mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 12:01:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Slaba dlaka
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Slaba dlaka  (Prebrano 23408 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #60 : petek, 29.08.2008 : 09:18:43 »

No pa se še jaz pridružim debati! Smiley
Zanima me katera stvar je najboljša za hitro rast dlake??Sem že čisto obupala nad Bello in se bojim, da je ne bom več razstavljala, ker si grize (je) dlako! Cry Danes mi je to naredila (jutri pa me čaka razstava) Angry. Dlako ima res že čisto kratko na določenih mestih. Sem pa že rekla da grem iskat tudi ovratnik, da se me bo mogla grist, ko mene ne bo doma, ker čene bom jaz živčni zlom fasala!! Angry

Lp Neža
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #61 : petek, 29.08.2008 : 09:32:37 »

Velcote ali pa Dermavit, po mojih izkušnjah.  Smiley
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #62 : petek, 29.08.2008 : 10:10:21 »

Ne vem. če si že zasledila, da se na forumu kr dosti govori o Dorwest Herbs - zeliščna dopolnila k prehrani
Več informacij lahko poiščeš na http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1248

Ps: Več izkušenj z njimi ima med drugimi tudi Kalsang.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #63 : petek, 29.08.2008 : 10:38:08 »

Aha hvala! Smiley
Kje se pa dobijo te stvari??
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #64 : petek, 29.08.2008 : 11:04:26 »

nezzek tudi mi imamo zadnje časa spet probleme z dlako in sicer po nogah, kjer si Oskar grize dlako Lips Sealed Vedno mu prepovemo, ampak je po nogah že kar malo "opuljen". Sprobali smo Dermanorm olje že kakšnih trikrat - štirkrat vedno je bolje, vendar samo dokler jemlje olje. Po jemanju pa spet isto sr****.

nezzek Velcote in Dermavit se verjetno dobita pri veterinarju, Dorwest Herb pa naročiš preko neta.

Sporoči če boste probleme z dlako odpravili.
Lp
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #65 : petek, 29.08.2008 : 11:06:48 »

Menda bi se bilo bolje lotiti zadeve na drugem koncu - odpraviti vedenjsko motnjo, kar grizenje dlake vsekakor je.
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #66 : petek, 29.08.2008 : 11:24:40 »

Velcote in Dermavit se dobita v trgovinah za male živali....
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #67 : petek, 29.08.2008 : 11:42:51 »

Menda bi se bilo bolje lotiti zadeve na drugem koncu - odpraviti vedenjsko motnjo, kar grizenje dlake vsekakor je.

Lahko da si grize tačke zaradi alergije in posledično grize zraven tudi dlako. V našem primeru je bilo tako. Ko smo zamenjali hrano se je tudi grizenje tačk nehalo! Wink

Ali pa si grize tačke zaradi osamljenosti.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #68 : petek, 29.08.2008 : 12:16:15 »

Lahko da si grize tačke zaradi alergije in posledično grize zraven tudi dlako. V našem primeru je bilo tako. Ko smo zamenjali hrano se je tudi grizenje tačk nehalo! Wink
Ali pa si grize tačke zaradi osamljenosti.
Alergija dvomim da bi bila ker se drugače ne praska. Pa koža je tudi ok.
Je pa zoprno ker mi je to naredila že pri prejšnji gonitvi (zadnje zavesce 100% uničila in še zdaj ni zrastlo veliko pa je že pol leta). Sploh ker jo vozim na razstave..

Pa v bistvu sploh niso tačke.. zdaj se je pojedla (pogrizla) v predelu zadnjega dela pri trebuhu. Oz. ravno preden se začne stegno (po tisti koži ki visi dol). Res nevem kako bi drugače povedala sram.
Jo pa vedno kaznujem če jo opazim in pri priči neha samo ko mene ni ne morem reči da naj neha, zato sem pomislila na ovratnik...
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #69 : petek, 29.08.2008 : 12:19:51 »

Analke ste preverili? Psi, ki imajo polne ali pa vnete, ni nujno, da se sankajo po tleh z ritko, lahko se začnejo samo ful grizt po zadnjem delu telesa. To dela Paxx in takrat vem, da je čas za praznjenje. Nekateri psi kljub trdnem blatu ne praznijo analk in pravzaprav ni pravila...
Bolh pa tudi nima,ane?
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #70 : petek, 29.08.2008 : 12:22:13 »

Bolh nima Smiley.
Na analne pa nisem niti pomislila. Undecided
No pa saj se bomo še jutri pogovorili z našo vzrediteljico na razstavi. Smiley A na razstavi mogoče tudi prodajajo te zadeve??  Huh
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #71 : petek, 29.08.2008 : 12:28:30 »

Čisto možno, da je to. Saj lahko sama preveriš, če so ali pa če niso  Tongue
Nehajo se pa grizt takoj, ko se jih izprazni.
Pripravki za dlako se dajo kupit tudi na razstavah, odvisno, če pridejo prodajalci ali ne  Smiley
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #72 : petek, 29.08.2008 : 12:45:12 »

Če ne najdeš konkretnega vzroka (lahko bi sicer bile analke, samo takrat se psi skoraj vedno zgrizejo po hrbtu ali okrog repa) bo treba kar udarit vedenjsko terapijo. Dajati pripravke za hitrejšo rast dlake je sicer najbolj enostavno, a žal enako brezupno kot če bi dajala otroku, ki si grize nohte, sredstvo za lepše nohte.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #73 : petek, 29.08.2008 : 13:13:19 »

Saj vem Lanabela, da nič ne bo pomagalo samo to da ji dajem stvari za boljšo dlako.. zato ji bom kupila ovratnik. Tega bo nosila takrat ko mene nebo doma. Ker dlako grize samo takrat ko je sama (oz. ko mene ni). Čez dan se pa že jaz toliko ukvarjam z njo, da nebo imela časa za lepotne popravke..
Pripravke za hitrejšo rast pa bom kupila zato ker ji dlaka neizmerno počasi raste in me je kar sram na razstavo it s takim psom.. Roll Eyes
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #74 : petek, 29.08.2008 : 13:28:22 »

Aja sem pozabla vprašat kako pa veš če ima polne analne vrečke?? sram
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Slaba dlaka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines