mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 15:58:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: bradati škotski ovčar - čvek
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 26   Dol
Natisni
Avtor Tema: bradati škotski ovčar - čvek  (Prebrano 84094 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #15 : četrtek, 06.11.2003 : 04:04:02 »

Piper,
oprosti, ker ti se nisem uspela odgovoriti (e-mail) in brez skrbi, "nimam te poln kufer". Wink O birdijih bi lahko govorila cele dneve in noci, ce bi se le nasel nekdo, ki bi me o tem zelel poslusati. Grin Grin Grin Se bom skusala v teh dneh malo bolj potruditi in ti odpisat. Smiley

Pogoji v katerih naj bi zivel tvoj bodoci kuza naceloma ustrezajo taki pasmi kot je birdi. Zmotila me je le mamina alergija na dlako in to, da o svojih "planih" se nisi informirala starsev. Undecided Velikokrat sem namrec ze prebirala zalostne zgodbice, ko so se mladicki, ki so bili prodani neki druzini kasneje zaradi alergije druzinskih clanov prodali naprej. Najverjetneje bi ti bilo zelo hudo, ce bi psicka po nekaj dneh ali tednih, ko se ze dodobra navezes nanj (in on nate) mogla dati stran. sram Priporocam ti, da se po pripravljenem "bojnem nacrtu" (literatura + nabrana vrsta informacij) usedete skupaj s starsi in pokomentirate, dobro obdelate... vse o morebitnem bodocem pasjem "druzinskem clanu". Morda ne bi skodilo, da bi organizirali predhodno tudi kak "obisk" nekoga, ki ze ima to pasmo in bi s tem videli, kako bi mama odreagirala na pasjo dlako...

Odlicna odskocna deska na netu za vse ljubitelje in "obozevalce" birdijev, ki bi zeleli izvedeti cimvec o pasmi in vsem kar spada zraven (tudi vzreditelji po svetu) je definitivno stran
Birdija iz USA po imenu Hobo - http://beardie.net/hobo/ Cheesy
Najbolj posrecen na tej strani se mi zdi clanek, ki govori o razlogih, zakaj NE imeti birdija, katerega z veseljem posljem vsem, ki se zanimajo za te simpaticne kosmate klovne. Grin Le tako se lahko tisti, ki pasme se ne poznajo, si pa zelijo v bodoce stopiti v njen svet, nekako pripravijo na vse "slabosti" katere je moc pricakovati ob nakupu birdija in zivljenja z njim... Wink
Logiran
Piper
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 9


« Odgovor #16 : četrtek, 06.11.2003 : 21:25:22 »

Hvala Sally za odgovor. Smiley
Ta vikend bosta starša izvedela, in upam da bosta dobro sprejela.
Kar se pa tiče tistega drugega...
To, da človek kupi psa, je z njim dva tedna, in potem ugotovi, da mu ne ustreza (v mojem primeru je to alergija), se mi zdi nekaj tako podlega... Za psa je po moje to grozno, še posebno če se je na novega lastnika privadil in potem BUM menjava doma. In tudi sama ne bi rada doživela tega, prav tako pa ne privoščim mami, da bi se tisti čas mučila s kašljanjem, kihanjem... Tako da ta možnost absolutno odpade.
Če bo šlo vse posreči, potem si bomo v miru vzeli čas, naredili teste, se s kom posvetovali, prili v stik s kakšnim psom....
No, če to ne bo OK, potem bom pač uresničitev te želje preložila na čez nekaj let, ko bom na svojem.

PiP~er
Logiran
Piper
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 9


« Odgovor #17 : torek, 25.11.2003 : 18:51:19 »

No evo, takole je...
S starši smo se res lepo pogovorili.
Od vsega skupaj sem se še najbolj bala dveh stvari: slabega odziva in pa slabega rezultata. Dobila sem kompromis. Nekako pretehtali smo vse možne načine zdravljenja alergije in resnično noben ni resnično učinkovit, povrh tega pa bi bilo tudi neprijetno za mami.
Zdej ne vem a koga to sicer zanima, a da ne boste rekli da sem kar poniknila.
Niti nisem razočarana. Prej vesela. V vseh pripravah na tisto vprašnje. ali lahko dobim psa? sem se veliko naučila ter izvedela.Čez kakšne 10 let ali več pa bodo za to vprašnje zoped odprta vrata. In glede na to kako hitro mi minevajo meseci, imam občutek da bo to 1,2,3 tukaj.
PiP~er
Sally, še enkrat hvala za pomoč. Smiley
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #18 : sreda, 31.12.2003 : 12:19:01 »

V Zagorju se je izgubil beardie, sivo bel dolgodlak pes, v uhlju ima tetovirno stevilko 134. Ce bi ga kdo nasel naj poklice na tel: 041 692 118

Logiran

Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #19 : petek, 23.01.2004 : 22:38:54 »

Me ze kar razganja, pa se opravicujem, ker vse skozi nadlegujem s slikcami tegale cukra... Sem se pac zaljubila Cheesy v mojega "Soncija" ali "Sonica", kot ga bom najverjetneje klicala. Gentlman prihaja iz rodne Velike Britanije, natancneje iz Walesa. Po dolgem prigovarjanju in prepricevanju vzrediteljice, ki ga je zelela zadrzati mi je vendarle uspelo! Cheesy Upam, da bo dober druzabnik mojima bradatima damicama...
...pa da se nam cimprej pridruzi tudi v zivo (ne sam na slikicah)! Grin

A ni res cukercek? Grin
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #20 : sobota, 24.01.2004 : 10:14:19 »

Sally a zdaj bo pa se fantek prisel? Grin Ful fajn!! Grin Cheesy
Res je pravi cuker in ze rojen pozer!
Kdaj pa pride?

P.S.: Pa ful dobro ime ma!!
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #21 : sobota, 24.01.2004 : 11:30:19 »

Jaaa... Fantek nam bo koncno delal druzbo! Cheesy

Kdaj tocno pride se ne vem, morda izkoristim priloznost, da si grem ponovno ogledat Crufts marca in ga takrat pripeljem s seboj, lahko pa da bom sla kaj prej ponj, saj bo ze cez nekaj dni dopolnil 2 meseca in bo tako ze dovolj star za oddajo... Wink

Ime (uradno Supersonic) je pa tudi meni superca!!! Grin Upam le, da mu vzrediteljica ni dala takega imena zaradi spuscanja kaksnih visokofrekvencnih zvokov... Shocked Tongue Grin Grin Grin
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #22 : sobota, 24.01.2004 : 12:45:19 »

Sally, kaksna lustna stvarca!  Kiss Cim hitreje ponj, da ga bomo videli na kaksni razstavi. Cheesy A bos zdaj najela hisno (pasjo) pomocnico? Grin Grin (kot ze nekateri pred menoj tudi sama pogresam smajlija hudicka Kiss) lp
Logiran

Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #23 : sreda, 28.01.2004 : 13:57:40 »

Zjutraj sem dobila sveze slikice malega korenjaka Soncija... Grin

Kajci,
nic ne bo s hisno pomocnico. Tega veselja s puppiji pa ji ze ne bom dala, haha... Grin (sem bi tudi jaz dala smajlija hudicka, hehehe Wink).

Sem pa s tem "fantickom" ugotovila, da mi je st. 28. kot vse kaze usojena. No upam, da v pozitivni smeri Wink (me prav zanima kaj se mi bo zgodilo danes Tongue Grin Grin Grin).
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #24 : sreda, 28.01.2004 : 15:06:15 »

Sally,končno en fant med samimi babami Wink


Je pa res cukri;)Ti kar malo zavidam Cheesy Wink Wink

lp
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #25 : torek, 11.05.2004 : 23:31:17 »

Upam, da se najde tudi kaksen beardie ljubitelj, ki se nam bo pridruzil...
http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=27;action=display;threadid=1620

...uhh, ko sem ze pri tej temi in gledam slikce "malega" divjaka Sonica, ki sem jih objavila pred nekaj meseci... ugotavljam, da bi bilo lepo, da bi objavila se kaksno novo slikico. Smiley "Mali", ki pravzaprav sploh ni vec mali, saj je ze skoraj na visini Sally, se lepo razvija in me vsak dan znova nasmehne ob svojih vragolijah. Danes je svoje ovcarske sposobnosti preizkusal na kozah in me nasmejal do solz ko se je ves napihnjen zaradi svojega uspelega podviga (koze v stali Wink) sopiril naokoli... Grin
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #26 : sobota, 22.05.2004 : 13:46:10 »

Ker sem bila dobesedno zasuta z delom ali cim drugim se oglasam sele danes, da napisem novosti, ki jih do sedaj nisem uspela spraviti skupaj...

Sonic se nam je konec februarja res pridruzil in prinesel ogromno veselja in navdusenja, predvsem zato, ker ni bil tisti "navaden" mladicek, ki vcasih lula, vcasih kaka, vcasih sitnari, vcasih joka... ampak resnicno mladicek, ki si ga lahko vsak le zeli. Nikoli nadlezen, prijazen, ubogljiv, no... le kaksna luzica mu je obcasno delala tezave. Roll Eyes Ampak seveda mu je oprosceno... Cool Navdusil me je s svojim eksterierjem, predvsem pa s svojim karakterjem in samovsecnostjo Wink, ki je se kako pomembna za razstave. Grin V Ljubljani se je ravno na svoj dopolnjen 4. mesec prvic udelezil razstave in v defileju mladickov dosegel lep uspeh, ko je bil izbran za najlepsega mladicka razstave izmed vseh pasem... Izmed vsega je zame najvecji uspeh in potrditev, da sem se prav odlocila (zanj) to, da ga je izredno pohvalila vecina vzrediteljev beardijev ter sodnikov, poznavalcev pasme. Upam le, da se bo se naprej tako skladno razvijal. ...in (kar je najpomembnejse) da bo se naprej ostal moj mali razvajencek. Grin Cool Odkar se nam je pridruzil sem namrec precej spremenila odnos do vprasanja "pes ali psica?", tako da bom mogla se sama dodati kako besedo na to temo v forumu... Grin Grin Grin

Konec marca se je pri nas koncno zacelo premikati tudi na podrocju skrbi za nataliteto.... Grin ...ko sem po dooooolgem cakanju na Sally-no gonitev bila presenecena s strani Nie, ki je s svojo gonitvijo malo pohitela. Tako smo jo v zacetku aprila peljali k izbrancu, ki je bil ravno tako kot ona pripeljan iz rodne Velike Britanije, potem pa cakali... Nia se je res pricela spreminjati. Seski so otekli, postala je bolj resna in ni ji bilo vec toliko do igre kot nekoc... postala bo namrec mamica in se temu skladno obnasa. Smiley

V sredo sem bila z Nio pri veterinarki, ki je z ultrazvokom potrdila, da je psicka breja in da je z mladicki vse OK. Moram reci, da je bil obcutek, ko vidis vse te majhne kepice in srcke ki utripajo, neverjeten... Resnicno enkratno dozivetje, sploh ko gre za tvoje prvo leglo, prve mladicke... Tako se sedaj pospeseno pripravljamo z nabavo vsega, kar bom potrebovala ob kotitvi, seveda pa bom porocala o novostih. Wink

In Sally? Hehe, Sally se je koncno spomnila, da bi morda (po enem letu) bil cas tudi zanjo da zacne kaj "migat" tako da bo najverjetneje v prihodnjem tednu parjena, saj je pri njenih 3 letih in nekaj uspesnih nastopih po razstavah resnicno ze cas... Tongue
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #27 : sobota, 22.05.2004 : 17:42:20 »

Sally, čestitam za bodoči naraščaj  Kiss! Upam, da bomo deležni kakšnih slikic malih beardie-jev, ko se bodo skotili. In komaj čakam Portorož, da vidim, koliko je Sonic je zrasel. Menda ogromno... Roll Eyes Roll Eyes.

LP Jana
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #28 : nedelja, 23.05.2004 : 09:00:34 »

Oho sem imela prav da je Sonic pravi lepotec!! Cheesy Pa se taaako fajno ime ima!!  Wink Cheesy
Cestitam tudi za narascaj, komaj cakamo slikice mladickov in seveda imena!  Smiley
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #29 : torek, 01.06.2004 : 14:26:02 »

Z veseljem sporocam, da je vceraj, 31.05.2004 ponoci Nia, nekoliko pred rokom (kar je sicer normalno za beardije), povila 8 malih bradic Kiss in sicer 3 fantke (1 crne in 2 modre barve) in 5 punck (2 crne, 2 modre in 1 pescene barve). Najlazja je bila modra psicka, ki je tehtala 270 g, najtezji pa crn samcek, kateremu smo izmerili dobrih 350 g. Mladicki in mamica se drzijo super! Smiley

Vec o kotitvi, ponosni mamici in mladickih pa malo kasneje, ko bo kaj vec casa... Tudi slike bodo (upam da) kmalu... Wink

Hvala vsem za lepe zelje poslane po smsjih... Cheesy Kiss
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 26   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: bradati škotski ovčar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines