mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 12:50:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: kaša (ajdova ali prosena)
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: kaša (ajdova ali prosena)  (Prebrano 10130 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« : ponedeljek, 14.11.2005 : 13:22:45 »

Sem odprla kar skupno temo ... Ajdova in prosena kasa ... ceprav me trenutno bolj zanima ajdova kasa.

Vec o Ajdovi kasi sem nasla tule ... Ajdova kasa!
O proseni tule ... Prosena kasa!
O obeh pa tule ... Ajdova in prosena kasa!

Zanima me kako mocna hrana je to?
Nekateri pravijo, da so luscine super za prebavo (ne vem na kak nacin) ... jih odstranim ali pustim?

Punci imata pogosto drisko, zato nam bo mogoce kasa pomagala.

Lp, Ursa
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #1 : ponedeljek, 14.11.2005 : 14:45:34 »

Moja Luna ima tudi zelo občutljivo prebavo - prosena kaša pa nam vedno pomaga rešiti težave. Zelo dobro jo prebavi, drekec postane kompakten ... pa še z veseljem jo poje. Mora biti pa res dobro skuhana in ne preveč vodena - jaz jo vedno pripravim v ekonomu.
 Pogosto delam tudi ajdovo kašo - samo nikoli, ko ima Luna težave; po njej vedno bolj mehko kaka.
lp
Tia
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #2 : ponedeljek, 14.11.2005 : 14:47:20 »

Naši psici občasno pripravim proseno kašo. Saj ne da je ravno nora nanjo, ampak občasno se naveliča vedno istih stvari (ok, jaz se naveličam PRIPRAVLJAT vedno iste stvari  Grin ) : briketi, riž, testenine, puran, zelenjava... (njen želodec ne prenese npr. kurjega mesa in kakršnegakoli mleka  Lips Sealed , pa iščemo vedno nove ''razbremenilne kombinacije).
Po proseni kaši je njena prebava bp/ ok. Veliko o sami hranilni vrednosti pa ti ne vem povedati. Delam pa kašo brez luščin.
Lp.
Logiran
_Bučka_
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 78


« Odgovor #3 : ponedeljek, 06.02.2006 : 19:13:53 »

Proso je lahko prebavljivo žito. Je zelo hranljivo - vsebuje več železa kot druga žita, pa tudi cink, kalcij, mangan, in vitamin B, ne vsebuje glutena.
Energijska vrednost (proseni kosmiči) na 100 g: 365 kcal
beljakovine: 11,9 g
oglj. hidrati: 72,9 g
maščobe: 2,9 g

Ajda pravzaprav ni žito, temveč je v sorodu z rabarbaro. Je popolno beljakovinsko živilo, saj vsebuje vseh osem esencialnih aminokislin, pa tudi rutin, ki krepi krvni obtok in zdravi visok krvni tlak. Vsebuje veliko železa in nekatere vitamine skupine B. Koristi tudi pljučem, ledvicam in mehurju. Ajda ne vsebuje glutena, zato jo lahko uživajo ljudje s celiakijo.

Energijska vrednost (ajdova kaša) na 100 g: 320 kcal
Beljakovine: 13,1 g
oglj. hidrati: 62 g
maščobe 2,7 g

Ajdovo kašo skuhaj na vodi, ni ti je potrebno luščiti, pazi le, da je dovolj kuhana. Mislim, da bo pomagala tvojim puncam.

Jaz jo naredim mojmu kužatu z zelenjavo in skuto, ali pa jajcem, pa ni težav, no tako je pri meni Smiley.

Lp, Maja
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: kaša (ajdova ali prosena)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines