mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:55:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: bradati škotski ovčar - čvek
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 26   Dol
Natisni
Avtor Tema: bradati škotski ovčar - čvek  (Prebrano 84050 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #240 : sobota, 15.04.2006 : 14:09:18 »

Cena pri nas se res giblje tam nekje okoli 1.000 EUR, se pa pri nasih "juznih sosedih" dobijo tudi za pol ali celo manj kot pol te cene... Zakaj je temu tako pa... Lips Sealed

V zacetku prihajajocega tedna se odpravljamo na kar dolgo pot (okoli 800 km ena smer), kamor odhaja k svojemu izbrancu nasa Zibika (Top Beardie 2005 v Sloveniji Wink). Cheesy Tako, da drzite pesti, da se bo obneslo... O podrobnostih pa vec cez kak mesec, ko bo znano, ali smo bili/bomo uspesni.

Vicky se je umirila in se ze pridno pripravlja na vlogo bodoce mamice, ceprav je se vedno (po njeno) malce "odstekana" na trenutke. Pred nekaj dnevi se je odlocila, da bi sla malcek na svez zrak okoli hise, pa se je za odhod na prosto posluzila kar odprtega okna (mi ni jasno, kako ji je uspelo skociti tako visoko s tako velikim trebuhom). Shocked Lips Sealed Vsekakor porocam, ko se bo zacelo dogajati karkoli v vezi veselega dogodka... Wink

Ups, skoraj bi pozabila! Ziba je uspesno zastopala slovenske barve pri beardijih na CACIB Vrtojba in "odprla" slovenski sampionat s CAC in Res. CACIB. Cestitke solastnici Maji, ki jo je lepo pripravila in predstavila sodnici! Cheesy
Logiran
DinT
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #241 : sobota, 15.04.2006 : 18:31:05 »

Cena pri nas se res giblje tam nekje okoli 1.000 EUR, se pa pri nasih "juznih sosedih" dobijo tudi za pol ali celo manj kot pol te cene... Zakaj je temu tako pa... Lips Sealed

Stars@Sea prosil bi te, če lahko utemeljiš svoj zadnji stavek. Tudi sam sem namreč kupil psa pri "južnih sosedih"...cena toka kot pri nas!

Glede na videno po netu...psarne pri "južnih sosedih" nimajo slabih psov... prej nasprotno, imajo zelo veliko kvalitetnih in uspešnih psov, tu mislim predvsem na rodovnik in uspehe na tekmovanju.
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #242 : sobota, 15.04.2006 : 20:31:23 »

DinT,
pol so vas pa fanj nat... Lips Sealed Drugega ne morem reci... sram (Se en dokaz, ce mi ne verjamete -> http://www.mojpes.net/modules/legla/article.php?storyid=111) Pa ne se sekirat, sem slisala tudi za druge, ki so bili sicer drugace nat... oz. ostali brez pomoci "skrbnih" vzrediteljev, ko so to najbolj (krvavo) potrebovali. Zal... Undecided

Glede na "videno po netu" pa... Pametno bi bilo, da se pred kakrsnimkoli razglabljanjem o kvaliteti v pasmi (s katero sklepam, da ste se prvic srecali in vam je to prvi mladicek) pogovorite se s kaksnimi uglednimi evropskimi vzreditelji, sodniki... Smiley Ni vse zlato, kar se sveti in... internet marsikaj "prenese". Wink Pa se to... Morda ne bi bilo slabo, da si pojme o razstavnih kraticah in titulah malo bolje prestudirate...

Ne vzameite za slabo, nimam nic proti, samo se mi ne zdi fanj, ko nekateri vzreditelji (ali pa "rejci" Tongue) mazejo oci lastnikom svojih mladickov. sram Sorry...
Logiran
DinT
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #243 : sobota, 15.04.2006 : 22:01:09 »

Jaz lahko rečem, da sem psa kupil ugodno (ravno zato, ker sem se pogovoril z uglednimi našimi in evropskimi vzreditelji, ki so mi svetovali nakup pri "južnih sosedih"(enaka cena bolj kvalitetni psi) in ker je to prvi mladič te pasme, verjemite, da sem se zelo dobro pozanimal kaj in kako...zato se ne čutim nat... Bi pa prosil za kakšen naslov-ime-priimek uglednega našega ali tujega sodnika, vzreditelja, ki mi bo pomagal odpreti oči, da bom 100% prepričan Wink Čeprav še vedno ne vem kako in s čim naj bi mi jih zamazali? Undecided

Res imate prav, da net vse prenese. To velja za vse in vsakega. Kar se naslovov tiče so takšni kot so zapisani v vseh pravilnikih in veljajo za vse enako. Res je, da jih nekateri psi dosežejo v hudi konkurenci-prijavljeno več psov, močna mednarodna razstava, ..itd...nekateri pa so na razstavah sami oz. sta dva ali trije...vendar to ni pomembno,...ali pač?

Res je tudi to, da ni vse zlato kar se sveti...čeprav ne vem na koga ali kaj naj bi to letelo?

Kaj imate rejci oz. vzreditelji med seboj ni moj problem. Ko pa nekdo prične pisati/govoriti nekaj o drugem je to druga zgodba. Še posebej, ko se dotakne dela v katerem sodelujem tudi sam. Zato pisanje kot je "rekla-kazala" ne pomeni nič. Lahko pričneva/mo odprto debato s konkretnimi imeni vseh, ki sodelujejo pri tej zgodbi in poskusimo sešteti + in -! Na koncu bomo videli kaj in kako.

Tisto kar je na netu me ne čudi...sporočilo je gor že mesec ali dva...cena se spreminja, kar je normalno glede na to kako veliko leglo je bilo...pse je potrebno prodati!

Kar se pomoči vzreditelja tiče....sam se ne pritožujem...tisto kar me zanima/rabim tudi dobim. Upam in verjamem, da bo tako tudi v bodoče.

Sorry, tudi VI ne vzemite za slabo...vendar, če imam slabšega in precenjenega psa (v kar dvomim) zato, ker sem ga kupil pri "južnih sosedih"...potem me pač zanima zakaj je temu tako?
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #244 : sobota, 15.04.2006 : 22:09:53 »

Sorry, se ne bom vec prepucavala z amaterji... Wink

Bi pa zelo rada izvedela (ce ni skrivnost) imena
...ravno zato, ker sem se pogovoril z uglednimi našimi in evropskimi vzreditelji,...
ter kateri poimensko so ti psi
...psarne pri "južnih sosedih" nimajo slabih psov... prej nasprotno, imajo zelo veliko kvalitetnih in uspešnih psov, tu mislim predvsem na rodovnik in uspehe na tekmovanju
samo da bom malo bolj poucena, ker se mi ocitno ne svita o cemu je govora... Smiley
Logiran
DinT
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #245 : sobota, 15.04.2006 : 23:05:01 »

Se mi je kar zdelo kaj bo sledilo....

"Sorry, se ne bom prepucavala z amaterji.."

To naj bi bil odgovor vzornega vzreditelja nepoučenemu ljubitelju psov? To naj bi bil odgovor vreden zaupanja, spoštovanja do tistega na drugi strani, odgovor nekomu, ki rabi pomoč, ki išče odgovore na vprašanja, to naj bi bil nivo pogovora dveh izobraženih?? članov foruma ,kjer naj bi veljalo pravilo
MOČ ARGUMENTA in ne ARGUMENT MOČI?? Kar se mene tiče je to pod nivojem...

Verjamem, da vse poznate in ste bolje poučena od mene,...pa vendar:

Potterdale Miami Star..(potomcev ne bom našteval...jih je preveč..dobrih namreč...mogoče je trenutno najbolj aktualen Sammy Lee Black v.d. Augustinerhohe...);
Vateas Westa Iana, Whisper Imagine, Vangelis,...
Tirena Wandering Spirit Joyful Justice,....

Še bi jih lahko našteval...naj bo za 1x dovolj....

Kar se prvega vprašanja tiče...ni skrivnost...vendar bom problem izpostavil na mestu, ki bo temu primerno in bo velika večina prisotna, da ne bomo govorili kar tja v tri krasne in se potem izgovarjali kaj je kdo rekel in kaj ne!

Prosil bi vas... , če si boste kljub temu, da sem amater, vzeli vsaj malo vašega dragocenega časa in mi poskusili odgovoriti vsaj na eno prej zastavljeno vprašanje. Za odgovor se vam že v naprej zahvaljujem!
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #246 : sobota, 15.04.2006 : 23:53:11 »

Kje pa je kaksno vprasanje na katerega naj bi odgovorila? Huh Zakaj bi o cemerkoli pisala, ko pa sami veste vse in se veliko vec o pasmi. Smiley Morda bi me pa vi kaj pametnega naucili? Tongue

Tisti, ki me poznajo vedo, da se lahko vedno in povsod obrnejo name z nasveti (ce jih zelijo), takim ki pa vedo o vsem vse pa nimam cesa tolmaciti, zato sem tudi napisala, da se ne mislim prepucavat.

Lahko dam le nasvet: Ucke odpret pa it morda na kaksno vecjo razstavo, tam kjer vseh omenjenih imen (zal) se nisem videla... Wink Grin P.S. Lokalna scena me ne zanima vec toliko...
Logiran
DinT
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #247 : nedelja, 16.04.2006 : 00:11:29 »

"Čeprav še vedno ne vem kako in s čim naj bi mi jih zamazali?"

"Res je, da jih nekateri psi dosežejo v hudi konkurenci-prijavljeno več psov, močna mednarodna razstava, ..itd...nekateri pa so na razstavah sami oz. sta dva ali trije...vendar to ni pomembno,...ali pač? "


"Res je tudi to, da ni vse zlato kar se sveti...čeprav ne vem na koga ali kaj naj bi to letelo?"

"Sorry, tudi VI ne vzemite za slabo...vendar, če imam slabšega in precenjenega psa (v kar dvomim) zato, ker sem ga kupil pri "južnih sosedih"...potem me pač zanima zakaj je temu tako? "



...Mislil sem na ta štiri vprašanja... Undecided Cheesy

Verjamem, da ste strokovnjakinja z veliko znanja, zato sem se sploh spustil v debato z vami-v upanju, da bom izvedel kaj več, oz. kaj novega...ne želim pa blatenja kar tako, vsepovprek in popolnoma na splošno...tega ne maram...zato bi želel KONKRETNE odgovore...in dokončane stavke..ne pa nedokončanih odgovorov, s samo ponujenimi, slabimi zaključki  Angry

P.S. Kakšno večjo razstavo imate v mislih - tip mednarodne razstave San Marina, ali morda še kaj večjega- npr. Crufts??? Shocked Tongue Roll Eyes

Hvala...
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #248 : nedelja, 16.04.2006 : 00:18:42 »

Moj zadnji in edini odgovor tebi DinT,

cas bo pokazal svoje... Cool

Ostale odgovore na vsa vasa vprasanja pa poiscite pri "uglednih nasih in evropskih vzrediteljih", ki so vas do sedaj pripeljali in vodili v svetu beardijev... Wink Cool Pa srecno! Zdaj pa lahko noc...
Logiran
DinT
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #249 : nedelja, 16.04.2006 : 00:50:05 »

Pa smo spet tam...saj res, ko ne gre, pač ne gre... Lips Sealed Argumentiranje ni kar tako, je res?

"Ostale odgovore na vsa vasa vprasanja pa poiscite pri "uglednih nasih in evropskih vzrediteljih", ki so vas do sedaj pripeljali in vodili v svetu beardijev..."

Pri njih sem odgovore na večino svojih vprašanj dobil, zmotilo me je vaše pisanje, v katerem pišete o stvareh, ki jih še ne vem, ZATO sem želel VAŠE odgovore...Škoda, ker jih nisem dobil Undecided sram

Sam nisem hotel nič dokazati, ampak kaj več izvedeti...Hvala vseeno, se bom trudil še naprej... Cool

Nekaj dobrega je pa vseeno v vsem tem...FORUM JE VSAJ MALCE ZAŽIVEL Kiss

Ljubitelji bradic, zbudite se in kaj napišite...novih lastnikov je kar nekaj in vsi smo zares  vedoželjni...  sram

Pa lahko noč! Cool
Logiran
Barbara
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #250 : ponedeljek, 17.04.2006 : 09:13:29 »

Pozdravljeni,

Tudi pri nas imamo že dobra dva meseca novega člana družine - malega birdija. No, ni več tako zelo majhen saj moram reči da kar hitro raste. To je že drugi pes te pasme pri nas, prejšnji nas je zapustil pred dvemi leti, ko pa smo iskali novega smo se zpet odločili za to krasno pasmo.
Moram pa povedati, da me je tole "prerekanje" kar malce razburilo, saj ne razumem zakaj bi bili psi kupljeni pri naših južnih sosedih kaj manj vredni kot psi iz naših legel.
Jaz sama imam kar nekaj izkušenj s to pasmo, na forum pa sem prišla z namenom da spoznam nove lastnike in izmenjam nekaj novih izkušenj potem pa naletim na .....
No pa saj tudi to paše zraven.

Lep dan še naprej!
Logiran
DinT
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #251 : ponedeljek, 17.04.2006 : 20:10:08 »

Pozdravljena Barbara....

Tudi sam imam bradico staro toliko kot ti in tudi sam sem prišel na forum izključno zaradi tega, da zvem kaj novega.

Ko sem zasledil poste v katerih se piše, da sem se z nakupom nate... in da so psi kupljeni pri "južnih sosedih" manj vredni, da vzreditelji teh psov ne sodelujejo, pomagajo novim lastnikom....me je stvar začela zanimati (kar je za novega lastnika, ki je kupil psa pri "južnih sosedih" normalno, saj me skrbi oz. zanima zakaj imajo ljudje tako mnenje), zato sem postavil tudi nekaj vprašanj, na katera pa žal nisem dobil odgovorov....dobil pa sem odgovor v smislu, da sem amater, da se z menoj pač ne bodo ukvarjali, da naj odgovore iščem na razstavah, naj se pogovarjam z vzreditelji in sodniki...

Ker sam le nisem tako rosno mlad, naiven, neizobražen in o stvareh nekaj vem, se mi zdi nedopustno, da nekdo govori nekaj kar tja v tri dni, pri tem pa ni pripravljen nobene svoje trditve podkrepiti z ustreznimi argumenti, zato sem se tudi spustil v debato.

Žal mi je, če je vse skupaj izpadlo kot "prepiranje"....to sigurno ni bil moj namen. Vsak, ki prebere poste bo to tudi videl....Forum naj bi bil namenjen pogovoru, debati in delitvi informacij takih in drugačnih. Je pa res, da vseeno ne moremo pisati vsega oz. moramo biti pripravljeni svoje občutke, znanja tudi ustrezno argumentirati...vsaj tako mislim?!

Glede na to, da imaš bradico staro toliko kot jaz me zanima iz katerega legla je?

Lp,


Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #252 : torek, 18.04.2006 : 16:32:58 »

Moram pa povedati, da me je tole "prerekanje" kar malce razburilo, saj ne razumem zakaj bi bili psi kupljeni pri naših južnih sosedih kaj manj vredni kot psi iz naših legel.
Se mi zdi, da Sally(Stars@Sea) ni hotela povedati, da bi bili kaj manj vredni, vendar to, da v nekaterih primerih pretiravajo s ceno(oz. jo tam kjer vidijo da lahko vec iztrzijo mocno dvignejo) Roll Eyes Tongue
Logiran
DinT
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #253 : torek, 18.04.2006 : 21:53:27 »

Citat
Cena pri nas se res giblje tam nekje okoli 1.000 EUR, se pa pri nasih "juznih sosedih" dobijo tudi za pol ali celo manj kot pol te cene... Zakaj je temu tako pa...

Ne vem pia_in_co., če si dobro razumela... Undecided
Logiran
Barbara
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #254 : sreda, 19.04.2006 : 06:40:57 »

DinT

Mi imamo tudi birdija kupljenega pri naših južnih sosedih. Mislim celo da imava psa iz istega legla. Naš junak prihaja iz psarne Sagena, položen pa je bil sredi decembra.
Moram ti povedati da smo zelo zadovoljni z našim psom.  Ker smo imeli birdija že preje imam kar nekaj izkušenj s to pasmo, čeprav je vsak pes po svoje malce drugačen.
Povej, kaj dogaja pri vas.

lp
Logiran
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 26   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: bradati škotski ovčar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines