mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 09:22:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: sprej namesto šampona
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: sprej namesto šampona  (Prebrano 6750 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
simci1
novinec
*
Sporočil: 4


« : sreda, 16.11.2005 : 18:28:13 »

oj!

Mene pa zanima, če kdo ve kaj je s temi spreji za dlako. Vem da ni najboljš kopat psa zelo pogosto zato me zanima, če ma kdo izkušnje s temi spreji. Obstaja sprej v prahu ali pa sprej zmešan z vodo. Oba se naneseta na dlako in se nato skrtačita.
A kdo ve, če lahko te spreje uporabljaš vsak dan in če so zelo škodljivi za dlako?
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #1 : ponedeljek, 21.11.2005 : 22:49:55 »

Jaz poznam le suhi šampon.
Ta se nanese na dlako, nato z roko speni in obriše s suho brisačo.

Ni primeren za trdovratno umazanijo, sem pa tja je pa fajn. Jaz svojo orenk kopam zelo redko, če pa imam kdaj občutek, da res zaudarja (kar je redko, ker je v stanovanju), uporabim ta šampon. Za vsak dan ne vem - sicer pa ne vem, zakaj bi bilo treba psa kopati vsak dan? Tudi če svoje lase umivaš vsak dan, ni ravno neškodljivo, a ne?

Če je pes blaten, je dovolj samo sprati z vodo, brez šampona, če pa ima močan vonj, boste pa zadevo s prepogostim nanašanjem kemikalij le še poslabšali.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #2 : torek, 22.11.2005 : 14:47:54 »

Če govorimo o suhem šamponu, se ta pogosto uporablja na razstavah, vsaj pri dolgodlakih psih...še vseeno pa sem prepričana, da je to le občasni pripomoček in nič več Wink
Sicer ga sama nisem nikoli uporabljala, menim pa, da ga ni ne dobro ne priporočljivo uporabljati vsakodnevno.

Za katero pasmo sprašuješ?

LP,
Diana
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #3 : sreda, 23.11.2005 : 13:54:34 »

Meni je italijanka, ki je z višavcem zmagala BOG 3 v Vrtojbi pokazala taksen sprej, z njim cisti psa pred razstavo, samo nasprica in potem skrtaci in s krpo obrise dol. Nisem pa taksnega spreja pri nas se nikjer videla v trgovini..znamka je bila pa nek Natural xxx, nisem si tak 100% zapomnila imena.
Logiran
simci1
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #4 : nedelja, 27.11.2005 : 17:21:48 »

Moja Trini je mešanček, kratkodlaka, majhne rasti.
Logiran
NyNy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 81


« Odgovor #5 : sreda, 30.11.2005 : 17:56:47 »

Meni je italijanka, ki je z višavcem zmagala BOG 3 v Vrtojbi pokazala taksen sprej, z njim cisti psa pred razstavo, samo nasprica in potem skrtaci in s krpo obrise dol. Nisem pa taksnega spreja pri nas se nikjer videla v trgovini..znamka je bila pa nek Natural xxx, nisem si tak 100% zapomnila imena.

Elou...
Je še kdo zasledil takšen spray, samo da me zanima, če kje v SLO, tako da ga je možno kupiti?  Huh

Pa me zanima, če lahko takšne spraye uporabljaš kar vsak dan, če je psiček (zdaj sploh v zimskem času) umazan (blaten)?  Undecided

LP Nina
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #6 : četrtek, 01.12.2005 : 08:28:01 »

Po mojem ni primerno tudi taksnega spreja uporabljat vsak dan. Glede umazanosti jaz nisem tak blazno obcutljiva, rajsi vidim da pes nori s svojimi pasjimi kolegi in je umazan, kot da bi ga na sprehodih omejevala. Jaz mojo kadar je umazana pustim da se posusi, potem pa samo skrtacim, ce je res umazana, otem s toplim tusem operem tacke in spodnjo dlako, to pa je tudi vse. Skratka nikakor ne dnevno tudi taksnega spreja ne.
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #7 : nedelja, 11.12.2005 : 22:01:55 »

Jaz uporabljam šampon od Bio Grooma ta moder z pumpico  -  je pa le občasen pripomoček pri razstavah, ker je malo prepogosto kopat psa vsak teden (ko smo še redno hodili na razstave) - pa tako pošpricaš samo določene predele, kjer šsa želiš očistiti.
Probala sem že tudi v obliki pene - s tem pa nisem zadovolna, ker je pes smrdel ko drugače sploh ne smrdi (pač pena ima ugabn vonj).
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #8 : ponedeljek, 12.12.2005 : 00:04:03 »

Jaz sem preizkusila ze kar nekaj suhih samponov (v spreju, peni, prahu) in moje izkusnje so take...

Pri peni je pes res smrdel, kot je ze omenila NELY, poleg tega, pa sem imela obcutek, da je bila dlaka bolj umazana, oz. mastna na dotik (ceprav je pes izgledal bolj cisto). Roll Eyes

Pri samponih v prahu je stvar izgledala precej podobno, ceprav sem kasneje ugotovila, da se dobro obnesejo ob drugacni uporabi, oz. da lahko "suhi sampon" precej ceneje najdemo tudi v domaci kuhinji (bom napisala vec malo kasneje, oz. spodaj Wink)...

Od suhih samponov v spreju (preizkusila sem znamke: Artero, Bio Groom, Laserlite, #1 All System, Quick clean od Ring 5) sta se mi najbolje obnesla zadnja dva, predvsem zato, ker se odlicno obnesejo na beli dlaki (jo res dobro ocistijo). Oba sta koncentrata in se jih za normalno nego, oz. za pozivitev dolge dlake (npr. pred razstavo) mesa z vodo in nato razprsi po psu. Pri kratki dlaki se nato dobro obrise s cisto brisaco, pri dolgi pa posusi s fenom in krtaco. Ce pa je umazanija vecja se lahko nanese na dlako koncentrat - direktno iz embalaze, malo "pomasira" v dlako z roko ali prsti, da se naredi pena in nato zbrise z brisaco ali posusi s fenom...

Suhi sampon, oz. kasneje sem ugotovila, da veliko ceneje pridem "skozi", ce namesto tega kupim krompirjev skrob, ki se ga obicajno uporablja za kuho ("Fecola di patate" v Italiji), pa sem pricela uporabljati izkljucno na razstavah, in sicer v primerih, ko je (dolga) dlaka bila mokra - brada po pitju vode, noge, ce je pes pred tem hodil po mokrem,... Ter v kolikor se je pes kje umazal in sem bila primorana uporabiti suhi sampon v spreju, ni bilo pa moznosti, da bi psa posusila s fenom. V takem primeru sem skrob nanesla na mokro mesto, dala psa za nekaj casa (mislim da najmanj pol ure Huh) v boks, da je skrob vsrkal vlago ter nato psa dobro skrtacila. Skrob v kombinaciji s samponom v spreju, je dlaki, poleg izredno cistega izgleda, dal tudi volumen, kar je psa naredilo bolj atraktivnega... Tako je to sedaj moja ustaljena praksa pri pripravljanju dolgodlakega psa za ring... Smiley
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #9 : sobota, 18.08.2012 : 18:47:44 »

Pri peni je pes res smrdel, kot je ze omenila NELY, poleg tega, pa sem imela obcutek, da je bila dlaka bolj umazana, oz. mastna na dotik (ceprav je pes izgledal bolj cisto). Roll Eyes

Osvežujem temo. Kakšna so mnenja, izkušnje o teh šamponih danes? V citat sem dala namerno besede Sally, ki pravi, da po peni pes smrdi... Morda je bilo to pred leti, tega ne vem, sem pa pred kratkim kupila šampon v peni za mojo kratkodlako psičko, kateri kopanje ravno ni najljubše (saj ne da ne bi preživela, tudi ne protestira veliko, vidim pa, da ji ni ravno najbolj všeč) in me zanima, če so izkušnje po vseh letih kaj drugačne. Po mojih, psička prav lepo diši, dlaka je ok, nimam pripomb. Me pa zanima, kako pogosto lahko to peno uporabljam. Anybody?

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #10 : nedelja, 19.08.2012 : 09:52:54 »

Jaz Spelo v zimskih mesecih "kopam" s suhim samponom. Ne bom rekla, da je cisto enako kot ce bi jo zares skopala, vsekakor pa bolje kot nic. Smrdi definitivno ne in dlaka se mi zdi normalna. Ni enaka kot po pravem kopanju, vseeno pa deluje cistejsa in manj mastna. Jo pa "kopam" nekje 2x med oktobrom in aprilom.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: sprej namesto šampona
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines