mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 29.05.2024 : 12:18:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Strani: 1 ... 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 ... 123   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier  (Prebrano 210118 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #705 : četrtek, 15.11.2007 : 18:23:41 »

Sanja običajno v Ljubljani delam tudi jaz - letos sem sicer razmišljala o tem, da bi dopoldne kakega cuceta odhendlala popoldne pa delala. Katero pasmo pa razmišljaš da bi delala? Bordojce? Mogoče bi se dalo zmenit da bi delale skup Wink Drgač pa malo maile čekiraj lepo prosim Wink

Ampak a softiji imajo samo 14, 16 kg??? O kriza pa vlečejo ko zmešani. Moja Neonka jih ma 60, pa me še ni tok vlekel kot Sanjin Elmer   Shocked Shocked
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #706 : četrtek, 15.11.2007 : 18:24:50 »

Ajaj sem vedela da bom nekaj pozabla...glede piknika - kaj pa tisti gospod....vedno pozabim ime - Sanja ti boš vedla - ko sem ga nazjala na Evropski kaj stoji sredi kroga s psom Wink
Logiran
Mon
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #707 : četrtek, 15.11.2007 : 19:06:36 »

Neca, Borutova sestrična dela v glavni veterinarski ambulanti Koper in se načeloma ne boji pšeničnikov:) Meni se zdi super veterinarka, je pa res, da imamo mi malce "posebno obravnavo". Lahko pa zastavim kako dobro besedo pri njej, če se boš odločila, da pripelješ Lučko kdaj na pregled.
Aja, še okoli Maline kilaže... Odkar je odrasla ima tam med 14 in 15 kil, čeprav se mi ne zdi pretirano suha in ima kar krepka pleča. Je pa res, da bi najbrž imela več kil, če bi bila hrana bolj po njenem okusu. Se pravi še kaj drugega kot dolgočasni briketi. Ima namreč neizmeren apetit za vso ostalo hrano, razen teh nesrečnih briketov. Še surovo korenje rajše gloda, da ne govorim o jabolkih. Zdaj ji bom počasi začela spet dodajati eno po eno stvar, da preverimo, če ni slučajno na kaj alergična. Potem bo najbrž šla kako kilo gor. Čeprav je itak tako hiperaktivna, da vse sproti pokuri.
No, tule je pa nekaj čisto frišnih slik z novo frizuro z današnjega sprehoda po okoliških vinogradih.

http://www.katejesur.net/pesiforum/mala1.JPG

http://www.katejesur.net/pesiforum/mala2.JPG

http://www.katejesur.net/pesiforum/mala3.JPG
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #708 : četrtek, 15.11.2007 : 20:50:38 »

Hvala Mon, si res prijazna, jo bom gotovo, pa te prej obvestim. No, meni je  ta tvoja Mala tako všeč, tak prijazen gobček, nežna, pa lepo odlakane
tačke, res je lušna. Kje pa so ti jo postrigli, tudi kje tu na Primorskem? Jaz
sicer svojo sama strižem, pa se mi ne zdi bogve kako posrečeno, poleg vsega je pa polna vozlov, da ne vem kam z njimi, zadnjič pa sem ji med
striženjem dlake na ušesih z mašinco ostrigla tudi delček uhlja, tako da
sem se kar kriva počutila, ko je kapljalo.
Sanci, jaz sem zdaj poslala tale mail, pa upam , da bo tip odgovoril, imam
sicer tudi sliko (bolj umetniško) njegovega psa (mislim, da je sedaj star
okoli enega leta ali kaj manj), ampak jih jaz ne znam dajat na forum. Če
pa hočeš ti jo pošljem po mailu.
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #709 : četrtek, 15.11.2007 : 20:59:25 »

 sina, si potem poslala tiste slike Kolačkovim. Oni čakajo samo na to, da
dobijo kaj na ogled.
No, še nekaj. Moj prijatelj si je s hčerko ogledal razstavo v Vrtojbi, sicer
sta že bila zaljubljena v Lučko, zdaj pa smo skupaj odločili, da bosta
spomladi vzela softija, samčka, in ga bomo imeli nekako skupaj, hčerka
pa bo z njim hodila na razstave in agility. Sicer ga bom jaz mal imela
popoldne, ko njih ne bo. Oni so pripravljeni (sicer spomladi) it po psa tudi
v tujino, upam da nam bo Samson tudi tokrat svetovala. Sicer so upali na
Lučkinega madiča, jaz pa ne vem, če bo kaj s tem, sicer se Lučka sploh več ne goni. Kdaj se je zadnjič se sicer Elmer spominja Grin Cheesy
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #710 : četrtek, 15.11.2007 : 21:19:17 »

Sicer so upali na
Lučkinega madiča, jaz pa ne vem, če bo kaj s tem, sicer se Lučka sploh več ne goni. Kdaj se je zadnjič se sicer Elmer spominja Grin Cheesy

Tale kdaj se je zadnjič gonila imam tudi jaz v lepem spominu Grin sicer so me malo roke bolele ampak stal je pa Elmer ko šus Cheesy:)

Mon luškana psička...koliko pa je stara? Imam na prvi sliki občutek da je še čisti mladiček (čeprav barva dlake govori mal drugače)
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #711 : četrtek, 15.11.2007 : 23:48:21 »

Joj, Mala je pa res simpatična bejba - sem se kar raznežila o b teh slikah  Grin

Neyka; Elmer je pravi TERMINATOR med pšeničniki; sicer ga tega vlečenja odvajam in jaz nimam več toliko problemov, se je pa ravnokat moja mama razjezila, da je nenormalen - on že ve pri komu se je treba lepš obnašat  Grin
Tisti gospod, je pa kar Branko s Kiperjem  Grin Ja, malce je blo res v napoto sam ni večje sile.  Wink

Lahko zrihtaš,da bi skup pri bordojcih?  Cheesy Bordojca bomo pa ziher meli - še moji materi se dopade  Grin Pa še tko lep kontrast s pšeničniki bi bil  Smiley
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #712 : četrtek, 15.11.2007 : 23:49:05 »


Sanci, jaz sem zdaj poslala tale mail, pa upam , da bo tip odgovoril, imam
sicer tudi sliko (bolj umetniško) njegovega psa (mislim, da je sedaj star
okoli enega leta ali kaj manj), ampak jih jaz ne znam dajat na forum. Če
pa hočeš ti jo pošljem po mailu.

Kar pošlji po mailu.  Smiley
Logiran
Mon
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #713 : petek, 16.11.2007 : 10:12:15 »

Neca, Malo strižem kar sama, in to na roke, ker se mi je pri prvem stiženju tudi zgodilo, da sem ji z mašinco malo zarezala v uho.
Neyka, Mala ima 2 leti in pol, je pa res, da se še vedno obnaša precej otročje. In kar se tiče vlečenja, bi najbrž lahko tekomovala z Elmerjem. Se vidi, da sta v sorodu:)
Logiran
potter
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #714 : petek, 16.11.2007 : 10:50:53 »

Zdravo, vsem!

Glede na to, da ste se zadnje dni tako razpisale, sem se odločila, da se tudi jaz javim, da ne bom samo brala. Kakor vem, je Mala Pottrova sestrica. Na slikah je pravi cukr.

Glede striženja tudi jaz Pottra strižem sama, nekajkrat sem ga peljala na striženje v Celje, ampak meni je bolj všeč dolga dlaka, če mu jo je že narava podarila - tako lepo svetlečo dlako. Res je s česanjem in kopanjem malo več dela, ampak se splača potruditi. Edino sneg je problem, saj se mu v velikih kepah prime na tačke, tako da komaj hodi. Je takšen, kot novoletna jelka. Ampak to rešim z mlačnim tušem, da se kepe stopijo, pa je.

A se na sliki prav vidi, da Mala repa nima postriženega. Tudi jaz Pottru edino repa še nisem upala ostriči, pri ušesih pa zaenkrat nimam problemov. Sicer pa je tudi Poti potreben frizerja - verjetno ta vikend.

Sicer pa tudi Potter vleče, sploh če kaj zavoha, takrat mu kar tema pade na oči, nos prilepi na tla, pa gremo po sledi. Sem ugotovila, da točno ve, ali ga peljem na sprehod s flexijem ali s kratkim povodcem. Na kratkem povodcu manjkrat potegne, kot pri felxiju. Točno ve, da ima 8 meterski radij.

Drugače pa je Poti ena razvajena, trmasta pasja duša. Se moram pohvalit, da smo letos ogradili parcelo okoli hiše (cca. 800 m2), tako da lahko prosto teka okoli, brez da bi nas skrbelo, da jo kam pobriše. Se mi zdi, da je pravi Švarceneger med softiji - same mišice, ko toliko dirka. Ampak zjutraj in zvečer je vseeno treba na sprehod, da malo "prebere" sledi po bližnji okolici.

Tudi mi bi prišli spomladi na piknik, ampak me malo skrbi, kako se bo gledal z odraslimi samci, ker se hoče takoj rangirat. Z mladimi psmi in vsemi psičkami, neglede na starost, je zelo prijazen, ampak z odraslimi samci bodo pa po mojem problemi. Je izredno samozavesten pes, kaj takega jaz še nisem vidla.

Imejte se lepo, ker se obeta tudi vremensko lep vikend.







Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #715 : petek, 16.11.2007 : 13:55:26 »

Joj ti naši novomeščani!
Sicer pa piše, da ta pasma ni za na vrvico - ni čudno, da je nekateri ne marajo.

Men je mal žal, da nisem bla bolj doseldna glede tega; zdej se pa matram s haltijem - sicer je super in veliko bolje, sam ko Elmer nekaj zanimivega zavoha zna še vedno orenk cuknit!

Elmer je tudi dominantne narave in se rangira - bomo pač pazili; enkrat bo en spuščen, drugič drug itd ... malo se bomo menjavali pa bo. Drugače sem pa pripravljena tud nagobčnik prvlečt - sam ne še Elmerju povedat  Grin
Saj vsak pozna svojega psa in približno se ve kako bo reagiral. Malo bomo merkali pa bo vse ok.  Wink

Kake slike Potterja se pa ne bi branili ...  Wink
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #716 : petek, 16.11.2007 : 14:51:47 »

Do zdaj sem prebrala, da niso za BREZ vrvice, da jih ni za spustit, ker ... adijo.
Ampak v vsakem primeru delajo samo tako, kot so naučeni.

Mon, hvala za slike, res je luškana. Tako da v LJ na razstavo ali pa kam drugam.
Potter - slike?
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #717 : petek, 16.11.2007 : 17:26:00 »

Moj mož še vedno gleda Malo, je res luškana, si ti Neyka prav povedala, se zdi kot bi to bil nežen mladiček, lepa pa je kot odrasel pes. Pravi cukrček. No, moja gre lepo poleg brez ali s spovodcem, zdaj jo učim tudi na stoj med ljudmi. Moram pa reč, da gre lepše poleg če je prosta. če je
privezana in jo nekaj zanima(pes) povleče. Imam občutek, da so psi
prepričani, da oni nas vozijo naokrog, ne mi njih. Kar zadeva odpoklica,
poleg in tega je Lučka fejst, no, večji problem so tujci, ki so mal živčni.
Zadnjič se je en Belgijec izgubil v Trnovskem gozdu in se nam je mal
paničen približal, pa ga je prijela za hlače. Nič hudega, samo slina, pa
mi je zoprno. Če je kdo živčen ona takoj začuti in mu ne zaupa, če
prišlek nima kosmate vesti, pa je ful prijazna.
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #718 : petek, 16.11.2007 : 20:41:41 »

No,pa smo dali mimo.Danes,16.11.07 sva z Blondie imeli izpit male šole in dosegli 99 točk od 100 Cheesy.Točka je šla zaradi dveh povelij na prostoru. Malo je bilo mraz pa se ni hotla takoj uležat zato pa  dve hitri povelji pa je šlo.Skratka obe sva zadovoljni, če pogledamo da smo  imeli dokaj zahtevnega sodnika. Problem pa je še njena puberteta in žal ne more skriti da je terier.Dobite slike,ki jih pa žal ni prav veliko.
 Cheesy Wink Smiley Roll Eyes
Logiran
sina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


« Odgovor #719 : petek, 16.11.2007 : 23:23:39 »

Neca nikar ne pelji Lučke na pregled analnih vrečk. To ni prijetna stvar.Z njimi je imel Dimon veliko težav. Sedaj se takoj vsede, ko zagleda veterinarja . sramMeni so svetovali menjavo hrane.  Sedaj ga hranim z NUTRO ADULT piščanec z rižem. Pes rad je, težave so izginile.
Oba psa hranim enako. Dobita tudi kosti enkrat tedensko, včasih piščanca, kuhan koren, mleko, sir, skuto, jogurt.Erni ima rad banane, kaki, jabolka, hruške, Dimon pa samo banane.
Logiran
Strani: 1 ... 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 ... 123   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines