vsako minuto (ce je treba) skozi okno vidim, da je vse v redu. Se je tudi ze zgodilo, da me je na vhodu klosar zaprosil za drobiz in sva se zmenila, da mu ga bom dala, ce popazi na psa. Vecinoma ga tudi privezem, ce je pa kje na vasi, pa ne. Odvisno od ocene vsakokratnih razmer. Grin
Logiran
AklAm
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


WWW
« Odgovor #14 : sreda, 26.10.2005 : 16:41:53 »

A v Ljubljani se pogosto dogaja, da komu ukradejo psa? Tukaj vidim in slišim svega i svašta. Katastrofa. Angry
Sicer pa hvala za nasvete, bomo poskusili. Naučit se - o prakticiranju še moram ramislit. Gaje sicer ne bi upala pustit odvezane, pusti pa moj stric starejšo psičko, ki jo navadno jemlje s seboj, vedno odvezano, pa ni niti približno izšolan kuža. Že deset let, pa še nikdar ni kam dobluzila. Ampak je pač bolj tak na izi karakter, kamor jo daš, tam sedi. Roll Eyes Po mojem lahko imaš še tako vrhunsko izšolanega psa, pa vse pozabi, če je nor na mačke in ptiče in zajce ... Grin
Logiran
Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Čakanje pred trgovino
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines