mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 18:37:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Čakanje pred trgovino
Strani: 1 2 [3] 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čakanje pred trgovino  (Prebrano 18979 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #30 : nedelja, 30.10.2005 : 14:13:03 »

Torej je najbolje psa naučit, da ne dovoli nikomur, da se mu približa, če je nekje zvezan.

Se preden se ga kaj uci, se splaca preveriti, kaj bi pes storil sam po sebi.  Tongue

Sem se v ta namen zmenila s kolegom, da naj ga poskusi odpeljati medtem ko caka. Pes ga je sicer zelo prijazno pozdravil in se mu dobrikal, ko je bilo treba iti, se je pa z vsemi stirimi uprl in ni bilo variante, da bi sel (kljub priboljskom). Tako da mu, kar se tega tice, kar zaupam.  Smiley

Na podoben nacin smo testirali tudi njegov odziv v primeru vlomilca in izvedeli, da se v taksnih okoliscinah nanj ne bi mogli cisto nic zanesti.  Angry  Grin
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #31 : ponedeljek, 31.10.2005 : 19:38:30 »

Jaz psa v Ljubljani nikakor ne pustila pred trgovino za nobeno ceno, vsaj ne odkar so pred par meseci pred našim blokom pri Merkatorji, sredi Dunajske ukradli maltežana.

Drugače v trgovine Umo vedno vzamem zraven, v prehrambene pa grem pac kadar je nimam zraven ali pa jo pustim doma, če pa v ostale trgovine Ume ne smem vzet noter pa pač ne grem, čeprav imam v trgovine v katere zaidem - Zara, Müller, Lunca, manjsi butiki vecinoma pozitivne izkusnje tudi pri nas, v tujini pa tako ali tako vsepovsod lahko gre zraven.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #32 : ponedeljek, 31.10.2005 : 19:44:39 »

Take tamale že, jaz mojih ne vzamem notri, čeprav jih pogosto sami povabijo. Zakaj? Ker gre od njih dlaka, torej tam kjer imajo oblačila ne smejo, kjer je hrana tudi ne. V trgovine za živali pa sploh ne smejo več, vedno so kaj izmaknile, ko imajo priboljške tako lepo nastavljene, nesramne prodajalke pa so potem celo pričakovale, da bom ukradeno tudi plačala.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #33 : ponedeljek, 31.10.2005 : 19:52:27 »

Ja to ti verjamem, v prehrambene pa jaz z njo ne bi sla, tudi ce bi lahko, se mi enostavno ne zdi primerno.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #34 : sreda, 02.11.2005 : 15:10:20 »

Še hujše so obleke. Bela dlaka se vidi... nekatere vrste blaga pa zgledajo kot magnet za to dlako. Še če grem noter sama, brez psa vedno ostane kje kakšna dlaka. V lokale kjer imajo vrtove pa grem, razen takrat, ko se molsajo. Takrat bi bilo res neuvidevno od mene...
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #35 : nedelja, 06.11.2005 : 19:07:44 »

Jaz mojo pustim pred trgovino imam pa drug problem, da kakšne starejše gospe mirno dajo kak priboljšek, ki ni za pse. Jaz samo nemočna gledam iz vrste za blagajno in živčno postopam levo in desno  Angry Angry.
Se pa strinjam s tistimi, ki so zato, da psi ne spadajo v živilske trgovine, v ostale pa načeloma lahko. Razen v primerih, ki jih je Lanabela omenila.
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #36 : ponedeljek, 07.11.2005 : 09:20:12 »

Ena zoprna reč se nama je z Bučko zgodila, je pa povezana s čakanjem psa pred trgovino: kuža neprivezan, pač čaka. Greva z Bučko mimo, tamali se splaši in se pol metra pred živahno Celovško na srečo ustavi, ker je iz trgovine prišel njegov "ata". Mene je skoraj kap, ampak gospod se niso sekirali... Saj je luštno, ko kuža tako pridno čaka, ampak ljudje očitno smatrajo, da je svet poln predvidljivih situacij... Undecided

Maša
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #37 : ponedeljek, 07.11.2005 : 12:09:20 »

Zato pa sem napisala, da naj bi neprivezanega psa ne puščali prad trgovino (razen v res izjemnih primerih)
Se je pa že večkrat kaj hecnega zgodilo. tako sem puščala psice pred vhodom v samopostrežbo (simbolično privezane za drevešček) in nihče ni imel nič proti ker so bile pridne in niso nadlegovale vstopajočih. Enkrat pa je "njihovo" mesto zasedal sosedov pudeljček, ki je neprestano bevskal. Svoje psice sem privezala drugam, ko sem prišla iz trgovine, pa je pudeljček bevskal čisto drugje, tam daleč kjer so stojala za kolesa. Očitno je šel prodajalkam na živce in so ga prestavile. Soseda je bila pa prepričana, da sem ga prestavila jaz, ker je bil na "mojem" mestu. Komaj sem jo otolažila, tako užaljena je bila.
Že precej dolgo nazaj pa sem pred isto trgovino pozabila svojo psico, ki je čakala odvezana na "prostoru". Šele doma sem opazila da mi ena psica manjka, kar nekaj časa sem mozgala, kje bi lahko bila. Za pridno čakanje si je zaslužila najljubšo mačjo konzervo.
Logiran
bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #38 : petek, 02.12.2005 : 19:27:05 »

Moram napisati, da se je pri nas malce izboljšalo glede lajanja pred trgovino. Sicer nisem nič delala na tem, očitno je poštekala, da mora počakat tako ali drugače. Privezala sem jo malo dlje od vhoda trgovine, tako da ni notri gledala, če je pa kdo ven prišel, je pa videla. Sem bila bolj na hitro in sem jo samo enkrat slišala zalajat, ko sem pa ven prišla, je bila pa tako pridna in me čakala, pa še prostor je dala, čeprav sem jo samo na sedi pustila, ker je bil sneg in mokro na tleh, pa nisem hotela, da se prehladi.
Lp
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #39 : sobota, 03.12.2005 : 14:54:42 »

Ko psa pustiš samega, mu raje ne dajaj povelja (sedi, prostor... ) ker bo vmes verjetno vstajal, se premikal... ti pa tega ne boš mogla popravljati, in si boš pokvarila vajo. navsezadnje, tudi ti si jo dala na sedi, pa je potem ležala. raje naj počaka v kakršnem položaju sama hoče.
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #40 : sobota, 03.12.2005 : 15:01:29 »

Ko ga pustim pred trgovino mu dam povelje čakaj, vedno počaka v položaju prostor, trgovina pa je tudi edini plac kje ne kontaktira z nikomer, drugače vsakega, ki se mu malo nasmeji pošnofa po možnosti tudi poslini Smiley
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #41 : ponedeljek, 05.12.2005 : 10:20:52 »

Po mojem lahko imaš še tako vrhunsko izšolanega psa, pa vse pozabi, če je nor na mačke in ptiče in zajce ... Grin

V tem primeru pač nimaš izšoleneg psa, še najmanj pa vrhunsko.
Logiran
ZigaM
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 5


« Odgovor #42 : sobota, 17.12.2005 : 16:22:05 »

Moja Flora počaka z veseljem če ima zraven nekaj mojega...Kdaj jo privežem na kolo..pa se lepo usede in počaka..Ali pa jo spustim ( pred eno majno trgovino kjer ni prometa ) in vržem povodec na tla in potem že spet počaka...Pač čuva svoje stvari...
Logiran
ZigaM
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 5


« Odgovor #43 : sobota, 17.12.2005 : 16:22:20 »

Moja Flora počaka z veseljem če ima zraven nekaj mojega...Kdaj jo privežem na kolo..pa se lepo usede in počaka..Ali pa jo spustim ( pred eno majno trgovino kjer ni prometa ) in vržem povodec na tla in potem že spet počaka...Pač čuva svoje stvari...
Logiran
zhivc
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #44 : nedelja, 24.07.2011 : 16:50:02 »

Moja psička je stara dobre 4 mesece pa čisto lepo počaka. Vedno jo pripnem in obvezno ji pustim igračko, v skrajnem primeru, če nimam drugega eko vrečko iz blaga, na katero se potem kar sama uleže. Rečem ji počakaj, jo malo pobožam, ritensko naredim korak, dva stran od nje, če je mirna jo pohvalim-pridna, če ne ji še enkrat naročim naj počaka, potem se obrnem in grem brez oziranja v trgovino. Tako sem naredila prvič in ni bilo nobenih problemov in postopek vedno ponavljam. Nikoli ne sili za mano ali laja. Je pa res da grem v trgovino vedno le če je res nujno, tako da ni nikoli več kot nekaj minut sama, pa ponavadi grem v isto trgovino tako da ji je okolje kjer čaka znano. In ko se vrnem jo vedno pohvalim. Če počaka z eko vrečko, moram potem stari ki jih kupim zložit v njo in je vedno navdušena ko to počnem, se mi zdi kot da hoče pomagat zlagat stvari in se ji zdi fino da je pazila na vrečko Smiley.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Čakanje pred trgovino
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines