mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:24:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Nujno prosim za pomoč
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nujno prosim za pomoč  (Prebrano 7701 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tina78
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« : ponedeljek, 27.07.2020 : 11:15:28 »

Pozdravljeni!

Prosim za nasvet, kako lahko ukrepam v situaciji, ki se nama je z možem zgodila ta vikend na Bledu: ko sva šla na sprehod, sva v bližini hotela, kjer sva bivala, videla par, ki oživlja psa. Takoj sva pristopila k njima, bila sta Italijana, in jima ponudila pomoč. Gospod jo je zavrnil. Pot sva nadaljevala, vendar nekaj v meni mi ni dalo miru. Možu sem dejala naj gre dalje, jaz sem ostala in (sicer diskretno) opazovala dogajanje. Priznam, situacija me je zelo pretresla, sem velika ljubiteljica živali (imava 2 psa), in opazovati, da je žival v življenjski nevarnosti, je zame izredno težko. Kar me je zmotilo (vendar najprej temu nisem pripisovala pomembnosti) je, da sta oba delovala zelo neprizadeta. Ne pravim, da bi morala paničariti, jokati, ampak nekaj v njunem obnašanju, glede na to, da njun pes mogoče umira, mi ni bilo všeč (jaz namreč sem takrat zelo jokala, pa čeprav kuža ni bil moj, bilo pa mi je zelo hudo zanj).

To je bilo okoli 15.ure. Nato, čez cca 15, 20 min sem šla dalje na sprehod. Okoli 18.ure sem se odločila, da grem, čeprav sem bila prepričana, da ni nikogar več, preveriti, ali so še tam. Bili so, bil je tudi živinozdravnik. Vprašala sem ga, kaj se je zgodilo. Hipertermija, vendar je bil problem, da je bil ubožček že podhlajen. Nisem hotela motiti živinozdravnika, saj je vsaka sekunda pomembna in sem se vrnila v sobo.

Naslednji dan, ko sva se z možem odjavljala iz hotela, sem slučajno naletela na zaposlenega iz hotela, ki jim je pomagal (nosil je vodo in brisače) in nama povedal zgodbo: Italijana sta bila prijavljena v istem hotelu kot midva, psa pa sta pustila v kombiju celo noč in cel dan, ko je bilo sončno, 25 stopinj (šla sta celo v savno).  In žal je ubogi kuža umrl Cry, saj so mu odpovedali vsi organi. Grozno pa je to, da je v hotelu dovoljeno imeti psa (tudi midva sva ga imela), očitno jima je bilo težko doplačati 20 eur zanj.

Smatram, da gre za kaznivo dejanje zanemarjanja živali.

Poklicala sem policijo in jim razložila, kaj se je zgodilo. Dejali so, da bi morala poklicati prejšnji dan, da bi vlomili v kombi, vendar žal nisem vedela, da je pes v kombiju; izvedela sem dan kasneje (ko sva z možem videla oživljanje psa, sva mislila, da je doživel srčni infarkt, morda je pes star ipd.). Vendar je šlo za mladega psa, 14 mesecev, pasme nemška doga.

Sprašujem se, ali bi moral živinozdravnik podati prijavo?  Ali lahko jaz kaj (sploh) naredim. Rada bi prijavila, vendar gre za tuja državljana in zakonodaja je pomanjkljiva in neučinkovita že za neodgovorne državljane kot vemo. 

Prosila bi vas za kakršen koli nasvet (iščem po spletu, kdo bi lahko bil, ker gre očitno za rejca dog, saj naj bi jih imel doma še 7), ker ne bom kar tako odnehala.

Hvala.
Tina
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Nujno prosim za pomoč
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines