mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 16:25:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Problemi s srckom - krivec hrana?
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Problemi s srckom - krivec hrana?  (Prebrano 7984 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
v.furstenfeld
gost
« Odgovor #15 : sreda, 14.05.2003 : 22:37:20 »


Citat

Recimo, da želim pri enem od psov zamenjati hrano! Z enih briketov na druge oz. z briketov na sveže pripravljeno hrano! Kako dolgo naj traja prehod? Gre za odraslega, zdravega psa! hvala in lp

Niš:Počni ga hraniti BARF i nemoj više misliti na brikete.Tko god Ti veli drugačije, nemoj ga slušati.Jedino nemoj miješati brikete i BARF.To je jako loše.
Puno sreče!
Logiran
Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #16 : sreda, 14.05.2003 : 22:57:47 »


Citat


Najnovejsa pogruntavscina je, da igras na totalno naivnost ljudi in zacnes govoriti o hranah razlicne kvalitete, in ker se ti pac ne da uvazati 'human-grade' hrane od proizvajalca, od katerega ze tako in tako uvazas, ugotovis, da je 'cloveska hrana', kot to pridno prevedes, zavajanje naroda, ker potem ljudje svoje pse s cokolado futrajo, ce so pa sestavine v tej hrani res boljse, pa ni relevantno (beri v Moj pes, maj 03).

Tistemu pa, ki je v reklamni akciji prvic uporabil, da sami nismo sposobni pripraviti uravnotezenega obroka za psa, bi bilo treba dati Nobelovo nagrado za zavajanje naroda.

..."Ceprav je zanimivo, da se oglasa vedno vec ljudi, ki trdijo drugace."

Lp, Mojca


Mojca, polepšala si mi dan  Smiley vedno sem verjel vate  Cool
Brikete in konzerve človek hrani svojim "kožuškastim prijateljem" šele nekaj desetletij, pri nas šele dobrih deset let...kako so pa potem psi sploh preživeli pred tem, če ni bilo uravnoteženih obrokov  Huh Res se je ravno v tem času tudi "sodobni urbani človek" povsem odtujil naravi in do konca pomehkužil, a da ne bi znal sestaviti obroka za psa - malo morgen ! Kdor je tako neumen, sploh ne bi smel niti v sanjah dobiti dovoljenja, da "poseduje" žival! Pa pustimo to, žal se ta mentaliteta zlepa ne bo spremenila, če sploh kdaj...morda po 3. svetovni vojni, ko bo "človek" zopet lovil s fračo  Grin
Več kot zgovorno in v oči bijoče je dejstvo, da industrija prehrane že od samega začetka neprestano zagotavlja v reklamah, da hrana vsebuje "vse uravnotežene snovi, ki jih vaš pes potrebuje za zdravo življenje". Kljub temu smo doživeli v zadnjih desetletjih celo vrsto tragedij : od tistih strahovito bolnih mačk zaradi odsotnosti aminokisline taurina v hranah, od strupenega antioksidanta etoxiquina v briketih - Eukanuba & Co. Press Angry...do recimo tega Ca : P razmerja, da o ostalih neuravnoteženostih ne bi na dolgo in široko...
Taka strategija proizvajalcev se mi zdi povsem zgrešena, gre preprosto za podcenjevanje potrošnikov...morda pa finančno žal res ne, saj koliko % "lastnikov" psov recimo pa bere tole nit ali pa kaj podobnega ? Se bojim , da bolj malo Huh Ostalo pa poje komerciala in zakonitosti tržišča...v tem so Slovenci slabši od Američanov, ki so na tem področju dokazano "na psu"! Ostaja pa dejstvo, da ima ta zgodba globalno gledano resno ekonomsko, politično, ekološko, etično ...kompleksno in težko rešljivo ozadje Lips Sealed
Ne daj se Ines Press Cheesy
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #17 : četrtek, 15.05.2003 : 07:36:27 »

Sem se spomnila se necesa zanimivega -  ste opazili, da so zadnja leta za 3/4 stvari pri psih krivi vzreditelji, pri ljudeh pa nezdrava prehrana?  Shocked Shocked Huh Huh Huh Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes En moj kolega bi rekel: Valda neka magija!

Tanja, ti posljem jutri, kako naj bi izgledal prehod po Volhardovi in kako po Pitcairnu. Osnova pri obeh je pa post.

Lp, Mojca
Logiran
muca
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 99


« Odgovor #18 : ponedeljek, 19.05.2003 : 12:58:22 »

Živ

Mojemu prvemu koker španjelu smo hrano kuhali, za brikete sploh vedel ni. Pri drugem kokru smo se odločili, da bo jedel samo brikete, zaradi umazanih ušes. Pri starosti 3 mesecev sem opazila, da postaja rahitičen, zato menim, da je hvaljenje briketov samo nakladanje. Zopet sem začela kuhati in kuža je doživel 12 let, pol leta predno je umrl mi je veterinar (prvi, ki ga je sploh pregledal) povedal, da ima okvaro srčnih zaklopk, da je okvara lahko prirojena ali pridobljena. Sedaj se sprašujem, če niso bili tudi za to krivi kvazi uravnoteženi briketi. Sedaj imam dve psici in jima kuham, vsaj vem kaj jesta, ker v kvaliteto briketov ne verjamem več. Če se malo znajdeš je taka hrana lahko celo cenejša. Meso dajem surovo.

LP
Logiran
Tanja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 129



« Odgovor #19 : ponedeljek, 19.05.2003 : 13:05:26 »


Citat

Živ

Mojemu prvemu koker španjelu smo hrano kuhali, za brikete sploh vedel ni. Pri drugem kokru smo se odločili, da bo jedel samo brikete, zaradi umazanih ušes. Pri starosti 3 mesecev sem opazila, da postaja rahitičen, zato menim, da je hvaljenje briketov samo nakladanje. Zopet sem začela kuhati in kuža je doživel 12 let, pol leta predno je umrl mi je veterinar (prvi, ki ga je sploh pregledal) povedal, da ima okvaro srčnih zaklopk, da je okvara lahko prirojena ali pridobljena. Sedaj se sprašujem, če niso bili tudi za to krivi kvazi uravnoteženi briketi.


Tukaj pa nekaj ne razumem - kako naj bi bili za bolezen srca tvojega psa krivi briketi, če pa si napisala, da je pes od 3 meseca naprej jedel kuhano hrano  Huh Huh Huh
Logiran
muca
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 99


« Odgovor #20 : torek, 20.05.2003 : 05:34:10 »

Ne vem, samo razmišljam o tem, da nebi ponovila napake!! Saj se je tudi rahitis pojavil zelo hitro, kljub temu, da je kot mladiček jedel otroško hrano. Psom dajem brikete kot nagrado, kot osnovno hrano pa ne !!

LP
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Problemi s srckom - krivec hrana?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines