mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 07:12:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: "zlati vstavek" v ortopediji
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: "zlati vstavek" v ortopediji  (Prebrano 12077 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« : petek, 21.10.2005 : 21:26:15 »

Jaz bi pa rada govorila o eni resni zadevi ... da se ne bojo same neumnosti gor pisale Wink Wink Wink ... SPONDILOZA!!!

Veste, da ima moja Aika spondilozo stopnje 4 - se pravi najhujso mozno.



Vemo tudi, da ima marsikateri bokser spondilozo, tezave s kolki in podobno ... ena od forumovk (Bucka) ima tudi hud artritis! Da preidem k bistvu. Danes mi je forumovka Karmenka povedala za nek "zlati vstavek" ki nasim psom pri vseh teh zadevah pomaga. Naj bi iznicil bolecine, do vnetij naj ne bi vec prihajalo, ... v glavnem cisto jim spremeni zivljenje!!! Kdo o tem kaj ve??? Namrec noben od znanih dveh ortopedov me na to moznost ni opozoril, zato predvidevam, da tega pri nas ne poznajo!!! Izvajajo ga pa v Nemciji!

Link, ki ga prilagam je napisan v nemskem jeziku ... ker ne znam nemscine prosim vse, ki jih kaj zanima, da nam zadevo malo predstavijo ... vsaj na hitro ... ce se komu da, seveda! Bila bi zelooo vesela! In mislim, da zanima vse tiste, ki imamo na tem "podrocju" bolne pse!

http://www.goldimplantation.de/goldimplantation.htm
Na drugi strani je naslikan tudi bokser in njegova hrbtenica in kolki (slika od aikine hrbtenice se mi zdi hujsa - spondiloza mislim) ... malenkost predvidevam, da bi lahko slo za pomoc pri spondilozi!

Hvala vsem za kakrsno koli informacijo okoli tega! Cheesy

Lp, Ursa
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #1 : torek, 25.10.2005 : 07:17:31 »

Klaus ... kaj pravis na tisti "zlati vstavek", glede hrbtenice, kolkov, ... o katerem sem pisala par strani nazaj???

Nihce ni komentiral (edino zadnjic smo o tem klepetali v klepetalnici) ... zgleda je pri nas res cisto nepoznana zadeva! Undecided

Lp, Ursa
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #2 : torek, 25.10.2005 : 07:29:23 »

Klaus ... kaj pravis na tisti "zlati vstavek", glede hrbtenice, kolkov, ... o katerem sem pisala par strani nazaj???

Numerouno ... upam, da dobim tudi tvoje mnenje! Smiley

Lp, Ursa
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #3 : torek, 25.10.2005 : 07:38:13 »

Tukaj je še nekaj linkov:
http://www.guldimplant.dk/English_INFO/english_info.html
http://www.wholepetvet.com/goldbead.htm
http://www.goldimplantation.de/goldimplantation.htm
http://www.himmlisch.com/goldbeads.htm

Očitno gre za neke vrste trajno akupunkturo. Jaz ne morem komentirat zadeve, razen da imam informacije, da pomaga, čeprav sem itak skeptična - tako kot s homeopatijo, dokler nisem sama ugotovila, da pomaga. Ne vem pa niti, če je to ena in ista zadeva - kar izvajajo v USA in Nemčiji. Nimam pojma. Sicer pa upam na info iz prve roke, upam da že naslednji teden.

Logiran
KARMENKA
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 51


« Odgovor #4 : torek, 25.10.2005 : 08:50:51 »

Pozdravljeni!

Jaz sem tista, ki je po zame srecnem nakljucju zvedela za to zadevo.

Govorila sem z znanko iz hrvaske, ki je sredi juljija peljala v nemcijo dva labradorca in je zeloooooooo navdusena, psa sta prerojena, od razmisljanja o evtanaziji je prisla do dvo urnih sprehodov v hrib, ko pa pridejo domov ni nobenih sledi o kaksni bolecini.

Jaz sem zmenjena v cetrtek ob 15.00 na pregledu, v petek zjutraj bo opravljen poseg. Bo pa moja kuzika sodelovala v petek popoldan na seminarju ki ga ima veterinar za nemske veterinarje in jo bo predstavil kot konkreten primer. Bom poiskusila zadevo na kamero posneti, seveda ce mi bo dovolil. Zal ne znam nemsko tako da razumela bom bolj malo oz. nic. In ce mi uspe bom zadevo pokazala naprej.

Sem z to metodo seznanila tudi znanca ki dela na VF v mestnem logu, jo je pokazal Zorkotu in je rekel da se mu zdi zanimiva in jo bo komu predstavil, priporocal.

no toliko od mene zaenkrat.

LP K
Logiran
Klaus
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.036


« Odgovor #5 : torek, 25.10.2005 : 09:02:38 »

Hja!!
Zlato kot zlato zaradi svojih lastnosti.Lahko bi ga zamenjali z drugim materijalom,ki bi bil drazji.Zanimalo me je kaj je v zlatu.Iskal sem elektomagnetno sevanje.edino to lahko povzroci spremembo.Ja sevanje, zato se pocutijo bolje.Tu gre samo za lajsanje bolecin!Hudic bo ,ko bo potrebno cez nekaj casa povecati dozo!
Logiran
KARMENKA
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 51


« Odgovor #6 : torek, 25.10.2005 : 09:17:21 »

Mislim da sevanje nima veze. Bom kaj vec povedala ko pridem nazaj.
Je kolegica dobila tudi knjigo in upam da jo tudi jaz dobim, potem pa samo najdem nekoga ki zna jezik, pa vam se bolj natancno obrazlozim.

LP K
Logiran
Klaus
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.036


« Odgovor #7 : torek, 25.10.2005 : 09:27:46 »

Karmenka
Previdno uporabljaj besedo sevanje.Seva tudi tvoj domaci racunalnik oz tvoja brezzicna povezava,da o mobilcu ne govorimo,se posebej ko ga prislonis na uho in debatiras ure in ure.In se sprasujes zakaj se slabo pocutis.Se je veliko primerov...........Pomembno je samo,kako mocno je sevanje in kaksen doseg ima.Ce ga vneses v telo ima lahko vec ucinkov.......in se ga navzven ne vidi in ne cuti.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #8 : torek, 25.10.2005 : 09:33:01 »

Urša, jaz bi z veseljem komentiral, če bi stvar obvladal, tako pa .... kaj naj rečem? O stvari nimam blagega pojma, lahko bi zapisal samo kaj butastega. No, vidim, da ti je vsaj v malem pomagala Karmenka.

Karmenka je povedala Bucki in meni ... zato pa nekaj o tem veva ... hehe ... me je pa zanimalo kaj na to pravite se drugi ... ce je kdo za to sploh ze slisal ....

Klaus hvala za odgovor ... po tvojem odgovoru bi lahko sklepala, da bo tej "tvoji teoriji" oziroma razlagi pride v postev samo za stare pse, katerim doze ne bi bilo potrebno vecati!

Upam, da zadevo pokomentira tudi Numerouno!

No, bomo videli naslednji teden kako in kaj se bosta "odrezali" Karmen in njena Peja! Smiley Drzimo pesti, da bo vse super!!! Cheesy

Lp, Ursa
Logiran
Klaus
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.036


« Odgovor #9 : torek, 25.10.2005 : 09:51:10 »

LinČa
Zakaj pa nebi bilo za mlajse pse?
spondiloza so spremembe na hrbtenici! S temi kuglicami samo lajsamo bolecino in ne zdravimo!Ce ne bodo doticni posvecali spondilozi nobene pozornosti , bodo bolecine se vedno prisotne.Tudi Jack Levine ima podobno terapijo.
No.1 bo vedela kaj imam v mislih.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #10 : torek, 25.10.2005 : 09:54:51 »

Ianna who?

Klovn ... kako pa beres bokserje - napol? ... del Cuore Grande je ... saj pise zraven! Larsson napisal!

Klaus ... ja, seveda je tudi za mlade pse, ampak ce si napisal "kaj bo, ko bo treba dozo povecevati?" ... si predstavljas kako bo, ko bo treba enoletnemu psu povecevati "dozo"? Zato sem mislila, da je super za starejse pse. Upam, da razumes! Smiley

Lp, Ursa
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #11 : torek, 25.10.2005 : 15:23:12 »

Klaus ... kaj pravis na tisti "zlati vstavek", glede hrbtenice, kolkov, ... o katerem sem pisala par strani nazaj???
kaj ko bi raje v temi zdravje dala to temo, al pa v bokser forumu posebej temo. meni je zanimiva in ne bi rad, da če se kaka debata razvije, iskal čez pol leta ko bomo na tisočki, nazaj kje smo to obdelovali.
isto sem (spet, kot vsakič) pomislil ob osveževanju genetike belih , hehe. ker smo zdajle že ene petič ponovili vse. mal nas lenoba daje, hehe.
Logiran
Klaus
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.036


« Odgovor #12 : sreda, 26.10.2005 : 06:03:17 »

Vsadki?
Ali nebi prej poskusili s trakci Jacka Levina,znanega ortopeda brooklynske bolnisnice!Manj so boleci,enostavno se jih namesti,vzdrzevanje je enostavno pa se bolecine izginejo.
Mogoce  kozmodisk?
Logiran
numerouno
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 298


« Odgovor #13 : sobota, 29.10.2005 : 08:02:13 »

Žal šele sedaj sem videla o čem pišete.

Zlato velikokrat uprabljajo v te namene. Se strinjam s Klausom.Zlato ne bo pozdravilo take hrbtenice,ker je to žal že trajna poškodba oz.bolezen v napredovanju.V takem stadiju zlato samo lajša bolečine. Anatomsko je treba gledati hrbtenico in taka kot je jo je težko narediti nazaj prožno in jo pravzaprav spraviti nazaj v izhodiščno stanje. Zlato ima svojo energijo, ki na srečo lahko olajša bol. bolečine. Se strinjam, da bo čez čas potrebno to dozo povečevat.

Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #14 : torek, 15.11.2005 : 12:08:35 »

Vceraj sem na RTL2 gledala reportazo o veterinarjih, kjer je bil eden izmed primerov tudi Doga, ki so ji vstavili te zlate vsadke, operacija je bila izjemno uspesna, zgledala pa je prav smesno - samo ena tanka cevka s katero plasirajo te zlate koscke na taksno mesto, da izvajajo neke vrste akupunkturo in s tem lajsajo bolecine. Rezulati pa nobenega sepanja vec, normalno gibanje, nobenega dodatnega mirovanja kot po kaksni drugi operaciji.
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: "zlati vstavek" v ortopediji
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines