mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 21:27:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: otečene blazinice tačk
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: otečene blazinice tačk  (Prebrano 6026 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
lusika
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« : torek, 13.11.2018 : 18:21:01 »

Pozdravljeni,
Naša dvoletna mopsika (sterilizirana, 8kg)  ima zadnje tri mesece otečene blazinice na sprednjih tačkah.
Razen tega nima drugih znakov, ki bi kazali na kakšno alergijo (se ne praska, nima izcedka iz očes, nima masla v useših, nima izpuščajev po koži,...)
Zanima me ali je že kdo drug imel podobne težave oz. kaj svetujete?

Logiran
lusika
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #1 : torek, 13.11.2018 : 18:27:06 »

https://imgur.com/a/k434fz0
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #2 : sreda, 14.11.2018 : 07:44:51 »

Obisk pri veterinarju je nujen pri takem stanju. Izgleda boleče in neudobno.

Dosti mopsov je ultra občutljivih na vlago. V tem primeru je preventivna rešitev tuširanje tac po sprehodu in sušenje do suhega (najbolje s fenom, ki ne piha vročega zraka). Lahko je tudi alergija na kake trave, plesen v stanovanju (pod, tepihi, ležišča), prehranske alergije, ali glivice (tu je treba v prehrani črtat žita, znižat vnos OHjev). Če si tace liže/grize je lahko tudi vedenjski vzrok...
Logiran
lusika
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #3 : četrtek, 15.11.2018 : 11:42:08 »

Smo bili pri dveh veterinarjih, vsak je podal nekoliko drugačno mnenje:
1. veterinar pravi da ima alergijo na neko hrano, ji je dal inekcijo antihistaminika in antibiotike za tri dni. Stanje se je morda nekoliko poboljšalo za kratek čas, a po par dneh je bilo enako oz. še slabše
2. veterinar pravi da je zasičena s beljakovinami ter naj jih namesto briketov dajemo našo hrano ter probiotike in da se bo stanje samo uredilo. Kljub temu se stanje ne izboljšuje.

Kakorkoli točnega vzroka tega pojava nismo še ugotovili.
Bomo poskusili prati in sušiti tace po sprehodu.
Ležišče smo ji zamenjali, plesni in tepihov v stanovanju nimamo.
Žit in ostalih OHjev skoraj da ne dobiva več.
Tac si vedensko ne liže ali grize, moda občasno liže ampak zelo malo.

Se priporočam za še kakšen nasvet/idejo. Hvala!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #4 : petek, 16.11.2018 : 14:11:06 »

Podobno sta občasno imeli moji šar pejki. Ponavadi v povezavi z vlago, torej precej odvisno od vremena. V suhem poletju tega praktično ni bilo. Pomagalo je umivanje (s plivaseptom recimo), sušenje, vmes pa sem jima posula tudi otroški puder, da je vse skupaj še dodatno posušilo. Pa tačke so potem dišale. Cheesy Si pa nista lizali oziroma jima nisem pustila, da bi.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #5 : ponedeljek, 19.11.2018 : 08:08:33 »

Je vzel vzorec? So glivice? Na podlagi česa je dejal da je "zasičena" z beljakovinami? Urinogram, krve preiskave?

Jaz bi nekako tako postopala.
1. Tace suhe, Po sprehodu umit, posušit, preprečit vsakoršno lizanje grickanje.
2. Iz prehrane izločila žita in škrobnata živila, sadje, brikete (prehranska pršica). Če so problem glivice je to smiselno. Vtipkaj v googla "doma pripravljena hrana za pse", preberi si tudi tuje vire. (potem pa ko se zadeva sanira lahko testiraš kaj prenaša, kaj ne
3. Morda je smiselno dodajat v prehrano probiotike?  Obstajajo posebej za pse, so pa vsaj nekateri, ki jih uporabljamo mi, primerni tudi za pse.

4. Brez steroidonih injekcij, kortikosteroidnih krem....po 5 dneh vzet ostružek (če ga še niste).

5. Ne škodi in načeloma ni pretirano drago cca 40 eur. Bioresonančno testiranje (pooguglaj za ponudnike).

6. Kratki nohti, ki so v zraku kadar pes stoji. (dolgi nohti so boleči in dražijo).
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: otečene blazinice tačk
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines