mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 17:55:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 59   Dol
Natisni
Avtor Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"  (Prebrano 105209 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Muca_Maca
novinec
*
Sporočil: 13


« : sreda, 08.12.2004 : 10:28:29 »

Včeraj zvečer sem razmišljala, da je na tem forumu včlanjenih precej osebkov, ki po mojem mnenju posvečajo pretirano časa negi oz "friziranju" svojih psov. No, v to debato se ne bom spuščala, ker mogoče sama tega ne razumem, saj s svojim kužkom ne sodelujem na razstavah.
Je pa res, da se imate vsi na tem forumu vrjetno za velike ljubitelje vseh živali.
Zanimivo pa je, da vas je vrjetno 90%, ki jeste meso in nosite usnjene izdelke.
Prosim, razložite mi, kako se lahko imenujete ljubitelji živali, ko pa pasivno podpirate ubijanje le-teh.
Moj namen ni bil žaljenje, ampak provokacija, hkratno pa me zanima vaše mnenje.
LP
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #1 : sreda, 08.12.2004 : 10:39:56 »

A nisi napisala , da imaš psa? Kaj tvoj kuža samo zelenavco papa?
Naše pse pa  negujemo zato da so lepi  a ne?
Zakaj pa ti k frizerju hodiš?

Mi smo ljubitelji živali! ti pa bedarije trosiš tule.
Naslednjič se vprašaj če putka  trpi ko jajček nese , da ga potem ti lahko popapcaš.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #2 : sreda, 08.12.2004 : 10:44:48 »

Hehe ... tole:

Citat
A nisi napisala, da imaš psa? Kaj tvoj kuža samo zelenavco papa?

pa tudi mene zanima!!!!!!!!!!

Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #3 : sreda, 08.12.2004 : 10:44:52 »

Je pa res, da se imate vsi na tem forumu vrjetno za velike ljubitelje vseh živali.
Zanimivo pa je, da vas je vrjetno 90%, ki jeste meso in nosite usnjene izdelke.

Ja, jem meso- ne jem pa pasjega mesa in ne nosim izdelkov iz pasjega usnja  Wink

Nisem pa ljubiteljica vseh živali- žužkov se bojim kot hudič križa in če me kateri napade, ga mirne vesti "odstranim". Tako, javno sem se izpovedala, da sem mučiteljica živali  Grin

A ja, pa baje zelenjava tudi trpi, ko jo trgajo iz zemlje  Roll Eyes A zdej bomo pa lačni???

damayanti,
tale je s putko je pa huda (v pozitivnem smislu), bravo!
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #4 : sreda, 08.12.2004 : 10:46:26 »

Hmmm  Muca_Maca, to si pa res načela eno hudo debato. Glej, kar je za nekoga pretirano friziranje in negovanje, je za nekoga lahko tudi premalo-to je relativno in se razlikuje od posameznika do posameznika.
Kako veš, da nas je 90% takšnih, ki jemo meso in nosimo usnje? In kako lahko rečeš, da ljudje, ki imajo radi meso, ne morejo biti ljubitelji živali?
Glej, jaz ne jem mesa-ker mi ni všeč njegov okus, če bi mi bil všeč, bi ga pa jedla, pa bi se vseeno počutila, da imam rada živali. Pa tudi usnja in krzna ne nosim-ker ne maram tega že od nekdaj.
Mislim, to je res huda debata, ki smo jo bili deležni že velikokrat, in debatiranje v tej smeri se mi zdi neskončno in brez konca, ki bi lahko zaključil "Kdo je ljubitelj živali in kdo ni".
Logiran
nero
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 128


« Odgovor #5 : sreda, 08.12.2004 : 10:47:16 »

OJLA!
Muca maca tale tvoj razmišlanje je pa mal nor.A si to samo zato dala gor,da te bodo vsi na tem forumu ''spljuvali''.A misliš da ljudje jemo pse in mačke.Kolikor jaz vem v Evropi ne.Izjeme obstajajo. priporočam ti da to napišeš na Kitajski forum.Če še ne veš ljudje jemo meso za preživetje.V mesu so sestavine ki jih v drugi hrani ni,naše telo pa jih potrebuje.Pa kaj ti bom jaz razlagala biologijo, najbol da greš v hari krišno.

                 Barbara&Lor
Logiran
Matic K.
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 342


« Odgovor #6 : sreda, 08.12.2004 : 10:50:28 »

Muca_Maca

Sprovocirati ti vsaj mene ni uspelo........bi se morala pa malo bolj potruditi kot pa s takšno traparijo Grin Grin Grin!!! Povem pa ti svoje mnenje.

Citat
Prosim, razložite mi, kako se lahko imenujete ljubitelji živali, ko pa pasivno podpirate ubijanje le-teh.

Povej mi.....ali bi se v primeru, če bi se teh 90% forumovcev odločilo, da prenehajo/prenehamo jesti meso, karkoli spremenilo?? Prav nič!! Živali bi še naprej pobijali v ta namen!!! Torej, če živali umirajo za hrano v vsakem primeru.....zakaj jih ne bi mi jedli Wink Wink Wink!! Pri meni osebno je meso del skoraj vsakega obroka in zaradi tega nimam prav nič slabe vesti!!!

Se pa meni to tvoje sporočilo bolj kot provokacija (slaba) zdi podobno propagiranju vegeterijanstva!!! No verjetno se motim, ampak deluje mi pa vseeno tako.

Res pa je, da se jaz nimam za velikega ljubitelja živali ampak jih imam preprosto rad!!!

Pa se nekaj!

Ce imas pogum, da zacnes "provocirati" po forumu, ga imej se toliko, da v svojem profilu pokazes vsaj kaksno malenkost Grin Grin Grin Grin!!! Recimo starost Grin Grin Grin Grin Grin Grin!!!

Lp
Matic, Era in Dona
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #7 : sreda, 08.12.2004 : 10:51:15 »

Pa še tole: osebno bi mučenje živali povezovala (rajši kot z uživanjem mesa in nošenjem usnja) s friziranjem psov na razstavah. Pa naj me kdo pošlje nekam, ampak še vedno mi ne gre iz glave en na pol zabrit bel pudelj z ljubljanskega CACIBa, ki je imel kožo že čisto krvavo, ker ga verjetno vsak teden pobrijejo, pa bolščal je nekam v daljavo, ker so ga z dozo laka za lase čisto zadrogirali (ampak važno, da je imel frizuro kot Elvis)... Božček  Cry
Logiran
lopez
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 49


« Odgovor #8 : sreda, 08.12.2004 : 10:55:36 »

Tudi jaz mislim, da je to čisto brezplodno. Če ješ meso, nisi ljubitelj živali. Hmhm  Roll Eyes Roll Eyes. A ti pol v platnenih čevljih okoli hodiš pa pasa za hlače tudi ne nosiš pa usnjenih jaken tudi ne??
Krog življenja je pač tak. A misliš da je meni fajn gledat na animal channel kako tiger ˝popaca˝lepo mlado srnico???  Undecided
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #9 : sreda, 08.12.2004 : 10:56:23 »

EEEEe tega pa ne more pokazat kolk je stara ker so pravila , da morajo biti starši zraven če si manj kot trinajst.

Muca _maca takole ti povem, ko boš v sedmem razredu in boš stara 13 let boste pri gospodinjstvu jemali prehrano........




Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #10 : sreda, 08.12.2004 : 10:57:29 »

Ma kar neki!  Lips Sealed
Saj sama se tud ne strinjam s pretiranim kopanjem (enkrat ali večkrat na teden) in friziranjem psov, ker te živalce so vse bolehne in prav nič pasje, pa ne glede na to, kakšen šampon je in kakšen balzam in kaj kdo misli! Tisti, ki pse razstavljajo pač ok! Razumem, da ne moreš tja pripeljat psa v svojem naravnem stanju in da pač ne more dišat po pasje, ker bi od vonjav vsi v komo padli.
Kar se pa mesa tiče, malo je takih ki se mesa izogibajo zgolj iz ljubezni do živali. Taki pa ki to počnejo, ali niso iskreni ali pa so malo neumni.

Lp
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #11 : sreda, 08.12.2004 : 10:58:45 »

Džizus...
Smo spet pri vegijih  Grin Zdaj naj pa samo še kdo napiše, da ljubi živali, ker je itak samo ribe in morske sadeže, ker so to baje rastline  Roll Eyes
Sicer pa je popolnoma vseeno ali je na krožniku kura, zajec, krava ali pa pes. Bistvo vsega je treba iskati drugje in sicer v pogojih, kako te živali živijo pred zakolom in kako je le-ta izveden.
Sicer pa se sama nikakor nimam za mučiteljico živali, saj moja psa nista bila niti enkrat samkrat v življenju počesana, pa čeorav ju vlačim po razstavah  Roll Eyes Cheesy Grin

Yo
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #12 : sreda, 08.12.2004 : 11:02:23 »

Kar se pa mesa tiče, malo je takih ki se mesa izogibajo zgolj iz ljubezni do živali. Taki pa ki to počnejo, ali niso iskreni ali pa so malo neumni.

Aja Huh Shocked Shocked No, potem sem pa jaz neumna Lips Sealed Tako si me ravnokar označila Lips Sealed Lips Sealed Angry Angry Angry Pa kaj, če ne jem mesa, zato ker ne maram ubijanja. Ampak zaradi mene lahko drugi jeste samo meso. Če vam paše Wink Jaz ga ne jem, pa zaradi tega ne bom nobenega prepričevala, pa nobenemu ne bom govorila, da je neumen, ker je meso Angry  Res pa je, da ne nosim usnjenih jaken, pa čevljev, pasu pa sploh ne Wink

Drugače se mi pa zdi tole zelo neumna provokacija. Ja, pa naši psi jejo meso. Ker ga potrebujejo. Jaz ga pa ne in ga ne jem.

Lp Jana
Logiran
Matic K.
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 342


« Odgovor #13 : sreda, 08.12.2004 : 11:03:41 »

No, pa nam je ušla "velika provokatorica" Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin!!!

Samo meni se pa vseeno zdi, da v profil ne vpiše starosti zato, ker ker je prestara in ne zato, ker bi bila premlada Grin Grin Grin......pa jo je sram povedati, da se pri svojih letih spušča v takšne otročarije Wink Wink!!!!

Lp
Matic, Era in Dona
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #14 : sreda, 08.12.2004 : 11:10:02 »

Tule na temu forumu je pa  zadela "terno"

Normalno , da vsi živali pobijamo!   Kaj pa bolhice in  ubogi klopki?

U peklenskih mukah  se zvijajo ko jih iztrebljamo. Grin Grin

UUUUPS   aha  mogoče jih  pa ona ne.
Kdo  zdaj muči živali?
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 59   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines