mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 22:40:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"
Strani: 1 ... 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59   Dol
Natisni
Avtor Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"  (Prebrano 105497 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #825 : petek, 18.11.2005 : 19:09:16 »

Tukaj se je kar nekaj o tem razglabljajo, ampak glede na to, da ima tema 55 strani, se mi ne da iskat ...  Roll Eyes
Logiran
bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #826 : petek, 18.11.2005 : 19:11:23 »

Se opravičujem, če je že kje pisalo o tem, me kar zbrišite potem ali pa prestavite.
LP
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #827 : petek, 18.11.2005 : 19:12:02 »

Enkrat smo ze razpravljali o tem. Jaz nimam nic proti in mislim da nobeden od nas ni kvalificiran,da bi lahko govoril cez kulture in obicaje drugih narodov.
Kot sem enkrat ze rekla,tudi v Vietnamu jejo pse.Pri tem je odnos do psa isti kot do zivine:se pase okoli,dobi par obrokov na dan,se prosto pari na koncu pa konca v kotlu. Pac vidijo ga tako kot mi kuro in ne vem v cem je tu problem.
Jaz tudi jastoga se zivega vrzem v vrelo vodo pa nisem posast....
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #828 : sobota, 19.11.2005 : 09:49:52 »

O tem bi se dalo razpravljat dneve in dneve... Se strinjam z Balu, o različnih kulturah in o tem, da smo mi v bistvu enaki, ko tako ravnamo s kravami, perutnino in ostalimi rejnimi živalmi, samo ne vem pa, kdo smo mi, da lahko tako ravnamo z živalmi-nadbitja, bitja s posebnimi pravicami ali kaj?!? Prasci smo, da ni večjih prascov in je grdo že to, da prasca primerjam s človekom. Ne bom naprej stresala svoje jeze, ogromno o meni pove moj podpis, in to je živa resnica. Pa še to: Na svetu ni večje pošasti, zveri, kot je človek.  Angry
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #829 : sobota, 07.01.2006 : 09:55:19 »

Citat
Jaz nimam nic proti in mislim da nobeden od nas ni kvalificiran,da bi lahko govoril cez kulture in obicaje drugih narodov.
Kot sem enkrat ze rekla,tudi v Vietnamu jejo pse.Pri tem je odnos do psa isti kot do zivine:se pase okoli,dobi par obrokov na dan,se prosto pari na koncu pa konca v kotlu. Pac vidijo ga tako kot mi kuro in ne vem v cem je tu problem.
Jaz tudi jastoga se zivega vrzem v vrelo vodo pa nisem posast....

Jaz bi pa potem rekla da je to grozen običaj!!! Da to sploh primerjate z običajem! Groza!
Meni se zdi naravnost ogabno in nemoralno, da bi kdorkoli jedel psa, mačko... Pes,mačka sta hišna ljubljenčka in zame je tudi kura hišni ljubljenček..doma imam eno in je čisti hišni ljubljenček. Obožujem našo Pipi in je nebi nikoli skuhali in pojedli,zato ne govorite v imenu vseh kako obravnavamo kuro. Ste že videli kako so v nekaterih farmah kokoši natlačene v kletkah, tolk da kakšno do smrti pohodijo....enako hudo je, da v takih življenskih razmerah živijo tudi mačke.

Zame ste pošast,ker jastoga vržete v vrelo vodo. Si predstavljate da bi vas vrgli vrelo vodo? Za vas to ni boleča smrt?

Na kitajske jedo jajca v katerih so že napol razviti piščančki!!! Jaz mislim, da se jim to maščuje s ptičjo gripo in prav je tako!

Citat
Se strinjam z Balu, o različnih kulturah in o tem, da smo mi v bistvu enaki, ko tako ravnamo s kravami, perutnino in ostalimi rejnimi živalmi, samo ne vem pa, kdo smo mi, da lahko tako ravnamo z živalmi-nadbitja, bitja s posebnimi pravicami ali kaj?!? Prasci smo, da ni večjih prascov in je grdo že to, da prasca primerjam s človekom. Ne bom naprej stresala svoje jeze, ogromno o meni pove moj podpis, in to je živa resnica. Pa še to: Na svetu ni večje pošasti, zveri, kot je človek. 
P
Citat
a še to: Na svetu ni večje pošasti, zveri, kot je človek. 
Po eni strani se strinjate z ubijanjem po drugi strani pa govorite kako je človek krut. Odločite se za eno stališče.



Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #830 : sobota, 07.01.2006 : 10:08:49 »

Citat
Zame ste pošast,ker jastoga vržete v vrelo vodo. Si predstavljate da bi vas vrgli vrelo vodo? Za vas to ni boleča smrt?

Tole z vrelo vodo je zelo zanimiva zadeva, sem namrec ze veckrat zasledila, da nekateri na tak nacin evtanazirajo ribe.

Mojcica, a si ti vegetarijanka?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #831 : sobota, 07.01.2006 : 11:12:29 »

Čisto vegetarijanka nisem, ker približno na dva meseca jem ribe, ker telo potrebuje nekaj mesnih beljekovin oz. Fe. Mesne beljakovine, ki jih človek potrebuje za zdravo življenje so v zelo zelo majhnih količinah in nebi bilo potrebno tako veliko ubijanje živali. Meso prej škoduje našemu telesu kot pa koristi. Posebej je zdravju škodljivo rdeče meso. Ribe pa so zdrave.
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #832 : sobota, 07.01.2006 : 16:02:57 »

Kako pa,da jaz še živim?Če je meso takooooo škodlijivo,ribje je pa zdravo?Ker jaz rib skorajda ne jem,ker so zanič...
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #833 : sobota, 07.01.2006 : 17:06:47 »

Citat
Kako pa,da jaz še živim?Če je meso takooooo škodlijivo,ribje je pa zdravo?Ker jaz rib skorajda ne jem,ker so zanič...
:oSeveda si živ! Saj, če kadiš si tudi živ...vendar škoduje zdravju, kar se pokaže čez nekaj let.

Če ribe jeste le dvakrat na teden, lahko zmanjšate tveganje, da dobite srčni napad za celih 30 %. Zahvala gre omega-tri-maščobnim kislinam, ki ohranjajo žile čiste ter zmanjšujejo stopnjo trigliceridov (nevarne maščobe) v krvi. Posebej priporočljive so sardele in losos. Ribe preprečujejo tudi raka dojk, raka na debelem črevesju in ohranjajo zdrava pljuča. Wink

Izogibamo se živilom z nasičenimi maščobnimi kislinami in tistimi, ki vsebujejo več holesterola (trdne masti, rdeče meso, mesni izdelki) in jih zamenjujemo z živili z nenasičenimi maščobnimi kislinami (olji, rastlinskimi maščobami, lešniki, orehi)
Ustrezne beljakovine dobimo, če jemo stročnice, lupinaste plodove, semena in nadomestke za meso, beljakovine živalskega izvora pa, če zmerno uživamo ribe, posneto mleko ter mlečne izdelke.

Vse, kar pojeste, vaše telo uporabi za vas ali - če so jedi nezdrave - proti vam.
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #834 : sobota, 07.01.2006 : 17:15:45 »

Čisto vegetarijanka nisem, ker približno na dva meseca jem ribe, ker telo potrebuje nekaj mesnih beljekovin oz. Fe. Mesne beljakovine, ki jih človek potrebuje za zdravo življenje so v zelo zelo majhnih količinah in nebi bilo potrebno tako veliko ubijanje živali. Meso prej škoduje našemu telesu kot pa koristi. Posebej je zdravju škodljivo rdeče meso. Ribe pa so zdrave.

Tudi meso je v zmernih količinah zdravo!
Kje si slišala, da telo potrebuje nekaj mesnih beljakovin??
Najbrž si mislila beljakovine živalskega izvora, ki jih lahko dobiš samo z jajci, mlekom, skuto, jogurti...ni potrebno jesti mesa in rib.

:oSeveda si živ! Saj, če kadiš si tudi živ...vendar škoduje zdravju, kar se pokaže čez nekaj let.

Če ribe jeste le dvakrat na teden, lahko zmanjšate tveganje, da dobite srčni napad za celih 30 %. Zahvala gre omega-tri-maščobnim kislinam, ki ohranjajo žile čiste ter zmanjšujejo stopnjo trigliceridov (nevarne maščobe) v krvi. Posebej priporočljive so sardele in losos. Ribe preprečujejo tudi raka dojk, raka na debelem črevesju in ohranjajo zdrava pljuča. Wink

Izogibamo se živilom z nasičenimi maščobnimi kislinami in tistimi, ki vsebujejo več holesterola (trdne masti, rdeče meso, mesni izdelki) in jih zamenjujemo z živili z nenasičenimi maščobnimi kislinami (olji, rastlinskimi maščobami, lešniki, orehi)
Ustrezne beljakovine dobimo, če jemo stročnice, lupinaste plodove, semena in nadomestke za meso, beljakovine živalskega izvora pa, če zmerno uživamo ribe, posneto mleko ter mlečne izdelke.

Vse, kar pojeste, vaše telo uporabi za vas ali - če so jedi nezdrave - proti vam.

Ribe ne preprečujejo ničesar!!! Samo zmanjšujejo tveganje! Kljub temu, da je tveganje manjše, še vedno je in če je nekdo podvržen določenim dednim dejavnikom, bo določeno obolenje še vedno dobil!

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #835 : nedelja, 08.01.2006 : 09:07:37 »

Za omega 3 ti ni treba jesti rib, lahko kupis kapsule. Wink
Kaj pa tezke kovine?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #836 : nedelja, 08.01.2006 : 09:21:46 »

Citat
Najbrž si mislila beljakovine živalskega izvora, ki jih lahko dobiš samo z jajci, mlekom, skuto, jogurti...ni potrebno jesti mesa in rib.
Jah sem se pa res neprimerno izrazila sram...tako je, beljakovine živalskega izvora.Ustrezne beljakovine dobimo, če jemo stročnice, lupinaste plodove, semena in nadomestke za meso, beljakovine živalskega izvora pa, če zmerno uživamo ribe, posneto mleko ter mlečne izdelke.

Citat
Ribe ne preprečujejo ničesar!!! Samo zmanjšujejo tveganje! Kljub temu, da je tveganje manjše, še vedno je in če je nekdo podvržen določenim dednim dejavnikom, bo določeno obolenje še vedno dobil!
Seveda ne preprečujejo, to je vendarle razumljivo. Mišljeno je bilo, da zmanjšujejo tveganje. V primeru, da ima nekdo že gensko predispozicijo za raka bi moral še toliko bolj paziti na zdravje, ker je že eno stopničko pred drugimi. Z naraščanjem živjenske dobe se povečuje incidenca. Dlje kot živiš, več mutacij se zgodi, dokler ni teh mutacij dovolj in se celica spremeni...no pa dovolj o tem, da ne bomo zašli v drugo temo. Roll Eyes

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #837 : nedelja, 08.01.2006 : 09:59:11 »

A mislis aminokisline?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #838 : nedelja, 08.01.2006 : 11:58:27 »

Čisto vegetarijanka nisem, ker približno na dva meseca jem ribe, ker telo potrebuje nekaj mesnih beljekovin oz. Fe. Mesne beljakovine, ki jih človek potrebuje za zdravo življenje so v zelo zelo majhnih količinah in nebi bilo potrebno tako veliko ubijanje živali. Meso prej škoduje našemu telesu kot pa koristi. Posebej je zdravju škodljivo rdeče meso. Ribe pa so zdrave.
Juhuhu, kure so boge, ribice pa so fajn ker so zdrave.. A voham egoizem?
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #839 : nedelja, 08.01.2006 : 12:10:03 »

Za omega 3 ti ni treba jesti rib, lahko kupis kapsule. Wink

http://www.goldenflax.com/home_pages/facts_home.htm
http://www.goldenflax.com/flax-seed-oil.html
http://www.goldenflax.com/flaxseed_vsfish.html
http://www.goldenflax.com/PDF_files/flaxandlowcarb.pdf
Logiran
Strani: 1 ... 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines