mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 09:16:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Odvzem nevarnega psa
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Odvzem nevarnega psa  (Prebrano 12610 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
gorazd
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 46


« : sreda, 09.11.2005 : 09:20:12 »

V nedeljo sem bil priča kar hudemu napadu psa na sesedo, ki je bila na sprehodu s svojim višavcem. Napadel jo je pes (mislim da mešanec vendar velik, nekaj nemškega ovčarja je gotovo v njem). Pes ni bil na povodcu imel pa je tisto električno ovratnico (teletakt ali nekaj takega). Sosedo je pogrizel po glavi in roki tako da je morala na urgenco. Isti pes je pred dvema letoma že napadel in hudo poškodoval moškega, da ne omenim spov, s katerimi se je že stepel. Lastnik je zelo aroganten in se hvali da ima "psa na daljinca".

Policija je sosedi povedala, da nimajo možnosti da bi psa takemu lastniku odvzela. Vsi v okolišu se bojimo kdaj ga bomo na sprehodil srečali. Predvsem starejše lastnice psov si zdaj sploh ne upajo oddaljiti od blokov in parka na travnik ali celo v gozd, ki je blizu.

Ali ima kdo iskušnje, kako bi dosegli, da takemu lastniku, ki očitno ni primeren za to, psa odvzamejo. Saj nočem da psa "odstranijo" ampak, da dobi dom pri kom ki ga bo vreden in ki ga bo predvsem sposoben obvladati.

Gorazd
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #1 : sreda, 09.11.2005 : 10:20:59 »

Kako to, da policija ne more ukrepati  Sad? Saj je to vendar napad na človeka in kot tak, kaznivo dejanje za katerega odgovarja lastnik....... jaz bi se v vsakem primeru odločila za civilno tožbo. Konec koncev jo lahko vložite vsi prebivalci okoliša. Potrdilo od zdravnika o poškodbah gospe, par prič in zadeva bo sigurno stekla....... tako se pač dela, če še naša prekrasna policija zataji.


lp
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #2 : sreda, 09.11.2005 : 10:31:41 »

Mislim da mora gospa po tem ko poda prijavo na policiji napad prjaviti tudi veterinarski inšpekciji in le ta lahko potem izvede odvzem psa. Zelo bi koristile še priče ki bi potrdile da je pes napadalen al pa ljudje katere je pes (njih ali njihove pse) napadel. Če si bil priča pojdi skupaj z gospo podat prijavo.

Lp, Mojca
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #3 : sreda, 09.11.2005 : 10:54:38 »

V naši vasi je pes, ki je ves čas privezan na ketni, spustijo pa ga vsako nedeljo s tem, da mu dajo na gobec nagobčnik, in mislijo, da so naredili vse potrebno.  Lips Sealed
Logiran
tajci
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #4 : sreda, 09.11.2005 : 11:21:27 »

Mislim da mora gospa po tem ko poda prijavo na policiji napad prjaviti tudi veterinarski inšpekciji in le ta lahko potem izvede odvzem psa. Zelo bi koristile še priče ki bi potrdile da je pes napadalen al pa ljudje katere je pes (njih ali njihove pse) napadel. Če si bil priča pojdi skupaj z gospo podat prijavo.

Lp, Mojca

V velikih primerih že kar zdravnik, ki pregleda takega poškodovanca poda prijavo naprej na vet.inšpekcijo. Vendar ponavadi ti zahtevajo le potrdila o cepljenju in zdravju psa pri lastniku.
Naj me kdo popravi če sem se zmotila.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #5 : sreda, 09.11.2005 : 11:35:41 »

Policija verjetno res nima teh pooblastil, ima jih pa sodnik. Policija je verjetno lastnika že prijavila sodniku za prekrške, upam, da bo gospa vlužila tudi civilno tožbo proti lastniku.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #6 : sreda, 09.11.2005 : 12:03:13 »

V velikih primerih že kar zdravnik, ki pregleda takega poškodovanca poda prijavo naprej na vet.inšpekcijo. Vendar ponavadi ti zahtevajo le potrdila o cepljenju in zdravju psa pri lastniku.
Naj me kdo popravi če sem se zmotila.
Mislim, da imaš  kar prav. Wink Civilna tožba pride v poštev šele kasneje  pri odškodninskih zahtevkih.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #7 : sreda, 09.11.2005 : 13:19:38 »

kako pa je z registrom nevarnih psov? nekako takrat, ko so začeli z čipiranjem in centralnim registrom psov, naj bi začeli voditi tudi register nevarnih psov. Vanj naj bi vpisovali pse, ki bi napadli ljudi. Po kakšnem kriteriju ne vem, verjetno tiste, ki bi jih lastniki morali voditi na preglede, ker so koga ugriznili. Tako bi zelo hitro ugotovili, če bi se pri katerem incidenti oponavljali. no v praksi jim niti centralni register cepljenih psov ne deluje tako kot bi bilo treba, tega pa baje še niti vzpostavili niso.
Logiran
gorazd
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 46


« Odgovor #8 : sreda, 09.11.2005 : 13:29:55 »

Saj gospa je zadevo prijavila policiji in so ga predali sodniku za prekrške. Vendar naj bi psa lastniku odvzeli le, če bi ga ta zanemarjal ali kako drugače kruto ravnal z njim (žal ne s sosedi). Za prijavo veterinarski inšpekciji pa nisem vedel in bom redlagal njenemu sinu. Podpisov mu pa ne bo težko zbrati.
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #9 : sreda, 09.11.2005 : 16:49:43 »

Kakšni ljudje. A res nimajo nobene vesti? Sploh ne morem verjet, da je nekomu vseeno, če njegov pes ugrizne človeka.   Angry
Logiran
choppy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 60


« Odgovor #10 : sreda, 09.11.2005 : 19:14:12 »

Gorazd- praviš, da imajo sosedje psa na električno ovratnico . Zanima me ali so skušali napad na sosedo preprečiti z uporabo te ovratnice. Imam namreč psa, ki je napadalen do drugih samcev (za ljudi ni nevaren) in malce sem razmišljala, da bi kupila to ovratnico. Sedaj pa me zanima ali ta ovratnica sploh deluje .
Se strinjam- napad na človeka je skrajno resna stvar.
Lp
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #11 : sreda, 09.11.2005 : 21:05:30 »

choppy:
Ta ovratnica se imenuje teletakt.  In če je ne znaš pravilno uporabljat  , narediš  samo  škodo .. predvsem psu.

Kakšni ljudje. A res nimajo nobene vesti? Sploh ne morem verjet, da je nekomu vseeno, če njegov pes ugrizne človeka. Angry
  Eni  so  še  ponosni  kolk  " šorf"  psa imajo Wink Tongue....  Ponos jih pa ponavad  mine  ,ko jih po žepu  udarijo... in to krepko Wink Smiley
Logiran
marička
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 148


« Odgovor #12 : sreda, 09.11.2005 : 21:09:20 »

Jah, če boste čakali na sodnika, bo kar dolgo trajalo, vem iz lastnih izkušenj! Tako, da naj probajo z podpisi na veterinarski inšpekciji, kjer tudi podajo prijavo o ugrizu!
Zanima pa me, če tukaj lahko pomaga DPMŽ ali ne, ker ne gre za mučenje živali (čeprav ni agresiven kar iz neba.... ). Mogoče kdo ve kaj o tem?
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #13 : četrtek, 10.11.2005 : 11:20:24 »

Jaz nisem dolgo čakala na sodnika; prbl 2 meseca. Sori ampak tole, da se psa ne da odvzeti je navadna bedarija. V mojem primeru je lastnik napadlanih psov dobil kazen in opozorilo, da v kolikor se napad na kateregakoli psa ali človeka ponovi, bosta psa šla na opazovanje.
Logiran
gorazd
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 46


« Odgovor #14 : petek, 11.11.2005 : 09:39:41 »

Hvala vsem za mnenja. Se bomo malo organizirali v naselju in poskusili nastopiti skupaj. Žal mi bo samo, če bo na koncu nastradal pes in ne lastnik.
 Ali ima kdo kakšen nasvet glede raznih napravic, ki naj bi ti pomagale, če te napade pes. Pri Lovcu se dobi nekakšen "ultrazvočni odganjalec" ki menda odžene psa ki te napade?
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Odvzem nevarnega psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines