mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 16:19:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Strani: 1 ... 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 ... 79   Dol
Natisni
Avtor Tema: Erlihija  (Prebrano 183377 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #825 : torek, 08.07.2008 : 11:13:22 »

Saska počakaj še teh 14 dni, saj v bistvu tudi če veš diagnozo ne moreš kaj dosti storiti. Jaz sem pomirjena, saj vsaj ne gruntam ves čas o tem zakaj jo boli. Drugače pa nimam kaj..občasno dajajnje Rymadila in pa brala sem na netu, da obstajajo eni prehrambeni dodatki, ki zmanjšujaejo oteklino ter napredovanje bolezni in psom ful pomagajo...Samo se jih dobi samo iz tujine.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #826 : torek, 08.07.2008 : 11:31:31 »

Sem klicala Zorka zaradi Medrola, pa pravi, da dobiva tako majhno dozo, da težko verjame, da bi vplivo to kaj na ščitnico. Da bi mogoče ob dolgotrajnem jemanju in večjem odmerku. Pravi, da se Medrol ful uporablja in da ga predpisujejo tudi po 30mg/kg telesne teže, ona ga pa dobiva 1mg/kg telesne teže...Pravi naj počakam še kakšen dan in naj ga v četrtek pokličem.
Logiran
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #827 : torek, 08.07.2008 : 11:34:51 »

Pa pes lahko vsaj normalno na sprehode hodi? Pri nas največja doza (za njeno težo) Rimadyla ni pomagala niti malo... Ne vem, če ima smisel ji ga sploh dajat, ker je cel čas terapije z Rimadylom še vedno šepala...  Undecided  No saj imava kmalu kontrolo pri vetu pa bom takrat vse vprašala.. Pa na slikanje bomo šli.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #828 : torek, 08.07.2008 : 11:53:32 »

A to je to, ko ti je na sprehodu zašepala? A rimadyl si ji dajala preden ste ugotovili, da je pozitivna?
Pri nas je rymadil pomagal ,ko sem ji ga vmes par dni dajala...samo potem je bilo spet po starem.
Saska itak je možno še ful drugih stvari poleg artritisa...
Ja, drugače je rekel, da lahko normalno hodi na sprehode, da odvsetuje skakanje iz višin, kjer je vsa teža na prednjih nogah. Jaz bom pač sama presodila koliko lahko in koliko ne. Ker ne vem ali lahko grem z njo v hribe??A li bo zašepala?Ali pa ali lahko lovi žogico? Najbrž ne...Pomoje mora to vsak sam dognat koliko psu škodi in koliko ne. Nasploh je gibanje in da ostane v kondiciji obvezno, saj tako krepi mišice in s tem manj obremenjuje sklepe. Pomembnoje tudi, da pes ni predebel. Brala sem celo, da se priporoča, da je na spodnji še zdravi meji.
Logiran
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #829 : torek, 08.07.2008 : 12:05:26 »

Rimadyl sva dobili vmes, ko sva čakali na rezultate testa, ker je šepala.. Torej je to bilo kakšnih 10dni pred Clinofugom. No drugače pa Brina na srečo ni debela in jo bom kar vzdrževala na nižji teži še naprej. Pa čeprav mi vsak, ki ima 5min časa razloži, da imam shiranega psa  Roll Eyes
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #830 : torek, 08.07.2008 : 15:56:51 »

Pa čeprav mi vsak, ki ima 5min časa razloži, da imam shiranega psa  Roll Eyes

Potem jim pa jasno razloži, da vleče plug po njivi in da mora bit v kondiciji  Roll Eyes
Moj tudi vleče plug in je zato bolj tenek  Grin. In zaradi takšne tlake je pri 13 še vedno zelo poskočen.  Poskočen maneken Wink Kot bi hodil po pisti  Wink

Upam, da hitro ugotovite kaj je narobe s psičko. 
Logiran
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #831 : sreda, 09.07.2008 : 07:43:05 »

Novice so zaenkrat dobre.
 Vet. je malo  prešlatal bunko in potrdil, da je posledica inekcije, ki jo je dobila na začetku zdravljenja erlihije. Malo je treba sicer nadzorovati, če se nebi slučajno povečal obseg. Drugače pa lahko traja tudi do 6 mesecev.

Tako, da sem zelo happy, da ni nič resnega!

lp
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #832 : sreda, 09.07.2008 : 07:44:14 »

Bela Tisa, super novice  Kiss
Logiran
tesi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 45


« Odgovor #833 : sreda, 09.07.2008 : 16:33:01 »

Tudi Tesi je imela bulo nekje med rebri in vrhom sprednje tačke-ne tako veliko kot praviš ti, Bela Tisa, a sem vseeno bila v skrbeh. Prvi vet mi je rekel, da je to mogoče limfom in da skoraj ni rešitve, če je to res; drugi mi je rekel, da je mogoče dobila tam kako injekcijo ali se kam udarila in da naj počakamo, da bo skoraj zagotovo izginila ... in je res izginila po kakem mesecu dni.
No, s Tesi imava še za kak teden antibiotikov in ona je še naprej vesela, poskočna, z redkimi občasnimi slabovoljnimi trenutki. Tudi njeno dihanje se je lepo umirilo (tudi tega sm se ful bala, a me je nek vet iz LJ potolažil, da je to mogoče zaradi slabokrvnosti in se bo popravilo, ko bo kri boljša).
in Saška...tudi moja Tesi je ful suha in me tudi vsi kritizirajo .. in tudi ona bo najverjetneje še naprej ostala takšna (če je le za kg pretežka, se ji že pozna pri poskočnosti - s tem se strinja tudi moonbeam), zdaj je pa videti še bolj suha, ker ji dlaka zelo odpada...vem, da je to zaradi vročine, a tako malo dlake še ni imela odkar jo imam ... ali je imel kdo podobne težave?
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #834 : sreda, 09.07.2008 : 16:41:04 »

Verjetno je tole bedasto vprašanje, ampak mi ne da miru. A je možno, da pes sam preboli erlihijo?  Predvidevam da ne, ampak vseeno sprašujem...  Roll Eyes
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #835 : sreda, 09.07.2008 : 19:12:56 »

Ja, je možno.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #836 : sreda, 09.07.2008 : 19:18:32 »

Ja, je možno.

A res  Huh   Tega si pa nisem mislila. Je pa verjetno pri vsakem psu drugače pri simptomih. Se ne odzovejo vsi isto, predvidevam.
Če psa daš na test, ko preboli erlihijo, a se potem kaj pokaže noter, da je imel to ali sledi popolnoma izginejo?
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #837 : sreda, 09.07.2008 : 19:23:50 »

Mislim, da se pokaže...ne vem pa kako. Sem nekje na internetu brala, da pes lahko preboli erlihijo, se ji organizem sam zoperstavi.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #838 : sreda, 09.07.2008 : 19:52:09 »

Aha... a je možno, da pes šepa samo 2 dni zaradi erlihije, potem pa neha? Al pa šepajo kr nekaj časa...
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #839 : sreda, 09.07.2008 : 19:53:02 »

Mislim, da je znak tudi občasno nepojasnjeno šepanje...
Logiran
Strani: 1 ... 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 ... 79   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines