mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 02.05.2024 : 01:06:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 123   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier  (Prebrano 209125 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #60 : nedelja, 18.09.2005 : 21:21:52 »

Hey!
Jaz mam tud le mehkodlaki oz samo soft coated...

V bistvu niti ni razlike: še vedno je ista pasma, le včasih tist irski oz irish stran pade...


Moram povedat, da je bilo v Lendavi na specialki katastrofalno: zmagala netipična psica.
Obupno: Ne rečem, lepa postava simpatična na pogled, ampak to ni softy zame...

Bom prilimala sliko potem...
Logiran
Damijana
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 80


« Odgovor #61 : ponedeljek, 19.09.2005 : 09:49:33 »

Ojla! Wink Wink Wink

Zanimivo, Terryju piše na rodovniku IRISH SCWT( sicer je rodovnik italijanski). Na vzrejni kartici pa SCW!

Na revijo Moj pes sem že enkrat klicala in vprašala kako to da softijev ne predstavijo, pa so rekli naj napišem in jim pošljem. Očitno mi ni ratalo!

Kako je šlo v Lendavi?
Full mi je žal ,da nisem mogla prit.Bila pa je Claudija(italija) s svojim softijem. Si se mogoče zavzela? Full me zanima kakšni so njeni softiji! Upam,da je nastala kakšna slika softijev!


Ker že dolgo nisem bila na forumu, sem komaj zdaj zasledila, da G.Beg išče slike softijev iz Slovenije. ali še to vedno velja,da ji pošljem sliko?

Po dolgem času sem se razpisala! Lepo se imejte in pišite kaj!

ČAO! Wink Wink
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #62 : ponedeljek, 19.09.2005 : 10:23:00 »

Hey!
Kje si izgubljena duša!

V Lendavi je šlo katastrofalno: na Cacibu je dobil prav dobro, na klubski pa Cac - na koncu ga je premagala italijanka.

Tile trije so bili iz Italije se mi zdi:




zmagovalka:



Pa še naše lepotičke:
envy


bilan:



Res zanimivo; avstrijka je na Cacib Lendavi dala od 11 softyev le Envy in Bilan odlično, hrvat (Damir Skok) pa je podlelil vse nazive italijanki...

Ne rečem, psica je bila lepa: lep tek, telo, ampak to zame ni mehkodlaki pšenični terier...

V ringu so bili 4 irski (še posebej Bilan, ki je že tako in tako perfektna psica) in eden nekje na pol.
Sodnik se raje odloči za prikrajšane...  Angry


Janja še vedfno zbira in tudi še nekaj časa bo zbirala slike tako da le pošlji!
Logiran
Damijana
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 80


« Odgovor #63 : ponedeljek, 19.09.2005 : 12:50:03 »

Ojla!

Mislim,da je na prvi in na drugi sliki sestrica od Terrya. ni pa 100%!

Ima namreč full čudno dlako, kot da je natupirana. Terry ko je imel dolgo dlako ni imel nikoli tako čupastih tačk.Očitno imajo hrvati radi natupirane oz. krep frizure! Res pa je da imamo različne okuse. Meni osebno ameriški tip softija ni všeč.

 Tvoj Elmer je zelo,zelo lep softi. Smiley Smiley Ali uporabljaš zanj šampon, balzam,krtače,... od ALL SYSTEMS?

Slike od Terryja bom poslala.Škoda,da niso na kakšni sliki vsi skupaj!

L.P.
Damijana

Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #64 : ponedeljek, 19.09.2005 : 23:35:33 »

Naj omenim še svojo skrvinost: slike bom najbrž dala enemu, ki zna risat, pa bomo ustvarili nekakšen "slovenski koledar softyev"  Grin

Ta, ki ga je dala Češka vzrediteljica je rs fenomenalen in zakaj ne bi še mi kaj takega naredili!

Zsa Elmerja uporabljamo le šampon za dolgo dlako, pa češemo ga kr orenk... Je itak vsak dan blaten pa umazan...

Saj veste, da se sploh ne rabi usranih tac ali pa dlake prati - najboljš je počakat, da se posuši, potem pa umazanijo dobesedno sčešeš dol...

Grupna fotka - kam bi pa šli?  Grin
Me pa res zanima številka... Mogoče katera ve koliko jih je? V Slo namreč...
Logiran
Damijana
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 80


« Odgovor #65 : sreda, 21.09.2005 : 15:15:46 »

Hallo!

Se pravi, da ga česeš vsak dan!? No, jaz se s tem ne morem pohvalit. Vem samo to, če ga na 10 do 14 dni  česeš, tako kot piše, nastane iz dlake prava katastrofa! Shocked Shocked Shocked Na koliko časa ga pa kopate? Bilo mi je rečeno na 7 do 14 dni!
Mi ga na 21 do30 dni ,včasih bolj pogosto, odvisno kakšen je!


Za skupno fotko bi se morali dobit na kaki razstavi. Mislim, da ne bi bilo nikomur problem prit,tudi če psa ne razstavlja! Wink Wink



Ko smo dali Terryja vpisat v SL rodovnik je dobil številko 048, se pravi da jih je do takrat bilo 48, ampak to so vsi ki so šli v tujino(skotili so se tukaj)in tisti ,ki jih na žalost ni več Cry! Tako so mi objasnili v Ljubljani na kinološki zvezi Slovenije. Predvidevam, da jih je okrog 35!
Bom probala  izvedet.


To s koledarjem je full dobra ideja! Komaj čakam! Smiley Smiley Smiley


L.P.
Damijana
Logiran
Kora
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 40


« Odgovor #66 : sreda, 21.09.2005 : 17:01:53 »

Zdravo!

Lendava verjetno res ni bila prav fajn razstava, tako glede sojenja, Shocked  kot glede vremena.

Glede števila softyjev v Sloveniji. Jaz lahko približno povem za Štajersko. V Mariboru  se je v treh leglih skotilo 17 ali 18 mladičev. Mislim, da jih je večina ostala v Sloveniji, nekaj jih je šlo v tujino. Potem sta tukaj mama mariborskih legel, pa oče prvih dveh legel, v bližini Maribora živi psička, pripeljana iz Hrvaške ( malo preden smo mi dobili Koro), pa Terry  Cheesy. Temu je treba prišteti še novomeške  mladiče, pa mamo, pa psičko iz Kranja in njene mladiče. Me pa zanima, koliko jih je še uvoženih. Mogoče še kakšen Hrvat, pa nekaj Čehov... Kaj pa iz Nemčije? Sanja, veš mogoče rodovniške številke mladičev iz zadnjega legla?
Ja, število kar hitro narašča, še pred petimi leti jih je bilo po moje kakih pet. Taka popularizacija ima pač svoje dobre in slabe strani. Upam, da bo pasma ostala v pravih rokah.

Tudi mene je podatek, da je dovolj česanje na 14 dni začudil. Mislim, da je to dosti premalo, je pa verjetno veliko odvisno od tipa dlake, irska je po moje za nego manj zahtevna. Jaz sem Koro veliko česala, skoraj vsak dan, vendar na kratko in bolj temeljito le tam, kjer se radi delajo vozli. Nama se je tako super obneslo, sem bila tudi vedno pohvaljena od našega frizerja Wink. Bi pa po moje zadoščalo 2 krat na teden, pa takrat konkretno. Kopanje na 7 do 14 dni? Kaj vem, meni se zdi preveč.

Lepo se imejta, upam da posije kaj sončka. Jesenski sprehodi so najlepši.
Tina

P.S.: Damijana, kako ste kaj? Še hodite kaj na kinološko? Pozdravček Terryju.  Kiss
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #67 : četrtek, 22.09.2005 : 11:35:54 »

Elmerja češemo na najmanj vsake tri dni.
Kopamo ga pa redkeje; na vsake tri mesece ali pa če imamo razstavo 2 tedna prej ali pa sploh ne...

Envyina sestra Eya je imela pred pol leta leglo in mladiči so imeli številke nad 60...

Tudi jaz računam, da jih je v SLO tam okoli 30-40... V kontakt sem sicer stopila z dvema lastnicama od Eyinih mladičev, drugače pa smo se že parkrat dobili na razstavi s Car-om (it Češke) ter z Ruby (lansko NM leglo) ter spoznali Potterja (letošnjo) in Aiko (iz Nemčije) pa da ne pozabim sosedovega malčka Dublina (Češka) in sestrico Loro...

Žal je res šlo veliko mladičev v tujino; bi bilo fajn jih bolj na pogosto videti  Cheesy

Damijana čisto dovolj je, če ga kopaš na 2-3 mesece; če je umazan počakaj da se posuši dlaka in potem temeljito razčeši...

Čeprav priznam, da ga pozimi recimo sploh ne kopamo: le tačke mu zmočimo da se tiste kepe stalijo, potem dobro zdrgnemo z brisačo in pustimo da se lepo posuši potem pa razčesavanje...

Hrvatov mislim, da v SLO ni, Češka pa Nemčija pa imajo tukaj svoje predstavnike... Pa mogoče Avstrija?
Logiran
Damijana
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 80


« Odgovor #68 : četrtek, 22.09.2005 : 13:47:11 »

Pozdravljene!

Tina že kar dolgo se nismo videle! Mi smo O.K.! Razen na morju nas je zamoril divji oves, ki se je Terryju zapičil v tačko in se mu je le ta full vnela! Hvala veterinarski kliniki v Poreču!!!!!!!!

Na kinološko grem zelo malo, bila sem prejšni teden, da so mi pokazali kako naj bi Terry hodil na razstavi(razstava?HuhHuhHuh?) in malo sva delala agilitija. Nisem mogla verjet da mu je šlo tako dobro oz. odlično(namreč tam nisva bila odkar KORE ni več Cry Cry Cry)!

Glede kopanja, pa mi je tako svetovala Terryjeva frizerka. Ona kopa svoje dolgodlake pse na 7 dni in kratkodlake na14 dni!
Pozimi smo delali enako,pa bi ga morali kopat,ker imajo ti psi bolj suho kožo in baje potrebujejo balzam!
Imam še eno vpr., kaj uporabljate za zaščito pred bolha in klopom?

Glede legel in sorodnih duš naših malčkov, pa mislim, da si Tina ti pravi naslov:Ne vem ,če se še kdo spozna na rodovnike tako kot ti!!!!

Sanja ali imaš ti kje v rodovniku napisanega Einstain the best colour(Terryjev oče)?

Uživajta!!!!!! Wink

Upam, da se kaj vidimo!!!!!!

L.P
Damijana

P.S.: Tina , danes zjutraj sva srečala teto in Terry je začel jokat in takoj je tekel k njej. K nikomur ne gre tako rad kot k njej! Mislim, da se ji je potožil,ker je že dolgo ni videl(par dni)! Wink
Logiran
Olly
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 273


« Odgovor #69 : četrtek, 22.09.2005 : 14:26:25 »





A sta to tale terierčka?
A nista dobra?

Papa[/color]
Logiran
Damijana
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 80


« Odgovor #70 : četrtek, 22.09.2005 : 17:54:25 »

Ojla! Wink


Full sta dobra! Grin Grin Grin

L.P. Wink
Damijana
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #71 : četrtek, 22.09.2005 : 23:59:57 »

Damijana ne vem kateri frizerki to hodiš, ampak ti lahko sam rečem, da jo kar zamenjaj.
Naj ona kopa svoje pse na 7 - 14 dni, softy ima posebno dlako, ki se jo drugače neguje kot pri večini ostalih pasem z dolgo dlako. Pa tudi teh ne kopajo tako na pogosto.

Balzam?
Zakaj hudiča pa???  Shocked 


Ne, Einstein je najbrž od Envy (mati) brat...
Drugače ima Elmo pa kar nekaj čehov pri prednikih...  Cheesy

Mi uporabljamo kar Frontline zaenkrat. Sam proti klopom pa ni bil tako učinkovit...

Ej poglejta tegale malega:


Gamekeeper iz Švedske: ne morem verjeti - tako mlad pa že prava dlaka!!!
To je taka redkost... Mali bo še lomil srca in tudi napovedujem mu zelo uspešno razstavno pot...
Logiran
Damijana
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 80


« Odgovor #72 : sobota, 24.09.2005 : 11:40:05 »

Od kod je tamali(Slo)? Cheesy

Zanima me še nekaj! Glede na to, da je Einstein brat oz.mislim, da je oče od Envy, ima to kake veze, če se Terry pari z Envyjevimi mladiči?
Terry ima v rodovniku Danterrije.
Nikoli ne najdem časa, da bi se poglobila v rodovnik!

Hvala za nasvet o kopanju! Smiley Smiley Smiley

ČAO,
Damijana 

Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #73 : sobota, 24.09.2005 : 11:47:52 »

Mali je Hrvat
Men je čist fenomenalen!

A Terrya nameravaš pariti?
Einstein je najbrž brat, ker je Envyin oče Darth Vader...
Logiran
Kora
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 40


« Odgovor #74 : sobota, 24.09.2005 : 12:08:45 »

Damijana,
Envy ( Elmerjeva mama ) in Einstein ( Terryjev oče ) sta brat in sestra. Če bi uporabili "človeška sorodstvena razmerja" sta Elmer in Terry bratranca. Terry je v istem sorodstvenem razmerju z vsemi mladiči iz Novega mesta. Taka paritev bi bila primer in oz. line breedinga, več o tem v temi http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,4804.0.html . Taka paritev je možna, moraš pa vedet, zakaj se v njo spuščaš. Vprašanje je, kaj pomeni v tem konkretnem primeru in če je smiselna. To se boš morala posvetovati z nekom, ki o tem več ve.

V Sloveniji so skoraj vsi softyji Terryjevi sorodniki, tudi mariborska legla. Vendar so mu Novomeščani bližje kot Mariborčani.

Lp, Tina
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 123   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines