mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:14:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 59   Dol
Natisni
Avtor Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"  (Prebrano 104873 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mami
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 13


« Odgovor #15 : sreda, 08.12.2004 : 11:10:30 »

Jezus je bil tud vegetarijanec, ampak on je znal nafutrat nevemkolk folka s kruhom in ribami (nimam čist točnih podatkov, ker nisem nikol k verouku hodila  Huh ), pa iz vode vino delat.   Shocked  Če kdo to zna, naj se javi!  Wink
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #16 : sreda, 08.12.2004 : 11:13:35 »

Evo, sem vedela, da bodo ribe kmalu postale zelenjava  Tongue Roll Eyes
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #17 : sreda, 08.12.2004 : 11:15:55 »

Yo, ti se pa kar pazi  Shocked Shocked Ne hvali se okrog, da še nikoli nisi počesala svojih pesjanov  Grin Grin Grin Lahko se najde kdo, ki te optoži zanemarjanja  Wink Wink

Lp, maj
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #18 : sreda, 08.12.2004 : 11:17:35 »

Bina, oprosti, če sem te užalila, ampak, da! Zdi se mi neumno! Ne maraš ubijanja, pa misliš, da ga jaz maram?! Jem meso, ker mi je všeč. Kolikor razumem se ti meso gnusi  zato, ker je morala neka žival zanj umreti in ne zaradi okusa. Umreti je morala tudi, za meso al pa za brikete (karkoli že), ki jih jedo tvoji psi.

Lp
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #19 : sreda, 08.12.2004 : 11:29:28 »

Bina, oprosti, če sem te užalila, ampak, da! Zdi se mi neumno! Ne maraš ubijanja, pa misliš, da ga jaz maram?! Jem meso, ker mi je všeč. Kolikor razumem se ti meso gnusi  zato, ker je morala neka žival zanj umreti in ne zaradi okusa. Umreti je morala tudi, za meso al pa za brikete (karkoli že), ki jih jedo tvoji psi.

Če ti maraš ubijanje? Ne vem. Jaz ga ne maram. In če pri meni meso ni nujno prisotno na jedilniku, potem ga ne bo. Pri psu pa je! Ker se mi nekako smili pes, ki je samo vegi. Že ko je jabolko se mu smejim, da je zajec in ne pes Grin In če je krava umrla, zato da sta psa sita, prav. Ampak zato ni treba, da umre še ena krava, da sem JAZ sita. Ker lahko jem kaj drugega.

Pač, vsak ima svoje razloge, zakaj ne je mesa. Jaz sem se mu odpovedala zato, ker ne maram ubijanja živali. In pika. Če ti ta razlog ni všeč, prav. Ampak ne imej me zato za neumno Angry Angry Lips Sealed
Isto bi lahko jaz zate rekla, da si neumna, ker imaš psa zunaj. Pa ne bom. Si bom raje mislila svoje Roll Eyes S svojim psom delaj kar želiš. Pa čeprav se jaz s tem ne strinjam Wink

Lp Jana
Logiran
Mami
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 13


« Odgovor #20 : sreda, 08.12.2004 : 11:29:35 »

Ribe so zelo zdrava zelenjava!
Če se ne motim vegetarijanci jejo ribe, ostalih živali pa ne, vegani pa tud rib ne, tisti najbolj skrajni pa sploh ne jedo živalskih proizvodov, torej tudi mlečnih izdelkov in jajc ne.
Logiran
nero
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 128


« Odgovor #21 : sreda, 08.12.2004 : 11:31:32 »

OJLA!
Mami jaz bi pa rajši kekšen Breezer.Aja sej res,sem čišto pozabila na moj bolan želodec.
Maticc:najprej vržejo kost potem pa opazujejo, kako se tepemo zanjo.To sem že velikrat zasledila na forumu.Obstajajo ljudje,ki nimajo''jajc''in tiste ki so brez ''jajčnikov'' Grin Grin Cheesy.
Yo:ti imaš pa srečo.Prihraniš pri krtačah,sesanju....Pri tebi pa najbrž pridejo v uporabo kremce za sončenje, pa plaščki.......Ali ti potem namesto frizerja uporabljaš kozmetičarko(malo šale) Wink Wink Wink?
Muca maca ali si na drevo ušla, ko si prebudila pse?Ja ja zdej pa ne upaš dol, a ne?

                   Barbara&Lor
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #22 : sreda, 08.12.2004 : 11:37:15 »

Na drevo ja, je ušla.
Bina  a se ji boš res pustila sprovocirat?   Sej vsi vemo , za kaj se gre tukaj.  Vsak naj je  kar mu paše.

Mene  še vedno zanima kako tale muca  uboge bolhice in klopke pobija, a sploh jih?

Zdaj  ko je pa treba  odgovor dat je pa ni.
Bogi njen kuža, kakšen revček mora biti pri taki " ljubiteljici živali".
Logiran
Muca_Maca
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #23 : sreda, 08.12.2004 : 11:38:55 »

Ok, kot prvo, stara sem 19 let, in se tega ne sramujem, nasprotno, fajn mi je bit tolko stara. Tukaj nobenemu ne mislim soliti pameti, kr vsi vemo, da je svoje mnenje včasih zelo težko spremeniti.
Pa začnimo:
Damayanty:moj pes je meso, ker ga potrebuje, če pa se bi malo poglobila v diatetiko, bi hitro ugotovila, da za človeka mesna prehrana ni potrebna. Da pa zdravstvo še vedno promovira meso kot nujno potrebno za zdrav način življenja, je velika napaka, ki se bo, upam, z leti spremenila(pa tega si nisem izmislila jaz, ampak je bilo to dokazano s študijami). Aja, tisto s putko pa je šisto mimo teme...
Jaz govorim o ubijanju živali.

Tina Z.-tega sploh ne bom komentirala, ker je smešno. Ps brez zamere.
(Samo to:verjetno ne veš, da imajo živali ŽIVČNI SISTEM, rastline pa ne??)
Aja, pa s tem si dokazala, da si ljubiteljica psov, in SAMO psov.

Branka-Se ti ne zdi paradoksalno, da nekdo reče, da ima rad živali, po drugi strani pa podpira mučenje le-teh?
Mislim da je preveč ozko gledano, da se nekdo imenuje za ljubitelja živali, potem pa jo poje. Potem je res bolje, da se imenuje ljubitelj domačih živali.
Noben pa ne more trditi, da ne ve, na kakšen način umirajo živali za zakol. Pa ne samo umirajo, sploh, kako živijo, če temu lahko rečemo življenje.

Nero-zakaj noro??
Potem morem biti po tvoje tiho in se v vsem strinjat?
(sploh pa ni govora o mačkah in psih)

Maticc-To ni propagiranje vegetarijanstva, ampak izražanje osebnega mnenja.
Imaš prav, da se ne bi nič spremenilo, če bi vsi na tem forumu prenehali z uživanjem mesa, bi se pa marsikaj spremenilo, če bi spremenili svojo miselnost(kar pa je za večino pretežko)

No, glede nege psov sploh ne bi odgovarjela, s tem sem hotela narediti samo primerjavo-po eni strani pretirana skrb za domačo žival, po drugi pa strinjanje s trpinčenjem živali v klavnicah.
LP
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #24 : sreda, 08.12.2004 : 11:51:21 »

Yo:ti imaš pa srečo.Prihraniš pri krtačah,sesanju....Pri tebi pa najbrž pridejo v uporabo kremce za sončenje, pa plaščki.......Ali ti potem namesto frizerja uporabljaš kozmetičarko(malo šale) Wink Wink Wink?

Pomota  Grin A misliš, da se perujčki v Peruju v oblekice oblačijo pa s kremicami mažejo  Shocked Cool Grin Noup, mojima bolj pašejo blatne kopeli (za katere poskrbita kar sama)  Grin Grin Grin

Lp, Yo
Logiran
Mami
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 13


« Odgovor #25 : sreda, 08.12.2004 : 11:55:17 »

Bla bla bla! Kakor komu paše! Obstajajo celo raziskave, ki so ugotovile povezanost med človekovo krvno skupino in njegovo prehrano. Če so bili tvoji predniki tisočletja ribiči, je velika verjetnost, da tudi tvojim prebavilom ribe ustrezajo. Če so bili lovci, ... Če so bili poljedelci, ... In tko naprej. Danes je sicer te zadeve že zelo težko ugotoviti, ker smo že zlo fino pomešani. (Saj se navsezadnje niti zmenit ne znamo ali smo slovanskega ali venetskega izvora ...) Sploh se pa vsakih par let pojavi kakšna nova teorija, kakršna je bila npr. ta, da mlečni izdelki niso naravna hrana za odraslega človeka (mleko naj bi bilo le za brezzobe mladiče).
Barbara: vzemi en Ultop, pa ga poplakni z Breezerjem ... Treba se bo spravit v formo, veseli december je!¨ Grin
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #26 : sreda, 08.12.2004 : 11:58:39 »

Draga moja  glede na to kar si napisala, jaz  še vedno malo dvomim v tvoja leta.  In kakor si ti tule napisala, je dobesedno letelo na vse nas , ki negujemo, svoje pse.   O pretirani negi in ekstremistih, smo si vsi na jasnem. Da ne bo pomote.

O prehrani in mesu se pa le malo bolj pozanimaj, včasih je treba tudi kakšno knjigo več prebrat , kot samo eno, nekateri porabijo več let za takšne študije.

In če si si že tole kašico skuhala jo tudi pojej.  
Mogoče  bi tole temo , ki si jo tule odprla morala prestavit na  kakšen  "VEGI" forum in ne sem.

Pa  še tole draga  maca......... osnova biologije ti manjka, življenski cikel in selekcija..... zato se sprašujem o tvojih letih.

Tale napad oz po tvoje provokacija, tudi približno ni provokacija, ampak trosenje bedarij, v tem smislu kar si napisala.  
Drugič  ko odpreš temo malo bolj utemelji, glede nege in prehrane.

In s tem ko si napisala , da to ni napad?   Ne kaj pa je SLAVOSPEV? Tongue
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #27 : sreda, 08.12.2004 : 12:00:27 »

Sam pocakajte, da vidi Nanook tole temo. Potem boste spet poslusali o telickih in encimih.
Muca_Maca; pijes mleko, jes sir, jes jajca?
Logiran
nero
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 128


« Odgovor #28 : sreda, 08.12.2004 : 12:07:40 »

OJLA!
muca maca:mene prav malo briga a si ti tiho ali ne, samo ali ti sploh veš kaj je življenje?
Sorry, ampak po mojem ni nobenga ki bi pri 19-ih to vedel in da takrat živiš iz dneva v dan.Tudi meni je bilo fletno, tastari so me živeli, dnarja sem imela dovolj, šla sem kamor sem hotela, skratka v moji glavi je bilo takra zapisano:Jaz sem glavna, nihče mi nič ne more.Zdej pa je to drugače.
Priporočam ti da si poiščeš delo pri zavodu proti mučenju živali!
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #29 : sreda, 08.12.2004 : 12:12:13 »

Zavodu?
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 59   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines