mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 16:40:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Slaba dlaka
Strani: 1 2 3 4 5 [6]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Slaba dlaka  (Prebrano 23462 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #75 : petek, 29.08.2008 : 13:32:45 »

Poskusis stisnit, po moznosti ne na sedezni garnituri Wink Smiley.

Jaz to naredim vsakic, ko jih kopam. V kopalnici je vsebina se najmanj nevarna okolju Tongue Smiley...
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #76 : petek, 29.08.2008 : 13:38:58 »

Malo preberi to temo in boš dobila veliko odgovorov. Wink

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,6964.0.html

Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #77 : petek, 29.08.2008 : 13:39:12 »

No bom potem danes probala ker jo itak moram skopat za razstavo.
Hvala! Smiley
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #78 : sobota, 30.08.2008 : 17:44:31 »

Ne ga strat. Vrečke naj stisne veterinar, ki bo tudi zdravil morebitno vnetje, če bo potrebno. Pa še glede grizenja dlake se bosta lahko pomenila.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #79 : sobota, 30.08.2008 : 18:10:23 »

No analne niso (vsaj kar sem si prebrala-ne kaže nobenega znaka).
Grizenje dlake pa mislim, da je posledica gonitve (to se mi je zgodilo 2x - ko se je gonila), in da ji je takrat dolgčas in "mora" nekaj uničevat. Sem to opazila tudi na pliškotih (mi ga je čist uničila) potem pa se je lotila dlake.. Sad
Lp
Logiran
manchyka
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #80 : sobota, 30.08.2008 : 19:58:36 »

Jaz navijam za sončnično olje iz lastnih izkušenj. Sama ga dvakrat ali trikrat na teden dodajam v hrano in moja kužita imata močno in sijočo dlako Wink
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #81 : sobota, 30.08.2008 : 21:18:32 »

Nezzek nabavi pliškote, da bo dlako pri miru pustila! Wink Grin
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #82 : nedelja, 31.08.2008 : 07:42:02 »

Hehe Oxer bom mogoče še kakšnega ji šenkala, pa mi jih je toook škoda Grin  Wink
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #83 : nedelja, 31.08.2008 : 10:45:35 »

No, da vam zdaj javim kako sem se odločila (če imate pa kakšno pripombo pa kar na dan z njo-ne bom zamerila Smiley)
Trenutno dobiva brikete ProPlan losos&riž. K briketom bom dodajala "domače" dodatke za dlako (olje/olivno, bučno/, jajce, danes je dobila tudi med..) , če to ne bo pomagalo bom pa kupila kakšno od teh stvari.
Za "domače" dodatke sem se odločila ker se bojim, da bi imela drisko ali pa bi bruhala, ker je bolj občutljiva..
Logiran
pinkpanter
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 175


« Odgovor #84 : petek, 05.09.2008 : 07:24:20 »

Sem vse prebrala, kar ste v tej temi napisali, pa vidim, da priporočate za dlako olje v takšni ali drugačni obliki. Doma imava z mojim Irskega setra in edini dodatek, ki mu ga dajeva v hrano (takrat ko dobi kuhano hrano - meso) so stebla peteršilja. Jih tudi v vodi zamrznem, da jih imam za čez zimo. Moj mi pravi, da je dobil tak nasvet od nekega gospoda, ki se bolj resno ukvarja s kužki (že nekaj let nazaj). In Miki ima res, lepo dlako. Sedaj pa ko vas berem in nihče ni omenil te variante, razmišljam, da mogoče vsebuje peteršilj bolj vitamine, ki pomagajo psu k splošno dobremu počutju  in ima zaradi tega lepo dlako? Torej, da ne deluje eksplicitno samo na dlako, ampak bolj pripomore k splošnemu zdravju. Ali ima kdo malce več informacij o tem? Cool
Imam pa en problemček. Celotna dlaka je na otip lepa, čvrsta, svetleča, ima pa na konici repa zadebeljeno kožo (kakšen cm) in je tam čisto brez dlake. Ko sem vprašala veterinarja, če se da, kaj narediti, nisem dobila nekega zadovoljivega odgovora. Torej je kaj, kar lahko naredim, da bo moj kuža luža imel lep repek od korena do konice? Undecided
Hvala za odgovore!  Smiley
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #85 : petek, 05.09.2008 : 14:53:16 »

No pri Murki (sicer je kratkodlaka in z dlako nima problemov) je tako da ima na koncu repa tudi predel brez dlake, pa mislim da je to zato ker zeloo maha z njim in si ga stolče. Včasih ji je prav kri tekla, zdaj pa imamo neko mazilo z ribjim oljem (?) ki smo ga dobili pri vet-u. Pa se izboljšuje.
Ta primer je tako malo podoben tvojemu..
Nevem pa zakaj bi tvoj imel to..
Logiran
pinkpanter
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 175


« Odgovor #86 : sobota, 06.09.2008 : 06:29:27 »

No - mogoče pa je kar podoben, ker jaz ga imam tudi na sumu, da s konico repa nekam drgne - posebej ko je v svoji uti. Rep mu pa itak nonstop dela. Sem že študirala, kako bi vso to energijo porabila za kakšno repmahajočo elektrarno. Cheesy
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #87 : sobota, 06.09.2008 : 08:23:46 »

Hehe vrjamem! Cheesy Grin
Ja murka je tudi v uti kadar ni spuščena tako da ima tudi na eni strani "preležanino" ker vedno leži na eni strani. Pa čeprav ji damo deko,.. ona vse ven zmeče in leži na lesu Tongue Roll Eyes.
Logiran
dasika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #88 : sreda, 12.11.2008 : 23:07:10 »

Sem ravnokar hotela novo temo odpret, pa vidim da je že tu nekaj podobnega. Tako kot opisuje pinkpanter, ima tudi moja višavka taja na koncu repa bolj trdo in pa počrnelo oz ful temno kožo brez dlake. Vetrenirarka je rekla da to ni nič takega??? Roll Eyes
Ima kdo kakšne izkušnje?Kaj storit? Aja, pa takšen rep mislim da ima že zelo dolgo, od malega verjetno.

lp, Daša Wink
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Slaba dlaka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines