mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 14:29:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Prihod dojenčka
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Prihod dojenčka  (Prebrano 4651 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Entlebucher2017
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« : petek, 16.11.2018 : 08:46:53 »

Pozdravljeni, če je kje že odprta podobna tema prosim za preusmeritev - sam je nisem zasledil.
Skratka imamo leto in 5 mesecev starega Entlebucherja,  hišni pes, zaenkrat popolnoma obvladljiv, z njim se ogromno ukvarjamo, skratka družinski član. No sedaj je na poti drugi družinski član tokrat človeške narave Smiley

Kar nekaj smo prebrali o vsem skupaj kombinaciji dojenček / pes bi pa vseeno bilo super slišat še kaj s prve roke, na kaj je potrebno biti pazljiv (jasno dojenček/pes skupaj sama nikdar ne glede na vse; psa je potrebno tretirati popolnoma isto dalje kot prej, prinesti stvari že iz porodnišnice skratka ga pripraviti da nekdo prihaja itd..).

Hvala za nasvete že vnaprej, Entle2018
Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #1 : torek, 20.11.2018 : 21:19:37 »

Nic komplicirati in psa ne "moliti" psu pred smrcek. Vse postarem samo, da je zraven se en clan. Ce je pes prevec vsiljiv mu postavite kaksno mejo ze prej. Ce ga bo nazacetku ignoriral ni problema dajte psu cas da sam pride zraven.
Logiran
Entlebucher2017
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #2 : četrtek, 06.12.2018 : 16:13:38 »

Opažamo pa da se kuža drugače obnaša je bolj razdražljiv in napet v času nosečnosti..verjetno je to normalno? Jasno tudi on čuti da se nekaj dogaja...
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #3 : sobota, 08.12.2018 : 17:48:21 »

Psi se odzivajo glede na obnašanje/počutje svojih družinskih članov.
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #4 : torek, 11.12.2018 : 07:43:40 »

Kot je rekla AngSeter-pes se odziva glede na vaše obnašanje, zavoha tudi adrenalin itd. Če boste vi skulirani in si rekli-nosečnost, super otrok ja fino, kaj bi komplicirali-bo že. Moja psica je tudi skrajno živčna, ko se prikaže moj foter (ker je on tak in ker si ne da dopovedat, da spodbuja in ustvarja takega psa-zaradi njega se tudi neviht boji).

Če je pes  vsaj približno normalno vzgojen ni za pričakovati problemov. Ne škodi, da že zdaj sodeluje pri sestavljanju vozička, kinderpeta etc. Lahko greste tudi spoznat psa z otročiči, ga spoznate z otroškim jokom in vriskanjem...Sicer pa se bo vse to navadil doma. Nekateri malo prej, drugi kasnej, odvisno od vas tudi in vaših reakcij-bolj kot boste umirjeni in ne-komplicirali, lažje bo za psa. Z igro in hrano se da marsikaj prebrodit. Pomembno je le, da boste vzgajali oba in da poznate pasjo telesno govorico ter tega naučite tudi otroka!

p.s. večina "ljubkih" posnetkov malček-pes v resnici groznih, recimo tole https://www.facebook.com/elizabeth.andrews.5/videos/10155523427621511/
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #5 : torek, 11.12.2018 : 19:25:29 »

Ojoj, ja... Eden izmed velike večine, kaj ne smeš početi! Sad
Ampak z odličnimi podnapisi! Smiley
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Prihod dojenčka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines