mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 29.05.2024 : 10:57:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Strani: 1 ... 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 ... 123   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier  (Prebrano 210111 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
evakoblar
otrok do 14 let
*
Sporočil: 25


« Odgovor #825 : nedelja, 30.12.2007 : 11:59:50 »

tjaša123!
CACIB Ljubljana je 12.1.08 in 13.1.08
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #826 : nedelja, 30.12.2007 : 15:33:36 »

Neca, točno to. Pogodba v stilu "pravilne skrbi za psa" se mi zdi bolj pametna, kot pa izsiljevati lastnika, kam naj gre parit, če še sam vzreditelj ni šel parit s takšno kombinacijo, kot jo zahteva od novih lastnikov. Kdo pa je tisti, ki bo ugotavljal procente! Edino vest vsakega vzreditelja je tista, da se bo potrudil in paril z najbolj ustreznim, ne pa tistim, ki je najbližje (in najceneje). Pod "najbolj ustreznim" pa se razume tudi čimboljši približek standardu. In če nek pes zelo odstopa od standarda, ali je to pes, ki ga želijo novi kupci? Značaj bodo že sami ustvarili. Ko se nekdo odloči za določeno pasmo, si tudi želi, da bi njhov novi član tudi bil podoben tistemu opisu, ki so ga prebrali. Itak pa se za vzrejo odloči manjšina lastnikov psic. Nima smisla pariti, če lastnik ni 100 % za to. Jaz npr. uživam v tem, da mladički lulajo in kakajo po hiši, da  jih moramo z muko paziti, ker pač vrt ni ograjen, da jih vozimo naokoli še čisto mlade, pa zanima me, kaj bo prišlo ven iz določene kombinacije itn.

Vse prevečkrat pa ima psica mladiče, ki do oddaje vidijo le svoj boks. Tako da če se boš kdaj odločila za vzrejo, se pač boš, ampak samo če bo to tebi ustrezalo, pa Lučki seveda tudi  Grin Je še mlada, softy se dolgo razvija.

Je pa lahko softy komot v pesjaku, Envy je bila prva štiri leta v pesjaku, pa kaj ji  manjka? Če nas ni bilo doma, je bila pač v pesjaku. Še bolje, ker je lahko opazovala, kaj se dogaja po ulici. Še danes sta bili obe s Tesso nekaj časa v pesjaku, ker je bil bobtail v garaži, v (majhnem) stanovanju pa še en softy pa brenski planšar pa en kup ljudi. Pesjak je sploh fajn stvar, ko pripelješ domov totalno blatne in mokre pse. V pesjaku se posušijo, potem jih skrtačim, pa je. Razen v hudem mrazu, takrat je malo drugače.

Pridite torej v čimvečjem številu v LJ. Sanja in Sina, pripopajta Ernijo novo sliko!
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #827 : nedelja, 30.12.2007 : 20:53:42 »

Ja, vso srečo v Ljubljani, upam, na kakšno sliko, jih vedni vsi pričakujemo!!!
No, lulanje in kakanje in to da se s psi ukvarjam zame ni problem, problem je
najti lastnike in to je po mojem težko, ni tako enostavno. Se bom pač vsaj še
eno leto odločala, predvsem zaradi Lučkinega zdravja, če bom nujno bom pač
parila in upala, da bom pse oddala.Drugače se bom temu odrekla, na zaslužek
pri parjenju sploh ne računam, ker bi pse prodala po nizki ceni in bi mi bili ljubeči lastniki edini cilj. Jaz bi kot pogoj postavila tudi tega, da mi, v primeru, da se ga neveličajo psa vrnejo. Sicer bodo čez eno leto odrasli tudi Claudinji psi, ki jih še nisem videla in so otroci Game Kipperja in neke švedske
psice, ki jo je komaj kupila in je čista Irka. No, te bom pač tedaj vprašala Samson, pa četudi sem jaz prepričana, da bi bil Patrick dobra izbira, velja pač
tvoje mnenje. Glede pesjaka pa sem jaz precej hvaležna Kolačkovim, ker sem
pravzaprav spoznala, kaj je sožitje s psom. Prej sem imela psa samo na vrtu in
v pesjaku in je bil to pač po mojem revež precej prepuščen samemu sebi. Filinga pa med nama ni bilo. Zdaj Lučka deli z nama dobro in slabo, tudi tiste ure, ko pač delam doma, drugače je pač sama v hiši. Doma je kot da je ne bi imeli. Ne moleduje, ne kvari stanovanja, je nežna in nevsiljiva ampak sedaj
nepogrešljiva prijateljica. Če ravno pride kdo, ki psov ne mara, ostane pač v
drugi sobi. Je pa to res enkraten način, da rata med tabo in psom tesna vez
in da se razumeš na prvi pogled.Srečno novo leto vsem
Logiran
ksenija_duby
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 58


« Odgovor #828 : ponedeljek, 31.12.2007 : 11:01:47 »

ma ja, itak softiji ne puščajo dlake, tako da so res idealni, če ga pač imaš notri. meni se je pri prejšnjem psu vedno zamašil sesalec od dlak, no, pri softiču pa nimam teh problemov.
je pa zdej mal bogi, ker že poka okrog in ko ga spustim na vrt, da se gre polulat, pa potem ves besen laja, tak da danes zvečer bo dobil prepoved izhoda. Smiley ampak za tolažbo pa seveda silvesterski meni. Wink
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #829 : ponedeljek, 31.12.2007 : 19:10:43 »

revček!! se je bal že od malega? ker Lučka (to je njen drugi silvestrski  večer)
doslej še ni odreagirala na pokanje. Pač ne sliši petard, niti če smo na sprehodu. Je pa bilo enako s prejšnjo Neco, dokler je bila mlada, na stara leta
je ob pokanju poničila vrt, ograjo in hišo, kar zmešalo se ji je. Do desetega
leta pa nič. No, danes bo revčka za nekaj ur sama doma ob prižganem radiu,
pa mislim, da sploh ne bo trpela, ker že sedaj mirno spi.
Logiran
potter
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #830 : četrtek, 03.01.2008 : 12:45:19 »

Najprej tudi jaz vsem želim srečno, zdravo in uspešno novo leto ter čimveč prostega časa, da bodo vaši pasji prijatelji lahko deležni čimveč dolgih sprehodov in norenja po širnih poljanah in umazanih lužah, čohljanja za ušesi in dobrih pasjih priboljškov.
Potter se petard in raket čisto nič ne boji, tako da se lahko tudi v tem času brez skrbi sprehajava po mestu. Tud mal ne trzne, ko poči. Za silvestrovo smo doma imeli manjši ognjemet - za veselje otrok in "ta starih", ampak najbolj je žural Potter. Skakal je naokoli in lajal. Glede tega imamo res srečo - mi, ki imamo takšnega psa in Potter, ki ga pokanje sploh ne gane. Sem v tem božično-novoletnem času govorila z drugimi lastniki psov in veliko jih je povedalo, da imajo strašne probleme, ker se njihovi psi bojijo pokanja. Potem jih pa filajo z raznimi pomirjevali, da jim je malo lažje. Ubogi reveži.
Tudi Poti je rad z nami v stanovanju, nekaj časa, potem pa mu postane pretoplo, tako da prosi, da ga spustimo na balkon. Tam je, poleg vrta, najraje, ker ima od tam najboljši razgled. Dlak pa v stanovanju res ni, samo kakšna smet se najde, ki mu pade iz dlake, sploh če sva prej hodila po gozdu. Glede tega smo lastniki softijev res na boljšem. Če se samo spomnim na kopice dlak, ki sta jih puščala dolgodlaki in kasneje srednjedlaki nemški ovčar - softiji so carji.

Lep pozdrav vsem!


 
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #831 : četrtek, 03.01.2008 : 12:49:41 »

Zdravo in srečno vsem,

pa smo preživeli. Čeprav je bilo čisto O.K., na vikendu, daleč stran od kanonad in topništva, mi in 4 psi, krasno. Naši itak ne reagirajo na pokanje, razen, če kakšen trot vrže preblizu, samo takrat je reakcija takšna, da je metalec ne pričakuje - napad. Ne marata pa ravno tistega navala ob polnoči, nekaj nemirnosti je vseeno, zato je najbolje, da gremo malo bolj v "divjino", kjer imajo sosedje čisto normalen ognjemetek, katerega psi sploh ne opazijo (pa tudi mi ga skoraj ne bi, vzrok za to pa je bil ........drugje  Grin

Tokrat nekaj slikic, in sicer Envyn sin Potter, potem Envy v pomenku z Jožetom Vidicem, pa tisti dve slavni blatni in s tavečimi ježicami - kdor ne sprejme tega, naj si omisli kratkodlakega psa Wink

LP
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #832 : četrtek, 03.01.2008 : 12:52:42 »

Hvala Potter za slike. Ne vem, kam so izgine, pa še enkrat:

[attachment deleted by admin]
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #833 : četrtek, 03.01.2008 : 12:57:45 »

Potte, s tako čudovito glavo in dlako bi se lahko malo pokazal množici, npr. na razstavi v Celju februarja, sodi irski sodnik. Samo primerjaj njegovo dlako pa tisti dve "svinjski" sliki spodaj ... Mi bomo vsekakor tam, tako da bi se lahko v živo srečali

LP

[attachment deleted by admin]
Logiran
sina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


« Odgovor #834 : četrtek, 03.01.2008 : 17:16:18 »

Slike so fantastične. Da dobiš psa v tej pozi moraš biti že umetnik. Če ne bi pisalo spodaj, da je Elmer, bi šla stavit, da je umazana ovca. Zanima me a je šel Elmer peš domov ali ste ga spustili v avto.
Na razstavah pa več nas bo, bolj zanimivo bo.

 
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #835 : četrtek, 03.01.2008 : 18:56:56 »

So se peljali, kaj čmo, če bi šli peš, bi jih še kdo ukradel
Razstava, ja, zadnji čas, da še moji postrižem
Logiran
potter
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #836 : petek, 04.01.2008 : 09:54:07 »

Samson, jaz Pottra ne upam peljati na razstavo, ker sili v čisto vsakega psa, ki ga sreča. Na razstavi pa bi se mu po moje čisto zmešalo, ko je toliko psov na kupu. Bi bila pa zeloooo vesela, če bi se na poti domov iz Celja peljali do Prebolda, potem pa malo čez hrib (je zelo lepa široka cesta, samo nekaj ovinkov je) in kar padete v zgornji del trboveljske doline, kjer je naš domek. Bomo malo poklepetili, vi boste videl Pottra v vsej svoji pasji lepoti, psi pa se bodo tudi lahko nadivjali po mili volji. Vljudno vabljeni. Pa pripeljite s seboj še katerega iz softy-ekipe, ki bo razstavljala v Celju. Bomo lahko imeli mini softy-piknik kar v Trbovljah.

Lep pozdrav in na snidenje!

Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #837 : petek, 04.01.2008 : 15:24:44 »

Slike so fantastične. Da dobiš psa v tej pozi moraš biti že umetnik. Če ne bi pisalo spodaj, da je Elmer, bi šla stavit, da je umazana ovca. Zanima me a je šel Elmer peš domov ali ste ga spustili v avto.
Na razstavah pa več nas bo, bolj zanimivo bo.

Khm... ja, jaz kar malce zanikam, da je to moj pes na sliki  Roll Eyes Da bi jaz mela tako usranega psa? Ja vežda ...  Grin
Ja so šli z avtom. Elmer je tako smrdel, da mi je bilo na trenutke kar slabo. Doma pa direkt na kopanje ...  Grin

potter,
Elmer se na razstavi čisto drugače obnaša, kot pa zunaj nje. Pse pusti na miru, ne vtika se vanje (no ja, razen če gre kaka whippetka mimo; so mu všeč take suhe pa kratkodlake psičke) in je ful priden.
Mogoče bo pa Potter enako reagiral, navsezadnje sta le bratca  Grin
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #838 : sobota, 05.01.2008 : 15:05:59 »

Khm... ja, jaz kar malce zanikam, da je to moj pes na sliki  Roll Eyes Da bi jaz mela tako usranega psa? Ja vežda ...  Grin
Ja so šli z avtom. Elmer je tako smrdel, da mi je bilo na trenutke kar slabo. Doma pa direkt na kopanje ...  Grin

potter,
Elmer se na razstavi čisto drugače obnaša, kot pa zunaj nje. Pse pusti na miru, ne vtika se vanje (no ja, razen če gre kaka whippetka mimo; so mu všeč take suhe pa kratkodlake psičke) in je ful priden.
Mogoče bo pa Potter enako reagiral, navsezadnje sta le bratca  Grin


...dokler tebe ne zagleda če ga imam jaz v rokah  Grin Wink A v Ljubljani razstavljaš? Zelo verjetno da bom ostala brez dela in hendlanja  Cry tako da če rabiš varuško sem takoj za akcijo  Wink
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #839 : sobota, 05.01.2008 : 15:16:18 »

Neyka, Sanja ne rabi varuške, ampak jaz, za dve izredno pridni in nežni in ne vlečoči in cukajoči softijki  Wink Ker kako pa bom sicer držala še kuhano vino?Huh?

Pa še o Tari: menda se je situacija obrnila tako, da bo kar ostala pri svoji lastnici (še najbolje), se je umirila in navadila na nov dom in manj družinskih članov, tako da tudi stanodajalec nima več pripomb. Naj jo raje malo bolj pogleda in jo vzame k sebi za družbo, ko je lastnica v službi, pa bo videl ... Pa KONČNO (ker imam spet internet, HVALA SINA!!!!!) sem dala nove slike na spletno stran.

LP, gremo na sprehod
Logiran
Strani: 1 ... 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 ... 123   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines