mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 11:17:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: bradati škotski ovčar - čvek
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26   Dol
Natisni
Avtor Tema: bradati škotski ovčar - čvek  (Prebrano 84026 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #360 : petek, 16.11.2007 : 13:07:16 »

Če vzreditelj, ki ima prijavljeno psarno, vzreja nerodovniške mladiče in jih prodaja kot čistokrvne, dobi vzrejno prepoved za to pasmo. Še naprej pa lahko vzreja rodovniške pse drugih pasem.

Psica, pri kateri se zgodi ups, ne dobi vzrejne prepovedi. Seveda pa se mora za mladičke dostojno poskrbeti, jim najti ustrezne domove in ne tveziti ljudem, da so čistokrvni.

Torej, če bi se ti dotični mladiči prodajali kot čistokrvne bradice brez rodovnika, bi vzreditelj(ica) dobil(a) prepoved vzrejanja bradic (če bi jo seveda prijavil kdo od kupcev in če bi to potrdila ustrezna vzrejna komisija - KZS s temi primeri noče imeti nič in prelaga vso odgovornost na pasemske klube, ti pa si dostikrat iz različnih razlogov ne upajo nič storiti).

Ker pa je v tem primeru šlo za ups, ni razlogov za vzrejno prepoved. So pa razlogi za druge kazni zaradi zapustitve mladičev.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #361 : petek, 16.11.2007 : 13:10:55 »

Takole je, ja. Je Kalsang bolj natančno napisala to, kar sem jaz želela povedat Wink
Logiran
jerkre
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #362 : petek, 16.11.2007 : 20:38:26 »

Zanimivo, da se Stars&sea nič več ne javi. Na bruhanje mi je šlo, ko sem videla čigavi so psi in brala pretekle poste, kako pričakujejo leglo. Takšni ljudje si zaslužijo, ne samo, da jih nekdo fajn udari po žepu, jaz bi jih še v zapor poslala za kakšno leto. Mogoče pa tudi to dočakamo v prihodnosti v naši mali državi.

Lp
Logiran
ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #363 : petek, 16.11.2007 : 21:36:55 »

Vidim da vas je kar nekaj ne tem forumu, ki zgodbo in očitno tudi mladičke poznate... A mi lahko nekdo lepo prosim že razloži, kaj za vraga delajo v zavetišču in kako so čudežno prispeli tja?

Sicer dvomim, da bom dočakala kakšno pametno pojasnilo, prav veliko pa se ne bom zmotila če bom rekla: ZATO JE ZAVETIŠČE V STISKI!  Angry

"RAHLO" zgrožena ostržka
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #364 : sobota, 17.11.2007 : 08:56:00 »

So me pa ne tako dolgo nazaj nekateri že skoraj prepričali, da kar se tiče zavrženih živali krivda nikoli ni s strani lastnikov rodovniških psov  ShockedAngry
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #365 : sobota, 17.11.2007 : 09:01:54 »

A mi lahko nekdo lepo prosim že razloži, kaj za vraga delajo v zavetišču in kako so čudežno prispeli tja?
Hehe pravijo da kdor čaka, dočaka. Pravijo pa tudi, da izjeme potrjujejo pravila  Tongue Wink
Wild gues - najbrž so mešanci, ti pa...  Lips Sealed
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #366 : sobota, 17.11.2007 : 09:47:09 »

So me pa ne tako dolgo nazaj nekateri že skoraj prepričali, da kar se tiče zavrženih živali krivda nikoli ni s strani lastnikov rodovniških psov  ShockedAngry

??
Logiran

fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #367 : sobota, 17.11.2007 : 10:35:39 »

Nikogar ne želim obtoževat, vendar moram priznat, da sem žal imela priložnost spoznati kar nekaj "trknjenih" aktivnih razstavljalcev. To je posebna scena - dišavijo, češejo in še drugače obsedeno lepotičijo svoje pse, predvsem in v glavnem pa se hvalijo z njihovimi nazivi, ki so, oprostite, nekaj dokaj imaginarnega in o samem psu ne povedo popolnoma nič. Tu ne gre več za oceno pasemskega psa, da pač "veš kaj imaš" in koliko ustreza kriterijem, ampak za neumorno hvalisanje in širokoustenje. Da bi nekateri posamezniki za dobro oceno šli preko trupel, se pa tudi ve. Na še lepše od njihovega zvezdnika gledajo z grenkim ljubosumjem, zato pa zviška opazujejo "slabše" predstavnike pasme - ker imajo preozko glavo ali predolg gobec so ti pač grdi, pa pika.

Zanimivo pri tem je, da takšnim ljudem ni problem narediti tisoče in tisoče km na neko prestižno razstavo, njihovi psi so glavne zvezde družine in skoraj edina tema pogovora - a glej ga zlomka, svojemu zvezdniku se, ko ne dosega več ocen, mirno odrečejo. Ni bil uspešen, ni dobil vzrejnega ipd. (ja zakaj naj bi ga pa zastonj futral?), smo ga dali naprej (ali pa kam drugam, kdo ve kam...). Smo naročili raje še enega mladička iz suuuuuuper fensi šmensi legla. Ista zgodba, ko se pokaže rahla displazija ali kaka druga prirojena sitnost, ki psu sicer morda niti ne bi oteževala življenja vse do poznih let... Saj res, koliko zvezdnikov pozna leta tudi res dočaka prijetno drnjohajoč ob nogah čisto svojega lastnika?

Nikakor ne obsojam VSEH- vsakemu svoje veselje - pa vendar mi je žal za tako mimo družbo - sicer pa je isto pri ljudeh, primerni so le še mladi, lepi, vitki, po možnosti mere po standardu. In kdo kaj pove o "dober po srcu" - redki, pa še to v glavnem v ironičnem kontekstu! Se opravičujem, meni je večji del te scene pač mimo -  super psa, zvestega Vaškega goniča in Resastega sprehajalca se dobi tudi v zavetišču in kot vemo jih je tam "na izvoz". Kdor pa mrcino, ki izgleda tip top, rabi le za svoj ego, hkrati pa jo je pripravljen zaradi enega fleka na nepravem mestu zavreči, naj obišče psihiatra ali si za ego raje kupi rdečega ferarija - bo vsaj manj škodljiv!

Zdaj pa kar udarite, saj vem, kritika sledi...

P.s.: Priznam, tudi meni so nekatere pasme izjemno všeč, a nikakor ne kot ena od različic ferarija. Poleg tega sem toliko nora, da se celo na avto pomalem navežem...  sram
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #368 : sobota, 17.11.2007 : 10:54:30 »

Hm, fižolova župca, je kaksen prav poseben razlog, da so vsi razstavljalci zdaj pristali v tejle beardead temi in vsi v istem dreku?
So vsi crno/beli?
Ali je to le plod nepoznavanja resnicnih razmer in kaj vec od treh osebkov, ki razstavljajo?

Prosim, da se s komentarji o razstavah, razstavljanju in razstavljalcih preselimo v ustrezno temo, to pa prepustimo lastnikom in ljubiteljem bradic ter morebitnim komentarjem trenutne problematike legla, ki bi bradice morale biti, pa niso.
Logiran

fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #369 : sobota, 17.11.2007 : 11:16:59 »

Se opravičujem, sem bila morda res malo "divja", zato pa nikakor ne naperjena proti vsem, posebej ne proti normalnim, dobromislečim in vsem, ki jim je razstavljanje pač v hobi in veselje, zgražam pa se (mislim da upravičeno) nad "kar nekaj trknjenimi", "nekaterimi posamezniki", predvsem pa nad tistimi, ki "mrcino, ki izgleda tip top, rabijo le za svoj ego, hkrati pa so jo pripravljeni zaradi enega fleka na nepravem mestu zavreči".
Ne bom več smetila teme, te pa lepo pozdravljam!
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #370 : sobota, 17.11.2007 : 11:36:56 »

Jana, jaz sem prebrala v predzadnjem postu fižolove juhce, da je poudarila, da kritika ne leti na vse.
Logiran
zvezdica3
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #371 : sobota, 17.11.2007 : 13:12:54 »

Kolikor mi je znano, se stars&sea ze kar nekaj casa ne javlja na forumu. Vsem, ki jih karkoli zanima in si zares zelijo zvedeti, kaj se je pravzaprav zgodilo, ne pa zgolj ˝mesat dreka˝ na forumu pa predlagam, da stars&sea kontaktirajo kako drugace (malo bolj osebno in na nacin, ki omogoca hitrejsi in ucinkovitejsi pogovor) in glede na to, da so njeni podatki objavljeni tudi na tej strani to ne bi smel bit kaksen poseben problem. Se motim?
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #372 : sobota, 17.11.2007 : 13:20:51 »

Pri teh osebnih pogovorih si že vnaprej želim, da zavetišče izpustite iz zmešanega dreka, ker nikdar ne naredim ničesar brez papirjev, ali dokazov, če hočete. Kar se mene tiče, so psi tule na naše stroške in iščejo nove skrbnike. Niso naša odgovornost, pač pa odgovornost drugih. Upse proizvajat in mešat drek prinaša posledice za vse. Za mene finančne. Brigajo mene levi in desni tabori, pa tisti spodaj in oni zgoraj, pa prijatelji in sovražniki, pa.... Osebno sem želela vedet, če so te bradice tudi pogrešane. Zakaj sem to želela vedet, je pa stvar presoje vsakega posameznika. Anede.
Logiran

ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #373 : sobota, 17.11.2007 : 17:17:29 »

Veš kaj zvezdica3 krepko se motiš! Glede na to, da vse bolj postaja jasno da je ženska naprtila SVOJE ups mladiče zavetišču, bi bilo zelo lepo od nje, če bi pojasnila nastalo situacijo, ne pa da očitno še pričakuješ, da bomo lepo prosili če nam pove kaj delajo tam... (mi je pa vse bolj jasno,  da kakšno pametno pojasnilo za takšno svonjarijo očitno ne obstaja  Angry )!
 
Se opravičujem, če sem toliko blont, da se mi je zdelo to vse skupaj preveč absurdno da bi bilo res!

Torej kdo od vpletenih bo poravnal stroške zanje? Za njihovo bivanje, cepljenje, sterilizacije, kastracije... To se da menda narediti tudi brez interneta... ***** *** ******

Lahko pa nadaljujemo v temi zavetišča v stiski... Pa da vas ni sram!  Angry
 
saj ne morem verjet ostržka

Logiran
zvezdica3
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #374 : sobota, 17.11.2007 : 17:52:17 »

hm....ce se ne motim, sem napisala samo to, da ce nekoga tako zelo zanimajo razlogi in caka na stars&sea in njeno razlago in ce se mu tako mudi in ne more mirno spat, potem je vsekakor lazje zavrtet telefon in se zmenit. Iz teme in nadaljnih debat se jaz umikam....
Logiran
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: bradati škotski ovčar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines