mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:46:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Nenadzarovano uriniranje muca
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nenadzarovano uriniranje muca  (Prebrano 14174 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
darkot43
novinec
*
Sporočil: 45


WWW
« : nedelja, 13.01.2019 : 07:56:07 »

Pozdravljeni, pred 3 tedni je naš mačkon (kastriran, živi v stanovanju), kr enostavno zac
čel jokat ko je šel lulat. Ker se je to ponavljalo, smo ga spremljali in ugotovili, da ne more lulat. Obisk pri veterinarju je pokazal da je imel sečevod zaprt. So opravili rentgen in ugotovili, da ima polno komenčkov. 2x so mu vstavili kateter za par dni in takoj po odstranitviji se je vse ponovilo. Malo je lulal, ker ga je pa bolelo se je začel lizat in se je tako polulal v svoje ležišče. V petek smo ga dali operirati in so mu vzeli vse kamne. Operacijo je uspešno prestal kljub 19 letom Wink. Zdaj pa je težava v tem, da še vedno ne more lulat. Gre 100x na wc, pa take male kroglice peska so. Včeraj zvečer se je prišel v posteljo malo stisnit in zraven zaspal. Vzel sem mu tisto ovratnico, ko ima da si ne pogrize šive in se je takoj začel lizat in se polulal, da je postelja bila čisto mokra. Zakaj se lahko polula samo ko se liže, pa še ta urin poliže (mu ne bo škodillo). Kaj narediti v takem primeru, ker bo se navadil in lulal samo v postelji in samo ko se liže. Undecided
Logiran
Mižonny
midi
**
Sporočil: 2.389



WWW
« Odgovor #1 : nedelja, 13.01.2019 : 11:00:40 »

Jaz bi o tem najprej sigurno poskusila dobiti čim več informacij od veterinarja. Sicer pa (tole je čisto laično razmišljanje!) se mi zdi, da gre tu za to, da so po operaciji mišice, ki omogočajo izločanje, poškodovane. Z lizanjem jim pomaga do te mere, da lahko izloči urin. Skoraj prepričana sem, da bo, ko se bo zadeva zacelila in bo lahko normalno lulal, s tem prenehal. Do takrat bi mu pa jaz pustila, da si na ta način pomaga in kupila nekaj pleničnih podlog, da ne boste imeli kar naprej mokre postelje Tongue. Želim vam hitro in popolno okrevanje Smiley
Logiran
darkot43
novinec
*
Sporočil: 45


WWW
« Odgovor #2 : nedelja, 13.01.2019 : 14:41:29 »

Hvala za odgovor,
pleničke imamo, srtpljenja tudi, saj je naš Majki z nami že 19 let Smiley
Bomo počakali, da se vse skupaj umiri.
Logiran
darkot43
novinec
*
Sporočil: 45


WWW
« Odgovor #3 : nedelja, 13.01.2019 : 19:06:05 »

Hvala za odgovor,
pleničke imamo, srtpljenja tudi, saj je naš Majki z nami že 19 let Smiley
Zakaj pa ko gre lulat v pesek, se ne more polulat (par kapljic, za njemu potem kaplja), ko pa se začne lizat pa vse mokro od urina.
Bomo počakali, da se vse skupaj umiri.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #4 : nedelja, 13.01.2019 : 19:14:47 »

Pokličite jutri veterinarja, ki ga je operiral, sicer pa tudi jaz mislim, da bo okreval.
Pokličite, pa vse dobro želim Kiss Kiss
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Nenadzarovano uriniranje muca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines