mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:05:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Westie in navajanje na novega mladička
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Westie in navajanje na novega mladička  (Prebrano 2655 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
jov.kris
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« : petek, 17.07.2020 : 08:06:53 »

Najprej lep pozdrav,
s partnerjem imava slabe 6 let starega višavskega terierja. Kuža je zakon, priden, skratka brez kakih problemov. Glede na to, da živiva na dokaj veliko ograjeni parceli pa sva sedaj dobila še psičko švicarskega planšarja, stara je dobrih 8 tednov. Kužika je še malo zbegana, načeloma pa zelo pridna in prilagodljiva. Problem nastane pri Višavcu, ima precej ljubosumne izpade, čeprav je pozornost res enakovredno razdeljena. Še vedno se igrava tudi z njim, še vedno je pohvaljen ipd. Problem je, da psički sploh ne pusti blizu, samo da se mu približa začne renčati, kar umika se ji, kot bi mu šla strašno na živce. Saj razumem, da je nekdo "nov" vdrl v njegov "mir", in ji tudi ne pustim, da preveč rine vanj, da ima on svoj mir.Ok, psička je pri nama je šele tretji dan, mogoče preveč zganjam paniko. Nisem pa čisto prepričan, ali naj našega Westija pustim, da pač renči na njo in ji pokaže, da je šef, ali naj ga okregam in mu dam vedeti, da pač ni več 100% fokus na njemu, ampak je zdaj fokus na obeh. Malo ne vem kako reagirati, ko se mu ona približa, on začne kazati zobe in ji sploh ne pusti, da ga povoha. Ali se bosta to navadila eden na drugega, res upam, da se bosta razumela. Dejstvo je tudi, da bo ona zelo hitro zrastla v ogromnega psa, on pa je kakršen je, čeprav še vedno rečem, da so Westiji veliki psi v  malem telesu.
Torej, tisti ki imate izkušnje s tem, kakšen nasvet bi mi prav prišel, kako jih socializirati, kako kužku dopovedati, da bo pač to zdaj tako, da je dobil družbo, ki jo pač mora sprejeti. Ali naj reagiram na renčanje, na kazanje njegove moči, ali naj pač pustim da se zmenita?
Hvala vam, sem si kar malo olajšal dušo.
Lp, K.
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #1 : sreda, 29.07.2020 : 09:23:21 »

Vi samo poskrbite, da ne bo mladička težila staroselcu. Čas pa bo pokazal ali jo bo sprejel v taki meri, da se bosta nekoč celo igrala, v kolikor se bosta pa samo ignorirala, je pa tudi ok Wink.

Naša psica (takrat je imela 6 let) je tudi renčala na novega prišleka, zaprisežena edinka je želela imeti svoj mir in si ga je zagotovila Cheesy. Ni sicer nikoli ugriznila mladičke, ji je pa dala vedeti kje ji je mesto. In ta mlajša ji je potem nehala težiti in tudi sedaj se ve kdo je glavni - nikoli nobenega spora/pretepa.
No, dobro leto in pol nazaj, smo posvojili še eno psičko. Ta starejša (tokrat v devetem letu) jo je po pričakovanjih ignorirala in narenčala po potrebi, ta srednja psica (stara dobra 3 leta) jo je sprejela zelo hitro, sta se lepo igrali (mislim, da jo je tamala imela za mamo Wink) in tudi sedaj sta kot rit in srajca. Se je pa po enem letu zgodil preobrat - ta najlmlajša je uspela najstarejšo prepričati, da mogoče pa ni tako slaba Cheesy. Tako da se sedaj tudi najstarejša poigra z najmlajšo, na naše veliko začudenje (in veselje Wink).

Srečno pri združevanju in ne obupati Smiley.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Westie in navajanje na novega mladička
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines