mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 01:07:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Igre in zaposlitve  |  Tema: kako "groba" igra?
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: kako "groba" igra?  (Prebrano 11733 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« : sreda, 16.11.2005 : 15:36:56 »

morda je že kje zapisano, pa nisem našla.

imam 10 tednov staro psičko. je zelo živahna. rada pa predvsem grize vse svoje igračke ( roke, rokave,..), mi jih prinaše in se hoče puliti zanje. kaj je lahko takšna igra pregroba ( iz moje strani)? da bi spodbujala agresivnost ali kaj takega?
pravzaprav ne vem, če se lahko narobe igraš?Huh verjetno res noro sprašujem sram.
varja
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #1 : sreda, 16.11.2005 : 16:03:04 »

Kadar se ruvata za igračko je vredu, mora pa vedeti, da te ne sme vleči za hlače, rokave... Je pa dobro, da se veliko igrata.
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #2 : sreda, 16.11.2005 : 16:04:09 »

Varja... priporočam ti knjigo: "BEFORE AND AFTER GETTING YOUR PUPPY" od Iana Dunbarja ki se ukvarja z vzgojo psa do nekje 5 meseca. Kako naučimo zaustavljenega ugriza itd. Zelo dobra knjiga o vzgoji mladiča. Drugače pa smo se mi z Geri "vlekli"- s cunjo, pa renčali itd. pa ni agresivna saj je vedno vedela kje je meja in tudi zaustavljenega ugriza sem jo naučila.
Knjigo pa dobiš na angleškem amazonu in mislim da je dostava tam nekje 1-2 tedna.
povezava do knjige: http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASIN/1577314557/qid%3D1132153003/026-3665815-4262030 (lahko si ogledaš tudi notranjost knjige)

Lp, Mojca
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #3 : četrtek, 17.11.2005 : 19:52:51 »

mene pa že nekaj časa bega vlečenje za tisti aport iz vrvi .... a se je to bolj priporočljivo igrati samo s psom, ki ima pomanjkanje samozavesti?
sammy je neka čudna mešanica Smiley kar se tiče odnosa z mano še preveč zaupa sam vase, psom se pa podredi vsem po vrsti (če so starejši ali isto stari; mlajše si ponavadi poskuša podredit). 
po ruvanju mora biti pes zmagovalec, torej tisti, ki dobi igračo? s tem mu po mojem še povečamo samozavest, od tod tisti sklep, da ta igra ni za vse pse ...
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #4 : četrtek, 17.11.2005 : 23:56:02 »

Sammy,

glede primernosti iger vlecenja za predmet bom povzela nasvet dr. Sabine Starihe:

Te igre se lahko igramo s psom le, ce ob tem veljajo dolocena pravila igre:

- ce pes na PRVO povelje igraco tudi spusti
- ce je pes ze naucen, da nas ne grizlja po rokah in da se nam ne obesa na obleko
- vedno mi prvi damo pobudo za igro in igro tudi zakljucimo ter spravimo vrv oz. predmet
- vlecemo se le kratek cas naenkrat - potem damo povelje Spusti in ko takoj spusti, lahko za
  nagrado spet zacnemo igro...
- ce se pes med vlecenjem "spozabi" in nas ponesreci ugrizne v roko (strokovnjaki pravijo, da nikoli ni 
  ponesreci.. Wink ),  TAKOJ prekinemo z igro in pospravimo igraco;
- ne dovolimo, da se otroci ali drugi ljudje, ki ne poznajo teh pravil, igrajo igre vlecenja za predmet z
  nasim psom
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #5 : petek, 18.11.2005 : 15:11:14 »

flufi, hvala za nasvete!
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #6 : četrtek, 08.12.2005 : 12:48:08 »

flufi, potem pa za naju kar odpade... jaz sem potem vedno čisto poščipana...  Undecided
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #7 : četrtek, 08.12.2005 : 13:02:32 »

Ne Varja ni res, samo naucit jo moras da so to pravila in kako funkcionirajo, ce jih prekrsi pa se zabava konca. Ti lahko naslednjic pokazem ko se vidiva.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #8 : četrtek, 08.12.2005 : 13:28:06 »

Sammy,

glede primernosti iger vlecenja za predmet bom povzela nasvet dr. Sabine Starihe:

Te igre se lahko igramo s psom le, ce ob tem veljajo dolocena pravila igre:

- ce pes na PRVO povelje igraco tudi spusti
- ce je pes ze naucen, da nas ne grizlja po rokah in da se nam ne obesa na obleko
- vedno mi prvi damo pobudo za igro in igro tudi zakljucimo ter spravimo vrv oz. predmet
- vlecemo se le kratek cas naenkrat - potem damo povelje Spusti in ko takoj spusti, lahko za
  nagrado spet zacnemo igro...
- ce se pes med vlecenjem "spozabi" in nas ponesreci ugrizne v roko (strokovnjaki pravijo, da nikoli ni 
  ponesreci.. Wink ),  TAKOJ prekinemo z igro in pospravimo igraco;
- ne dovolimo, da se otroci ali drugi ljudje, ki ne poznajo teh pravil, igrajo igre vlecenja za predmet z
 nasim psom

Ti vedenjski psihologi so obsedeni od reda in podrejanja, ter deformirani od stalnega gledanja patoloških primerov, ki prihajajo k njim na terapijo.
Koliko se bo kdo grobo igral s svojimi psi je odvisno od njegovega osebnega okusa in tega kaj hoče od psa in seveda od tega kaj ga moti.
Jaz in del moje družine npr ljubimo divjo igro, hočemo odprte, turbo in dominantne pse. Temu primerna je naša igra.
Luknje v obleki in občasno po okončnah sodijo zraven in nas ne motijo.
Kdor bi videl mojega sina v besni pasji igri z našimi psi, bi bil resno zaskrbljen za njegovo preživetje. Ampak dokler se vsi očitno zabavajo in se sin npr. ne pritožuje nad luknjo v glavi, ki jo je pridelal prejšnji teden , je vse O.K.
In prav dol mi visi kaj si o tem mislijo psihologi in ostali kinološki strokovnjaki.
Zanimivo, da pri tem nimamo prav nobene težave z avtoriteto, čeprav ne spoštujemo nobenega navodil o tem kdo sme prvi skozi vrata in ne žvečimo pasje hrane pred njihovimi obroki.
Zanimivo tudi ,da psi točno vedo ,da hči ni ljubiteljica grobe igre in se z njo igrajo popolnoma drugače. Tudi mož nima v nobenem oblačilu luknjic.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #9 : četrtek, 08.12.2005 : 14:06:39 »

Navodila pasjih psihologov so izredno koristna in krasno delujejo. Meni je najbolj všeč, da delujejo v obe smeri - navodila kako si podrediti psa lepo postavim na glavo in dobim navodila, kako narediti samoiniciativnega  in samozavestnega psa. Deluje.
tisti, ki nimajo težav z avtoriteto, se na taka navodila lahko požvižgajo, celo na glavo jih lahko postavijo brez najmanjšega problema.
Za tiste reveže, ki jih ustrahujejo gospodovalni psi so pa zlatega denarja vredna.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #10 : četrtek, 08.12.2005 : 14:53:11 »

Za tiste reveže, ki jih ustrahujejo gospodovalni psi so pa zlatega denarja vredna.

Točno tako.
Zato jih tudi zlato plačajo.
Ampak upoštevat vsa navodila strokovnjakov za patološke primere kar na pamet pri zdravi populaciji je tako, kot da bi otroke namesto v šolo poslal v psihiatrično bolnico Idrija.
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #11 : četrtek, 08.12.2005 : 15:42:06 »

Nekateri pa imamo pse, ki jih moramo mastno poplačati s hrenovkami, da se sploh za veselje nam-lastnikom malo povlečejo z nami za vrv.. Grin
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #12 : četrtek, 08.12.2005 : 18:01:02 »

saj je tudi v pasjem krdelu tako. Veljajo točno  določena pravila kaj lahko kdo dela in česa ne sme delati glede na svoj rang. Kadar je položaj v krdelu stabilen, torej takrat, ko vsak točno ve kje je njegovo mesto, so ta pravila zelo ohlapna, vsak lahko v igri vsakega obrne okrog, mu da taco na glavo, vsevprek se ližejo po gobcih in drug drugemu umivajo oči... navzven je pravzaprav skoraj nemogoče videti kdo je glavni.  Ko pa se red poruši in je treba hierarhijo vzpostaviti na novo, pa ta pravila kar naenkrat postanejo zelo pomembna in se jih morajo podrejeni strogo držati, najmanjša nedisciplina pa se kaznuje.

Flufi, nisi edina. Še smo taki nesrečniki, ki imamo tako zanič pse, da jih moramo s hrano nagrajevati, da se sploh hočejo igrati z nami.
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #13 : petek, 09.12.2005 : 10:56:49 »

hm, pa kaj res zanalašč ugrizne? ker včasih, ko se igrava, se mi zdi, da je hotela vrv zgrabiti, pa je bolj po pomoti mene vgriznila. drugače pa jo spusti, če jo hočem. samo za to grizenje res ne vem, če je nalašč ali pomota....  če me ugrizne premočno, igro vedno prekineva in kasneje nadaljujeva.. to je ok?
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #14 : petek, 26.01.2007 : 12:11:07 »

LEP pozdrav. Vidim, da je tema že nekaj časa zapuščena, vendar imam vprašanje.
Igra z našo Alesso je včasih res malo groba z njene strani. Do mene in moža nikoli, do otrok pa , a ne vedno. Ona ko drži igračo vedno nekaj pogrizava igračo. Je ne spusti na tla, ampak kar neki grize namesto da jo samo drži. Ko ji rečem pusti takoj spusti . Ko jo vlečeva pa zpoet zažne pogrizavat ko vleče , nikoli ne renči v igri in včasih pri tem pogrizavanju ugrizne za  roko. Ne močno pa vseeno.
 Zakaj igračo takole pogrizuje?  Ne vem če bi rekla temu da je bilo nalašč, ker drugače ne grize rok in obleke. To je delala ko je bila stara 3,4,5 mesecev sedaj pa ne več. Stara je 7 in pol mesecev. Drugače je zelo poslušna in pridna.
Logiran
sedi!
otrok do 14 let
*
Sporočil: 40


« Odgovor #15 : petek, 24.10.2008 : 21:27:02 »

Kako grobo se pa mi lahko igramo s psi?
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #16 : petek, 24.10.2008 : 22:24:28 »

Kako je pa to mišljeno?  Huh
Logiran
Patrishk.
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #17 : nedelja, 19.04.2009 : 16:30:26 »

Mene moj grize po rokah, drugače pa lukenj v oblekah ni. sedi! : tolikor kot se želite, dokler psa ali vas ne začne boleti. groba igra ne pomeni udarjanje, grizenje, cukanje za dlako ipd. ampak kot vlečenje igrač , ruvanje, odricanje, da psa prekotališ na hrbet, ga čohaš in dokler ni igra škodljiva za vas ali psa, je vse v redu. če vas pes ugrizne premočno , se nehajte igrati in zajavkajte av ali pa z strogim glasom rečeš ne .
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Igre in zaposlitve  |  Tema: kako "groba" igra?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines