mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 05:36:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Strani: 1 ... 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 ... 79   Dol
Natisni
Avtor Tema: Erlihija  (Prebrano 183030 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #660 : sobota, 03.02.2007 : 17:11:28 »

Huh Zakaj pa rabis imizol? A nima tvoja erlihije?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
AlenkaEka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 100


« Odgovor #661 : sobota, 03.02.2007 : 17:25:18 »

Ja, danes vzeli kri še za test za babeziozo in, če bo pozitivna, raje že najprej vprašam. Da vem, kam iskat, če bo potrebno.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #662 : sobota, 03.02.2007 : 17:29:25 »

Hm, rajsi potem vprasaj veta, kaj se pri nas uporablja pri zdravljenju babezie. Nikakor ne kar tako dat imizola.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
AlenkaEka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 100


« Odgovor #663 : sobota, 03.02.2007 : 17:44:16 »

Ja, za babezijo mi pravi, da je zdravilo imizol, ki se pa v sloveniji ne da dobiti, zato sprašujem, ker ne bi rada izgubljala časa, če je psička pozitivna, ampak bi bilo fajn, da jo čimprej začnemo zdravit. Če bo potrebno, bi rada vedela, kje ga dobiti. Imizol naj bi bil najbolj učinkovit. potem je pa varianta še imidazol, imidocarp.
Nimam nobenih veterinarskih in zdravstvenih osnov, rada bi samo naredila vse, da mi psička ozdravi, zato mi bo vsaka informacija dobrodošla. Če bo potrebna, ali ne. Hvala bogu, če ne bo. Mogoče bo pa nekomu drugemu prišla prav.
Nočem in ne delam ničesar na pamet, saj pravim, če pa bo potrebno, bi samo rada vedela, kje za vraga lahko to dobim.
Hvala vam za vse informacije in podporo!
Lp
Alenka
Logiran
ulpi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #664 : sobota, 03.02.2007 : 20:43:29 »

Alenka, meni je moja veterinarka rekla, da so oni narocili zdravilo za babeziozo iz Francije. Vprasaj svojega veterinarja, ce lahko on naroci. Ce ne, lahko jaz vprasam mojo veterinarko za vec informacij. Sicer sem jaz v Nemciji, pa tudi do Francije nimam fejst dalec, tak da ti z veseljem pomagam, samo dvomim da se da to kr tak kupit.
Kak je pa tvoj kuza danes?
Logiran
AlenkaEka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 100


« Odgovor #665 : ponedeljek, 05.02.2007 : 12:47:57 »

Moja mala je boljše, bomo videli kaj bo, ko bo injekcija popustila čez kakšen dan. Sem vesela, da je ne boli in greva zdaj vsak dan z obojestranskim veseljem celo na krajše sprehode.
Za tale nesrečen imizol pa, ulpi, najlepša hvala za ponujeno pomoč. Upam, da ne bo potrebna, mi je pa vseeno toplo pri srcu.
Lp
alenka
Logiran
ulpi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #666 : ponedeljek, 05.02.2007 : 13:00:43 »

Nas veseli da ste boljse. Drzimo pesti da bo tak tudi ostalo. Jaz tudi upam, da ne boste rabili imizola, ce bo pa treba, pa se bomo potrudili da ga dobimo!
lp, Katja
Logiran
AlenkaEka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 100


« Odgovor #667 : petek, 09.02.2007 : 19:56:43 »

Samo na hitro, da se malo javim: zaenkrat smo ok, tako, da ne jemo nobenih tablet proti bolečinam, ker ni potrebno. Jaz pa samo molim, da bo tako tudi ostalo.
Aja, pa izvidov še ni, tako, da glede babioze nič novega.
Lep vikend vsem
Alenka
Logiran
ulpi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #668 : petek, 09.02.2007 : 20:11:36 »

Hey Alenka.
Glih pred kaksno uro sem brala tvoj post v eni drugi temi in sem se spomnila da te vprasam kak ste. To mi ni uspelo, ker so mi v tistem trenutku zmrzile tipke:-/ No ampak ocitno si cutila da smo radovedni:-)
Super da ste vredu! Vam tudi lep vikend!
Logiran
AlenkaEka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 100


« Odgovor #669 : nedelja, 18.02.2007 : 16:44:54 »

Ma, razmišljam o bioterapiji. Smo en dan bolje, pa spet slabše, tablete proti bolečinam vsaki tretji dan. Se mi zdi, da je moja mala že od tablet čisto izčrpana. Pa normalno je, ampak ima smrček čisto shiran, pa bule na sklepih. Bojim se, da bo od vseh teh tablet sto drugih stvari za zdravit. Saj ne, da bi antibiotik pustila, samo se mi zdi, da rabi malo pomoči glede ravnovesja v telesu in imunskega sistema, da se bo laže borila z boleznijo. Ima kdo kakšne iskušnje s tem?
lp
Alenka
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #670 : nedelja, 18.02.2007 : 17:43:28 »

AlenkaEka, dobro razmišljaš, ko razmišljaš o bioterapiji. Wink Jaz imam z Martinom pozitivne izkušnje. Se bom javila tudi kaj v temi o bioterapiji...drugače pa bi se na tvojem mestu zagotovo odločila za bioterapijo.
Logiran
ulpi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #671 : nedelja, 18.02.2007 : 17:46:14 »

Alenka mi smo bili pri g. Martinu na bioterapiji. Ray je uzival, jaz sem pa uzivala ko sem ga gledala. Takrat se nismo imeli diagnoze. Zdaj smo nasli veterinarko homeopatinjo, ki mu je koncno postavila diagnozo in dala zdravila. Je pa takrat bioterapija definitivno pomagala, tak da bi jaz na tvojem mestu probala.
Kaksna je sploh vasa diagnoza? Izvide od babezioze ste ze dobili? Mi smo prejsnji teden dali testirat se borelijo. Je bila negativna.
Z pomocjo Nanook smo ugotovili da so Rayu tesirali samo erlihijo canis, ki ne pokaze protitelesa za ostale vrste erlihije, tak da zdaj cakamo na izvide erlihije Anaplasma phagocitophylum. Sem pa skoraj prepricana da bo negativno. Ampak za vsak slucaj. Evo, tak da smo dali teste cez za vse mozne klopne bolezni..
Drugace smo pa mi dosti boljse. Ocitno zdravila deujejo. Ray se ponoci ne zbuja vec, bruhal ni ze dolgo dolgo. Driskal tudi ne ze skoraj 2 meseca. Pocasi pridobiva na kilazi in jaz pocasi zacnem verjet v to, da je res vzrok vseh nazih tezav njegov zelodcek..
Alenka, kaj ce bi vi tudi probali kaksnega homeopata najt?


Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #672 : nedelja, 18.02.2007 : 19:55:58 »

AlenkaEka, šele sedaj sem videla, da se s psičko borita proti tem zahrbtnim boleznim....groza, me kar stisne....vso srečo pri zdravljenju in dosti optimizma.
Logiran
AlenkaEka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 100


« Odgovor #673 : ponedeljek, 19.02.2007 : 01:58:32 »

Adijo pamet, a še več vrst je tega, al kaj???
Pri nas drugih težav ni ( hvala bogu ), kot bolečine v sklepih. Bruhala je moja mala samo dvakrat ( v šestih mesecih zdravljenja ), pa še to samo slino. Ne, izvidov za babeziozo še ni, mi je pa obljubljeno, da bodo v parih dneh - zdaj.
Ja, sem definitivno pristaš alternative. Sama sem izšolan angelski terapevt z diplomo, ampak razen glavobolov in drugih nevšečnosti še nisem zdravila. Ker sem to delala za svojo dušo, v bistvu svojega znanja še nisem čisto uporabila in preizkusila. Pravih bolezni, imam kar malo strahu se spraviti v to zdravljenje. Očitno je zdaj pravi čas, da aktiviram svoje znanje.
Homeopati, ja sem pomislila nanje, ampak se mi niti ne sanja, kje ga naj iščem tu na našem koncu.
V glavem, moja psička ima tako voljo, da me je zraven nje kar včasih malo sram. Pa čeprav rabi mojo pomoč, da vstane, da gre lulat, pa, da se sploh obrne na kavču, še vedno veselo z repkom maha, pridno je tablete, prenaša vse potrpežljivo in me je vesela. Pol se pa pejt kakšno obupavanje, če te ni sram. Pa saj ji skoz obljubljam, da bomo porihtali zadevo in je ne bo več bolelo, pa se kar ne neha in ne neha. Sem se odločila - jutri začnem s terapijo sama, ko bova midve to uspešno skoz dali, pa z veseljem pomagam še komu. Dokler pa konkretno ne vidim rezultatov, bom pa tiho.
Ej, hvala vam za vse ideje, pomoč, človek ima včasih kaj takega pri roki, pa se sploh ne spomni, dokler ga ne trešči nekdo po glavi.
lp vsem!
poročam!
Alenka
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #674 : torek, 20.02.2007 : 12:08:28 »

AlenkaEka, sem zdaj komaj prebrala tvojo zgodbo, ki je zelo zelo podobna mojim izkušnjam. Na forumu boš našla več o tem, kaj se je dogajalo z mojo psico. Če povzamem. Po 2 mesecih terapije s Clinofugom (12 tablet na dan - pozitivna je bila tako na erlihijo kot borelijo), psica še vedno ni bila OK. Potem pa jo je naenkrat začel tako boleti vrat, da se sploh ni mogla premakniti. Takrat sem po naključju prišla do enega super veta, ki je takoj posumil še na babeziozo in še preden so prišli nazaj testi (ki so bili pozitivni) začel psico zdraviti za babeziozo (injekcije Imizola). Hkrati je tudi krvna slika pokazala katastrofalno stanje, ki je nakazovalo na babeziozo... Bolj natančno ti težko povem...
Iz katerega konca Slovenije pa si?
Logiran
Strani: 1 ... 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 ... 79   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines