mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 00:51:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"
Strani: 1 ... 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59   Dol
Natisni
Avtor Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"  (Prebrano 105507 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #795 : sobota, 08.10.2005 : 19:11:32 »

Kar  sem napisala, je  zgolj  primerjava Wink.  zato ne  dlakocepite Cool Wink Smiley(Jaz bom  drug mesec  tud  prasca v skrinjo  zbasala,  in  bo cena  kosila  tudi  drugačna  Smiley Tongue)

  Navedla  sem primer    kosila standardno  vs vegetarjansko-  energetsko enakovredno-  kupljeno  vse  sestavine  v  trgovini Wink
In to samo zato, ker  , bodimo realni....  mesna prehrana, nas pride ceneje  kot  vegetarjanska.  In to sem hotela dokazat Wink
Zdravniki priporočajo tudi  enkrat mesečno  ribe.....(  cena  1  kg   - 4  ribe postrvi je 1200 sit-  lokalna ribogojnica-  danes preverjeno  bog ne daj  da se še  preseravamo z kakšnimi  škarpenami ali morskimi sadeži.....  svežimi seveda))

Problem  nezdravega  prehranjevanja  pri večini  ljudi, je vzrok  v  cenah živil Wink

In, če bi se  tisti  aktivisti zavzemali  samo  za  znižanje  cen določenih artiklov( dostopnih tudi povprečnemu potrošniku ... jim jaz  osebno takoj podpišem vsako peticijo)
zakaj pa  temu nikoli ne bo tako....    je pa  potrebno vprašat politični  vrh Wink Kakšen bo pa njihov odgovor se pa ve.....  slovenija  glede na procent prebivalstva ima toliko in toliko  kmetij.....  toliko in toliko  uvoza.....( malo korupcije Roll Eyes)
in  enostavno  cen ne morejo  spustiti.
kar pomeni  neka  družina  katera  živi v mestu  , nimajo možnosti sami  pridelati  zelenjave ali mesa  so  obsojeni  na  nakup  v trgovini.
Če temu dodamo  še  ekonomski  fond  - plače......  pridemo do tega,  da  si nekateri pač ne morejo privoščiti  zdrave prehrane.
Včasih je  potrebno stopiti na realna tla.


Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #796 : sobota, 08.10.2005 : 19:14:58 »


Zdravniki priporočajo tudi  enkrat mesečno  ribe
Se popravljam  enkrat tedensko.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #797 : sobota, 08.10.2005 : 22:40:53 »

Problem  nezdravega  prehranjevanja  pri večini  ljudi, je vzrok  v  cenah živil Wink
..pa osveščenosti, seveda.


P.S.: Pivo je zakon Grin

Hmelj najpogosteje povezujemo z izdelovanjem piva.
Pivo je naravno fermentirana pijača iz žit, hmelja in vode, izdelana po postopku varjenja, ki mu sledi alkoholno vrenje z dodatkom pivskih kvasovk.
Pivo je edina pijača, ki se proizvaja z dodatkom hmelja.
Ječmenov slad v pivu vsebuje 80% fenolnih sestavin. Te prestrezajo proste radikale v telesu, ki so lahko kancerogeni. Preprečujejo tudi kardiovaskularne bolezni.
Zaradi nizke vsebnosti alkohola pivo uvrščajo med osvežilne pijače. Ima čistilni, dezinfekcijski in protibolečinski učinek. Je tudi poživilo, pomirjevalo in sestavina, ki prispeva k boljšemu počutju.
Pivo vsebuje tudi kvas, ki vsebuje beljakovine, ogljikove hidrate, vitamine B1, B2, B6 in provitamin D1.
2 dcl piva vsebuje manj kcal (86 kcal) kot npr. 2 dcl šampanjca (170 kcal) ali rdečega vina (155 kcal). Prepričanje, da pivo redi, je torej zmotno. Pivopivci so resda močnejše postave, vendar naj bi bilo to posledica razširjenega želodca. Res pa je, da grenčine iz hmelja, npr. izohumulon, dražijo želodčne sokove in povečajo apetit.
Pivo vsebuje tudi več kot 30 mineralov. Liter piva na dan pokrije skoraj polovico dnevnih potreb odraslega človeka po magneziju, 40% potreb po fosforju in 20% potreb po kaliju. Natrija in kalcija je malo. Nizka vsebnost natrija povzroča dehidrirajoč učinek.
Ogljikov dioksid v pivu ima osvežilni vpliv. Stimulira krvni obtok v ustni sluznici, povečuje slinjenje in tvorbo želodčne kisline in praznjenje želodca, olajšuje izločanje snovi, ki se izločajo z urinom.
Osmotski tlak piva znaša nekje 1012 mmol/kg piva, brezalkoholnega pa 290 mmol/kg, kar je enako osmotskemu tlaku krvi. Zato brezalkoholno pivo uvrstimo med izotonične pijače in ga obravnavamo kot najbolj naravno in optimalno pijačo za športnike.
Zmerni pivci imajo v primerjavi z abstinenti 20 - 50% manjši riziko za razvoj bolezni srca in ožilja. Vzrok je povečana vsebnost HDL holesterola, LDL pa se ne veča.

Vir:
http://www2.arnes.si/~mborion4/fkg/seminar/humulus.htm
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #798 : nedelja, 09.10.2005 : 07:26:59 »

Damayanti jaz sme na boljem Cool.Mi bomo zbasali 400kg žrebeta.Pa še enega pujsa.Pol bojo pa salame...mmm.

Zdaj pa sma čakam kdaj me bo obtožil mučenja.Pa saj sme že navajena.Men je čiiiiiist vsen za žvali veste...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #799 : nedelja, 09.10.2005 : 07:58:32 »

Pivo je ZANIČ!
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #800 : ponedeljek, 10.10.2005 : 09:30:19 »

Pivo je ZANIÈ!

Grenko je. Smiley
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #801 : petek, 14.10.2005 : 21:07:17 »

A ne me je**t, kaj si bodo še zmislili Grin

http://www.mladina.si/tednik/200433/clanek/uvo-manipulator--sebastijan_ozmec/
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #802 : petek, 14.10.2005 : 21:25:26 »

Kako smo mi sploh na svetu, če so naši predniki bili homoseksualci? Huh

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #803 : petek, 14.10.2005 : 21:28:52 »

Smo se s simpanzi krizal...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #804 : petek, 14.10.2005 : 21:32:51 »

Aha, od tle torej kosmate noge, pazduhe... Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #805 : petek, 14.10.2005 : 21:40:02 »

Ploscat fris smo dobili pa zato, ker so nas vesoljci cez sipo futrali.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #806 : petek, 14.10.2005 : 21:44:44 »

A, to pa poznam:


[attachment deleted by admin]
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #807 : petek, 14.10.2005 : 21:53:26 »

..pa osveščenosti, seveda.


P.S.: Pivo je zakon Grin

Hmelj najpogosteje povezujemo z izdelovanjem piva.
Pivo je naravno fermentirana pijača iz žit, hmelja in vode, izdelana po postopku varjenja, ki mu sledi alkoholno vrenje z dodatkom pivskih kvasovk.
Pivo je edina pijača, ki se proizvaja z dodatkom hmelja.
Ječmenov slad v pivu vsebuje 80% fenolnih sestavin. Te prestrezajo proste radikale v telesu, ki so lahko kancerogeni. Preprečujejo tudi kardiovaskularne bolezni.
Zaradi nizke vsebnosti alkohola pivo uvrščajo med osvežilne pijače. Ima čistilni, dezinfekcijski in protibolečinski učinek. Je tudi poživilo, pomirjevalo in sestavina, ki prispeva k boljšemu počutju.
Pivo vsebuje tudi kvas, ki vsebuje beljakovine, ogljikove hidrate, vitamine B1, B2, B6 in provitamin D1.
2 dcl piva vsebuje manj kcal (86 kcal) kot npr. 2 dcl šampanjca (170 kcal) ali rdečega vina (155 kcal). Prepričanje, da pivo redi, je torej zmotno. Pivopivci so resda močnejše postave, vendar naj bi bilo to posledica razširjenega želodca. Res pa je, da grenčine iz hmelja, npr. izohumulon, dražijo želodčne sokove in povečajo apetit.
Pivo vsebuje tudi več kot 30 mineralov. Liter piva na dan pokrije skoraj polovico dnevnih potreb odraslega človeka po magneziju, 40% potreb po fosforju in 20% potreb po kaliju. Natrija in kalcija je malo. Nizka vsebnost natrija povzroča dehidrirajoč učinek.
Ogljikov dioksid v pivu ima osvežilni vpliv. Stimulira krvni obtok v ustni sluznici, povečuje slinjenje in tvorbo želodčne kisline in praznjenje želodca, olajšuje izločanje snovi, ki se izločajo z urinom.
Osmotski tlak piva znaša nekje 1012 mmol/kg piva, brezalkoholnega pa 290 mmol/kg, kar je enako osmotskemu tlaku krvi. Zato brezalkoholno pivo uvrstimo med izotonične pijače in ga obravnavamo kot najbolj naravno in optimalno pijačo za športnike.
Zmerni pivci imajo v primerjavi z abstinenti 20 - 50% manjši riziko za razvoj bolezni srca in ožilja. Vzrok je povečana vsebnost HDL holesterola, LDL pa se ne veča.

Vir:
http://www2.arnes.si/~mborion4/fkg/seminar/humulus.htm
quote]

dva piva na dan za zdravje?
se pravi da zato jaz poleti nisem tolk lačen
škoda da mi pozimi ne paše.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #808 : sobota, 22.10.2005 : 11:20:15 »

Samo za info, v Šparu je Granovitino sojino mleko s kalcijem trenutno znižano za 50%
Logiran
pia15
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 171


« Odgovor #809 : sreda, 26.10.2005 : 11:38:37 »

A ima mogoče kdo črno - belo listo izdelkov, ki so oziroma niso preizkušeni na živalih???

Hvala
Logiran
Strani: 1 ... 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines