mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 13:04:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 123   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier  (Prebrano 208459 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« : ponedeljek, 13.09.2004 : 08:12:07 »

Pozdravljeni!

Nisem zasledila, da bi bila ta pasma še opisana na tem forumu, zato sem se odločila, da malo napišem o tej (v Sloveniji redki) pasm.

So izredno lepega in mehkega značaja, dobri družinski psi in zelo previdni do otrok. Dlaka je mehka, svilnata in brez podlanke. Je primeren tudi za stanovanja, ker ne smrdi in dlaka mu ne odpada.

Včasih so jih imeli za lov na lisice, vidre...

Moj Elmer je tipičen irec, žal pa se pojavljajo na razstavah tudi ameriški tipi, katerih dlaka je gostejša, bolj ostra ne pa mehka. Zaradi nepoznavanja, sodniki večinoma mislijo, da so amreški tipi dobri, ker naj bi imeli več dlake, a sploh niso standard pasma.

Za več o tej pasmi si lahko preberete tudi na mojpes.netu-u

Sanja
Logiran
Eva3
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


« Odgovor #1 : četrtek, 16.09.2004 : 19:43:20 »

Lepa pasma.
Pa res mislis, da so sodniki tako neizkuseni, da bi imeli narobe?
Standart je pac, pomojem, tak in sodniki (spet po mojem) tak. Verjetno oni ze to vedo.
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #2 : sobota, 18.09.2004 : 11:59:20 »

V Sloveniji je to bolj redka pasma-okoli 40 psov. Standard je pa kar se dlake tiče zelo dosleden.
Mislim, da bo čez čas, ko jih bo več, tudi poznavanje boljše. Res pa je, da se sodnik ne bo ravno specializiral samo za to pasmo, ko jih je pa tako malo.
Sem pa optimist kar se tega tiče.  Smiley
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #3 : ponedeljek, 20.12.2004 : 12:59:49 »

Elmer?!!?
Znano, znano... Grin Grin
sanci_cat,
en lep pozdravček za tvojega bjondinčka Elmota Wink

LP
Teja
Logiran
Kora
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 40


« Odgovor #4 : petek, 04.02.2005 : 12:54:02 »

Mod uporabnike mojpes.net-a se pridružujeva tudi s Koro. Kora je petletna mehkodlaka pšenična terierka in prihaja iz prvega legla te pasme pri nas. Kot vidim, smo lastniki mehkodlakcev bolj malo internetno aktivni, tako da upam, da bo nekaj Korinih slikic  vzpodbudilo koga, da se javi.

http://kora.moj-album.com/album/141780/?os=141791#

http://kora.moj-album.com/

Seveda pa lepo vabljeni vsi, ki vam je pasma všeč in se zanjo zanimate.

Več o meni in Kori naslednjič, za danes pa en lep sneženi pozdrav!

Tina &  Kora
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #5 : četrtek, 17.02.2005 : 12:02:18 »

Je pa res luštna!
Koliko je pa stara sedaj?
Logiran
Kora
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 40


« Odgovor #6 : petek, 18.02.2005 : 18:53:43 »

Ojla, sanci_cat!

Super, da si se oglasila. Sem si pogledala internetne strani tvojega kužka in je res lep wheaten. Sem pa lani na CACIB Maribor videla tudi oba starša novomeških legel in sta mi bila prav tako zelo všeč.
Moja Kora je sedaj stara 5 let  (kako čas hitro mineva). Je od vzrediteljice iz MB in kolikor poznam slovenske mehkodlakce, mislim, da smo si v sorodu  Wink .
Nasploh so si mehkodlaki pšenični terierji v Sloveniji v sorodu, saj kolikor vem, so imele legla psičke, ki vse prihajajo iz hrvaške psarne The best colour in imajo isto mamo. Zato sem bila prav vesela, ko sem zadnjič na strani enega od čeških vzrediteljev odkrila psičko, ki naj bi bila prodana v Slovenijo.
Sanci_cat, veš mogoče za njo in kam je šla? Imaš kaj stikov z lastniki medkodlakcev v SLO? Jaz jih v svoji okolici poznam kar nekaj, bi pa rada spoznala še kakšnega.

Lep vikend, pa kakšen lep dolg sprehod z vašimi kosmatinci!

Tina
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #7 : sobota, 19.02.2005 : 13:26:10 »

Hey!

Hvala za kompliment.

Nisem kaj preveč v stikih, razen z vzrediteljico... A boš peljala Koro v Graz? Midva z Elmotom greva, da vidmo, če bo tam kej.

Letos bo možno spet novo leglo, držim pesti!

Lep pozdrav.

Sanja
Logiran
Princ
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 112


« Odgovor #8 : sobota, 19.02.2005 : 13:52:30 »

Ojla!

Ravno prav sem naletela na to temo, da nekaj dodam Cheesy. Namreč, zdi se mi, da vem, kdo je Kora Grin in če je, potem vam povem, da je psička (poleg tega da je lušna pa cartig...) pred časom "delala" agility. Žal je lastnica zaradi študijskih obveznosti odnehala, v spominu pa mi je Kora ostala kot izredno živahna, temperamentna, hitro učljiva in poslušna, z resnično malo treninga sta šli celo na nekaj tekem... o terierski trmi niti sledu - če jo primerjam s prinašalsko Roll Eyes

To sem napisala zato, da bi se morda odločil za agility še kakšen lastnik te pasme in da ne bi vsi končali na razstavah Wink. To zadnje je bilo mišljeno kot hec, da se razumemo.

Lp, Mateja
Logiran
Kora
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 40


« Odgovor #9 : sobota, 19.02.2005 : 20:15:19 »

Oj!

Sanci_cat!

Kore ne bom peljala v Graz, pravzaprav je še nikoli nisem razstavljala. Kora je sicer lepa psička, mislim pa da ni ravno razstavni potencial.
Bom pa držala pesti za Elmota, sigurno se bo dobro odrezal. Pa poročaj kaj z razstave, saj veš, rezultati, pa kakšne slikice...  Mogoče pa celo meni uspe priti do Graza (saj nimam daleč  Smiley ), pa te poskušam najti in te pocukam za rokav.

Mateja,
pa si naju razkrinkala Wink.
Se mi je smejalo do ušes, ko sem zagledala tvoj post. Kora se ti zahvaljuje za  komplimente. Imaš prav, agility je njenemu značaju res pisan na kožo. In čeprav je od najinega zadnjega treninga že dobri dve leti, na vsakem sprehodu še vedno pridno delava "agility" čez vse mogoče ovire, pa tudi slalomske palice na dvorišču še vedno stojijo. Pa živahna in temperamentna je  še vedno, poslušna pa - no ja, se vidi da s časom ostanejo le lepi spomini  Grin-. Vsako sezono si obljubim, da bova vsaj rekreativno spet začeli in vohunim po internetu za urnikom. Sem slišala, da je trenutno poligon še bolj v ledeno zimskem stanju, tako da čez kakšen teden ali dva pa se letos 100% prikažem.

No, pa nazaj na "delovne" Wink mehkodlake pšenične terierje. Sicer je vsak kuža unikat, so pa to živahni psi, pozorni in odzivni, predvsem pa psi, ki so navdušeni  nad tem, da nekaj počnejo, da se kaj dogaja in so zelo hitro pripravljeni sodelovati... Nekoč sem zasledila, da jih opisujejo kot "poštene", kar jaz, vsaj pri Kori razumem tako, da bo vedno delala na ful in z velikim navdušenjem, vendar pa zna tudi zelo pošteno pokazati, da bi pa tokrat raje vohljala za mačkami - nikoli se ne dela, da je nekaj fajn, če to ni. In če to povežeš s pravim pristopom pri šolanju, bi se dalo z njimi početi marsikaj.

Lp, Tina



Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #10 : nedelja, 27.03.2005 : 16:01:01 »

Pozdravljeni!
Z možem si želiva kužka, ne majhnega. Ker sva že starejša, bi kužek naj bil bolj mirnega značaja (ker je najina rekreacija omejena le na sprehode Smiley), s tem, da je lahko drugače nagajivček Wink Wink, pomembno nama je, da pasma velja za zdravo in da ni podvržena težjim boleznim. Kuža bi prebival v hiši, se igral na domačem vrtu, bil bi hišni ljubljenček Kiss, o kakšnem šolanju (razen osnovnega), agilityju ipd. pa ne razmišljamo in odkrito povedano se tudi nisva pripravljena tega udejstvovati Huh. In tu je še ena zahteva - razumeti bi se moral z domačim mačkom Pikijem Huh Huh Huh. Tukajšnji forumci menijo, da bi pa mogoče mehkodlaki pšenični terier bil ravno pravšnji za naju. Kaj menite poznavalci te pasme o tem in prosim za nekaj informacij o tej pasmi, kje lahko kupiva mladička in po kakšni ceni? Smiley
Logiran
Kora
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 40


« Odgovor #11 : nedelja, 27.03.2005 : 18:06:39 »

Tripikice, nisem videla, da ste se oglasili tudi v tej temi - sem vam odgovorila v temi "Kako naj se odločim".
Danes me že podijo z računalnika Angry, zato se oglasim kasneje!
Lepo pozdravljeni, Tina
Logiran
Kora
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 40


« Odgovor #12 : nedelja, 27.03.2005 : 18:08:40 »

Pa še čestitke Elmerju za uspeh v Gradcu!
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #13 : ponedeljek, 28.03.2005 : 12:22:24 »

Če iščeta pasmo nagajivega značaja, nekoga ki obožuje vse kar leze, hodi... potem razmišljata v pravo smer. Ne reče se jim zaman softy, ker je res nežna dušica.

Lep pozdrav!

Sanja in Elmo

P.S. Kora hvala!
Logiran
Kora
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 40


« Odgovor #14 : petek, 22.04.2005 : 16:08:09 »

Malo pozno, pa vendar - iskrene čestitke v Novo mesto! Kiss

Se mi vsakič, ko slišim za kakšno leglo, kar malo stoži po še eni mali rjavi štručki s črnim gobčkom Tongue.

Pa še novičke z našega konca...
Kora ima že poletno frizuro; malo prekratko, tako da izgleda kot mešanec med irskim terierjem in kozo Lips Sealed Roll Eyes - pa saj bo zraslo.
Končno sva šle pogledat tudi na agility, kjer je bilo super, Kora dela, kot da ne bi nikoli nehali.

Zdaj pa šibava ven, na večerni sonček!

Lep pozdrav, Tina
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 123   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines