mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 01:32:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"
Strani: 1 ... 52 53 54 55 56 [57] 58 59   Dol
Natisni
Avtor Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"  (Prebrano 105509 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #840 : nedelja, 08.01.2006 : 13:05:18 »

Desobediencia tole se pa strinjam.Tako,kot nekateri govorijo,da je do samo piščanca.A kure se pa lahko kolejo?
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #841 : nedelja, 08.01.2006 : 17:08:33 »

Glede prehrane se bo odločil vsak sam kaj je prav, zdravo oz. kaj  njemu paše. Odvisno je tudi kakšno krvno skupino imaš,tisti z 0 naj bi uživali veliko mesa, za tiste s krvno skupino A pa se priporoča vegetarijanska prehrana....

Bistveno pa je v kakšnih razmerah žival živi in te so večinoma bedne. Pomembno je tudi, da se žival ne muči...velikokrat živali mučijo,tepejo s palicam (npr. krave), udarjajo z električnimi palicami... groza...sem si ogledala kaseto kjer so grozno pretepali krave,za zjokat...kako se živali prevaža pa je sploh mučenje (ovce so naložene ena na drugo, da crkajo ker jim zmanjkuje zraka, med sabo se pohodijo do smrti....samo zato da jih bo potem lahko človek papcal.    Angry Angry Sad
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #842 : nedelja, 08.01.2006 : 17:23:43 »

Ravno zdaj koncujem en seminar... Ali ste vedeli, da so med 50 in 70. leti prejsnjega stoletja unicili prakticno 90% zivali in rastlin in okolja... In to samo zato, da imajo lenobne gospodicne plac za butnit svojo rit na plazo in brat knjigo. Pa tako ljubiteljstvo zivali...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
JulijaPP
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #843 : torek, 10.01.2006 : 14:28:38 »

Imam psa, sem ljubiteljica živali pa vseeno nisem vegetarijanka. Mogoče zato, ker se brez mesa počutim zelo slabo. Komaj zdržim en teden brez njega, saj se moje telo odzove na to. Boli me glava, trebuh in še bi lahko naštevala. Seveda ga jem tudi zato, ker mi je dobro. Vendar vsaj nisem prišla do te mere da bi jedla konje, mačke in bog ne daj še pse.

Moje mnenje o krzno je dokončno. PROTI! O usnju pa ne bi razlagala kaj preveč, saj ga nosim-čevlji. Mislim, da si vseeno lahko ljubitelj živali, do neke mere. To je življenjski krog, ne smemo ga rušiti!
Logiran
Deena
otrok do 14 let
*
Sporočil: 9


« Odgovor #844 : torek, 10.01.2006 : 15:19:21 »

Sama sem odločno proti ubijanju za zabavo- lovu.

Glede hrane pa... Če ponudiš pujsku eno res lepo življenje in ga potem v "zamenjavo" ubiješ, je še vedno bolje kot pa da se v divjini ozira na vsakem koraku kje ga bo kdo ulovil, strada brez hrane itd.

Glede krzna pa... Če si ubil zajca in rabiš samo meso, zakaj potem nebi koristu še kožuha?

Nekateri še mleka ne pijejo, ker ga pač "kravi kradejo". Kravo s tem olajšaš ne pa kj povzročaš muke...

No, vsak ma prosto izbiro- dokler je ne krati tebi ("Kako lahko to ješ?!- in podobno...).

Lp, Lara  Smiley
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #845 : torek, 10.01.2006 : 16:41:04 »

Sama sem odločno proti ubijanju za zabavo- lovu.

Glede hrane pa... Če ponudiš pujsku eno res lepo življenje in ga potem v "zamenjavo" ubiješ, je še vedno bolje kot pa da se v divjini ozira na vsakem koraku kje ga bo kdo ulovil, strada brez hrane itd.

Pravi  lov    po moje ni ravno  zgolj zabava  temveč selekcija.  Ker  smo mi  človeški predatorji že tako  zafurali  naravo , da se sama ne more več  selekcionirat.
In po mojem ima  divji  pujs  veliko lepše  življenje  kot marsikakšen  domači Wink.
V  svojem življenju , če tudi  kratkem  vsaj  izkusi  življenje v naravi na svežem zraku  in  živi  dostojno življenje.
Ko se ga  pa  že  ulovi,  se ga  pa ponavadi ravno  zaradi tega , ker ni dovolj hrane....  to je pa zopet  neka druga  znanost    selekcija  itd.......
In  pujsi  se  ravno ne ozirajo  kje   kdo  za kom stoji  s  puško...  To  bi ti znal  povedati  marsikakšen kmet, ki mu pujsi   brezplačno  preorjejo  njivo Roll Eyes Wink
Ker  lovi se ne ravno  po kopitu " ko  koga  stigne" in mu prekriža  pot  ampak  malo  drugače.

Glede  krzna:  gojeno  -  to sem tudi jaz proti.  Kravja koža na tleh mi je pa  lepa  za pogledat .... čeprav je nočem v svojem stanovanju, ker se   s časoma  zguli  in  samo  navlako dela.
Usnjeni  čevlji so pa  fajn Cool
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #846 : torek, 10.01.2006 : 17:58:17 »

Jaz sem pa mnenja, da človeku ni treba čist vsega pojest. Preživetje ni isto kot preseravanje.

Pelc mantli so čista perverznost. Proti mrazu nas učinkovito ščitijo tudi drugi materiali, za katere ni treba ubijat. S trupli nikakor nočem krasiti sebe niti stanovanja.

Pri čevljih seveda pa se zatakne. Tudi jaz nosim usnjene, kaj čem....

Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #847 : torek, 10.01.2006 : 18:39:47 »

Jaz sem pa začela kupovat čevlje iz umetnih materialov; tiste usnjene, ki jih imam še od prej bom pa ponosila ...

Sicer je pa moj dragi našel cel kup linkov in spletnih trgovin z veganskimi čevlji, oz. neusnjeno obutvijo - sem mislila, da bodo izgledali "kmečko", ampak so totalno lepi in moderni; izbira je ogromna, od superg, čevljev, zimske obutve, gojzarjev, "fancy" škorenjčkov ... Če naročiš preveliko številko, jih preprosto vrneš, lahko pa jih nosiš 14 dni doma (da jih sprobavaš) potem pa jih lahko zamenjaš ... Cene so pa enake "navadnim" čevljem.
Logiran
JulijaPP
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #848 : torek, 10.01.2006 : 19:21:24 »

Jst se pa ne počutm dobr v neusnjenih čevljih...poti se mi noga ful
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #849 : sreda, 11.01.2006 : 11:30:24 »

Mogoče zato, ker se brez mesa počutim zelo slabo. Komaj zdržim en teden brez njega, saj se moje telo odzove na to. Boli me glava, trebuh in še bi lahko naštevala.
Kaj pa vem, meni se ne zdi normalno da se telo tako hudo odzove, ko ne "dobi" mesa. Tu očitno nekaj ne pali potem.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #850 : sreda, 11.01.2006 : 13:33:06 »

Jst se pa ne poèutm dobr v neusnjenih èevljih...poti se mi noga ful

Ne ga srat  Grin
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #851 : sreda, 11.01.2006 : 23:46:14 »

Odvisno iz kakšne kvalitete so neusnjeni čevlji. Če bi to vedno držalo; potem vrhunska alpinistična obutev ne bi bila izključno iz umetnih materialov.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #852 : četrtek, 12.01.2006 : 08:56:17 »

hmmm  jaz ima  Meindl   gojzarje za v hribe   (  baje  naj bi bili  vrhunski) pa so  zunaj  usnjeni Wink- ( sicer brušeno usnje)  notri pa je  goretex Smiley
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #853 : četrtek, 12.01.2006 : 13:27:20 »

Če naročiš preveliko številko, jih preprosto vrneš, lahko pa jih nosiš 14 dni doma (da jih sprobavaš) potem pa jih lahko zamenjaš ...
Tudi sama jih imam nekaj lepih nagledanih-pa je tole zaziher res, da če niso ok zamenjaš?
Namreč nisem preveč tip za naročanje takih stvari po pošti, kaj pa vem..
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #854 : četrtek, 12.01.2006 : 20:17:30 »

Ja - tam, kjer piše, je tako. Nimajo vse strani take polititke, ampak jih je pa kar nekaj. V primeru menjave pa  moraš kriti stroške pošiljanja.
Logiran
Strani: 1 ... 52 53 54 55 56 [57] 58 59   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines