mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:51:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Odvzem nevarnega psa
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Odvzem nevarnega psa  (Prebrano 12609 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #15 : nedelja, 13.11.2005 : 09:42:50 »

Eni ga sier zelo pohvalijo, meni pa se zdi, da odžene samo tiste pse, ki bi jih sicer lahko odgnal tudi sam. Meni se je celo zgodilo, da so moje psice enemu prestrašenemu očku daser celo vzele.
Logiran
plavi
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 1


« Odgovor #16 : nedelja, 13.11.2005 : 22:59:32 »

Ja, policija nima pooblastila, da psa odvzame, lastnik pa v takem primeru dobi položnico po Zakonu o zaščiti živali, zaradi kršitve po 45. členu, znaša pa 50.000 tolarjev, ker živali  - nevarne ni primerno zavaroval. Prav tako je pa s strani policije obveščena veterinarska služba, katera da psa na opazovanje za določen čas. Kar se tiče pa telesnih poškodb pa na civilno tožbo.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #17 : nedelja, 13.11.2005 : 23:52:01 »

Gre za napad psa, pasme Beauceron na Dolenjski cesti?
Logiran
gorazd
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 46


« Odgovor #18 : ponedeljek, 14.11.2005 : 10:01:04 »

Pasme Beauceron ne poznam razen s kakšne slike, tako da ne morem trditi. Dotičnega psa prav od blizu še nisem videl, saj se mu iz očitnih razlogov z mojo "nežno dušico" na daleč izogneva. Zgodilo pa se je prejšnjo nedeljo ob 8.30 zjutraj nedaleč od Dolenjske ceste, za rakovniško cerkvijo.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #19 : torek, 15.11.2005 : 11:45:47 »

Ja, govoriva o istem psu.
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #20 : torek, 15.11.2005 : 21:27:36 »

Psa moje prijateljice je v razmaku enega leta že 2x napadel isti pes, (ki ga lastnik vodi na sprehod brez vrvice) in to kar hudo, je pokasiral ogromno šivov. In kaj stori lastnik? Pretepe psa, ker mu je spet napravil "pi...jo"! Isti pes je tudi že ugriznil človeka, lastnik je plačal mastno odškodnino, psa pa še vedno vodi na sprehod brez vrvice!
Očitno tudi civilna tožba in šok za denarnico ne zadostujeta!
Potrebno bi bilo pravno-formalno malo urediti te zadeve, ker  odškodnina in plačilo veterinarske oskrbe napadenega psa očitno za nekatere bi zadostna kazen. Nastradajo pa konec koncev psi, lastnik pa si lahko privoščijo marsikaj!
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Odvzem nevarnega psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines