mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 08:04:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 79   Dol
Natisni
Avtor Tema: Erlihija  (Prebrano 182330 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #60 : sreda, 27.04.2005 : 09:39:18 »


In ne, popolnoma nobene garancije ni, da stronghold (in podobna zdravila) prepreči okužbo, lahko samo zmanjša verjetnost le te. Žal Cry, preverjeno.

Torej, katero naj bi bilo pa najbolj učinkovito preventivno zdravilo? Stronghold je OK?

Mateja, kaj je tudi tvoj kuža zbolel za erlihijo? Sad

LP
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #61 : sreda, 27.04.2005 : 17:07:11 »

Mel in Princ...pocasi, pocasi... da razjasnimo nekaj pojmov: Stronghold NI zdravilo temvec preparat v ampulah za zaščito psov proti nekaterim notranjim zajedalcem, bolham, komarjem, nekaterim vrstam garij, NE pa pred klopi !
Preparat Stronghold nima nobene zveze z boleznijo erlihijo, ki jo pes dobi z ugrizom klopa. Edina zaščita pred erlihijo je trenutno preventiva pred ugrizom klopa - eterična olja, Frontline, Advantix, Verminex, spreji, insekticidne ovratnice itd. Ko je pes enkrat že okužen, potem se ga zdravi z močnimi antibiotiki, ki so lahko v obliki tablet ali v obliki injekcij.
Veterinar ne more ugotoviti, če je bolezen v začetni ali "nadaljevalni" fazi; nekaterim psom zato antibiotiki pomagajo, drugim ne.
Po mojih izkušnjah se je tu zelo dobro obneslo homeopatsko zdravljenje, ki pa se je začelo PO antibiotičnem zdravljenju, ne namesto le-tega. Homeopatski pripravek pa se lahko daje psu nepretrgoma skozi vso sezono klopov, v hladnih mesecih pa se naredi pavza. Žal imajo lastniki tistih psov, pri katerih antibiotiki (tablete ali injekcije) niso prijeli, le možnost alternativnih metod zdravljenja.

Smo pa na predavanju izvedeli, da psom v nekaterih izjemno okuženih deželah preventivno celo leto dajejo določeno dozo antibiotikov.. Tongue... kar pa tudi ni za nas prevec spodbudna rešitev... sram
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #62 : sreda, 27.04.2005 : 18:07:18 »

Smo pa na predavanju izvedeli, da psom v nekaterih izjemno okuženih deželah preventivno celo leto dajejo določeno dozo antibiotikov.. Tongue... kar pa tudi ni za nas prevec spodbudna rešitev... sram

Katere pa so te dežele?
Logiran
Princ
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 112


« Odgovor #63 : sreda, 27.04.2005 : 19:02:35 »

Oh, flufi
prepričana sem, da sva se z mel razumeli. Imaš pa prav, namesto "zdravila" - saj zato tudi oklepaj - bi morala napisat preventiva, ali pa sredstvo, ali...

Citat
preparat v ampulah za zaščito psov proti nekaterim notranjim zajedalcem, bolham, komarjem, nekaterim vrstam garij, NE pa pred klopi !
Hmm, samo koliko to drži? Ko zdaj gledam nazaj, sem vedno uporabljala Frontline, najprej ampule, zadnja leta sprej. Nekoč mi ga je zmanjkalo in ker sem bila v paniki (in invazija klopov!!!), pa trije meseci od zadnje preventive so se bližali, sem kot izhod v sili kupila stronghold. Moram povedati, da sta to bila edina dva meseca in on skoraj edini pes(april, maj), ki klopov ni imel. "Statistično" gledano verjetno manjša možnost, da se ga loti okuženi. Kljub vsemu sem šla nazaj na Frontline, prav zaradi njegovega delovanja... Ma, ne vem, mora biti nekaj na psih: eni dobesedno vlečejo klope na sebe-zaščiteni ali ne, spet drugi jih nimajo, pa lahko celo živijo v istem okolju. Ali je to pasji vonj, telesna temperatura, ali kaj?
Saj bistvo se skriva tukaj:
Citat
Edina zaščita pred erlihijo je
Citat
trenutno preventiva
pred ugrizom klopa - eterična olja, Frontline, Advantix, Verminex, spreji, insekticidne ovratnice itd

Citat
Po mojih izkušnjah se je tu zelo dobro obneslo homeopatsko zdravljenje, ki pa se je začelo PO antibiotičnem zdravljenju, ne namesto le-tega.
Lahko na kratko napišeš kakšen/ iz česa je ta izdelek? Če prav razumem, vam antibiotiki niso pomagali (kateri?)?

Ve kdo kaj o številu doseženih točk za "Anaplasma phagocytophilum"? Mislim, da je njihovo število 23, zanimajo pa me odstopanja in okvirna primerjava s počutjem psa.

mel, ja,
žal se nas držijo bolezni na e Cry

Lp,
Mateja

Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #64 : sreda, 27.04.2005 : 19:17:32 »

Flufi,

z Matejo sva se narobe izrazile, mislile pa sva isto: preventivo in ne zdravilo...  ;)Sicer vem, da Stronghold ne ščiti pred klopi...Kupila sem ga izključno zato, ker smo ogromno na morju, in se bojim filarioze... Undecided Sad

Zdaj sem pa čisto down, ker sem skoz mislila, da je vsaj nekakšna orenk preventiva proti erlihiji (podobno kot pred filariozo Stronghold) Sad sram

Še nekaj: sicer vem, da je tema o erlihiji, pa mislim da vprašanje vseeno lahko zastavim tukaj Smiley Resnično ne vem s čim zaščititi psa pred klopi, če je po cel dan v vodi? Navdušujem se nad eteričnimi olji, ampak verjetno to ni najbolje, glede na to da je pes veliko v vodi..

Advantix naj bi imel hudo strupene pesticide v sebi...

Torej smo spet na začetku? sram

Citat
Ma, ne vem, mora biti nekaj na psih: eni dobesedno vlečejo klope na sebe-zaščiteni ali ne, spet drugi jih nimajo, pa lahko celo živijo v istem okolju. Ali je to pasji vonj, telesna temperatura, ali kaj?

Se strinjam..nekaj mora biti na psih..Ori (hvala bogu!!!!) nikoli ni imel toliko klopov, kot berem da jih imajo nekateri psi..Skozi celotno lansko poletje, pa je cele dneve zunaj, je imel 5 klopov. Pa še od tega je en dan fasal 3!

Samo na žalost je že eden preveč!
Citat
mel, ja,
žal se nas držijo bolezni na e


Oh, revček!  sram  sramPa gre kaj na bolje? Kakšni so bili simptomi pri tvojemu kužku?

LP
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #65 : sreda, 27.04.2005 : 20:52:56 »

Petra,
nisem cisto prepricana, ampak mislim, da je dr.Tozonova omenila Jordanijo ali Izrael... v glavnem bolj eksoticno.. naj me kdo popravi, ce ni res.

Princ,
glede homeopatskih pripravkov smo pisali tule:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,1576.15.html

V mojem primeru so antibiotiki sicer pomagali (zdravilo Carbesia-injekcije), ampak problem je, da še nihče ni izumil 100% zaščite proti klopom za novofundlandce... razen seveda, da so zaprti doma.. Tongue

Psica mesanka od kolega pa ni imela te srece in ji injekcije niso prijele... po homeopatskem rednem dajanju pa je bila po cca.1 letu na testu za erlihijo negativna - ceprav so veterinarji razlozili, da ne bo nikoli vec negativna... Cheesy

Lp  Smiley
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #66 : četrtek, 28.04.2005 : 06:59:30 »

Flufi!
Ste torej še vedno na Thymulinu!? Cool
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #67 : četrtek, 28.04.2005 : 11:46:13 »

Imava morda kako drugo moznost ?  Wink

Dajem pa 3 granule na dan, nepretrgoma do jeseni.
Logiran
Princ
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 112


« Odgovor #68 : četrtek, 28.04.2005 : 12:12:41 »

Citat
Oh, revček!    sramPa gre kaj na bolje? Kakšni so bili simptomi pri tvojemu kužku?
 

Večje spremembe sem začela opažati kak mesec in pol nazaj, vendar sem prvi teden to povezovala z Nyevim odhodom. Ni in ni se mogel naspati. Po mesecu dni se mi je vse skupaj zdelo že preveč čudno, čeprav je bil še vedno živahen na sprehodu, agilityju - le da je takoj po aktivnosti "dol padel" in hitreje se je zadihal. Dober teden nazaj sva šla zjutraj na sprehod in že pred blokom je začel na zadnjo taco močno šepati (ne vem kako naj se izrazim: tako globoko, v kolku), pa vem, da tri dni ni nič skakal in tudi poškodoval se ni. Takoj sem šla k veterinarju, ki ga je pregledal in pretipal, gor-dol, levo-desno, pa Princ sploh ni reagiral oz. pokazal, da ga kje/kaj boli. Potem sva še morala hoditi in teči pred vetom in počutila sem se prav trapasto, ker zdaj od strahu niti šepal ni več! Dobil je protibolečinsko in protivnetno injekcijo (doma seveda še isti dan šepal) in če ne bi pomagalo, bi morala čez dva dni nazaj, da bi ga slikali. Po prijateljevem nasvetu sem šla kar naslednji dan na odvzem krvi, dobila hemogram, ki ni bil nič posebnega (trombociti v redu), le levkocite je imel nekoliko povišane in skoraj sem že verjela, da gre samo za rahlo vnetje ali revmo. Čez teden dni sem dobila poročilo iz Lj - v krvi ima protitelesa proti A. p. in od včeraj sva na tabletih clinofug. Samo upam lahko, da jih bo dobro prenesel. Izvide za borelijo pa še čakam...

Citat
Psica mesanka od kolega pa ni imela te srece in ji injekcije niso prijele... po homeopatskem rednem dajanju pa je bila po cca.1 letu na testu za erlihijo negativna - ceprav so veterinarji razlozili, da ne bo nikoli vec negativna...

Sem vesela zanjo! Samo žal,  taki čudeži so zelo redki.

Lp,
Mateja
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #69 : četrtek, 28.04.2005 : 13:00:12 »

Imava morda kako drugo moznost ? Wink

Dajem pa 3 granule na dan, nepretrgoma do jeseni.

Če deluje...sem srečna za vaju! Mi smo prenehali, ker smo začeli uporabljati ostale remedije!
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #70 : četrtek, 28.04.2005 : 14:15:39 »

Princ, koliko priblizno stane test za erlihijo? Za borelijo ze vem, da 10.000. Mi gremo jutri malo praznit denarnico...... Sad lp
Logiran

Princ
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 112


« Odgovor #71 : četrtek, 28.04.2005 : 14:38:47 »

Kaja, zdi se mi da malenkost manj, kaj dosti pa ne. Za laboratorijske teste sem dala 19.131,00 SIT - hemogram v Mb, erlihijo in borelijo v Lj. Zaračunajo pa še delo (3650,00 SIT), 20% DDV, 2x hitra pošta in vse skupaj je zneslo 28.057,00 SIT. NIč ne komentiraj Angry

Lp, Mateja
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #72 : četrtek, 28.04.2005 : 16:01:46 »

Kaja, lani julija sem jaz v Mestnem logu placala 6.700 SIT (+ odvzem krvi=700 SIT).
m.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #73 : četrtek, 28.04.2005 : 16:08:31 »

Hvala obema! Komentirala bom pa jutri! Roll Eyes lp
Logiran

Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #74 : četrtek, 28.04.2005 : 20:07:17 »

Evo, še en link glede Erlihije. Ne vem če ga že poznate, toda v tej temi ga še nisem zasledila. Morda bo komu prišel prav...

http://www.peteducation.com/article.cfm?cls=2&cat=1614&articleid=430

LP
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 79   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines