mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 15:21:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: bradati škotski ovčar - čvek
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 26   Dol
Natisni
Avtor Tema: bradati škotski ovčar - čvek  (Prebrano 84821 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Jenny Tiffany
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 82


« Odgovor #90 : sobota, 24.07.2004 : 18:43:04 »

Sally!

Kaj pomenijo vsi ti nazivi kategorij iz razstav (CACIB, BOB, ..)? Kje si lahko preberemo več? In, ali za beardije obstaja kakšen vir na internetu, kjer lahko spremljamo njihove uspehe na razstavah, spoznamo najbolj znane vzreditelje ipd.?

LP!
Logiran
Beardie4ever
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 3


« Odgovor #91 : ponedeljek, 26.07.2004 : 22:18:10 »

Zdravo, Sally !

Beardija sem dobil pri ge.Korošec na Štajerskem iz lanskega prvega legla.  Originalno jima je ime Clarck Gable in Chopin, toda pri nas ju kličemo Jonas in Elvis. Imeni sva izbrala z bratom.  Od marca do junija sta z mamo obiskovala pasjo šolo, kjer smo bili po začetnih tržavah na koncu zelo ponosni nanju. Glede nadaljnih tečajev pa se še nismo odločil. Razstave nas ne veselijo preveč, še manj pa  Jonasa in Elvisa, ki  se ne marata česati, tako da tako kot večina lstnikov teh srčkov dobro poznamo težave z vozli, ki jih zdaj, ko smo na počitnicah, veselo razvozlavamo.
Lep pozdrav vsem !

beardi4ever
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #92 : torek, 27.07.2004 : 08:53:42 »

Jenny Tiffany,
mislim, da bi moglo kaj vec o nazivih pisati nekje drugje na tem forumu, nisem pa prepricana... Undecided Sicer pa da na kratko napisem tiste pomembnejse:
BIS = Best in show - najlepsi pes razstave - izberejo ga izmed 10 najlepsih predstavnikov pasemskih skupin (BOG1)
BOD = Best of day - najlepsi pes razstavnega dne - v primeru, ko so razstave dva (ali vec?) dni imajo v nekaterih drzavah navado izbirati BOD, nato pa izmed obeh zmagovalcev BOD izberejo BIS (Italija npr. BOD nima, medtem ko v Avstriji ne izbirajo BIS ampak le BOD...)
BOG = Best of group - najlepsi predstavnik v svoji pasemski skupini, pasemskih skupin je 10, beardiji spadajo v 1. FCI skupino (pastirske in ovcarske pasme)
BOB = Best of breed - najlepsi predstavnik v svoji pasmi (na neki razstavi)
CACIB = kandidatura za mednarodnega prvaka v lepoti - dobita ga najlepsi pes in najlepsa psica, ki sta predhodno ze dosegla CAC, s 4 CACIB-i v najmanj 3 razlicnih drzavah, pri najmanj 3 razlicnih sodnikih doseze pes naziv mednarodnega prvaka v lepoti (INT Ch)
CAC = kandidatura za drzavnega prvaka v lepoti - v Sloveniji s 4 oz. delovne pasme z delovnim izpitom 3 CAC-i osvoji pes naziv slovenskega prvaka v lepoti (SLO Ch)
PRM = Prvak mladih - ta naziv dobita najlepsi pes in najlepsa psica iz razreda mladih, v Sloveniji s 3 PRM-ji pes osvoji naziv slovenskega mladinskega prvaka (SLO J Ch)
...upam, da nisem kaj pozabila... sram

Samo na hitro se novicka, da smo od predvcerajsnjem "bogatejsi" za dva bradata clana - oba crna samcka. Cool Slikice prihajajo...
Logiran
Jenny Tiffany
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 82


« Odgovor #93 : torek, 27.07.2004 : 09:13:07 »

ČEstitam, čestitam, čestitam!!  Wink
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #94 : ponedeljek, 02.08.2004 : 15:17:57 »

Zal vedno ne gre vse kot po maslu... sram Tako je bilo tudi tokrat pri nas. Po dobrih treh dneh mucenja okoli hranjenja (dohranjevanja) enega od Sally-nih malckov (ki se je skotil nekoliko manjsi), smo zal le nemo obstali, ko nas je za vedno zapustil. Cry Narava vcasih terja svoje davke, tokrat je to doletelo nas in zal se s tem moramo sprijazniti... Undecided

Ostal je le en fantek (crn z belino), ki pa nadomesti zivahnost za 3, saj je pravi mali vrazicek, ki bi zelel biti priklopljen na seskih 24 ur na dan, v nasprotnem primeru pa kar glasno protestira... Smiley Trenutno sem v fazi iskanja primernega imena zanj... Zato vsi tisti, ki imate kaj (po moznosti norih Grin) idej z besedo na dan!!! Cheesy Ime bo na crko "Y". Razmisljala sem, da bi mu ime dala po kaksni Madonnini pesmi, ki se zacne na "Y", glede na to, da je Sally-no rodovnisko ime "Express Yourself" (ravno tako Madonnina pesem) Roll Eyes ...samo ideja pac... Tongue Vsekakor pa obljubim, da bom v prihodnjih dneh prilepila kaksno fotko malega korenjaka!

Vceraj nas je zapustila in odsla v nov dom se ena izmed Niinih psick - "Sweetty". Moram reci, da me prav stiska pri srcu, ko jih vidim, kako odhajajo. Undecided Ob odhodu vsakega se tudi bridko zjokam... sram Ob misli na vse tiste lepe trenutke, od rojstva, ko sem jih se vse vlazne drgnila z brisacko, do takrat, ko so prvic odprli ocke, prvic shodili, prvic jedli Cokolino in se zamazali kot pujski, prvic... ter vsi tisti poljubcki, ki sem jih bila vsak dan delezna... Huh, pravi srcki! Nobenega dneva prezivetega med njimi ne bom nikoli pozabila. Res enkraten obcutek, enkratno dozivetje, ki ti za vedno ostane v srcu! Kiss

Obljubila sem, da bom napisala kam so odsle male brade, zato drzim obljubo in sporocam...
"Bond" - odhaja konec avgusta v Prago na Cesko, k priznani vzrediteljici Beardijev, kjer bo (upajmo) uspesno nadaljeval razstavno kariero (in kariero plemenjaka Grin) svojega ocka "Murphy-ja"
"Vicky" - ostaja doma, no, odhaja na morje k mami (postala bo bradati morski pes Grin) in bo najverjetneje v Ljubljani pricela s svojo razstavno kariero...
"Zaggy" - je odsla k prisrcni druzini v Brezice
"Sweetty" - je vceraj odsla v Zagreb, k znani vzrediteljici Beardijev, ki se je odlocila, da bi imela razstavno psicko, ki bi bila primerna tudi za nadaljno vzrejo
"Fira" je postala "Brina" - je odsla k druzini v Gozd Martuljek, ki je ze predhodno imela Beardija
"Sandy", ce se ne motim jo bodo klicali kar (rodovnisko) "Zibelin"- je odsla k aktivni mladi druzinici Wink v blizini Ljubljane, ki jo bo imela za razstave in agility (Jippy, koncno bom lahko videla Beardija v agiju, hehe Grin)
"Topi" in "Zoom" se nista nasla primernih lastnikov, tako da zaenkrat ostajata doma. Z vsemi ostalimi novimi lastniki mojih brad pa sem vec kot zadovoljna... in predvem pomirjena, saj vem, da se bodo moji "otroci" imeli super. Smiley

Toliko zaenkrat o nasih bradah... Cheesy
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #95 : ponedeljek, 02.08.2004 : 15:39:29 »

O, skoda za malega mladicka. Drugace pa se spomnim le dveh Madonninih pesmi na Y, to je: You'll see in You must love me.  Smiley
Logiran

jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #96 : ponedeljek, 02.08.2004 : 17:56:59 »

Madonine pesmi na Y:

You'll See
You Must Love Me
Your Honesty
Your Little Body's Slowly Breaking Down


No, vsaj teh se jst spomnim.  Roll Eyes



LP

Logiran
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #97 : sreda, 04.08.2004 : 17:30:34 »

Samo kot zanimivost... Forum je sicer "borderaski", ampak tema je pa o beardiejih... Pa par slikic si poglejte:
http://bordercollie.heatherweb.com/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=10;t=000387
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #98 : petek, 06.08.2004 : 18:18:03 »

jessy:Lyrics pomeni besedilo torej so vse pesmi na koncu brez Lyrics,

Sally:Cestitke za narascaj :-*Jatz sem za You Must Love Me.

Lp,Pia

Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #99 : petek, 06.08.2004 : 20:52:53 »

Meni je tudi najbolj všeč You must love me, pa tudi You'll see.
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #100 : sobota, 07.08.2004 : 12:58:02 »

Danes sem pa videla Superpuha (alias Sallyjinega Sonica). Zal so bili varnostni ukrepi prehudi, da bi sel z mano. Bili so pa tudi bradati otroci. Skorajda bi odnesla crkljivega Topija, pa tudi Zumko ni nic kaj pretirano zaostajal v cohljanju. Babnice so bile pa glavne sefice. Skratka super bradata banda. Kje ste bili pa ostali? Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #101 : sobota, 07.08.2004 : 13:02:18 »

Sem sla cez vse albume in so pesmi na Y samo tele(jih je sicer ze napisala jessy):

You'll See
Your Little Body's Slowly Breaking Down
You Must Love Me
Your Honesty

Sally:Zdaj pa da zastavim svoje "legendarno"vprasanje :Bo mali ostal doma Huh
 Grin

Lp,Pia

P.S.:Skoda da so "mojo" Sandy prekrstili v Zibelin Undecided Cry
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #102 : sobota, 07.08.2004 : 16:18:42 »

tudi jaz sem videla Sally-jine kosmatince, super so!  Grin
m.
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #103 : sobota, 14.08.2004 : 20:58:34 »

Ekkola... Prve uradne fotke Sally-nega malcka... Prekrstili smo ga po Madonnini pesmi v You Must Love Me. Hvala za pomoc pri iskanju imena! Kiss


Se ena short news... Smiley Sweetty je postala Phoebe, prav tako kot je klicno ime njeni izredno uspesni babici (Niini mamici) Breaksea Imagine, ki je letos dosegla laskajoci naziv na tradicionalni, prestizni angleski razstavi - Crufts Winner 2004 Cheesy

Agnes,
si me prijetno presenetila z obiskom in sploh ne dvomim, da te je bil Superpuhec in ostala bradata banda zelo vesela... Cheesy Se priporocamo za ponovno cohljanje... Wink

Pia_in_co.,
odgovor na tvoje legendarno vprasanje... Malcek ne ostaja doma... Wink
Sandy pa je (p)ostala Zibelin, Zibi, Zibika,... Smiley

maja01,
dokler sem se zavedala katera Maja se mi je predstavila te ze ni bilo vec... sram Res skoda, da nisi prisla za par minutk do nas na kak cvek... Undecided

Malcek se ze pripravljamo na ponedeljek, ko bo naso bradato bando prisla obiskat novinarka, ki jih bo poslikala in skupaj s clankom "ovekovecila" pasmo v eni izmed revij... Cheesy Pocasi postajamo slavni... Po clanku v reviji Norveskega BC kluba capljamo korak za korakom tudi v slovenske revije... Wink Cool
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #104 : sobota, 14.08.2004 : 23:14:49 »

sally, oprosti, ampak sva bila z Lukatom zelo leteca.
m.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 26   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: bradati škotski ovčar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines