mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 23:31:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 59   Dol
Natisni
Avtor Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"  (Prebrano 105450 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Manca1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 47


« Odgovor #75 : četrtek, 09.12.2004 : 10:41:02 »

A ni hecno. Jaz pa ravno usnja ne maram - se mi zdi, da je gojenje in pobijanje živali za kože (in kožuhe) veliko bolj nehumano kot gojenje živali za hrano.

Ob takih prilikah mi vedno pride na misel lov na bizone (mam pač mal hecne asociacije). Indijanci so ubili bizona pa so porabili kožo za obleke, pa meso za hrano, pa mast posebej, pa iz kosti so delali okrasne predmete - so ponucali vse kar se je dalo. Pa zahvalili so se bizonu pa velikemu Manituju, da so ga lahko ubili. Potem so prišli pa belci pa so pobili na tisoče bizonov in ponucali samo kožo. Fej fuj packi!!!

Upam, da je primerjava očitna!
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #76 : četrtek, 09.12.2004 : 10:57:31 »

Citat
Ob takih prilikah mi vedno pride na misel lov na bizone (mam pač mal hecne asociacije).

Se mi sploh ne zdi tako hecna asociacija. Bo kar držalo. Vsi domorodci, ki so, ali pa (tisti, ki imajo srečo) še vedno živijo  z naravo, so le to spoštovali in so od nje vzeli samo to in toliko, kot so potrebovali. Pa še zahvalili so se svojim bogovom za vzeto (kot je napisal Dimy - indijanci Manituju, drugi pa drugim bogovom)
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #77 : četrtek, 09.12.2004 : 11:29:28 »

No pa naj še jaz primaknem svoj lonček...priznam, da ko je Muca_maca pisala o znanju in izobraževanju oz neznanju na področju bilologije, so me že pošteno zasrbeli prsti ampak sem se zadržala.. Roll Eyes

No že pred nekaj leti sem opustila prepričevanje zagrizenih in samo v svoj prav prepričanih vegijev (vegetarijancev in vegancev), ki trdijo, da ljudje ne potrebujejo mesa.

Samo tolko naj povem, sama, če imam na izbiro pohan sir (zelo študentska hrana) ali pleskavico, največkrat izberem sir pa ne zaradi tega, ker bom s tem, ko bom pleskavico prišparala, rešila žival,ker če je ne bom jaz pojedla jo bo pa kdo drugi...

Pa še ena zadeva je: Pred mnogimi mnogimi milijoni let, ko se je človeštvo razvijalo iz hominidov (ne vem točno na kirem prehodu, ker je biologija človeka že nekaj let za mano sram) sta se razvili dve veji: skupina "pra" ljudi, ki so se prehranjevali zgolj z rastlinsko hrano (bi se jih lahko enačilo z današnjimi veganci Tongue), grizli so korenine in nabirali sadeže, razvili robustne lobanje in ogromne čeljusti, btw s tem se je zmanjšala lobanjska prostornina in posledično tudi sposobnost razmišljanja, ker za pobrat sadež iz drevesa, razen palce jim ni bilo treba ne vem koliko razmišljat... Roll Eyes
In druga skupina gracilnih lovcev, ki so začeli lovit živali in se seveda z njimi prehranjevat...lobanjska prostornina se je povečala in s tem možnost razmišljanja in uporabe različnih orodij...ognja, načrtovanje ulova...itd

Zdej pa nagradno vprašanje: Kateri od teh mislite, da so izumrli in kateri ne?

Nanook, glede tvoje stališča pa mislim, da boš imela dobrega sogovornika pri ekologiji rastlin, kjer vlada zagrizena vegetarjanka  Grin Grin Grin
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #78 : četrtek, 09.12.2004 : 12:22:05 »

Dimy, saj jaz ponucam celotno zival. Meso in kosti za jest, kozo pa za oblect. Komplet!  Grin Drugace pa tist moj famozni crni "Herr Flick gestapovski" plasc ni iz pravega usnja, je predrago. Wink

Petra pazi, mene so ze obtozili, da jih oznacujem za neumne, ko sem dala tisto primerjavo z avstralopiteki.  Grin Grin Grin
Za vse piflarcke: robustni so A. robustus, A. boisei, A. aethiopicus, gracilni pa A. afarensis, A. africanus, A. anamensis, A. garhi. Kako naj bi izgledali in pa fosilne ostanke si pa lahko pogledate tule.
Eko. rastlin pa komaj cakam. Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #79 : četrtek, 09.12.2004 : 13:15:53 »

Mislim, da sem na ta forum prišla malo prepozno.
Tudi jaz sem vegetarijanka. Svojega mnenja nikomur ne vsiljujem, nikomur ne težim, naj postane vegetarijanec...to je pač moja odločitev.
najprej ste zasmehovali muco maco, ker pa se je to razširilo na vsesplošen posmeh vegetarijancev, sem se čutila tudi osebno prizadeta.
Sek ovo-lakto vegetarijanka-deloma zaradi alergije na določene vrste mesa, deloma pa tudi zaradi živali.

Petra-kar se tiče primerjave z avstralopiteki-mesojedci (lovci) so postali pametnejši, ker so morali pri lovu in zalezovanju plena razviti taktiko...to jih je prisililo k konvergentnem mišljenju in posledično tudi k večji kapaciteti možganov. te spremembe pa se niso zgodile zaradi biološke sestave mesa, ki so ga jedli.

Sicer pa; ste že kda slišali, da so ljudje, ki jejo samo in veliko mesa agresivni?!?
Pa da ne bo pomote, to ni letelo na vas. Znanstveno je namreč dokazano, da ogljikovi hidrati sproščajo endorfine-hormone sreče-zato se pojavlja tudi pojem "odvisnosti od OH".

Bistvo foruma je, da vsak pove svoje mnenje. Nikogar ne mislim žalit, da ne bo pomote.
Muca maca svojih načel ni predstavila na pravi način (je žal še malo premlada in premalo poučena, da bi lahko predtavila kakšne resne argumente.).

Pa še nekaj-Muca maca, mislim, da veganstvo ni zdravo, ker  ta hrana ne zagotavlja vseh esencialnih aminokislin-to pomeni, da jih telo ne more proizvesti samo in jih lahko dobi le z zaužito krano živalskega izvora.

Lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #80 : četrtek, 09.12.2004 : 13:31:28 »

Citat
Petra-kar se tiče primerjave z avstralopiteki-mesojedci (lovci) so postali pametnejši, ker so morali pri lovu in zalezovanju plena razviti taktiko...to jih je prisililo k konvergentnem mišljenju in posledično tudi k večji kapaciteti možganov. te spremembe pa se niso zgodile zaradi biološke sestave mesa, ki so ga jedli.

Tako ena stran… Tadruga pa pravi, da tudi zaradi same sestave mesa-predvsem proteinov zivalskega izvora. Po tatretji smo prisli iz vesolja.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #81 : četrtek, 09.12.2004 : 13:32:24 »

Maja,

mislim da se cela polemika ne vrti okoli vegetarijancev, ki so to postalli  zaradi zdravstvenih ali kakršnihkoli drugih težav. Gre predvsem za dvoličnost nekaterih "vegetarijancev". Malo me spominjajo na tiste velike borce za čistejše okolje (tisti pravi naravovovarstveniki naj mi oprostijo), ki na ves glas vpijejo, kako je naše okolje že onesnaženo, potem pa na sestanek ipd. kje drugje v naši veliki državi ne potujejo z javnim prevozom, temveč lepo s svojim avtomobilom.  Angry Še več - ko bi se jih vsaj nekaj peljalo skupaj - ne, vsak posebaj. Ni ga čez luksuz. Sad
Imam sodelavko, ki je vegetarijanka zaradi zdravstvenih težav, pa se je zato nihče ne zbada ali se ji bog ne daj posmehuje.

Želim ti lep dan!
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #82 : četrtek, 09.12.2004 : 13:45:27 »

Citat
Petra-kar se tiče primerjave z avstralopiteki-mesojedci (lovci) so postali pametnejši, ker so morali pri lovu in zalezovanju plena razviti taktiko...to jih je prisililo k konvergentnem mišljenju in posledično tudi k večji kapaciteti možganov. te spremembe pa se niso zgodile zaradi biološke sestave mesa, ki so ga jedli.

Ja ja sej pravim, da jabolka ni treba zalezovat  Grin Grin, eno z drugim  Wink
in dokazano je, da proteini, ki jih dobiš samo in izključno v mesu esencialno pomembni še posebej pri otrocih za zdrav ravoj živčnega sistema in pravilnega delovanja...

Spoštujem vegetarjance, samo tistih ne, ki jejo omako, mesa pa ne Roll Eyes, nobenemu ne oporekam, če je to način življenja, ki so si ga sami izbrali, dokler ostali ne posiljujejo s tem (recimo svojih otrok ali pa če smo že pri psih, ki so mesojedci oz omnivori, da pse futrajo z izključno vege hrano z umetno dodanimi živalskimi proteini  Lips Sealed ja to je pa blazno zdravo...in moralno)

Citat
Malo me spominjajo na tiste velike borce za čistejše okolje (tisti pravi naravovovarstveniki naj mi oprostijo), ki na ves glas vpijejo, kako je naše okolje že onesnaženo, potem pa na sestanek ipd. kje drugje v naši veliki državi ne potujejo z javnim prevozom, temveč lepo s svojim avtomobilom

uffff don`t even go there, ob omenjanju takih ljudi mi pa pritisk narase  Angry
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #83 : četrtek, 09.12.2004 : 13:46:26 »

Ja sem se tudi jaz že kregala z Greenpeac-ovci. Ko smo imeli na Nizozemskem seminarje, so okoljevarstveniki na ves glas zatrjevali, da je treba uporabljati javni prevoz... Sami ga seveda niso, hkrati pa vsi tisti, ki tako neumorno rešujejo delfinčke...gredo potem ne sočen zrezek.
Kakšno licemerstvo.  Sad
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #84 : četrtek, 09.12.2004 : 13:52:31 »

Uf ste pa zabredli Grin Grin

Luka ,  tudi mi se ne bomo posmehovali.  Vse se razume nekdo ima zdravstvene probleme in ima pač določene predpisane diete ali pa  samoizbrane.

Tukaj smo  se spravili na tiste ki zaradi vegetarijanstva,  oz njihovega ozkega prepričanja  hočejo zemljo v drugo stran pognati.

Naprimer jaz sem imela  sošolko- zagrizeno vegetarijanko.......... ( poleg tega je bila še  velika piflarska greba)  Med odmori nam je pamet solila o reševanju živali.... pri biologijo pa skoraj  iz kože skočila ko smo  ostali rekli  učiteljici , da ne bi žabe  sicirali.
Ker žaba pa ni žival....... in take podobne zadeve.
Da ne omenim vsega usnja in in še kakšnega krznenega ovratnika na njeni  bundici( takrat so bile v modi bundice z krznenim ovratnikom na kapuci)

Pri takih vegijih te pa prime , da bi jih tako v  tazadnjo  nabasal.................   bom kar nehala  če ne bom še kaj grdega rekla
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #85 : četrtek, 09.12.2004 : 13:54:08 »


Maja, saj to je to. Licemerstvo.

Petra, sem enkrat že skoraj skočil iz kože, ko smo se prerekali o vegetarijanski prehani za pse. Angry Še sedaj se živo spominjam psičke, ki je bila hranjena vegetarijansko.  Huh Potem, ko je pri treh letih in pol poginila, je bil pa cel hu... Skoraj so bili krivi sosedje, da so jo zastrupili. Huh Nikoli pa ni imela prave živahnosti, da o suhosti sploh ne govorim.
Kaj je tu mučenje živali?
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #86 : četrtek, 09.12.2004 : 13:54:28 »

Citat
Sicer pa; ste že kda slišali, da so ljudje, ki jejo samo in veliko mesa agresivni?!?

Neeeeeeeeee, nisem še slišala za to, lahko, vem pa da tisti, ki pretiravajo v eno smer (eno ali drugo) lahko zaradi enolične prehrane dobijo putiko (jap tudi vegetarjanci)

Maja kot sem že napisala, ni bil moj namen se delat norca iz vegetarjancev, še posebej ne iz tistih, ki se morejo iz zdravstvenih razlogov odpovedati določeni vrsti hrane Undecided

Mislim pa, da se vedno bolj pogosto dogaja, da raznorazni vegetarianci (taki še posebej z omako brez mesa) napadajo ljudi, ki pač jejo vse in jih zmerjajo, da, če pa zrezek poješ nimaš rad živali oz, da si hinavec....moje mnenje je, da je licemerstvo vse kaj hujšega kot pa če gre en greenpea-ovec na zrezek Roll Eyes

Ne vem no....
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #87 : četrtek, 09.12.2004 : 14:07:08 »

Sami ga seveda niso, hkrati pa vsi tisti, ki tako neumorno rešujejo delfinčke...gredo potem ne sočen zrezek.
Kakšno licemerstvo.  Sad

Na delfinov zrezek? Ali na tunino? Meni je tudi smesno, ko vegiji ne jedo mesa in rib, razen tunine. Pa radi imajo delfincke. Aja, pa morskega psa tudi jedo (haha, scalnico!). Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #88 : četrtek, 09.12.2004 : 14:16:08 »

Citat
Na delfinov zrezek? Ali na tunino? Meni je tudi smesno, ko vegiji ne jedo mesa in rib, razen tunine. Pa radi imajo delfincke. Aja, pa morskega psa tudi jedo (haha, scalnico!).

No, tudi to je licemerstvo kot bi rekla Maja. Ne jedo mesa, ribe pa jedo. Kot post pri kristjanih. Ne smeš jesti mesa, ribe pa lahko?! Huh  Grin
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #89 : četrtek, 09.12.2004 : 15:23:53 »

Ja, res je. Če ne ješ "živali", se mi ne zdi prav, da ješ ribe. Obstajajo pa tudi taki "vegetarijanci", ki jejo perutnino. Roll Eyes
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 59   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines