mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 03.06.2024 : 17:49:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Strani: 1 ... 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 ... 79   Dol
Natisni
Avtor Tema: Erlihija  (Prebrano 183326 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
LooNee
odvisnež
*****
Sporočil: 916


« Odgovor #1035 : petek, 09.07.2010 : 12:14:05 »

Sozalje  Cry
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #1036 : petek, 09.07.2010 : 12:21:31 »

Niku na vsake toliko zanese zadnji del-je to zaradi erlihije ali antibiotikov? Ker pred antibiotiki tega ni bilo. Tudi malo bolj na trdo hodi, če je prej ležal.
Logiran
petra-naja
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #1037 : petek, 09.07.2010 : 13:25:32 »

hmmm...kako ga zanaša? Zvija tačke? Se sesede?

Lahko da ga zanaša tudi od predolgega ležanja. Svetujem vam, da dobro opazujete to zanašanje in ga tudi natančno opišete veterinarju.

Prebrala sem, da borelija lahko vpliva na/poškoduje centralno živčeje, medtem ko za erlihijo nisem prepričana. Zalarjeva, preberite si tiste članke, ki mi jih je nazadnje poslala tteddyka.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1038 : petek, 09.07.2010 : 13:28:21 »

izgubili smo bitko...srček nas je izdal...

Iskreno sožalje  Cry Cry Cry
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #1039 : petek, 09.07.2010 : 13:32:25 »

Zanese mu zadnji del, tako da skoraj pade na stegno, a se zadnji trenutek ujame. Možno, da zaradi predolgega ležanja+boli ga zadnja leva noga, ker si je bradavico nekaj dni nazaj zgrizel. potem je pa hitro vstal, šel po stopnicah za mano, ko sem mu nesla hrano in ko sem mu rekla glas, ga je zaneslo, ko je zalajal. Upam, da ni nič hudega.
Kako je s sprehodi med zdravljenjem? Ga je potrebno bolj na easy imet ali normalno kot prej?
Logiran
petra-naja
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #1040 : petek, 09.07.2010 : 14:10:13 »

ne vem, kaj naj rečem. pri nas se zanašenje ni končalo dobro.... no, pa da vas ne prestrašim povsem. Ali ga zanese tudi, kadar se strese?

s sprehodi pa je takole. zdaj, če pokaže voljo do sprehoda, potem pojdite, absolutno! vendar bi ga jaz na vašem mestu imela bolj na "izi", pač toliko, kolikor on sam zmore in hoče. Ne bi ga terala. Naša Naja ni želela na sprehode. Sem pa jo spodbujala, da sva hodili okrog hiše, tako da ni bila čisto brez gibanja.

Sicer pa, saj veste, misliti je treba zmeraj samo dobro in še enkrat samo dobro  Wink pozitivno
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #1041 : petek, 09.07.2010 : 14:17:43 »

Meni je kar slabo. Trenutno na sosednjem forumu prebiram o boreliji. In berem, da je lahko vnetje sklepov posledica borelije, artritis, vnetje se seli iz sklepa na sklep,...kaka svinjarija od klopov! Ravno danes sem v novicah brala, da je Slovenija najbolj okužena država v Evropi! Kar 25% klopov je okuženih z borelijo, za meningitis se ne ve. V Avstriji je 88% ljudi cepljenih proti meningitisu, pri nas le 10%. Jaz sem cepljena Smiley
Kadar se strese, ga ne zanese-to je dobro kajne? Na sprehod gre rad, zjutraj in proti večeru, ko je bolj hladno. Oče gre po gobe in hodi gor in dol, pes ga čaka na poti ta čas- se mu ne da za njim. Jaz temu pripisujem tudi leta-12 let ima. Jaz ga ne peljem za dolgo časa, peljem ga do vode, ker gre tako rad notri in potem moker sam od sebe skače in teče, se sam igra s palico,...nič ga ne forsiram. Je še živahen, ob večerih mi rad prinese žogico in se malo podi za njo po naši travi.
Logiran
petra-naja
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #1042 : petek, 09.07.2010 : 14:26:30 »

Če je kuža živahen, potem se nimate ničesar bati. Lahko da je to zanašanje samo prehodna zadeva. Je pa res, da ko je pes starejši, je tudi malo večji lenščuek.  Smiley
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #1043 : petek, 09.07.2010 : 14:31:37 »

Res upam, da je temu tako!
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1044 : petek, 09.07.2010 : 15:05:20 »

Zalarjeva, pri erlihiji in boreliji zelo, zelo dolgo traja, da se stanje izboljša in antibiotiki  res opravijo svoje. Nama se je tudi nekje vmes stanje tako zelo poslabšalo, da je s težavo prehodil 200m in se bolj vlekel kot hodil. Sva pa res šla med boleznijo zgolj in samo lulat, drugače je samo počival. Šele tam nekje 5, 6, 7 teden so se spet začele kazati izboljšave. Zanaša ga zaradi bolezni, tudi mojega je .Sem pa takrat na lastno odgovornost podaljšala zdravljenje za 14 dni, kljub nasprotovanju njegove veterinarke, sem šla pač po drugo mnenje in to je bilo pozitivno. Očitno je to nihanje precej običajen potek bolezni, boš videla tudi, če prebereš stare poste v tej temi.
No, sedaj po 2 letih nima nobenih posledic, kljub nespremenjeni krvni sliki. Gibljivost za njegovih 11 let je odlična, vitalnost tudi.

petra-naja, zelo mi je žal.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #1045 : petek, 09.07.2010 : 15:14:58 »

Tole je bilo pa lepo prebrati, mi je dalo upanje. Prejle sem ga peljala lulat in je precej trdo hodil, 2x dvignil nogo in z veseljem šibal domov. Doma je pobral žogico in mi jo prinesel. Sem ga dala v klet zaradi vročine, tam je tako rad, ker je res hladno. Sem prebrala na sosednjem forumu da večina psov, ki so imeli aktivno kakšno od klopnih bolezni, povsem okreva šele tudi do 6 mesecev po zdravljenju. Ga bomo bolj pustili počivat.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1046 : petek, 09.07.2010 : 15:19:28 »

Če verjameš ali ne, je pri naju nekje 4 teden zdravljenja izgledalo veliko huje kot pred samim začetkom, predvsem kar se gibanja tiče, Je bil skoraj nepokreten, veliko sem ga nosila in se pri tem igrala z lastnim zdravjem (zaradi oči ne smem nosit več kot 10kg). Nanook mi je rekla, da ne kaže nič dobro, ampak ... videla sem, da je je apetit začel izboljševat.
Znaki izboljšanja so etapni in zelo, zelo drobni. Res je, povsem si opomore šele po nekaj mesecih, pri nas recimo nekje po štirih ali petih. 
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #1047 : petek, 09.07.2010 : 15:30:31 »

Ok, samo da vem, sem se že ustrašila, da je kaj narobe in bi mi bilo žal, da sem se odločila za zdravljenje. Sem mirnejša, zdaj vsaj vem, da je to pač del zdravljenja. Ker je res precej slabši kot je bil pred zdravljenjem. Trdo hodi, nekako na vsake toliko časa povleče kakšno od zadnjih nog za sabo tako, da se sliši kremplje, kot da ne bi dovolj dvignil noge. Apetit ima pa ves čas dober pa tudi razveseli se sprehoda, kljub temu, da se mu potem ne da preveč hodit. Torej računam na to, da bo čez par mesecev veliko boljši Smiley
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1048 : petek, 09.07.2010 : 15:35:46 »

To, da je bil pred zdravljenjem boljši, kaže na to, da si začela zdraviti  dovolj hitro, še v zgodnji fazi bolezni in da je ta šele sedaj siloviteje  izbruhnila. Če bi začela z antibiotiki  ta trenutek, ko je že več kot očitno, da je pes bolan, bi bilo še veliko težje.
Bo, bo, jaz verjamem ... Kiss Kiss
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #1049 : petek, 09.07.2010 : 15:46:09 »

On je bil pred zdravljenjem prav super, sploh glede na leta. Živahen, igriv, ješč, sposoben je bil dolgega sprehoda, razveselil se je, ko sem prijela žogico v roke ali mi jo je prinesel sam,... Zato ga nisem niti dala testirat, motilo me je samo konstantno vnetje oči. Sva šla k veterinarju, dobila Tobrex, mazala, je šlo nazaj a se zelo kmalu pojavilo spet. So mi rekli, da je verjetno zaradi vetra (pes je zunanji), trave,... Na vsake toliko je šepal, sva šla 2x slikat, so mi rekli, da je to posledica zloma v mladosti, ko  ga je zbil avto. So mu nogo poravnali, imel je longeto (smo takrat šli do večih veterinarjev in se zanimali kaj bi bilo bolje-longeta ali operacija s šraufi). Naj bi bilo pač tako na stara leta, da ga noga boli ob spremembi vremena. To sem vzela pač za razlog šepanja, a vnemanje očes mi ni šlo v račun, saj se je vnemalo četudi ni bilo vetra,... pa sva šla na test, ostalo veste. Zato me žalosti, da je zdaj malo bolj bogi in res upam, da bo bolje. In res, tudi Niku se je takole poslabšala ene 3 dni nazaj, po 3 tednih jemanja tablet Sad
Logiran
Strani: 1 ... 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 ... 79   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines