mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 12:00:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Problem z varstvom malega psa
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Problem z varstvom malega psa  (Prebrano 3261 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
jesen
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« : torek, 05.05.2020 : 07:52:29 »

Z ženo živiva sam v hišici, imava manjšo psičko nekaj let. Zdaj v teh recimo jim težjih časih se nama lahko zgodi, da bo morala žena za nekaj dni v bolnico. Sam hodim delat in nastane problem, kam dati psičko dopoldan v varstvo. Priznam je razvajena, bila je tudi na operaciji hrbtenice, jo pazimo da ne skače nekontrolirano, varstva pa nimamo.  Kako naj poskrbimo za njo, jo naj damo v boks ali samo na privez v hiši. Ima kdo kakšen predlog, kakšno izkušnjo z podobnim problemom, ki ga je uspel rešiti. Gre predvsem zato, da bi varno preživela dopoldan v hiši sama, kako bi se to dalo ? Hvala za nasvet.
Logiran
Mižonny
midi
**
Sporočil: 2.389



WWW
« Odgovor #1 : torek, 05.05.2020 : 09:24:17 »

Najboljša odločitev je kletka Smiley. Tam bo mirna in na varnem. Tudi sicer je dobro, da ima pes v hiši brlog, kamor se umakne, ko rabi mir. Jo bosta pa na to morala navaditi. Bistveno je, da to počneta počasi in postopoma. Na začetku je ne zapirajta, naj bo kletka ves čas odprta, v njej pa naj občasno čudežno zraste kak priboljšek ali igrača Roll Eyes. Ko bo vanjo vstopala prostovoljno in z veseljem, jo začneta počasi zapirati. Najprej za nekaj sekund in če se ne bo odzvala panično, jo bogato nagradita. Nato počasi stopnjujeta dolžino "zapora" in nagrajujeta dobre reakcije. Šele potem pride na vrsto vajino oddaljevanje od kletke in podaljševanje časa, ko je tudi v hiši sama.
Če bosta potrpežljiva in vztrajna, bo zagotovo uspelo Cool.
Srečno! objem
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #2 : torek, 05.05.2020 : 11:46:18 »

jesen, so tudi ljudje, ki poskrbijo za profesionalno varstvo psov. Malo pobrskaj po facebooku.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Problem z varstvom malega psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines