mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 02:39:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: bradati škotski ovčar - čvek
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 26   Dol
Natisni
Avtor Tema: bradati škotski ovčar - čvek  (Prebrano 84721 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #45 : nedelja, 06.06.2004 : 13:25:30 »

Ojla beardika!
Dobrodosla na "nasem" forumu! Wink Cheesy Morem reci, da sem imela sama malo vec srece z odrascajocimi bradicami, saj mi razen nekaj prezvecenih parov cevljev ( Roll Eyes Tongue), kaksnih malenkosti in zapiskov iz faxa Shocked Grin niso naredili vecje skode. Tudi drugace cez dan, ko so doma, vec ali manj le pocivajo, ko pa pridejo v naravo pricnejo z norenjem, igranjem, skakanjem... Glede dlake ti kar verjamem, da je sedaj bolj kriticno obdobje (nekje do 2 let bo tako), a se ga da precej omiliti z bolj pogostim kopanjem in uporabo balzama.

Zanimivo je brati tvoje pisanje. Ko sem se pred 15 leti tudi sama odlocala o pasmi so bili v ozjem krogu izbrancev tudi bobtaili (saj je bilo beardija tezko dobiti), na sreco pa sem na koncu le prisla do beardija, ki ga danes ne bi zamenjala za nic na svetu. Za beardije pravi vecina lastnikov, da so kot bonboni... Ko zacnes z enim se nikakor ne mores ustaviti (joooj, kako mi to zveni znano)... Grin;D;D Wink

Od kod pa prihaja tvoj beardie (Slovenija, Hrvaska,...)? Si ga ze ali ga morda bos kaj razstavljala?

mary,
imena so ze skoraj odlocena (malo se oklevamo pri neakaterih). Cool Sedaj le cakamo na vzrejno - tetovirnega referenta in ko bodo imena tudi "uradno" zapisana jih bom obelodanila... Grin

Glede malckov pa... Vceraj zvecer smo se spet tehtali in imamo ze od 400 do 480g. Cheesy Na noskih in okoli ustnic se ze pojavljajo prve pikice pigmenta, mala "pescena" puncka (odlocila sem se, da jo bom glede na barvo peska klicala kaj Sandy Grin) pa ima ze povsem obarvan nosek. Cez nekaj dni bomo odprli ucke, tako da ze nestrpno cakamo kaksen bo nov pogled v svet... Grin

Hvala se enkrat vsem za cestitke... Kiss
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #46 : nedelja, 06.06.2004 : 13:37:22 »

Sally Čestitke  Grin Grin Grin

Ja tale ultrazvok je pa kot kaže delan za samo 3 mladičke.
Mislim, da si že tretja, ki so ji rekla 3, prišlo jih je pa..... Cheesy

Želim ti veliko veselja in vsaj malo spanja.

Lp
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #47 : nedelja, 06.06.2004 : 13:59:31 »

Hojla, Sally, super crvicki, ni kaj!

Sporoci, kako si se odlocila za imena. Kako pa Nia prenasa materinska bremena? Pocohaj vse brade (hehe, pa sem te za nekaj casa) in oglasi se kaj s podrobnostmi, Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
beardika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 5



« Odgovor #48 : nedelja, 06.06.2004 : 15:27:22 »

Sally
Smiley Saj bi objavila kaksno fotko ( jiih imam na tisoce), sam tukaj moras dati naslov spletne strani? To pa ne znam.
No sej prevelike skode ni naredil...ko si omenila zapiske s faxa, se mi je zdelo lusno, da povem, da ko se jaz ucim razne zakone, clene in piflarijo, moj kuza na mizi zraven mene spi. Tako da je zdej en koticek na pisalni mizi njegov, kjer me poslusa kako se ucim, kar ga ocitno zelo uspava Grin
No, mi smo imeli lih drugacni "problem", iskali smo bobiko, pa ni bilo, pa smo se odlocili za beardija in SPLOH ne obzalujemo Smiley
Drugace je pa iz Slovenije
**
tu je spletna stran!
Timija se nisem razstavljala. Je prepozno? Tudi prejsnega psa ( sicer druge pasme) nismo nikoli vozili po raztavah, je bil bolj domaci razvajencek. Sicer pa ne vem kako bi se odrezal, zaradi te presnete dlake
Lp
Tjasa
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #49 : nedelja, 06.06.2004 : 15:40:36 »

Sally,komaj cakam,da nam razkrijes imena in pa,da pridem pocohat vseh tvojih 11 bradic  Wink Kiss

beardika:Za razstavljanje se ni prepozno Wink Aja pa kopaj ga redno (1x tedensko kaj takega),to ti bo pomagalo,da se bo dlaka manj vozlala ,kot je ze povedala Sally Wink

link pa je tale:
 **
Logiran
beardika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 5



« Odgovor #50 : ponedeljek, 07.06.2004 : 18:17:32 »

Pia, hvala! Saj ena gospa mi je dala tak domaci recept za tekocino, ki pomaga pri razcesevanju...
Glede razstav pa se nisem prepricana...zdaj zacneva z agilityjem, ne vem pa, kako bi mojemu hiperaktivcu ustrezalo razstavljanje Cheesy
Nikoli nisem bila lih pristas tega...
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #51 : ponedeljek, 07.06.2004 : 19:48:02 »

beardika:Predlagam ti,da obisces kaksno razstavo,malo poklepetas z lastniki birdijev in potem bos videla kako ti bo vsec Wink Pa le pripelji svojega s seboj,da bos videla tudi njegov odziv na razstavo Wink

lp,pia

p.s:Lahko prides v Portoroz,kjer bo razstava naslednji vikend Wink

Logiran
beardika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 5



« Odgovor #52 : četrtek, 10.06.2004 : 17:25:36 »

Ja sej nameravam it na raztavo, da malo pofirbcam...samo kok so pa birdijem kej vsec? Men se zdi, da je moj prevec hiperaktiven da bi stal pri miru...
V Portoroz bi sicer sla, samo trenutno sem prevec zaposlena s studijem.
LP
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #53 : četrtek, 10.06.2004 : 19:27:42 »

Za birdije tocnega stevila ne vem,saj se ga zve sele na razstavi.Bo pa mislim da,prijavljen Sonic od Sally Wink
Ja saj se pes navadi,meni se je za mojo Lino od zacetka to tudi zdelo nemogoce(je namrec en ogroooomen hiperaktivc  Tongue )ampak zdaj ze vse obvlada,saj ves kako pravijo vse se da ce se ce... Roll Eyes Tongue Wink

lp
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #54 : nedelja, 13.06.2004 : 09:37:11 »

pia_in_co.,
mislim, da si narobe razumela (prebrala) beardiko. Sprasevala je namrec, kako so kaj beardijem vsec razstave - ne koliko jih bo (v Portorozu)... Wink Grin

Po mojih izkusnjah to ni toliko pomembno od pasme, kot od posameznega psa. Nekateri se rodijo "pozerji" - show dog-i, drugi nekoliko manj, tretji pa razstav nikakor ne marajo, ali pa dobijo kasneje odpor do njih zaradi kaksne neljube izkusnje... Moji "babi" sta nekje na sredini, ceprav je res, da se Sally veliko bolje pocuti in razstavlja, ce jo v ring pelje Gregor. Sonic se ima za precej pomembnega "tekmovalca" Grin in na razstavah (vsaj zaenkrat) nastopa zalo ponosno - tisti, ki so ga videli verjetno ze vedo o cem govorim... Grin Ima pac nek svoj stil, karizmo... Wink

Drugace pa morem sporociti, da v Portorozu nimam prijavljenih mojih bradic, ker delam. Morda mi bo druzbo delal le Sonic. Sem pa izredno vesela, ker prihaja na to razstavo Murphy - ponosni ocka Niinih mladickov. Kiss

Morem povedati, da imamo koncno imena malih nagajivcev!!! Cheesy Zal prej nisem mogla do PC-ja, da bi jih zapisala, ker sem imela probleme pri dostopanju na internet + probleme s PC-jem, ki mi obcasno na lepem kar "crkne"! Angry ...najhuje pa je, ko imam ze pol posta spisanega... sram

Rada bi se zahvalila tistim, ki so mi pomagali pri glasovanju za ime (volitve so v tem obdobju moderne)... Grin Thanks!  Kiss

Imena pa so...
Fantje:
Zero Zero Seven ("Bond") - crn z belino
ZZ Top ("Topi") - moder z belino
Zoom Zoom ("Zoom") - moder z belino

Puncke:
Zestful Victory ("Vicky") - crna z belino
Zig Zag ("Zaggy") - crna z belino
Zweet Blue Sky ("Sweetty") - modra z belino
Zephyr Breeze ("Fira") - modra z belino
Zibeline ("Sandy") - pescena z belino

Vceraj smo bili prvic na soncku z malcki in naredili "foto session"... Slikice prihajajo!!! Cool
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #55 : nedelja, 13.06.2004 : 09:53:52 »

...zaenkrat posiljam le 2 fotki...

http://www.starsatsea.net/pictures/nia_nature.jpg
Nia s svojimi navihancki v ozadju...

http://www.starsatsea.net/pictures/puppies_nature.jpg
Male brade (ceprav so zaenkrat bolj podobni morskim prasickom)... Grin;D;D

Upam, da uspem se danes pripravit ostale slikice in predstavim vsakega posebej. Wink
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #56 : nedelja, 13.06.2004 : 14:12:52 »

Super imena se bolj super pa so male bradice Kiss  

Joj beardika,sem res narobe prebrala se oproscam sram no odgovorila ti je ze Sally Wink

Agnes,bina je ze cas da se jih odpravimo pogledat,kaj pravita  Huh Roll Eyes Wink

lp
Logiran
mya
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 66


« Odgovor #57 : nedelja, 13.06.2004 : 15:08:30 »

Res so cukrčki male bradice Kiss Kiss Grin Grin

Imena so pa tudi res za pohvalit! Super so! Cheesy Wink

LP, maja
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #58 : nedelja, 13.06.2004 : 15:52:42 »

Sally, ful so fletni. Imena pa tudi. Od imen mi zmagata agent Bond, se  bolj pa ZoomZoom  Grin
m.
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #59 : nedelja, 13.06.2004 : 16:21:22 »

Fuuul so lušne bradice.  Cheesy A imaš že kaj rezerviranih mladičev?
Imena so pa tud ql. Najbolj sta mi všeč Zig Zag ("Zaggy") in Zoom Zoom (''Zoom'').  Wink

Lp
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 26   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: bradati škotski ovčar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines