mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 29.05.2024 : 06:00:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Strani: 1 ... 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 ... 79   Dol
Natisni
Avtor Tema: Erlihija  (Prebrano 183186 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AlenkaEka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 100


« Odgovor #675 : četrtek, 22.02.2007 : 01:26:54 »

Ja,  tudi moj sumi na babeziozo in čakava teste. Sem danes izvedela, da se imizol menda na hrvaškem da dobiti. Sem pa iz okolice Ptuja, čisto pri hrvaški meji, tako, da, če to drži, ne bo problem skočit čez mejo. Zdaj imava še za dva tedna clinofuga, kar bo vse skupaj šest tednov po 12 tablet na dan, rezultate testa pa moram dobiti do konca tedna, tko, da potem v soboto takoj letim po imizol. Upam, da ga bom dobila. Kje si ga pa ti kupila?

Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #676 : torek, 27.02.2007 : 14:23:28 »

Kako je tvoja psička?Kaj boljše po nekaj dneh zdravljenja?Kaj pa rezultate testov si že dobila? Držim pesti, da se bosta izvlekli.
Logiran
AlenkaEka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 100


« Odgovor #677 : torek, 27.02.2007 : 16:52:10 »

Ja, teste smo dobili - pozitivne, potem sem pa celo dopoldne klicarila okrog za imizol. Na srečo mi ga je uspelo dobiti - kupiti se ga ne da - vsaj na Hrvaškem ne. Meni so ga iz same dobre volje in dobrote šenkali na vet. kliniki v Varaždinu. Za kar jim bom večno hvaležna.
Moj veterinar ji je dal potem ta nesrečni imizol in moji punci se zaenkrat stanje izboljšuje. Imava še tudi clinofug za 12 dni, potem pa pravijo, da ni več kaj. Bom pa našla še nekega homeopata, da ji imunski sistem spravimo v red in izboljšamo telesno kondicijo, ker po moje, po vseh teh zdravilih ne more biti ravno ok.
Zaenkrat gre na bolje, upam, da bo tako šlo tudi naprej. Zdaj je pa res že čas.
Hvala vam vsem za klepet in nasvete, pa za vso vašo dobro voljo nama pomagati!
Lp vsem
Alenka
Logiran
Maggie and Co.
novinec
*
Sporočil: 24


« Odgovor #678 : nedelja, 04.03.2007 : 17:17:05 »

Lep pozdrav! Imam psičko, ki je pred pol leta začela šepati in povečane je imela bezgavke  Sad .Naredili smo teste za erlihijo in borelijo-vse negativno, tudi nogo smo ji slikali, a ni bilo videti nepravilnosti. Zato smo kakršno koli bolezen odmislili. Šepati je nehala le bezgavke je imela ves čas povečane. Pred 2 dnevoma pa sem opazila, da ima psička levo bezgavko pod vratom gromozansko veliko, še večjo kot prej in ves čas počiva. Ni razigrana, nima teka... Cry Sad Naj povem, da je tudi enkrat bruhala vendar to pri njej ni posebnost.
Ali je možno, da se takrat, ko so bili opravljeni testi, protitelesca še niso razvila in borelije ali erlihije še ni bilo mogoče pokazati??
Logiran
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #679 : ponedeljek, 01.10.2007 : 13:47:24 »

Testirajte za babeziozo, takoj!
Logiran
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #680 : ponedeljek, 01.10.2007 : 13:51:23 »

Eh, sem iskala "imizol", pa me je vrglo v to temo in sem odgovorila preden sem pogledala datum zadnjega odgovora. Pardon.

Drugače pa je babezioza dosti bolj pogosta, kot se pri nas ve in se običajno pojavlja sočasno z erlihijo. Utrujenost, apatičnost pa tudi bolečnine v skelpih naj bi bili simptomi babezioze.
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #681 : ponedeljek, 01.10.2007 : 13:57:24 »

Živa, kako je s tvojimi mrcinami? si naredila kašne dodatne teste?
Logiran
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #682 : ponedeljek, 01.10.2007 : 14:12:06 »

Grom ima babeziozo... Sad
Logiran
tisdno
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #683 : sobota, 10.11.2007 : 13:29:55 »

Tudi sama bi vam rada povedala svojo izkušnjo, mogoče komu pomaga.
16.10.2007 je imel moj Alf prvi epileptični napad. Trajal je 2 minuti, zgledal pa je samo kot krč, ni bil v nezavesti, samo malo odsoten. Po 5 urah se je ponovil in trajal minuto. Naslednji dan sem obiskala veterinarja, kjer so mu vzeli kri in poslali na preiskavo. Izvidi so bili vsi dobri, samo kalcij je bil zelo nizek. Ker so pomumili, da je nekaj narobe s ščitnico, so vzeli še enkrat kalcij in izvid je bil dober. Rekli so mi, naj pač počakam, saj mogoče ne bo več napadov. Po 8 dneh se je napad ponovil trajal je cca 3 minute, Alf je bil pri zavesti, samo tresel se je malo in ni mogel hodit. Ponovno sem obiskala veterinarja, ki je dal kri na preiskavo za erlihio. Svetoval pa mi je, da naj mu, v primeru, da Alf ponovno dobi napad, dam 2. tableti Apaurina 2,5 mg (ima 10 kg). Po 10 dneh se je napad ponovil, tokrat je trajal 14 minut, izgledalo pa je, kot da ga ne držijo noge. Takoj sem mu dala 2 Apaurina in po 1,5 uri je ponovno dobil napad, ki je trajal 2 minuti, je pa samo tresel z glavo. Naslednji dan sem ponovno odšla na veterino, kjer so mi dejali, da pač bo potrebno začet zdraviti z tabletami, dobila sem Phemiton tablete, katere naj začnem dajati na 12 ur po 1/4 tablete. V kolikor pa bi izvidi pokazali, da bi šlo za erlihio, potem bi s tabletami prenehali in bi pričeli z zdravljenjem, čeprav so bili vsi veterinarji prepričani, da bo negativen. In po dveh dneh dajanja Phemitona pokličem na veterino in nobeden ni mogel verjeti, da je pozitiven na erlihio, saj ni imel nobenih drugih znakov, razen napadov. Dobila sem tablete Clinofug za 3 tedne, vendar so mi dejali, da naj z Phemitonom kar nadaljujem cca dva meseca, potem naj zmanjšujem in potem čistom preneham. Sama pa sem v dilemi, ali naj mu jih sploh dajem, saj je sedaj znan vzrok epileptičnih napadov oz. ali bi zmanjšala dozo Phemitona. Alf se mi smili, saj je ves omotičen  od Phemitona, potem pa še od Clinofuga, saj se komaj še premika. Nekako mi ne gre v glavo, če bi imeli izvide že v ponedeljek, potem sploh ne bi začel dobivat Phemitona, sedaj pa mora revež jesti oboje. Ima kdo od vas kakšne takšne izkušnje? Ali pes po teh tabletah tudi več pije?
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #684 : nedelja, 11.11.2007 : 07:26:18 »

Tsidno ..... poznam 2 primera epileptičnih napadov v povezavi z erlihijo..... v obeh primerih sta se psa zdravila samo s Clinofugom. Oba psa sta danes zdrava in brez epileptičnih napadov in oba primera sta se dogajala pred več kot 6 leti....
Žal nisem veterinar in ti ne morem reči niti svetovati ali dajaj ali ne tabletk Phemitona.... Kar pa se tiče žeje - nekatera zdravila res povzročijo potrebo po več pitja vode....
Ne oklevaj in povprašaj veterinarja in zaupaj mu svoje skrbi ali pomiselke...... preprosto se pogovori....

Želim vama čimprejšnje okrevanje  Kiss
Logiran
tisdno
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #685 : nedelja, 11.11.2007 : 22:05:10 »

Hvala Nanda. Veterinarja sem vprašala, vendar mi je dejal, da kar koli naredim bom to naredila na svojo odgovornost. Tako, da .... tavam v temi. Po eni strani sem srečna, da se je zadnji moment ugotovila Erlihija in vzrok napadov, saj bi drugače moral biti moj kuža skoz omamljen. To me nekako tolaži, saj se mi tako smisli, želi se igrati pa ne more, na sprehodu sva kot dva invalida, komaj se premikava.  sram
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #686 : nedelja, 11.11.2007 : 22:59:18 »

Saj bo šlo na bolje .... zdaj se raje cartajta in čohajta in imejta sprehod samo kratek...... ena od mojih punc (ni imela napada) je bila, ko je zbolela za erlihijo samo še kot plišasti medvedk.... bilo je zelo hudo, ampak je šlo hitro na bolje po Clinofugu in zdaj leta okrog, skoraj sedemletna, kot mladiček  Smiley
Logiran
tisdno
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #687 : torek, 20.11.2007 : 12:30:09 »

Samo da povem, da sem nadaljevala s Phemitonom ampak ne z 1/4 tablete pač pa 1/3 in sedaj je bistveno boljše oz. kuža je isti, kot pred boleznijo. Clinofaga imava še za en teden, napada ni bilo več, upam, da tako tudi ostane.
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #688 : torek, 20.11.2007 : 19:20:31 »

Tsidno ... lepe novice  Smiley počohljaj zverinco  Kiss
Logiran
tisdno
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #689 : ponedeljek, 03.12.2007 : 14:26:44 »

Samo da povem, da sem nadaljevala s Phemitonom ampak ne z 1/4 tablete pač pa 1/6 in sedaj je bistveno boljše oz. kuža je isti, kot pred boleznijo. Clinofaga imava še za en teden, napada ni bilo več, upam, da tako tudi ostane.
Logiran
Strani: 1 ... 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 ... 79   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines