mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 23:20:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Strani: 1 ... 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 ... 79   Dol
Natisni
Avtor Tema: Erlihija  (Prebrano 183386 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #1065 : petek, 16.07.2010 : 19:58:57 »

Silimarin dobiš v navadni lekarni brez recepta. Proizvajajo ga različne firme. Vem, ker ga občasno jemlje moja mama.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1066 : petek, 16.07.2010 : 20:18:44 »

Silimarin je ucinkovina pegastega badlja. Nekateri dajejo silimarin, nekateri pa kar zeliscni dodatek. Epatosil je v veterini, ce se prav spomnim.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1067 : sobota, 17.07.2010 : 11:59:23 »

Hvala! Bo šla v ponedeljek v lekarno.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
tteddyka
novinec
*
Sporočil: 33


« Odgovor #1068 : sobota, 17.07.2010 : 16:10:28 »

Ali ste imeli tudi vi ostali med zdravljenjem taka "nihanja" počutja pri psu?

Nihanje počutja je pri obolenju erlihije ali borelije čisto značilno. Pes lahko par dni kaže katerega od tisočih znakov bolezni, potem je spet kao vse o.k.. Zato se tudi dogaja, da se resnost obolenja podcenjuje. In da nam pse zdravijo za nevemkajvse, preden ugotovijo vzrok. In tako izgubimo preveč dragocen čas, okužba pa tiho napreduje svoj morilski pohod v telesu Cry 

Pri moji Pikici npr. se je začelo v tej ekstremni vročini rahlo šepanje. Vročina je za pse hud napor, zato pa tele bolezni takrat pokažejo, da niso uničene. Ker ne želim ponoviti napake in izgubiti še njo, jo bom peljala na bioresonanco, pa naj stane kolikor hoče. Bakova veterinarka me je skoraj celo leto prepričevala o nekih banalnih vzrokih za znake, ki jih je povzročila erlihijha in borelija. Če bi takrat sama vedela več o tej zadevi, bi morda moj Bak bil še danes z menoj...

Počakali sva še na biokemične preiskave krvi, ki so pokazale povečane jetrne encime, spremembe v številu rdečih ktrvničk in še nekaj, kar je potrjevalo okužbo.

Bi morda zaradi rdečih krvničk prečekirali še babesio? Ogromno je obolelih z več vrstami klopnih okužb (borelija,erlihija, babesia, leishmenia, mininngitis...), če boste zdravili erlihijo, okužba pa je tudi z babesio....je lahko hudo...
Zakaj pri nas delajo vse preiskave tako "na pol". Saj vse sam plačaš!
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #1069 : sobota, 17.07.2010 : 17:50:02 »

silimarin lahko zacne dajati takoj, ni treba nic cakati na konec terapije. Skodil ne bo v nobenem primeru.

Nihanja pocutja so znacilna, koliko casa traja, da se pes cisto pobere, je odvisno od "stadija" in splosnega stanja imunskega sistema. Spela je prvic rabila dlje kot dva meseca, da je zacela normalno hodit na sprehode. Vsekakor pa tale nora vrocina k splosnemu pocutju cisto nic ne pripomore in "spravljanje k sebi" upocasnjuje (je ful obremenjujoca za organizem, ki ni cisto ok).
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1070 : sobota, 17.07.2010 : 22:03:07 »

@tteddyka im maja01, najlepša hvala za odgovor!
Sinoči sem bila pri tej prijateljici na obisku in smo se malo igrali s psičko z žogico na vrtu in res se pozna, ko se tam ob osmih zvečer temperatura spusti, pes kar oživi Smiley Seveda z igro nismo pretiravali, ravno toliko, da nam je žogico odbijala nazaj in se veselo valjala po travi. Sicer pa jo čez dan zelo pazijo, da je ves čas v senci oz. v hiši v hladu (ob šestih zjutraj sprehod, pa še zvečer en krajši).
Meni je tako hudo, ker je prijateljica čisto obupana ... res hvala za vse nasvete na tem forumu, premagovanje take bolezni je dosti lažje, če se lahko z nekom pogovoriš o lastnih izkušnjah!

Tteddyka, bom povedala prijateljici, da naj zahteva še test za babezijo - imaš prav, žalostno je, da moramo včasih sami sugerirati veterinarjem, kaj bi radi.
Zaradi žalostne zgodbe tvojega Bakija sva obe jokali ...

Seveda po bo takoj v ponedeljek začela dodajati tudi silimarin, res hvala za nasvete!
Držim pesti, da bo tale huda reč nekako ukročena in da bo "naša" Bajka preživela še dosti srečnih let.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
enya
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 168


« Odgovor #1071 : sreda, 27.10.2010 : 14:00:23 »

Ima kdo z erlihiozo sledeče izkušnje: krvavitve v ušesih, kri v beločnici, driska?

Čisto sem prestrašena, na izvide krvnih testov moram čakati 1 teden, me pa zelo skrbi, kaj bo medtem. Sad Strah me je poslabšanja, strah me je, če sploh je erlihioza ali pač kaj drugega. Veterinar sumi na erlihiozo, vendar pri rebiranju te teme vidim, da imaste izkušnje z drugačnimi znaki, ne s krvavitvami.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1072 : sreda, 27.10.2010 : 14:05:41 »

A kri so pregledali? Ne klopne bolezni, ampak hemogram, biokemija?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1073 : sreda, 27.10.2010 : 14:07:21 »

A ste strup za podgane 100% izključili?
Logiran
enya
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 168


« Odgovor #1074 : sreda, 27.10.2010 : 14:55:45 »

Kri so ji pogledali, vse ima bp razen trombocitov, ki so praktično na nuli (6, spodnja meja 175). Se ji pa kri vseeno dobro strjuje, je povedal veterinar.

Je omenil podganji strup, ja, ampak res ne vem, kje bi ga našla. Nikjer ni brez nadzora... Ampak ali ne bi po tem strupu tudi bruhala? Kakšno pa je zdravljenje pri zastrupitvi s tem strupom? Sploh obstaja?  Cry

Drugače je psička ješča, vesela, ne kaže kakšnega slabega razpoloženja. Ima pa znotraj kri v ušesih, majhen krvav madež na vsaki beločnici in pa drisko zadnja 2 dni. Malo prej sem opazila tudi kri na blatu ampak veterinar pravi, da je to pri driski dokaj normalno, ker se poškoduje sluznica.

Sem pa dobila danes Synulox, ko sem povedala za krvavo drisko in sem ful v precepu, kaj naredit. Brala sem namreč na neki ameriški strani, da ta antibiotik ne pomaga pri erlihiozi in da lahko nanj bakerije razvijejo rezistenco. In potem v primeru, da ima res erlihiozo, doksiciklin ne bo več prijel.  sram

Res ne vem, kaj naj, ali naj začnem s Synuloxom ali počakam izvide. Strah me je, da ji potem doksiciklin ne bi prijel, strah pa me je tudi, da ji bo do naslednjega tedna slabše, če je kaj drugegain  če ji ga ne dam.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1075 : sreda, 27.10.2010 : 15:02:04 »

Znaki pri zastrupitvi z vrfarinom so točno taki, kot jih opisuješ. Še kakšna krvavitev na dlesnih mogoče.
Logiran
enya
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 168


« Odgovor #1076 : sreda, 27.10.2010 : 16:02:27 »

In kaj se stori v tem primeru? Se to da zdraviti?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1077 : sreda, 27.10.2010 : 17:17:45 »

Seveda se da zdraviti, samo včasih kar traja.
A veš kaj bi naredila, če bi bila na tvojem mestu? takoj bi dala delat hitri test za erlihijo, rezultate imaš v pol ure. Sicer niso tako zanesljivi kot tisti, ki ste ga že dali delat, ampak če bo pozitiven veš pri čem si in lahko začnete zdraviti takoj. če bo negativen pa zdravite simptome in čakate na drugi test.
Logiran
enya
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 168


« Odgovor #1078 : petek, 29.10.2010 : 11:23:30 »

Zastrupitev so ovrgli, sumijo ali na erlihiozo ali na autoimuno bolezen, morda kak tumor, ki pa ga ne najdejo.

Psička je trenutno na veliki dozi koritkosteroidov, synuloxu in doxycyclinu. Dobila je infuzijo in transfuzijo, ker je temna kri vedno bolj tekla iz črevesja. Stanje se je nekoliko umirilo, skoraj nekrvavi več, morda par kaplic od 2h zjutraj, ko je dobila transfuzijo. Kri je bila bp, vse razen trombocicov, testirali so ji tudi jetra in trebušno slinavko, naredili ultrazvok, vse bp. V trebušni votlini niso opazili krvavitev, vranica nima tumorja, je nekoliko zmanjšana.

Zaenkrat se je stanje izboljšalo, najverjetneje zaradi nove krvi. Upam samo, da ni zatišje pred nevihto. Prognoza je takšna, da čakamo, če ji bodo prijeli antibiotiki, ker je praktično vse pokrito (3 različni). Čakamo izvide za erlihiozo, ki jih dobimo v torek. Če ji pa slučajno ne bodo prijeli, potem je najverjetneje rak, ki pa ga ne moremo pozdraviti...Upamo na najboljše.  sram
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1079 : petek, 29.10.2010 : 13:06:19 »

Drzimo pesti. Kiss
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 ... 79   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines