mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 09:46:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Čakanje pred trgovino
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čakanje pred trgovino  (Prebrano 18936 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« Odgovor #15 : sreda, 26.10.2005 : 18:52:55 »

Jaz psa, kadar ga ze vzamem s sabo, ko grem v trgovino, privezem na mestu, kjer je prav oznaceno, da je to za pse. Imajo posodice z vodo in poleti velik sencnik, da kuzkom ni vroce Tongue Nikoli ne laja, mogoce pa malo zacvili, ker me tako pogresa Cheesy Smo ga pa jemali s sabo ze od kaksnega 4 meseca dalje, da je cakal pred trgovino. Pa vsakic za kaksno minuto dlje. Pa smo se izredno lepo navadli  Cool
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #16 : sreda, 26.10.2005 : 19:42:58 »

Ja, samo ravno tam se zbere največ mulcev ki silijo v pse in tudi zadnji poskus kraje se mi je zgodil na točno takem mestu.
Logiran
AklAm
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


WWW
« Odgovor #17 : sreda, 26.10.2005 : 20:36:42 »

A mi morda kdo razloži, čemu nekdo ukrade psa? Huh Kužkov je vsepovsod preveč, zavetišča so nabito polna, ljudje jih zavežejo v žakelj in jih vržejo v reko, ko gredo na dopust, jih vržejo iz avtomobila ... Zakaj potem nekdo psa ukrade? Pa to ni retorično vprašanje, res ne razumem. (Saj menda še to sodi v to temo, glede na to, da kužke kradejo izpred trgovin?)
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #18 : sreda, 26.10.2005 : 20:51:50 »

Zakaj? Ponavadi iz trenutnega nagiba, ker jih luštno gleda, je prijazen in luštkan, pa mogoče se jim še smili, ker je bošček sam in privezan. (vsi "moji" nesojeni tatiči so k sreči sodili v to kategorijo, pa razen enega niso bili otroci)  Malo hujši so tisti, ki si vzamejo pasemskega psa, ker se jim zdi škoda denarja, da bi si kupili svojega ali pa mislijo da ga bodo lahko prodali, mogoče celo izsiljevali lastnike za "nagrado". potem imaš tiste, ki iz ukradenega psa naredijo večerjo za svojo družino. in nazadnje so tu še tisti, ki rabijo pse za kakšno bolj čudno izživljanje.
Logiran
AklAm
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


WWW
« Odgovor #19 : sreda, 26.10.2005 : 22:12:01 »

Citat
Potem imaš tiste, ki iz ukradenega psa naredijo večerjo za svojo družino.
No, pa dober tek.

Ker so nekateri ljudje nezaslišano zlobni, verjamem, da bi kak bedak ukradel pasemskega psa in ga skušal prodat, izsiljevat ... Ampak, da bi si nekdo ob pogledu na psa le-tega kar tako na lepem neustavljivo zaželel in ga preprosto odpeljal s sabo, tega pa ne morem verjet. Odrasel človek? Saj pa mora razmišljat o tem, kaj potem BO s kužkom. Zakaj ne odpelje raje kakšnega iz zavetišča? God, kje pa živimo?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #20 : četrtek, 27.10.2005 : 11:09:38 »

Kar verjemi, to je stvar trenutka, nič ne razmišlja kaj bo potem. (če bi kdo od njih uspel ukrasti kakšno mojo psico, bi se jo zanesljivo zelo hitro iznebil, ko bi se pokazalo, kaj se skriva za smejočim obrazkom.) Pa ne vem, kaj se čudiš, če ne bi bilo takih neustavljivih želja brez dobrega premisleka, bi bila zavetišča prazna, preprodajalci pa bi ostali brez posla.
Logiran
AklAm
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


WWW
« Odgovor #21 : četrtek, 27.10.2005 : 11:46:46 »

Citat
Pa ne vem, kaj se čudiš, če ne bi bilo takih neustavljivih želja brez dobrega premisleka.

Čudim se, ker verjetno, čeprav, kot praviš, brez dobrega premisleka, ljudje kljub vsemu vsaj približno premislijo, preden gredo po psa. Mislim, odločijo se in potem gredo iskat. Saj se človek še za mikrovalovko doma odloči in gre kupit, ne vzame je kar mimogrede s police. Mimogrede kupiš ribo, ker imaš doma akvarij. No, mogoče imaš pa doma že pet psov in pred trgovino pobereš še enega. Ali pa se odločiš, jaz bi imel pa psa in, namesto v zavetišče, greš ponj k trgovini. Jaz se takšnim in podobnih stvarem ne morem nikoli načudit.
Torej je najbolje psa naučit, da ne dovoli nikomur, da se mu približa, če je nekje zvezan. Razen seveda njegovemu "gospodarju". Wink Tako da jih pustimo čim glasneje lajat, tulit in še malo slinit se. Grin Ali pa jim medtem, ko skočimo v štacuno, privoščime eno zelooo dobro poslastico (naši bi na primer ubijali za "še polne" goveje kosti), zaradi katere bo odgnal vsakega "obiskovalca". S tem ubijemo dve muhi na en mah, saj bo pes poleg tega tudi raje čakal pred trgovino. Bo pa ubila tretja muha nas, ko bo na psa planil kak otrok ... Huh
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #22 : četrtek, 27.10.2005 : 18:52:15 »

AklAm: oprosti ampak tudi ribe jaz ne kupim kar tako ker imam pač viška placa v akvariju  Wink. Rib je ogromno vrst, ki so si ne samo po izgledu zelo različne po potrebah. Tako da žal če boš kar kupil in vse skupaj stlačil dolgo rib ne boš imel, ker bodo poginle.
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #23 : četrtek, 27.10.2005 : 18:52:47 »

Ostalo pa na www.akvazin.com   Wink
Logiran
AklAm
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


WWW
« Odgovor #24 : četrtek, 27.10.2005 : 20:52:32 »

 Grin No, mi pa kupimo kakšno neonko kar tako mimogrede. Za to, da se ribe ne pokoljejo, pa skrbi moj fant, jaz pa nimam pojma. Roll Eyes
Logiran
LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« Odgovor #25 : sobota, 29.10.2005 : 10:46:56 »

Torej je najbolje psa naučit, da ne dovoli nikomur, da se mu približa, če je nekje zvezan. Razen seveda njegovemu "gospodarju". Wink Tako da jih pustimo čim glasneje lajat, tulit in še malo slinit se. Grin Ali pa jim medtem, ko skočimo v štacuno, privoščime eno zelooo dobro poslastico (naši bi na primer ubijali za "še polne" goveje kosti), zaradi katere bo odgnal vsakega "obiskovalca".
Hm.. sicer tole ne spada vec v to temo, ampak me pa res zanima kako naucit psa, da kadar bo sam nekje privezan, da bo lajal, ce se mu kdo pribliza (razen lastnik, hehe). Ker nas je taksen, da ce kdo blizu njega pride, postane najbolj prijazen pes na svetu  Roll Eyes In potem dobis obcutek, da se mu pri meni tako slabo godi  Roll Eyes
Logiran
AklAm
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


WWW
« Odgovor #26 : sobota, 29.10.2005 : 12:27:16 »

Citat
... ampak me pa res zanima kako naucit psa, da kadar bo sam nekje privezan, da bo lajal, ce se mu kdo pribliza ...

Hehe, mene tudi. Wink Ampak teoretično bi šlo, bi pa potrebovala "pomagača". Najprej bi moral pes znat na ukaz lajat, renčat ipd., ukaze bi nato združila s "tujcem", ki se približuje. Če bi stvari dovolj dolgo sočasno ponavljala, bi prihod tujca psu avtomatsko pomenil, da mora lajat, renčat ... karkoli bi ga pač naučila. Na koncu bi bilo potrebno nardit še selekcijo - ko bi te pes videl, vedenja ne bi spodbujala, ko te kao ne bi bilo (se kam skriješ), pa bi vedenje nagrajevala. A misliš, da ne bi šlo?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #27 : sobota, 29.10.2005 : 13:15:23 »

Težje ga je navaditi, da ne laja. Kaj pa bi imela od tega, če bi pes pred trgovino zganjal kraval?
Logiran
LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« Odgovor #28 : sobota, 29.10.2005 : 21:51:16 »

Težje ga je navaditi, da ne laja. Kaj pa bi imela od tega, če bi pes pred trgovino zganjal kraval?
No, tega problema nimamo Smiley Je pa res, da se tistokrat kadar pripeljem psa s sabo, da bi ga privezala, je ponavadi zraven privezan ze kaksen pes, ki se dere in tuli na ves glas in po moznosti se zacne se vneto zaganjat v nasega, ko pridema blizje.Roll Eyes Takrat se raje odpeljem domov in grem v trgovino kasneje... brez psa  Smiley

Hehe, mene tudi. Wink Ampak teoretično bi šlo, bi pa potrebovala "pomagača". Najprej bi moral pes znat na ukaz lajat, renčat ipd., ukaze bi nato združila s "tujcem", ki se približuje. Če bi stvari dovolj dolgo sočasno ponavljala, bi prihod tujca psu avtomatsko pomenil, da mora lajat, renčat ... karkoli bi ga pač naučila. Na koncu bi bilo potrebno nardit še selekcijo - ko bi te pes videl, vedenja ne bi spodbujala, ko te kao ne bi bilo (se kam skriješ), pa bi vedenje nagrajevala. A misliš, da ne bi šlo?

Hehe, sej ideja je, samo... Najdet nekoga, ki ga 'ne bo maral' (se pravi, da ga bo videl samo tolikokrat v zivljenju, da se bo naucil lajat na 'tujce', potem pa ne vec, ker mi ne bi blo vsec, da bi potem non stop lajal na to osebo kjerjoli bi ze bili)... je pol mal prevec kompliciranj  Undecided  Pa tudi naceloma, ce tako pomislim, mi nikoli en bi bilo vsec, da bi moj pes na kogarkoli lajal. Ah, ce ga bomo kdaj kam privezali in za par minut pustili, pac upali v dobri veri, da bo se tam, ko pridemo nazaj... SIcer se pa to itak tako poredko dogaja, da ga kam vzamem s sabo, kjer me mora sam cakat, da ni panike Tongue Ce bos pa ti tvojega naucila te 'fore', bi pa z veseljem prisla kdaj pogledat in igrat hudobnega potencialnega ugrabitelja Grin  Cheesy Grin
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #29 : nedelja, 30.10.2005 : 11:47:21 »

Včasih, ko je veljalo za nekaj hudo slabega, če je bil pes do tujcev zaupljiv, so take težave uredili po kratkem postopku. Psa si peljal na sprehod, znanec s katerim si bil zmenjen je kužku pokazal priboljšek in se mu prilizoval, ko je kuža šel k njemu pa je namesto priboljška dobil krepko po buči. To je bilo treba ponoviti nekajkrat z različnimi ljudmi in v različnih situacijah in zadeva je bila za vedno rešena. samo pozor: pasji ugrizi so bili takrat za lastnika veliko cenejši kot so danes.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Čakanje pred trgovino
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines