mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 01:12:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Strani: 1 ... 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 ... 79   Dol
Natisni
Avtor Tema: Erlihija  (Prebrano 183338 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tesi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 45


« Odgovor #765 : četrtek, 26.06.2008 : 16:44:38 »

 Smiley hvala ... veliko nižji od najinega
Logiran
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #766 : četrtek, 26.06.2008 : 16:50:33 »

Ja pri nas se na krvni sliki ni pokazalo nič, ampak sem jo dala še vedno testirat.. In evo, smo pozitivni.  Glede na to, da je krvna slika še normalna in titer ni tako visok, smo verjetno precej kmalu odkrili bolezen, kajne? Še dobro, da je bila to prva stvar na katero sem pomislila, ko sem jo videla šepat.. En dan kasneje smo že test naredili.
Logiran
tesi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 45


« Odgovor #767 : četrtek, 26.06.2008 : 16:55:36 »

ja, verjetno ste res zelo zgodaj odkrili ... meni je vet rekel, da jo ima že precej časa, a na žalost temu ne morem pomagati, ker jo ves čas vozim k vet (zdaj sem ga zamenjala) in ji je zdravil vse vrste bolezni, testov krvi pa ni nikoli naredil in četudi sem ga opozarjala, da ni vse v redu, ji je še kar naprej dajal antibiotike, dokler se mi res vse ni več zdelo v redu. tudi zdaj, ko sem opazila šepanje, mi je rekel, naj pridem, da ji bo že kaj dal ... Še dobro, da sem zdaj zamenjala, sicer bi lahko bila prepozna ... upam, da nisem že
Logiran
apollo
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


WWW
« Odgovor #768 : četrtek, 26.06.2008 : 22:44:12 »

Doza za Clinofug je 5 mg / kg na 12 ur oz. 10 mg / kg na 24h, minimalno 3 tedne... Boljše je dajati dvakrat dnevno.

Lp
Logiran
tesi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 45


« Odgovor #769 : petek, 27.06.2008 : 10:28:56 »

 Smiley hvala apollo
tako jih tudi dajem tesi
Logiran
tesi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 45


« Odgovor #770 : petek, 27.06.2008 : 11:28:17 »

Sad bila sem prehitra ... medve imava manjšo dozo - 5mg/kg na 24h in po mnenju veterinarja (sem ga še enkrat vprašala), je to dovolj, ker pravi, da bi sicer bilo njeno telo preveč obremenjeno in bi lahko imela posledice kje drugje in tako sem spet v dilemi
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #771 : petek, 27.06.2008 : 12:13:02 »

WildAngel

Moj je sepal in sicer takoj ko je vstal in potem prvih nekaj minut gibanja, ko se je razmigal pa je hodil normalno. Doma je zopet sepal, ce se je zalezal.

Po kuri Clinofuga  se je sepanje umirilo, cisto izginilo pa ni, se vedno namrec malce posepa, ce je prej dolgo lezal. Po parih korakih je potem spet vse ok.

Kar se tice doze Clinofuga oz. doxya so mnenja deljena; mas precejsen razpon in od vet. je potem odvisno kaj se njemu zdi fajn. Ena taka srednja vrednost je 5mg/kg na 12h. Ce se prav spomnim je imel moj na zacetku 10mg/kg na 12h, potem smo znizali na 5mg/kg na 12h. Kura je trajala 4-5 tednov (mam sicer vse zapisano, pa ne vem kje...).

Vsaj za enega dohtarja v ZDA vem, da ima veliko boljse izkusnje z visjo dozo kar se tice kasnejsih ponovnih izbruhov bolezni. Zal mu ne sledim vec toliko kot vcasih in ne vem, ce si je v zadnjem letu ali dveh kaj premislil, ampak takrat je znal svoje mnenje za moj okus kar dobro argumentirati.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #772 : petek, 27.06.2008 : 13:20:16 »

WildAngel

Moj je sepal in sicer takoj ko je vstal in potem prvih nekaj minut gibanja, ko se je razmigal pa je hodil normalno. Doma je zopet sepal, ce se je zalezal.

Po kuri Clinofuga  se je sepanje umirilo, cisto izginilo pa ni, se vedno namrec malce posepa, ce je prej dolgo lezal. Po parih korakih je potem spet vse ok.

Kar se tice doze Clinofuga oz. doxya so mnenja deljena; mas precejsen razpon in od vet. je potem odvisno kaj se njemu zdi fajn. Ena taka srednja vrednost je 5mg/kg na 12h. Ce se prav spomnim je imel moj na zacetku 10mg/kg na 12h, potem smo znizali na 5mg/kg na 12h. Kura je trajala 4-5 tednov (mam sicer vse zapisano, pa ne vem kje...).

Vsaj za enega dohtarja v ZDA vem, da ima veliko boljse izkusnje z visjo dozo kar se tice kasnejsih ponovnih izbruhov bolezni. Zal mu ne sledim vec toliko kot vcasih in ne vem, ce si je v zadnjem letu ali dveh kaj premislil, ampak takrat je znal svoje mnenje za moj okus kar dobro argumentirati.


Nanook pri nas je isto!Saj erlihija povzoča tudi artritis in je čisto možno, da je kaj na tem. Tudi jaz sem od nekaterih slišala, da je bolj priporočljiva višja doza. Mi smo v 1. itak dajali samo 3 tedne, po navodilih in je možno, da je spet izbruhnilo ali pa se je ponovno okužila... Tudi vem, da je možno, da ima tudi borelijo, ampak je ne bom testirala.

Sedaj sem samo v dilemi ali naj grem (če se bo seveda veterinarki zdelo pametno)  kar na Clinofug ali naj počakam na Zorka, da jo slika.

Nanook kako pa ga ti sedaj obremenjuješ? Jaz jo raje šparam.Sicer je bilo tako, da kaj posebno bolje ni bilo, zato sem jo za par dni dala na Rimadyl. Po rimadylu ni šepala, ampak je spet začela, ko smo ga ukinili, kljub temu, da jo vozim ven samo za 15 min. Ne vem ali ima to sploh vezo ali ne.
Logiran
cookie
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 155


« Odgovor #773 : petek, 27.06.2008 : 13:22:20 »

Pozdravljeni.

Pri nas trenutno težav ni, je pa bila tudi naša pozitivna za erlihijo. Sem pa zadnjič govorila z enim veterinarjem (ki je sicer za moje pojme malo hm... neobičajen.). Rekel je, da gre pri erlihijo za okužbo eritrocitov, in sicer v smislu, da se parazit zadržuje/množi v rdečih krvničkah. Ker imajo te neko določeno življensko dobo, so takrat, ko je krvnička živa, paraziti v njej zaščiteni kljub antbiotiku. In je rekel, da naj psa čimdlje držim na antibiotikih, vsaj 5 tednov, najbolje pa kake tri mesece, če jih dobro prenaša, da učinkuje tudi v tistem času, ko krvnička propade in se ti zajedalci selijo v druge in jih takrat uniči.

Kaj je že kdo slišal za to teorijo oz. kaj mislite o njej? Je pa naša imela 1:400, ni pa kazala kakih posebnih znakov, razen da se ji ni nič kaj ljubilo...  

T razlaga je zelo laična, tako da se ne bo kdo preveč smejal!! Smiley Smiley
Logiran
conte
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 32


« Odgovor #774 : petek, 27.06.2008 : 14:30:31 »

Lep pozdrav vsem

Mogoče se malo preveč igrate z preventivno uporabo antibiotikov in kasneje, ko bo potrebno ti ne bodo prijeli. Clinofug je zelo toksičen za jetra, po kuri naredite jetrni test - biokemijo krvi in se posvetujte z DOBRIM veterinarjem. Freya je preživela akutno erlihijo ( baje prvi bernc, ki jo je preživel v Sloveniji) zdravili smo jo z Clinofugom, sedaj pa ji bomo še mesece zdravili jetra
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #775 : petek, 27.06.2008 : 15:09:27 »

Tudi za borelijo je isti antibiotik (moj ima oboje-erlihijo in borelijo).

Moj ima tudi spremembe na hrbtenici, tezko je reci ali je to posledica erl. in/ali borelije ali pa kaksna poskodba, starostne spremembe ipd..

Sparam delno, se pravi nic vec zelo dolgih sprehodov, nic v hribe oz. po strmem terenu, nic skakanja, "kroge srece" smo omejili, pazim, da tamali pri igri nista grobi...

Rimadyl pri nas ne pride v postev oz. pride v postev eventuelno, ce bo vse ostalo odpovedalo. Za bolecine imamo homeopatijo in pa razne dodatke.

Conte, mojemu so se jetra "popravila" v mesecu dni (dobival je silimarin)-vsaj glede na apetit in izvide, bolj me je skrbelo kaj bo z ledvicami, ampak smo tudi to porihtali.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #776 : petek, 27.06.2008 : 15:17:42 »

Kakšne prehranske dodatke je dobro dajati psu, če ima erlihijo?
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #777 : petek, 27.06.2008 : 16:05:33 »

Kakšen probiotičen jogurt za črevesno floro.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #778 : petek, 27.06.2008 : 17:13:27 »

Odvisno kaj je fous, ce pa mislis za zelodec, pa kakor je WildAngel napisala, kaksni probiotiki, Ranital, ce je potrebno. Ce butne na ledvice, lahko dodajas omega 3, vitamin E in CoQ10, ce na jetra pa silimarin, SAM.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #779 : petek, 27.06.2008 : 17:19:09 »

Mi v prejšnjo nismo nič dajali zraven...Počutila se je v redu, kot da nič ni. Kotrolirali tudi po koncu nismo in danes ima jetra in ledvice ok, tako da pomoje ni nič vplivalo. Tudi slabo ji nibilo, ni imela driske...

Logiran
Strani: 1 ... 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 ... 79   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines