mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 05:37:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pomoč pri izbiri psa
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pomoč pri izbiri psa  (Prebrano 4695 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
daver
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« : sreda, 26.09.2018 : 15:39:08 »

Pozdravljeni!
Smo pri odločitvi, da bi se naši družini priključil štirinožni prijatelj, vendar se izgubimo pri izbiri pasme...
Naj povem, da imamo 2 otroka (7 in 2 leti). Živimo v hiši, s 1500m2 zagrajene parcele. Iščemo psa, ki bi lahko prenočil zunaj, v boksu (izoliran, resnično na toplem), ki bi zmogel z nami v hribe, tečt,... Smo namreč zelo aktivni.
Mnenja...?
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #1 : sobota, 29.09.2018 : 21:25:23 »

Spodnje teme ste že prebrali?
Zelo dobra pomoč pri izbiri, če ne veste, kakšno pasmo psa želite Smiley:

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,14604.0.html

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,19949.0.html

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,49603.0.html

Vzemite si čas in se preudarno odločite, pes bo vaš spremljevalec 12+ let.

In NE iščite psa za otroke, ampak v prvi vrsti zase.
Srečno Wink.


Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #2 : sreda, 03.10.2018 : 13:12:56 »

hja...zatakne se pri "prenočil bi zunaj" in tukaj odpade kar precej pasem (vsi psi tipa bull, avstralski ovčar, BC, bokser, ptičarji, hrti, psi iz 9 grupe, goniči s kratko dlako, iskreno tudi labrador in prinašalci se mi ne zdijo primerni za zunanje bivanje), ker so psi socialna bitja, zunaj, sami pa razvijajo najrazličnejša neželena vedenja (zaganjanje, lajanje, kopanje lukenj, ponoči jih večinoma zmoti vsak mimoidoči jež, mačka, zvoki...in potem lajajo).

Premislite še 1x ali res želite psa in kaj lahko psu ponudite? Boste imeli dnevno 4 ure za psa? Prvi dve leti sta ključnega pomena.

Treba se je zavedati, da vsaj prvih 9 mesecev sodi pes v hišo in ne more biti sam več kot 4 ure, skupaj z vami, prvi teden, dva kar v spalnico, ob posteljo, ker bo šok, ko bo prišel iz legla. Zunaj pa jaz psa nikoli ne bi imela brez nadzora-ograja gor ali dol, najslabše je, če je prepuščen sebi po cel dan.

Logiran
Alfonzo
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #3 : četrtek, 04.10.2018 : 10:03:43 »

Upam, da se zavedate tudi, da VSAK pes prvi dve leti zahteva kar veliko časa, kot je Binas napisala, kake 4 aktivne ure ukvarjanja na dan. Sprehajanje in igranje s psom sta zgolj en delček, večji del v otroštvu in pasji puberteti zahteva pravilna in postopna socializacija ter vzgajanje oz. oblikovanje želenih vedenj, kar pomeni obiskovanje pasjih šol, vadba doma, aktivnosti, prilagojene pasmi in karatkerju psa ..... sicer se lahko zelo hitro zgodi, da boste imeli psa, ki bo cel dan in noč lajal v pesjaku ali na dvorišču, bil reaktiven na vse, kar se bo premikalo zunaj ograje, agresiven do drugih psov ipd.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pomoč pri izbiri psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines