mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 14:57:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Hrana za šolanje...?
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Hrana za šolanje...?  (Prebrano 4673 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
daver
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« : četrtek, 04.04.2019 : 15:20:33 »

Mene pa zanima, kaj uporabljate pri šolanju psa?
Mi smo trenutno na navadni klobasi "pasja radost", vendar ga ne orevzame toliko kot bi želel.
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #1 : torek, 16.04.2019 : 07:45:54 »

Pes je edino merilo kaj boš uporabil. Je pa dobro menjat priboljške in jih imeti več okusov, teksture. Za težavnejšo vajo, za jackpot...

Tako jaz v določeni meri uporabim brikete (ki sem jih preko noči dala v posodico in nekaj malega vode zraven, zaprla in dala v hladilnik. Postanejo vlažni). Potem kombiniram s koščki surovega mesa (ali popečenega, podušenega). Včasih, ko sva še trenirali sem uporabljala tudi tubo v katero sem nabasala mleto meso. Kadar delaš res veliko (in pri mlademu psu, v fazi učenja je nagrajevanja hrano veliko), je treba pazit, da ima pes v 90% uravnotežen obrok, preostalih 10% so lahko poslalstice tipa hrenovka, pasja radost, šunka, sir, razni priboljški.

Sicer pa je nagrada marsikaj, ne samo hrana. Je pa res hrana zelo priročna. Z odpoklic in obrate, veliko raje uporabim igro z vodnikom, če je le psu zadosti nagrajujoča.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Hrana za šolanje...?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines