mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 18:01:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Pes ne sprejme otroka
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pes ne sprejme otroka  (Prebrano 5090 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Entlebucher2017
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« : nedelja, 04.08.2019 : 09:57:40 »

Pozdravljeni,
Imamo Entlebucherja, starega 2 leti (z nami od 8 tednov starosti) , ter hčerko v 7. mesecu. Pes je nikakor noče sprejet, vedno bolj se ji odmika (mala jasno še ne hodi), kaže prav strah do nje, ko mu z otrokom poskušamo sledit ker bi ga rada pobožala se prav "potuhne" in skrij v kakšen kot. Trzne ko se ga dotakne oz. hoče pobožat se ji umika...enkrat je tudi zarenčal na njo.

Poskušamo vse, od tega da ga "hrani" mu meče koščke mesa (kolikor pač že zna "vrečt"), dejansko spita na isti postelji jasno v naši prisotnosti (on je tudi prej spal pri nogah ali na tleh itd. in mu nismo želeli spreminjati režima, lahko je z nami )...skratka kljub vsemu smo poskušali da vse ostane isto kot pred dojenčkom, da mu ne spreminjamo režima skratka da se še vedno počuti prvi

Najverjetneje je seveda da je bil on št.1 kar je seveda bil, sedaj pa se počuti da ni več št.1 in je nastopilo ljubosumje.

Morda bo čas naredil svoje? Ko se bo začela plazit itd. da se sama "zbondata"? Oziroma kaj svetujete  tisti ki ste se srečali s podobno situacijo?

Hvala za vse nasvete,
Entlebucher2017
Logiran
Tibo
novinec
*
Sporočil: 22


WWW
« Odgovor #1 : ponedeljek, 05.08.2019 : 08:48:31 »

Veliko psov se boji majhnih otrok, oziroma jim je ob njih neprijetno, ker je vse na njih drugačno. Oblika, oglašanje, vonj,... Močno dvomim, da se vaš pes "sekira" glede izgubljenega položala, enostavno ga je strah, oziroma do otroka čuti nezaupanje. Na žalost se to težko spremeni, dokler otrok dovolj ne zraste, ker so "mali človečki" pač glasni, nekoordinirani in ob stiku s psom velikokrat še grobi ("udarjanje" namesto božanja, vlečenje za kožo/dlako) - ker pač drugače še ne znajo. Dokler je psu okoli otroka tako zelo nelagodno, se bosta zelo težko spoprijatejila. Torej po mojih izkušnjah smo v takih primerih veliko bolj uspešni, če se namesto z spoprijateljevanjem raje ukvarjamo s čim manj stresnim sobivanjem. Pes bo vse manj in manj obremenjen z otrokom, če bo otrok pač zraven ko se mu dogajajo prijetne stvari hkrati pa med njima ne bo vsiljenih direktnih kontaktov. Torej recimo - namesto da se otrok trudi z metanjem hrane, lahko hrano bolj natančno in na dovolj veliko razdaljo da pes še ni napet, meče eden od staršev. Lahko pa otrok psa nahrani, če se mu pes sam približa.
V naslednjih mesecih bo to kar izziv za vas, ker bo otrok vedno bolj mobilen in s tem še bolj "ogrožal" psa. Vseeno menim, da je izredno pomembno, da ves čas zagotavljate, da se pes počuti varno in da ju ne silite v kontakt če psu ni do tega. Kar včasih pomeni tudi to, da ga preventivno umaknete v drug prostor, ko je otrok najbolj aktiven. Če razlog ni ljubosumje, ampak strah, lahko psu prav odleže, da mu ni potrebno biti ves čas v isti sobi z "malim tornadom". Smiley
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Pes ne sprejme otroka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines