mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 03:11:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 59   Dol
Natisni
Avtor Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"  (Prebrano 106299 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #165 : nedelja, 19.12.2004 : 16:52:56 »

men to ne gre skupaj.....
mislim, resnično se mi zdi, da glede na napredek znanosti in ob vseh tistih kvadratnih metrih ali kilometrih plaht kože, ki jo znajo umetno naredit, in ki ima različne PH faktorje, etc. mi je res čudno, da ne prešaltajo na ta način testiranja. Saj menda ne rabijo toliko kože za laboratorijske teste delat. Nek razlog mora bit. Censki ziher ne, ker se jim pri miljardah, ki jih obračajo, razlika cene med živo mišjo ali podgano in umetno kožo ne more biti bistven razlog.
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #166 : nedelja, 19.12.2004 : 16:58:19 »

Ja, men je tud vse skupaj čist nelogično.
Najbolj bedno se mi pa zdi, ko je večina modnih kreatorjev še ne tako dolgo nazaj full protestirala proti nošnji pravega krzna in so se manekenke z raznimi takimi napisi sprehajale po pistah, zdej je pa v visoki modi pravo krzno spet ˝in˝  Huh in se vsi spet ponosno razkazujejo...
Mah...groza...bo sploh kdaj kakšen miselni napredek v določenih človeških glavah???
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #167 : nedelja, 19.12.2004 : 17:15:31 »


Naš problem (tudi moj) je v tem da smo požrešni, nimamo prave mere.

A je mogoče tu govora o lendavskih palačinkah, hehehe Cool Nekega dne boš že izdal, kje jih prodajajo.....
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #168 : nedelja, 19.12.2004 : 17:19:04 »

lahko ti izdam, da niso na prodaj Smiley. To je taka mala butična proizvodnja za prijatle razveselit občasno  Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #169 : nedelja, 19.12.2004 : 18:23:58 »

Hehe, mogoce cas? In cas=denar... Pa tudi cena. Ali pa zanesljivost? Ce govorimo seveda o kozmetiki. Ce pa gremo na podrocje medicine pa...tema. Itak, ce gre za nasa zivljenja, ta so predragocena. Roll Eyes
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #170 : nedelja, 19.12.2004 : 18:53:20 »

Zanima me pa za znamki Müller in te izdelke od DM - Balea, She... - če kdo ve.

Za Muller ne vem, "prav" DM-jevi izdelki so pa ok.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #171 : nedelja, 19.12.2004 : 18:55:43 »

no, osebno medicinskih raziskav ne bi mešal not, ker je to čisto res po eni strani. Tu sem sam zelo brezobziren, če lahko temu tako rečemo. Raje vidim da stotisoč žab in glodalcev (magari tudi kak primat) konča na secirni mizi, al pa  vtestnem laboratoriju, kot da bi ob neuporabi živali za teste, umirali ljudje. Moja vrsta najprej, ostale kasneje.

Kozmetika, ki je lišp, ker hočemo met lepo dojenčkasto kožo, pa ker nos vihamo če kje malo drugače diši kot smo navajeni, lasten vonj se nam pa tudi ne zdi dovolj dober....tu je pa res edini namen teh živali, da našo "finočo" zadovoljujejo, oz prispevajo svoje  zdravje in življenje zanjo.

Glede onesnaženja kot takega, kjer vegiji in mesojedci uživamo še vse kaj drugega kot bi narava ustvarila sama, smo pa že davno izgubili. Vam dam eno vizijonarsko: ker smo zaloge energije v 150 letih skoraj izčrpali, spustili vse v luft in posledično nazaj na tla, gre vse k vragu. Slednja smo pa še dodatno zastrupili s kmetijsko kemijo. Tretji svet pa danes z 4 miljardno populacijo, še pospešeno dokončuje tisto kar je bilo spočeto.
Edina pot ven je napredek znanosti, tehnologije, ter selitev na nov, s teraformingom preurejen planet. Se sliši utopično, ampak vam povem, da se bo človeštvo začelo takole selit po vesolju. Če nas kak Alien prej ne najde in pokonča. Včasih so kolobarili z njivico, človeštvo bo v prihodnosti kolobarilo s celimi planeti. Seveda ne vsi. Večina jih bo najprej v kaki kataklizmi pocrkala, sodobni Noeti se bodo pa odpeljali...No, saj od teorije o človeštvu ki ni nastalo, ampak smo potomci vesoljskih brodolomcev, pa do prihodnosti, ki se kot dejansko takšna prikazuje, ni dosti. Čez kakih 15.000 let, bodo na planetu xy52, ugotavljali, da so morda potomci vesoljcev, po drugi plati pa bodo ugotavljali, da so zasrali vse kar se je zasrat dalo in da bo treba spokat kam drugam...Morda se pa motim.
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #172 : nedelja, 19.12.2004 : 20:14:55 »

Ja no, res je da so medicinske raziskave nekaj drugega, vendar kljub testiranju na živalih še vedno ne vemo, če so zadeve primerne za ljudi.
Jaz osebno bi le-te izvajala na ljudeh. Vem, da se bo slišalo čudno. Kandidati bi bili obsojenci na smrtno kazen-brez pomilostitve. Itak bodo umrli, najbrž pa so naredili nekaj hudega, da jih je doletela taka kazen. Zato, namesto da žrejo davkoplačevalski denar in čakajo na smrt-gremo pod skalpel.

Sedaj pa, dragi "pitbulli", veselo po meni. Grin
Logiran
mal1
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #173 : nedelja, 19.12.2004 : 21:10:29 »

Altervita saj veš tisto,če bi moj prapraded danes pojedel  nedeljsko kosilo(gov. juhca,zrezek, renstan krompir,solata)ga odpeljejo na urgenco zaradi zastrupitve Smiley.
Mene pa v njegovem času tudi,no ne vem kam bi me dali,ampak telo bi sigurno doživelo šok ob tako zdravem obroku Wink
Kar se tiče pa Deinikena, pa upam da,bom na stara leta štihal vrt kje na Marsu. Grin
Lp Mall

p.s.glede na državno blagajno,bom šel v pokoj čez približno 15.000 let Grin
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #174 : nedelja, 19.12.2004 : 21:24:09 »

Ena taka fajn ledena doba bi nas sigurno zdesetkala...ali pa kaksno fejst ogrevanje in dvig gladine. Wink Grin

Maja, pri tistih jaz vidim ze sam problem pri smrtni kazni kot taki, kot drugo pa-ni vsak primeren za teste. Lahko napacno odgovorijo, kaj pa potem! Roll Eyes Aja, pa premalo jih je.

Aha, 8. del 8. sezone serije South Park si morate nujno ogledati! Na piko so tokrat vzeli PETA organizacijo.  Grin Grin Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
mal1
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #175 : nedelja, 19.12.2004 : 21:37:50 »

Nanook danes je bil pa tvoj pasemski sorodnik na TV Wink
Se mi zdi,da je bil veliko bolj fotogeničen kot njegov lastnik g.Lužar Grin Grin Grin Grin
Maja ti pa tudi nisi čivava Wink
Lp Mall
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #176 : nedelja, 19.12.2004 : 21:54:46 »

TV pa danes res nisem nic gledala. Undecided No, razen pri kosilu. Grin Se smucanje sem zamudila. sram

http://www.animalalliance.ca/kids/anitest1.htm

http://webpages.charter.net/researchfraud/page11.html

http://www.rds-online.org.uk
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #177 : nedelja, 19.12.2004 : 23:33:01 »


az osebno bi le-te izvajala na ljudeh. Vem, da se bo slišalo čudno. Kandidati bi bili obsojenci na smrtno kazen-brez pomilostitve. Itak bodo umrli, najbrž pa so naredili nekaj hudega, da jih je doletela taka kazen. Zato, namesto da žrejo davkoplačevalski denar in čakajo na smrt-gremo pod skalpel.

O, šit Roll Eyes Saj ne veš kaj govoriš..
Logiran
zoey
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #178 : nedelja, 19.12.2004 : 23:37:43 »

@Altervita
Razlog,ki meni pade na pamet,da testiranje kozmetike na živalih še ni popolnoma opuščeno je,da koža,ki jo umetno pridobijo,nima živčnega sistema,niti nima enake prekrvavitve in zato se s kombinacijo teh testiranj in testiranj na zivalih(ki tudi nimajo iste kože kot ljudje) dobijo najbolj zanesljive rezultate.

Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #179 : torek, 21.12.2004 : 00:16:32 »

(pogojni) BINGO!!!!
pogojni pa zato ker ne razumem kaj majo živci s kremcami in parfumi. Ampak to je samo moja neizobraženost s tega področja kriva. Drugače mi pa to pojasnilo kar razumljivo in logično deluje...
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 59   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines