mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 07.06.2024 : 03:28:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 79   Dol
Natisni
Avtor Tema: Erlihija  (Prebrano 183500 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #150 : sreda, 06.07.2005 : 18:47:19 »

Lahko vam svetujem Kliniko Loka, v Škofji Loki. Imajo lasten aparat za hemogram in če želite testiranje za Erlichio in Borrelio vas ne bodo prepričevali da ni potrebno.
Za ceno preiskav pa je naboljše da pokličete: 04/515-35-50, imajo tudi svojo stran:
http://www.klinikaloka.com/index.htm
Lp K
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #151 : sreda, 06.07.2005 : 19:10:23 »

Smem vprašati, kakšna je inkubacijska doba za obe bolezni, boreliozo in erlihijo. Naša je imela nekaj klopov, ko smo jo dobili, od tedaj pa je zdaj 3 mesece. Ne kaže nobenih znakov bolezni, pa tudi nobenega klopa ni imela od tedaj. Lahk rečem, da je nevarnost mimo, ali naj jo vseeno dam testirat? BTW, kakšna je cena preiskave krvi?

Naj še enkrat ponovim svoje vprašanje, ker ni bilo odgovora. Ali je nevarnost mimo, ali ni - po treh meseceih, če še ni nobenega znaka. Ker 20.000 tolarjev stran metat, če ni potrebe, mi lih ni. Hvala. (Pa da mi ne bi slučajno kdo spet napisal, naj ne imam psa, če si ne morem privoščiti veterinarja vsak teden)
Logiran
shyam2001
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #152 : sreda, 06.07.2005 : 19:50:24 »

Lahko ti povem samo toliko, kolikor sem doslej sama izvedela ali slišala - strokovnjaki pravijo, da dokler ni kakšnega znaka, ki bi napeljeval na to, ni potrebe po testiranju. Težava je namreč v tem, da je lahko kužen vsak klop, torej tisti, ki ga psiček dobi danes, jutri ali pojutrišnjem. Zato izzidi analiz nikoli ne držijo od danes do večnosti. Meni ni žal, da sem dala testirati mojega psa, čeprav so vsi rekli, da najverjetneje ni pozitiven, ker ima krasno kri. Žal je bilo drugače.
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #153 : sreda, 06.07.2005 : 21:21:29 »

Po literaturi ki sem jo prebrala je tako:
Akutna faza nastopi po 1 do 3 tednih od pika okuženega klopa. Ta faza ponavadi traja do 1 mesec, znaki so:povišana temperatura, neješčnost, izguba teže, apatija, neaktivnost. Spremembe na osnovni krvni sliki (hemogram) se pojavijo 10-20 dni po okužbi.
Akutni fazi sledi subakutna, ki traja 1-4 mesece (lahko več let), pes v tej fazi ne kaže nobenih znakov bolezni. Se pa ponavadi na krvi pojavi znižano število trombocitov in test na erlichio je pozitiven. V tej fazi lahko organizem sam zatre okužbo.
Če pa jo ne potem bolezen preide v kronično fazo, ki je lahko tudi smrtna.
Upam da sem odgovorila?
LP K

Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #154 : četrtek, 07.07.2005 : 13:29:46 »

Po literaturi ki sem jo prebrala je tako:
Akutna faza nastopi po 1 do 3 tednih od pika okuženega klopa. Ta faza ponavadi traja do 1 mesec, znaki so:povišana temperatura, neješčnost, izguba teže, apatija, neaktivnost. Spremembe na osnovni krvni sliki (hemogram) se pojavijo 10-20 dni po okužbi.
Akutni fazi sledi subakutna, ki traja 1-4 mesece (lahko več let), pes v tej fazi ne kaže nobenih znakov bolezni. Se pa ponavadi na krvi pojavi znižano število trombocitov in test na erlichio je pozitiven. V tej fazi lahko organizem sam zatre okužbo.
Če pa jo ne potem bolezen preide v kronično fazo, ki je lahko tudi smrtna.
Upam da sem odgovorila?
LP K



Si odgovorila, hvala Smiley
Mislim, da se mi ni bati glede na znake akutne faze - ničesar od tega moja kužika ni imela. Mislim, da bom zaenkrat počakala s testiranjem, saj 20 flik niti ni malo, poleg tega pa smo v dobi intenzivnega šparanja denarja, ker nama gre malce za nohte z vsemi investicijami. Zaenkrat sem riskirla keš za slikanje kolkov, ki so se izkazali super zdravi. Z veseljem bi dala denar za vsa možna testiranja, če bi ga imela, samo da se prepričam, da je z mojim psom vse v redu. No, saj bom - drug teden, ker bom itak zadela na lotu. hehe Smiley
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #155 : petek, 08.07.2005 : 09:47:11 »


Tudi eden izmed naših psov se pridružuje klubu erlihiašev Angry Cry

Začelo se je dobesedno preko noči, naslednji dan se je komaj premikal, ni jedel, ni pil, čuden pogled v očeh,...ko sem izmerila temperaturo je bila preko 41, zato sva šibala na urgenco. Ko sem malo prebirala literaturo je bilo jasno, da je imel vse očitne znake akutne erlihioze, kar je potem pokazal tudi test. Vendar na rezultate testa nismo čakali ( pes bi prej umrl! ), temveč smo takoj začeli z zdravljenjem, saj klasični antibiotik ni reagiral na vročino. Pes je dobival infuzije, nato 1 x Clinofug, vendar ga ni prenesel ( je bruhal ), zato je dobil injekcijsko varianto-Imizol + še neke dodatke. Neverjetno - v nekaj urah je bil kot nov. Jedel je sicer še nekaj dni samo z roke in to samo naj-naj stvari, sedaj po dobrem tednu je videti povsem zdrav. Je pa izgubil kar nekaj kg in jih sedaj kar težko pridobiva nazaj.
Moj nasvet vsem je, da nikar ne čakate dneve in dneve na rezultate testa ( vsaj ne, če bo pes takšen kakršen je bil naš ), pač pa nemudoma poiščete več mnenj in začnete s takojšnjim zdravljenjem!
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #156 : petek, 08.07.2005 : 09:57:28 »

Mefisto, ni Clinofug edini antibiotik primeren za erlihijo??

LP, Maša
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #157 : petek, 08.07.2005 : 10:18:03 »

Masa ne, pomembna je glavna ucinkovina - doksiciklin. Drug antibiotik, ki se uporablja je npr. Vibramycin (pa verjetno je se kaksen).
m.
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #158 : petek, 08.07.2005 : 10:22:23 »

Ja, saj to sem v bistvu mislila, glavno učinkovino. A je ista učinkovina v tistem zdravilu, ki ga je dobila Mefisto? Ker sem bila prepričana, da sta pri nas samo Clinofug pa Vibramycin.

Logiran
shyam2001
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #159 : petek, 08.07.2005 : 10:26:34 »

Pa se da Vibramycin dobiti tudi pri nas? Ker meni so rekli, da se ga en da dobiti, da pa je bil veliko bolj primeren, ker je imel višjo koncentracijo učuinkovine kot Clinofug. Kdo ve kaj več o tem?
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #160 : petek, 08.07.2005 : 17:12:14 »

Tudi mi smo včeraj opravili testiranje za erlihijo, borelijo in babe...nekaj. Vse skupaj nas je prišlo 19.000 sit. Rezultati bodo prihajali posamezno, v naslednjem tednu že izvemo za erlihijo.
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #161 : petek, 08.07.2005 : 17:17:38 »

babe...nekaj.

Babeziozo.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #162 : sobota, 09.07.2005 : 19:04:32 »

Glede zdravil: kolikor jaz vem, naj bi se pri nas dobil Clinofug in Vibramicyn. Si pa nekateri po internetu iz EU naročajo zdravila, ki pri nas niso registrirana, npr. Imizol ali nekaj takega, ki je v tujini najbolj uporabljan pri erlihiji in boreliozi.

Pa da še poročam glede Bonie: odkar ji dajem še Ranital, je veliko boljša (prej je večkrat bruhala in cel dan samo ležala), jo pa zadnje dneve še veliko bolj bolita obe zadnji nogi, dobila pa je tudi veliko oteklino na hrbtu - kot da bi imela nek obroč okrog hrbta, nad lopaticama (tam, kjer je pred enim tednom dobivala injekcije, čeprav ne vem, če je to kako povezano), še vedno ji tudi teče z očk, pa občasno iz nosu, pa ful jo srbijo ušesa in ta oteklina na hrbtu, pa en noht ima cel rdeč, kot da bi bil udarjen, pa še vedno je brez apetita, tako da je vsak obrok prava muka ...

Drugače pa se držimo in verjamemo, da bomo tudi to nadlogo premagali..

Lp, Darja
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #163 : sobota, 09.07.2005 : 21:48:59 »

Bomo držali pesti&tačke, da bo z Bonie vse v redu!  Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #164 : nedelja, 10.07.2005 : 13:44:08 »

Kvescn. Clinofug je v obliki tablet, ja? Se dobi kaj v kapsulah?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 79   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines