mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 04:43:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Strani: 1 ... 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 ... 79   Dol
Natisni
Avtor Tema: Erlihija  (Prebrano 183028 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ulpi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #645 : torek, 12.12.2006 : 22:42:54 »

Helena, smo ti takoj ko smo izvedeli poslali mail. Khyim res je dobra:-)
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #646 : sreda, 13.12.2006 : 00:23:01 »

Super, ulpi!
Logiran
AlenkaEka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 100


« Odgovor #647 : petek, 02.02.2007 : 02:32:53 »

Ljudje, prosim pomagajte, s svojimi nasveti! Več glav več ve, pravijo.....
Moja psička, nemška ovčarka, stara tri leta. Začelo se je : težko je vstajala in ker je njena mama imela težavo s kolki, sem jo najprej peljala na slikanje kolkov. Ugotovili so, da so kolki v redu, ker pa je imela malo vročine - antibijotik proti vnetju - rahlo izboljšanje, potem spet problemi z vstajanjem in hojo. Ponoven obisk pri vet., spet malo vročine in spet antibijotik proti vnetju, plus razni dodatki prehrani za sklepne vezi. Izboljšanje, pa spet bolečine v sklepih in bolečine...
Terapija za borelijo in erlihijo - štiri tedne clinofug + tablete proti bolečinam. Nekaj časa bolje, pa spet bolečine v sklepih.... Ponovno slikanje kolkov, in krvni test na erlihijo. Pozitiven. Spet clinofug, nekaj časa izboljšanje, danes psička cvili od bolečin že, če ji premaknem glavo. Na clinofugu sva zdaj spet 10 dni. Kaj naj storim? Trga se mi srce. Mojo malo ( 40 kil ) nosim lulat, jo obračam na kavču, ne vem več, kaj naj. Je normalno, poje vse, kar ji dam, oz. prinesem na kavč, ampak njo boli, če se premakne. Z mojo pomočjo dvakrat na dan s kavča dol lulat in to je to. In nazaj na kavč, jasno, tudi. Je potrpežljiva, brez problemov poje vse tablete brez priboljškov, jaz pa ji ne znam pomagat.
Saj bova potrpeli, pa se bo zadeva izboljšala?Huh Tole se vleče že štiri mesece, ampak kolikor časa bo trajalo, kamorkoli, kadarkoli greva, samo, da bi se nehale bolečine in bo vsaj na potrebo lahko šla brez bolečin??!!!!Sem že obupana, vet. mi pravi, da je treba terapijo skoz dati in bo potem ozdravljena, brez problemov.... jaz ne vem več. Ima kdo take izkušnje? Mi kdo lahko kaj pove?
Je tale tema zelo obsežna in res nisem brala vsega, zato se opravičujem, če so kje že odgovori na moje vprašanje. Če pa ima kdo voljo in čas, vam bom zelo hvaležna za odgovore.
Lp vsem
Alenka
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #648 : petek, 02.02.2007 : 10:44:55 »

Alenka, ali so prvič, ko so ji dali clinofug naredili test? Ali so šele pred 2. terapijo naredili test? Koliko časa je minilo od prvega testiranje oz. prve terpije, do drugega testiranja oz.2 terapije. Babeziozo ste tudi testirali?
Logiran
ulpi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #649 : petek, 02.02.2007 : 12:18:14 »

Alenka, kaj je tvoj kuza pozitiven samo erlihijo al tudi na borelijo? Upam, da se bo Nanook javila. Ona zna ogromno o teh stvareh, tak da bi ti ona znala pomagat. Mislim pa da ima tudi izkusnje z erlihijo in borelijo.
Sicer pa kolko sem jaz brala o erlihiji, bi se naj ta bolezen dala s clinofugom lepo pozdravit.
Jaz ti svetujem da preberes celo temo. Res da vzame dosti casa in energije, izves pa res ogromno. Poleg tega bos vidla da nisi sama s tem problemom.
Drzim pesti za vaju!

Logiran
AlenkaEka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 100


« Odgovor #650 : petek, 02.02.2007 : 15:17:15 »

Prvič so ji dali clinofug brez testa, sum je bil borelija ali erlihija in clinofug naj bi ozdravil obe bolezni. Po parih dneh nehanja jemanja clinofuga, pa vsak dan slabše, zato sem jo po štirih dneh spet peljala k vet-u, ki me je napotil k ortopedu, spet slikat kolke. Še enkrat ugotovili, da so kolki ne samo ok, ampak super, zato je dobila injekcijo proti bolečinam, kri pa so poslali na test. Kolikor vem, samo za erlihijo. Ker je bil pozitiven, je spet dobila injekcijo proti bolečinam in takoj sva začeli spet jemati clinofug. Med koncem prve terapije in začetkom druge je vmes preteklo cca 14 dni, žal ne vem točno. Ko je po parih dneh injekcija popustila, je pa zdaj kljub jemanju clinofuga stanje vsak dan slabše. Sem včeraj klicala vet.-a in sva dogovorjena, da jutri spet prideva na injekcijo. Pa bo stanje spet par dni v redu, potem pa ne vem, če se bo spet poslabšalo, kaj naj storim. Injekcije pa naj bi bile nek kortizon, če sem si prav zapomnila. Bom jutri vprašala, kaj točno ji daje.
Ja, ulpi, imaš prav, bom prebrala temo v celoti, sem se že psihično pripravila na to za danes zvečer. Upam, da bom našla kaj, kar nama bo pomagalo.
Hvala!
Lp
Alenka
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #651 : petek, 02.02.2007 : 15:29:53 »

Ja, kortizon si si prav zapomnila. Ne vem pa zakaj ravno kortizon? Meni se sicer način zdravljenja čisto nič ne dopade (na uč določit erlihijo in/ali borelijo)...ampak okej, glede na to, da so izvidi pozitivni, bo zgleda res to, to. Jaz bi vseeno testirala tudi borelijo (že zato, ker so če kaj vem, antibiotiki drugi), plus tega, pa bi naredila še test na bebziozo.
Logiran
ulpi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #652 : petek, 02.02.2007 : 16:29:13 »

Alenka jaz bi na tvojem mestu takoj kontaktirala dr. Nataso Tozon. Ce bos prebrala celo temo bos videla, da je bilo ze govora o njej. Ko smo za mojega psa sumili  klopne bolezni, se je tudi nasa veterinarka konzultirala z njo. Najdes jo pa na veterinarski fakulteti. Ce se motim, naj me kdo popravi.
Jaz v vsakem primeru  ne bi zaupala nekomu ki erlihijo diagnosticira brez testov. Se testi niso 100% in glede na to da se kaze na tolko razlicnih nacinov, je to res cudno, da so brez testov kr clinofug predpisali.
No za tiste ki ste radovedni kaj je z nami. Erlihija je se drugic bila negativna. Tudi lismanija in babezioza.
Kri je bila se pred 3 tedni katastrofalna. Kljub temu se nas kuza drzi fenomenalno. Ce ne bi vedeli za slabo krvno sliko, ne bi nikoli rekli da je bolan.
Po 2 mesecih vlacenja po raznih klinikah, ko sem ze skoraj obupala in se sprijaznila da ocitno dokler ne oblezi, ne bom dobila diagnoze, so na ta zadnji kliniki vseeno ugotovili da je ocitno problem zelodec. Zdaj je samo na briketnih z nekimi dodatki(olje). Dobil je tudi homeopatska zdravila, ki jih je ze pojedel. Tak da smo ze 3 tedne brez driske. Cez 3 tedne gremo spet na pregled krvi. Upam da bomo do takrat zdrzali brez driske in da se bo kri kaj popravila:-))
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #653 : petek, 02.02.2007 : 19:30:47 »

Koliko clinofuga pa je dobivala/dobiva? Je bil test na erlihijo pozitiven v smislu PCR ali pac, da ima prisotna protitelesa in koliko je bil titer? A so naredili biokemijo in hemogram (pregled krvi)? A jo je pregledal kak nevrolog ali ortoped, a so slikali hrbtenico? Kaksne dodatke za sklepe je dobivala in koliko casa?

Za borelijo in erlihijo je isti antibiotik, doziranje 10mg/kg 2x na dan ca. 4 tedne. Ce pes v redu prenasa, seveda. Ce ne, se gre potem na manj oziroma se skrajsa vse skp. Borelije in erlihije se ne ozdravi v smislu, da potem pa bo pac vedno v redu, samo enkrat ta terapija. Lahko se ponovi.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #654 : petek, 02.02.2007 : 20:33:17 »

A, to pa nisem vedela, da je isti antibiotik. Nanook, kaj dobijo pa za babezijo? Morda veš?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #655 : petek, 02.02.2007 : 20:36:14 »

Za babezijo je pa en drug, ampak se trenutno ne morem spomnit kateri. Bom pobrskala.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #656 : petek, 02.02.2007 : 21:02:21 »

Nasla (imizol; imidokarb dipropionat)
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #657 : petek, 02.02.2007 : 21:03:49 »

Tenks.
Logiran
AlenkaEka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 100


« Odgovor #658 : petek, 02.02.2007 : 21:28:28 »

No, pa sem se oborožila s papirjem in svinčnikom, da si vse zapišem ( meni se medicinski izrazi hitro pomešajo med sabo, potem pa govorim same neumnosti ), jutri pa polna informacij spet k vet.-u. Človek je ok, dojemljiv in vedno posluša lastnika živali, kaj ima za povedati, in se res potrudi, tako, da sem polna upanja, da se bo našel pravi način zdravljenja in s tem tudi izboljšanje. Verjetno ima le bolj malo primerov teh raznoraznih klopnih bolezni in s tem posledično tudi bolj malo izskušenj glede zdravljenja. Mu bom povedala tudi za zdravnico, katero ste omenili, da je strokovnjak na tem področju in zahtevala še krvni test za bebziozo.
Poročam jutri, kako sva opravili.
Doza clinofuga pa mislim, da je ok - 8 tablet na dan oz. 4 na 12 ur.
Hvala vsem!
Lp
alenka
Logiran
AlenkaEka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 100


« Odgovor #659 : sobota, 03.02.2007 : 17:06:12 »

Ej, punce!
Menda se zdravil imizol- a ne dobi v sloveniji. Kakšna ideja? jih grem iskat kamorkoli......
lp Alenka
Logiran
Strani: 1 ... 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 ... 79   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines