mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 07:39:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: psička leži na postelji
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: psička leži na postelji  (Prebrano 6750 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Fluffy
novinec
*
Sporočil: 1



« : nedelja, 13.11.2005 : 17:13:13 »

Ojla!
Imam en problem in sicer vedno ko odidem, gre psička na posteljo. KO pridem domov, oz. ko sliši, da prihajam pa skoči dol, kajti misli, da ne bom vedla, da je ležala na postelji.
Nikakor je ne morem tega odvadit. Ko jo pa zalotim, pa se takoj skrije, ker ve, da dela narobe.
Sem že probala, da ko jo zalotim in ko skoči s postelje, jo pohvalim (se pravi, da je pravilno da ni na postelji)..sem že probala na silo, oz. jo okregat, ko jo vidim, ampak ne uspe nič.
Večinoma ji kr uspeva in skoči, še preden pridem v sobo..
Kaj naj nardim?
Ima kdo kak nasvet?
Je pa tako zvita..tako pametna je, da se dela neumno:)

Kaj pa glede neposlušnosti?  je najboljše, da greva v šolo?

Aja, pa kmalu bo stara bo 11 mescev..je pa mešanka med 2 španjeli (koker in susex)
Logiran
Tessy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 138


« Odgovor #1 : nedelja, 13.11.2005 : 18:27:59 »

jaz v bistvu nevem, ampak pomoje je dobro da greš z njo čimprej v šolo Smiley
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #2 : nedelja, 13.11.2005 : 19:59:54 »

1. Zapri vrata v prostor, kjer je postelja.
2. Ce prvo ni mozno, zlozi na posteljo stole ali nekaj, kaj ji bo onemogocilo lezanje 
    na njej v tvoji odsotnosti.
3. Pohvaliti jo moras, ce skoci dol na tvoj ukaz, drugace pa ne.
4. Nic ne ve, da dela narobe, njeno vedenje je le odziv na tvoje vedenje.
5. V dobri pasji soli bodo tebe naucili, kako uciti psicko in kako preprecevati ali odpraviti tezave.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #3 : nedelja, 13.11.2005 : 23:43:24 »

Za preprečevanje, da bi hodila na posteljo: mi smo našemu psu vedno na posteljo razgrnili časopisni papir. In potem ni več hodil gor. Sčasoma se je pa itak sam odvadil....
Logiran
LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« Odgovor #4 : ponedeljek, 14.11.2005 : 08:25:05 »

NAs je pa zelo rad hodil na enosed, tudi ko smo bili doma. Zadevo sem odpravila tako, da sem gor postavila skaf, ki ga imam za nosit cunje v pralni stroj. je bil ravno dovolj velik, da ni poskusal gor. Sedaj imamo mir tudi, ce ni skafa na fotelju.
Ja pa v spalnico na posteljo nam je hodil spat, ko je bil sam doma. Ampak zadevo resujemo tako, da zapremo vrata spalnice, ko grmeo od doma Tongue
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #5 : ponedeljek, 14.11.2005 : 08:46:44 »

Tudi midva imava s tem probleme in jih ze resujeva.

Zadeva je bila ze taka, da bi gospodicne kar CEL dan lezale na postelji. Uredila sva tako, da takrat ko sva midva doma nobena ne sme na posteljo razen, ce jo izrecno ne poklices in to ne takrat, ko sama za to prosi. Ko je crkljanja konec mora dol ... ce greva midva s postelje gre seveda dol tudi tista, ki se crklja. Sama od sebe ne sme na posteljo nobena. Ce se kar sama odpravi na posteljo, jih slisi!
Je pa res, da ko naju ni doma ... uh ... bolje da ne govorim. In ko sem imela tega ze vrh glave (samo da sva sla skupaj v klet - na primer ... je ze bila katera na postelji!!!) ... sedaj VEDNO, ko greva od doma na posteljo poloziva stole in klop (postelja je kar velika) in nobena ne more na posteljo ... to je bila prava in edina mozna resitev! Sedaj je tudi ze tako super, da tudi ko greva v klet (ker je to le par minutk) ne grejo na posteljo. Ce greva od doma ze vec kot 10 minut ... no, saj veste kje najdemo - vsaj eno!

Papir ... nisem se slisala (drugace mi je super ideja), pa se mi zdi, da sta vsaj dve od stirih take, ki bi jima bilo vseeno ce lezita na postelji na papirju ... vazno, da sta na postelji ... ena je celo zmozna ves papir "pospraviti" dol! Sad

Lp, Ursa
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #6 : ponedeljek, 14.11.2005 : 10:49:03 »

Nekateri prisegajo na balone. Dajo napihnjene balončke na posteljo, lahko recimo pod rjuho, da se jih ne vidi na prvi pogled, ko pes hodi po njih pokajo in naj bi odgnale pse. Jaz tega nisem poskusila ( kolikor jih poznam bi se psice krasno zabavale in zanalašč skakale po balončkih, da bi pokali). Kadar so same doma, po postelji ne skačejo, ker ne morejo do nje. Se pa pretegujejo po kavču in naslanjaču, kar me v bistvu ne moti, saj je gor prevleka ravno za to priložnost. so se pa navadile skakati na mizo, predalnik, celo na police, kadar so prepričane, da jih nihče ne vidi. Poskusila sem z mišelovkami, ampak ni bilo veliko uspeha. Če nikjer ni nič zanje zanimivega, potem naj bi bili ti prostorčki manj privlačni. Ne vem zanesljivo,  že nekaj časa ni nobenih sledi, da bi hodile po mizi, vendar to lahko pomeni tudi, da so samo bolj spretne.
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #7 : ponedeljek, 14.11.2005 : 12:00:56 »

papir pri našem ne bi zalegel Grin
V svojem gnezdecu
http://www.mojpes.net/galerija/albums/userpics/12640/hud%20sem-iC.jpg

Pri nas smo pa našli drugo rešitev, gospodič im asvoj dvosed, mi pa trosed in fotelj. Včasih se je še na stol usedel in ulegel, zdaj ko im kavč, pa ne več.

papa
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #8 : sreda, 01.11.2006 : 18:59:46 »

Se ena ideja: Vzemi lepilni trak in ga nastavi tako da lepljiva stran gleda gor. Ko se bo pes ze poskusal dvignit gor se mu bo ta zalepil za tacke. najboljse je da pes sam nekaj spozna kot neprijetno izkusnjo in da nismo mi tisti ki smo mu neposredno povzrocili neprijetno izkusnjo. Zdaj se ti je nabralo ze kr nekaj idej, poizkusi in sporoci rezultate Smiley pa veliko srece

Lp, Marko
Logiran
Clovek30
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1


« Odgovor #9 : torek, 08.07.2008 : 21:29:18 »

Jst sem pa delal z mojimi jorkiji tut 2 maltežančkoma tak... Zjutraj sma se odpravila na potrebo ob 6.00 in potem ko sva prišla nazaj če je zacvilil in se mi hotel pocartljati sem ga dal na posteljo in je dirkal 2 kroga po pojsli pol se je pa ulego pri nogah pa lepo zaspal jst pa tut se za 2-3 ure
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: psička leži na postelji
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines